S ledovým klidem

The Cold Light of Day

Thriller / Akční / Drama

USA / Španělsko, 2012, 89 min

• Gilmour93

Nezkušený jedinec vtažen do víru hrátek tajných služeb, aby se v něm pěkně po hitchcockovsku (hmm, tak určitě) nejdříve plácal a potom briskně zorientoval. Měl to o to snadnější, že celý madridský policejní sbor se raději věnoval karetnímu turnaji, než aby je nějak obtěžoval.. Mám čtyři teorie, co bylo kufrovým MacGuffinem. 1.) Smotaný facehugger a Ripleyová ho chtěla zlikvidovat, 2.) Kryptonit, protože Jor-Elův syn byl celou dobu za pěkného otloukánka. Obě tyto teorie se ale nezdají pravděpodobné. Spíš bych věřil, že tam byl zavřený El Mechriho režisérský um, protože jsem si jej za celou dobu nevšimnul a nebo čtvrtá možnost, byl v něm scénář, protože to často vypadalo, že se jej styděli použít. A nebo je tu ještě pátá, trochu bláznivá teorie, že Bruce si scénář četl až na place a po jisté scéně ukončující jeho španělské vakace se nasral, zbylé stránky vytrhl a snědl..(11.9.2018)

• panMartin

Stručně a jasně: béčkový film s áčkovým obsazením, který ač se tváří, že šlape na plný plyn zůstal díky scénáři zařazený. Bohužel celý film se veze na této špatné vlně. Nemluvně o noční honičce v autech ze které skutečně divák vůbec nic nemá. Willis mě opět přesvedčil že filmy natáčí pouze jen a jen pro prachy, protože bere úplně všechno i když ho po 25 minutách odprásknou. Stále nechápu, proč jdou takovéhle filmy do kin a jiné daleko kvalitnější a hbitější nikoliv.(5.10.2014)

• SeBig

Od polovinu filmu mě to přestalo bavit a hrál jsem si během koukání na tento "skvost" s mobilem. Bruce Willis tam skoro vubec nebyl je vidět že ho tam obsadily jen jako reklamu na film aby na to vubec někdo šel do kina. Další co mě na tom štvalo bylo že tam skoro nikdo neuměl střílet, Weaver od dob vetřelce asi zapoměla jak se drží zbran, celý film je klišé prostě a je jedno v jaký zemi se to odehrává nebo s jakými herci to je prostě je to furt to samé dokola.. sežen tohle do týhle doby nebo tyhle umřou.. blablabla.. mě už tohle omrzelo a ješte ktomu ten debilní happy end -.- ježiši kriste.. jedna hvězda za tu naháněčku na konci.(31.7.2013)

• Kryton

To samé jako u rok starého Bez dechu. Nesympatický mladík zjistí, že vše do jisté doby byla lež a že ho chtějí všichni zabít. Je tu CIA a Weaver si opět střihla agentku. Tohle by nedalo ani na slušný díl tureckého akčního seriálu. Willis už asi ustupuje do pozadí a hraje jen pár minut v poslední době.(9.11.2012)

• GeusX

Bruce Wiliis je jen lákadlo na obalu. (Ale zahraje si tu jen přece jen o trochu víc než Seagal ve filmu Boeing 747 v ohrožení.) Sigourney hraje postavu tak ledově chladnou a nezranitelnou za kterou by se ani Terminátor stydět nemusel. Akce ujde, celkově však slabší zážitek. Podruhé mne to vůbec neláká. (DVD cz)>/i>(5.10.2014)

• - Jedným z alternatívnych názvov snímky bol aj Shadow Chaser. (MikaelSVK)

• - Po filmu Smrtonosná past 2 (1990) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Colm Meaney. (mzss1)

• - Celý film sa nakrúcal v Madride okrem scén v prístave a na lodi. Tie sa nakrúcali v turistickom letovisku Moraira na pobreží Costa Blanca. (Darkage)