Země kůlů

• USA Stake Land (více)

Amerika, v minulosti vzkvétající země plná nadějí, je nyní uvalena do temnoty. Hospodářství se zcela zhroutilo, města jsou vyrabována a zemí se šíří chaos. Z tohoto popela kdysi vzkvétající země nyní povstal nový druh, upíři. V této temné době žije Martin, lovec upírů, který se snaží za každou cenu dostat na sever země do bezpečí. (PetriK12)

Soubi

Jeden z nejlepších filmů s upíří (tedy spíše zombáckou) tematikou co jsem měl tu čest spatřit. (záměrně nepoužívám slovo "horor", protože Stake land - na dnešní dobu - příliš hororem není). Výborné obsazením, dějem, obrazem i zvukem, silné 4* jako vyšité, chybí k dokonalosti snad jen lepší záporňák... PS: opraveno - 5* ()

MaxForValue

Hybrid medzi Zombielandom a Cestou (The Road). Mrazivá hororová pochúťka s fantastickou hudbou (ktorá sa len tak pri takejto "cenovej" úrovni filmu nevidí), dobre odvedenou Mickeleho robotou, inteligentným scenárom a dokonalou alegóriou na koniec sveta, kde vlastne tí zlí nie sú tými najhoršími, keďže to najhoršie sa ukrýva niekde v našom vnútri. ()

Romeroo

Po 30 minutách jsem myslel, že to vypnu a půjdu v klidu spát....ještě, že jsem to neudělal. Postupem času jak šli a šli a mizely zástupy upírů a začala znít příjemná hudba, tak to teprve začalo mít ty správné otáčky....hezky mě to rozpumpovalo to musím přiznat, pouze škoda, že si budu výrazně pamatovat jen druhou půlku filmu...méně upírů rovná se větší zábava. ()

boumik

Určitě jeden z nejlepšich upirskych filmu vubec ! Upirska tematika ve filmu už je velice ohrana ale tento film posunul upiry o dalši kruček vzhurum.Vždy je ta budoucnost nasrana zombikama a až neni dostali chudaci zubaty taky sve misto v postapokalyptické budoucnosti ()

gicous

U filmů s upíří tématikou je nejdůležitější, aby nevzbuzovaly nechtěný smích. Musím říct, že u Stake Land jsem se opravdu nesmál! A to je ta nejlepší pochvala, jakou tento nízkorozpočtový horor může od diváka dostat. 6/10 ()

Kortexo

Jedna z těch reálnějších představ o globální katastrofě.Poctivý snímek s kvalitním dějem.Jedinou slabinou snímku jsou masky, které vypadají lacině... ()

AlexUnited

Často porovnávané postapokalyptické snímky z roku 2009 ako Zombieland a Cesta išli absolútne mimo mňa - jedno sa hrá na veľkú komédiu, druhé stavia na akúsi depresívnosť a pesimizmus, pričom ani v jednom prípade nič z tohto nefunguje. Čiže ak už mám porovnávať, tak Stake Land z môjho pohľadu síce prevyšuje obidva spomínané kúsky, naproti tomu určite nedosahuje takých kvalít ako napr. Carriers (taktiež z r.2009). Pomalé tempo, uťahané pasáže, nesympatická ústredná dvojica, akceptovateľnejšie postavy zmasakrované, nedobrý koniec. I keď námet a vizuálna stránka nie sú na zahodenie a pozerať sa to napokon dalo, kvôli spomenutým nedostatkom v konečnom sumári iba slabší priemer. ()

Olafsson

Totální nuda, shit, trapárna, zívárna.. Nevýrazní herci, příběh, gore.. všechno.. Od půlky jsem to sledoval už jen na půl oka a konec už jsem nesledoval vůbec... ()

Pitryx

Nu, uznávám, že je to trochu jiný pohled na upíří svět a uznávám, že občas zajímavě podaný. Ale to je skutečně málo. Dávám plusy maskérům, ti svou práci udělali dobře, ale výsledek není moc často vidět. Když k tomu připočtu hrozného Connora Paola i s jeho ustavičným vysvětlováním situace v ději, vyjde mi velmi špatný výsledek. Takže, ačkoliv to ze začátku vypadalo dobře, považuji snímek za další upíří nic moc film, který nezaslouží pozornost. Ale také si nezaslouží úplné zatracení. Hodnotím tedy, jak výše popsáno práci maskérů a to, že se snímek dokázal vyhnout (ačkoli nevím jak) sáhodlouhým dialogům o ničem. ()

HEED

Čekal jsem něco hodně krvavého. Nakonec jsem byl velmi mile překvapen. Putování krajinou, post-apokalyptický svět. A světe div se, fungující role, člověk jim to tak nějak věří a není vám jedno jak dopadnou. ()

adamix

Za bežných okolností by to bol ďalší nezmyselný krvák bez pokusu o predstavenie sympatických postáv či príbehu. Príbeh je klasický - cesta za bezpečným miestom naprieč postapokaliptickou krajinou plnou nebezpečenstva, falošnej nádeje a drsnej reality. Tu však bola snaha o prácu s postavami, čo bezpochyby vidieť a čo je prioritou pred akciou. Ja som si k tým postavám nedokázal nájsť cestu. Nie takú, aby ma ich utrpenie emocionálne zasiahlo. Je to možno tým, že nepovedia o sebe prakticky nič. Čo to máte od nich vyčítať z ich postojov a oddanosti k druhým ale to je tak všetko. Hodnotenie kvôli tomu neznížim. Aj pokus sa cení. Stojí to za pozretie, je to nečakane INÉ. Ale CESTA z Mortenssenom bola silnejšia a smutnejšia. Tam ste tú beznádej cítili v slzných kanálikoch, nehľadiac na to, že tam išlo o väčší rozpočet. Za mňa 65%. ()

johnsnow

Dosť prekvapivý film. Pretože pokiaľ čakáte akčný krvavý horor, tak hold nebude to tak. Jasné je to akčné, je to krvavé a je to aj hororové, ale prim tu tvorí atmosféra a cestovanie, doslova ide o takú road-movie s pár zaujímavými postavami, slušnými, prekvapivými a občas aj svinskými zvratmi. Silné 4* ()

Bobofon

Divná věc: mám z toho dojem, že kdyby v tomhle filmu upíři vůbec nebyli a filmaři je nahradili nějakým jiným nebezpečím (stačila by třeba ta náboženská sekta), že by to byl mnohem lepší film, než když tam chrčí a vrčí zkrvavené tlamy. Protože nejlepší a nejsilnější momenty filmu jsou ve chvílích, kdy se toho moc neděje a lidi jdou, povídají si, koukají se na sebe, tancují a doufají. ()

maxnot

Kvalitní Béčkový film. Spojení vampírů a road movie, to tu už bylo. Sice je děj "klišovitý", ale dobře natočený. Film si na nic nehraje a ubíhá příjemným tempem až ke konci. Můžu jen doporučit. ()

xSxEx

jako skalni zombikovec etc. tohle sice levne, ale dle me Kvalitni dilo ocenuji! Takovy naslaplejsi The Road s dost fajn napadama ()

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (více)