Země kůlů

• USA Stake Land (více)

Amerika, v minulosti vzkvétající země plná nadějí, je nyní uvalena do temnoty. Hospodářství se zcela zhroutilo, města jsou vyrabována a zemí se šíří chaos. Z tohoto popela kdysi vzkvétající země nyní povstal nový druh, upíři. V této temné době žije Martin, lovec upírů, který se snaží za každou cenu dostat na sever země do bezpečí. (PetriK12)

Michalechal

Sice 3*, ale takovy, kterym do tech 4 zbejval zdibicek 😁 Moc povedena postapokalypticka vyjizdka s hledanim vysnenyho "raje", roubena upirama a fanatickejma skupinkama. ()

iampatrik

70% Pokud přežijete prvních pár minut, ve kterých se seznámíte se zombie-upíry, dojde vám, že film patří mezi ty levnější. Na tento fakt mi však plynoucím časem dala zapomenout cesta uvěřitelným postapokalyptickým světem, kterým se prokousává ustřední dvojice - svým způsobem charakteristických - méně známých herců a tyto bytosti respektive horové časti, bral jakožto takový přídavek. Pokud se vám líbila Cesta (The Road) popř. Já, legenda, Stake Land by vám neměl vadit. Jen škoda již zmiňované ceny filmu, s více penězi a trochu lepším scénářem by Stake Land byl více než jen důstojnou variantu k známěnjším postapo. filmům. ()

Abiosis

*VIDIECKY DENTISTA* Road movies nie sú mojim obľúbeným žánrom, pretože neobsahujú pre mňa potrebnú celistvosť, ktorá často vyviera práve z priestorového ukotvenia príbehu. V tomto žánri sú postavy neustále v pohybe, príbeh je rozčlenený na menšie časti a divák je akoby svedkom viacerých epizód a nie jedného filmu. Toto platí aj pre Stake Land, avšak tu to pre mňa nie je neprekonateľnou prekážkou, pretože "mini príbehy" o upíroch (ktorí však pôsobia viac ako zombíci) sú fascinujúce. Je to vizuálne komorné a atmosférické, bez zbytočných hrdinských slov a trápnych komentárov hlavných hrdinov. Realisticky zobrazuje život preživších a ukazuje nevyhnutnú a potrebnú surovosť v ich správaní. A otvorený koniec dáva nádej na viac krásne škaredých príšeriek a hlavne na detailnejšie priblíženie sveta a ľudí v ňom žijúcich. Verdikt v 1 vete: O tom ako pán a jeho učeň viacerých upírov nie len o chrup pripravili. 21.06.11 ()

chaometic

Horror se slušnou atmosférou s prvkem dramatu. V půlce filmu vás ovšem začne unavovat a upírů si ve filmu užijete až moc... I když jsem čekal něco jiného, bát se u toho dá... ()

Disease

Postapokalyptická (téměř) Bezstarostní jízda, během které hlavní hrdina dospěje v muže. Mix Zombielandu a The Road pro děti a mládež. Jen si nejsem jistý, zda je nutno každý film, kde se vyskytují upíři, označovat jako horror. ()

Teabag

Solidní postapokalyptické drama s nádechem hororu. Herci mě nijak zvlášť nezaujali, ale celková atmosféra je hodně dobrá. Škoda přestřeleného závěru s hlavním padouchem z Brotherhood. 7/10. ()

Prochy38

Laciné, krvavé, akční, stylové, mělo to koule. Mně se to fakt líbilo. Dobří, neokoukaní herci. Těžko se člověk k takovému filmu dostane, chce to trochu štěstí a malou náhodu. Mně se stala a jsem za to rád. Zase trochu jiný pohled na dnešní trend vampire-zombie.... 3* by byly málo... ()

peetriss

Za málo peněz hodně muziky - ano, i ve filmu to jde. Nízkorozpočtová postapokalyptická road movie, která si sice spíše zakládá na depresivnosti a nízkoobrátkovosti děje, než na budování charakterů postav, což však v tomto případě vůbec nevadí. Nesmíte však od filmu, přes přítomnost výborně zpracovaných krvelačných upírů, očekávat akční superjízdu, tady se více trudnomyslně rozjímá na téma, jak by to asi vypadalo v populačně zdecimovaném světě, kde malá hrstka přeživších trvale bojuje o další dny života. Jen s tou loudavostí se to někdy přehání. Potěšilo také setkání s držkatou dcerunkou Posledního skauta. 70% ()

mosnak

Úžasné...konečně film,který mě po delší době dostal. Akce tam moc není,ale ta atmosféra... skvělá - bombovní. Vždycky jsem říkal,že pokuď příjde konec světa budou po Zemi bloudit akorát, tak nějaký zombíci, ale po dnešku věřím i upíří verzi. Jediná věc mi tam vadila... ten mluvící pomstichtivý upír :-( jinak,ale 95% ()

Tomin88

Skvělé osvěžení po všemožných velkorozpočtových produkcích. Parádní podívaná, která se po rychlém a krvavém rozjezdu stává čím dál tím atmosféričtější a dramatičtější záležitostí. ()

mysak.pitlik

Vůbec to na mě nepůsobilo hororově. Ale ani ne, jako většina podobných filmů, směšně. Naopak se mi při sledování chtělo prakticky pořád brečet. Dlouho na mě nic takhle tíživě nezapůsobilo. Je to hrozně smutný a depresivní film. Akorát Mistr je nejspíš taky nějaký mutant, jelikož vůbec nepotřebuje spát. ()

Milky.

Po mém očekávání další zombie vyvražďovačky mě velmi tohle velmi příjemně překvapilo. Už úvodní scéna, která takové filmy vyloženě evokuje mi dávala zapravdu, ale pak jsem viděl první mrchu a došlo mi, že tady je něco jinak. Velmi příjemné post-apo road movie plné neomezených zásob benzínu, jídla a vody, ovšem také originálních nápadů, úžasné atmosféry a postav, které vám přirostou k srdci. Dokonce mi to chvílemi i lehce připomínalo western. Snad jediná věc která mě naštvala byl v rámci vcelku uvěřitelného děje velmi nezapadající zombie-superman-finální boss, který se tady fakt nehodil. Vzhledem k nezávislé produkci tomu ale lecos odpustím. Pro mě rozhodně jedno z nejlepších překvapení roku. ()

Zombi

Depkoidní upírské postapo o cestě zpustošenou zemí, plnou upírů, do snad lepšího útočiště. Atmosféra je od začátku tíživá, místami opravdu až depresivní, kulisy věrohodné, herci málomluvní, ale dobře obsazení. O nikom se toho moc nedozvíme, ale přesto si k nim člověk vytvoří vztah, i když se skupina postuně rozrůstá. Trošku zamrzel závěrečný protivník, mohlo to být vymyšleno jinak, ale celkově povedený film v tomto ranku. 4 hvězdy. ()

LordGrayDog

Rodinná dráma, kde chlapec cestuje po Amerike, v ktorej nie sú najväčšou hrozbou upíri, ale náboženskí fanatici. A pritom je to tak nudné a bez atmosféry a všetci mi tam boli nesympatickí...skoro som zaspal. ()

wampire23

Veľmi kvalitný snímok o postapokalyptickej budúcnosti, kde prekvapivo nie sú nepriateľmi zombíci ale ,,prekvapivo" upíri. Ak čakáte B-čkovú režbu v štýle Romera, tak sa nedočkáte. Je to skôr niečo medzi the Road, Book of Eli a spomínanými filmami so zombie tematikou. Avšak kvalitnejšia než všetky spomínané kúsky. Keby sa doladilo pár vecí mohlo to byť v rámci žánru aj za 5*. ()

j0nathan

4* ani víc ani míň. Srovnávání s The Road je na místě. The Road vypadal vizuálně líp, ale to je asi to jediné v čem měl navíc oproti Stake Land. Líbila se mi hudba i sympatičtí herci. Jen mi chyběla hloubka(minulost) u postavy mistra a vysvětlení jak se ti upíři najednou objevili. ()

bolan

Výborná postapokalyptická atmosféra rozkládajícího se světa ve stylu The Road. Stake Land je samozřejmě o třídu níž, protože filmu lze vyčíst pár trapností a občas i opakující se motivy, ale vzhledem k žánru je to celkem zábavný kousek. ()

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (více)