Země kůlů

• USA Stake Land (více)

Amerika, v minulosti vzkvétající země plná nadějí, je nyní uvalena do temnoty. Hospodářství se zcela zhroutilo, města jsou vyrabována a zemí se šíří chaos. Z tohoto popela kdysi vzkvétající země nyní povstal nový druh, upíři. V této temné době žije Martin, lovec upírů, který se snaží za každou cenu dostat na sever země do bezpečí. (PetriK12)

MartCT

Hlavní pan Mistr byl naprosto v pořádku, ale tomu klukovi to tak nějak ne a ne věřit. Dal bych i 4*, protože atmosféra byla super a post-apokalyptický svět se povedl na jedničku i za málo peněz. Malý spoiler: "Akorát za hlavního pana upíra a jeho triky s odnášením lidí musím s jednou hvězdou dolů, to bylo ve filmu malinko na sílu."... Ale výsadek neměl chybu, super nápad:))) ()

kalysta

Další úhel pohledu na postapokalyptický svět. Tentokrát vládu převzaly pijavice, ovšem na paty jim zdárně šlapou křesťanští pomatenci. Menší rozsah akčních scén je kompenzován poetikou a depresivní atmosférou, kdy nenápadná, ale skvělá hudba dokresluje bezvýchodnost situace, kde světýlku na koci tunelu asi je, ale hodně, hodně daleko. Slabších 5*. ()

Ondrew

Keby som nevidel "The Road" musel by som dat plny pocet. Lez, bez ohladu na dany fakt musim uznat, ze tato snimka ma prinajmensom rovnako depresivnu atmosferu postapokalyptickeho sveta, ktora mrazi az do morku kosti. Herecke vykony su dostatocne presvedcive, ziadne zbytocne kecy. Samostatnu kapitolu tvori efektne skomponovana hudba dodavajuca filmu ten spravny emocionalny naboj. Staby pozitivum vnimam i zaver, ktory sice mozno neprekvapi, no do filmu pekne zapada. Co sa mna tyka, je to za 85%. ()

libca100

komu se libilo The Road, timhle bude asi nadsen, protoze v porovnani s Cestou to ma trochu propracovanejsi a zajimavejsi dej. Kladne hodnotim zvlast nove pojeti zombiku, kteri se tu zamutovali lehce do upiru a vubec to nebylo na skodu...Co jsem tezce neunesla a co ubralo patou hvezdu, byla neskutecna neztotoznitelnost s hlavnimi postavami..umrou?sezerou je? bylo mi to dost fuk a to docela zamrzi.Jinak parada, tyhle "postnakazovy" horory mam nejradsi, ty trosky civilizace vsude kolem, lide se chovaji jak je jim prirozene, priroda uz to ma taky za sebou, vsude pobiha plno nemrtvych....jo, za me palec nahoru a pojd do me TOPky. ()

Ruadek

Výborně natočená žánrovka, která má všechny neduhy žánrovek dnešní doby. Hloubka je tu podávána více v obrazech, než v příběhu a postavách. Technická stránka věci : velmi sympaticky natočeno, sestříháno a zahráno. Tyto malé filmy, natočené zjevně talentovaným týmem filmařských nadšenců, na mne působí daleko více než velkorozpočtová áčka. Opět jsem si to potvrdil. Stake Land je pojatý svým způsobem více do hloubky, do nitra hrdinů - je to o pocitech ze světa kolem nich - ačkoli o nich jako takových, nevíme vůbec nic. Užil jsem si to, byl bych i zvědavý na případnou dvojku protože cítím, že by filmaři byli schopni vyprávět klidně dál a ještě poutavěji. Palec nahoru. ()

kolodej1

dobré to bylo. Počáteční rychlý úvod do děje, pak se tempo filmu zklidnilo, snímek se samoúčelně nepodbízel litry krve a počtem útoků a mrtvol. Ne, že by tu nebyly, ale spíše sloužily ději než naopak, jak to u tohoto žánru celkem často bývá. Film má pěknou neutěšenou atmosféru, to člověku dodá optimismus a uvědomí si, že vlastně se mu nežije tak zle. ()

Karin00

Pár neotřelých nápadů (např. shazování zombíků z letadla byla bomba:)), super kamera, atmosféra, hudba, masky vyšší průměr, ale chtělo to trošku víc akce, které ke konci ubývalo.....a bohužel ani k hlavním hrdinům jsem nijak nepřilnula... ()

BigBrother

Postapokalyptická artová roadmovie. Líbilo se mi to mnohem víc, než jsem čekal. Nejvíc sexy scéna je když Danielle Harris zpívá v baru In the Pines. Kvůli tomu jsem dal hvězdičku navíc. ()

JenomDominik

Film má svoje chyby, které mi ho mírně kazily... například mi přijde že se do filmu moc nehodí upíři, lepší by byla nějaká vzteklina nebo něco podobného, ale pořád si to drží úžasnou atmosféru podobně jako ,,Cesta" a i když to mohlo být ještě lepší, tak to bylo celkem fajn. 70% ()

LadyRainier

Škoda, něco tom chybělo ...ale 3 hvězdy dám. Taková postapokalyptická upírská road movie. Hodně se mi líbil Mistr a celková atmosféra filmu. ()

kojot.name

Tohle je moc krásný film. Vlastně to není ani moc horor, spíš celkem komorní postapo road movie survival, je to cítit člověčinou, postavy jsou úžasné ta civilnost projevu tomu dodává velkou sílu, fakt dobré, pro mě obrovské překvapení! ()

Frollka odpad!

K filmu jsem se dostala na doporučení. Díky, už nikdy více. Dle citace mého přítele, který na to koukal se mnou : Videl jsem hada chcat, kone blejt, zabu pesti do skaly mlatit, ale takovou kravinu jeste ne.Dalo by se to popsat slovy, byli jsme dva, pak nas bylo pet, tri umreli a zase jsme byli dva (aneb pisnicka 10malych cernousku hadr).Nulova zapletka, nulovy dej, plytke postavy. A putovali a putovali a dokud neumreli, putuji do Edenu dodnes. ()

Thug_Leo

Od Stake Land jsem příliš nečekal, bohužel jsem se ani ničeho velkého nedočkal. Na filmu šel vidět nizký rozpočet a velká snaha se vyrovnat filmům stejného ražení. Ovšem jsou tu faktory, které film posunují k horší třídě - Odkud se vzal "mistr", proč ženy připojující se k hlavní dvojici špatně dopadaji :) A závěr? je snad "IN" celý film o něčem neustále omýlat a na konci nechat diváka - "domysly si co chceš". Film taktéž nic nerozváděl a celkově mi přišel spíše jako jeden z mnoha nudných dílů seriálu. ()

miromir

jiz dlouho jsem nevdel povedenejsi horor, melo to sice jemny beckovy nadech ale ponura atmosfera, a dobre herecke vykony mi to vynahradily, jo bavilo me to. ()

Pavlo

Uf, tak toto je prvotriedny nárez. Stake land v kľude obstojí v boji s väčšou časťou hororovej konkurencie. Dej je síce jednoduchší (no i mierne otrepaný) a odkrýva len zdĺhavo rôzne informácie – čo, prečo, ako – ale to vôbec nevadí. Je i tak pútavý od začiatku do konca. Strašidelné scény sú super, postavy dobre vykreslené, čo núti držať im palce, atmosféra ponurého postapokaliptického sveta hustá, že sa dá krájať.... Proste je to učebnicový príklad hororu. ()

StorWik

Bez okolků, nejden s nejlepších filmů s danou tématikou za poslední dobu. Upíři, připomínající zimbie vypadali k světu. Ne trapné líčení, které můžeme leckdy vidět. Co se týče děje někdy trochu táhlý, ale na nízkorozpočtové béčko ujde. A na konec, co ten konec ? Mě osobně mrzelo, že jsem neviděl co byl, nebo jak vypadal ten vysněný "Nový ráj".....jinka hudba od Jeff Grace výborná ..... ()

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (více)