Reklama

Reklama

S ledovým klidem

  • USA The Cold Light of Day (více)
Trailer

Will Shaw má malou poradenskou firmu v San Francisku. Jeho rodiče právě žijí ve Španělsku, kde otec Martin pracuje na americké ambasádě jako kulturní atašé. Vzhledem k povaze jeho práce se rodina v minulosti mnohokrát stěhovala ze země do země. Poněkud to poznamenalo vztahy v rodině. Nyní se však má rodina po dlouhé době setkat na dovolené, a to i s mladším Willovým bratrem Joshuou a jeho přítelkyní Darou. Poté co Daru kvůli Willově nepozornosti praští do hlavy se Martin rozzlobí a hodí Willův mobil do moře. Will pak všem řekne, že na tom mobilu závisí jeho kariéra. Jeho firma totiž právě zbankrotovala. Pak se sebere a plave na pevninu, aby sehnal v lékárně nějakou dezinfekci pro Daru. Jenže když se vrátí ke břehu, loď jeho rodičů je pryč. Nakonec ji najde, ale je prázdná a na lodi někdo něco usilovně hledal a rozhodně nedával pozor, zda tam udělá nepořádek. Will okamžitě běží na policii, aby ohlásil, že jeho rodina zmizela, ale Will pochopí, že něco je špatně a ukradne policejní auto, aby mohl rychle zmizet, ale je chycen a brutálně zbit. Objevuje se jeho otec Martin, který policisty přemůže. Když jsou spolu sami v autě, svěří Martin Willovi, že není kulturním atašé, ale pracuje pro vládu ve zvláštním odboru CIA. Nemohl to svým synům svěřit, ale matka to ví. Ještě v noci se schází s Jean Carrackovou ze CIA a chce, aby mu dala jistý kufřík, který může jeho rodině pomoci na svobodu. Carracková tvrdí, že už ho nemá, ale Martin jí nevěří. Když se vrací do auta, Gorman, Carrackové poskok, ho zastřelí. Willovi se podaří z otcovy kapsy vzít jeho zbraň a vyzvánějící mobil, ale musí vzít nohy na ramena, protože Gorman hodlá zabít i jeho. Když telefon znovu zazvoní a Will má konečně možnost to vzít, hlas na druhé straně se shání po Tomovi a vzkazuje mu, že mu zbývá 21 hodin na to, aby vyměnil svou unesenou rodinu za tajemný kufřík... (TV Prima)

(více)

Videa (14)

Trailer

Recenze (265)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Nezkušený jedinec vtažen do víru hrátek tajných služeb, aby se v něm pěkně po hitchcockovsku (hmm, tak určitě) nejdříve plácal a potom briskně zorientoval. Měl to o to snadnější, že celý madridský policejní sbor se raději věnoval karetnímu turnaji, než aby je nějak obtěžoval.. Mám čtyři teorie, co bylo kufrovým MacGuffinem. 1.) Smotaný facehugger a Ripleyová ho chtěla zlikvidovat, 2.) Kryptonit, protože Jor-Elův syn byl celou dobu za pěkného otloukánka. Obě tyto teorie se ale nezdají pravděpodobné. Spíš bych věřil, že tam byl zavřený El Mechriho režisérský um, protože jsem si jej za celou dobu nevšimnul a nebo čtvrtá možnost, byl v něm scénář, protože to často vypadalo, že se jej styděli použít. A nebo je tu ještě pátá, trochu bláznivá teorie, že Bruce si scénář četl až na place a po jisté scéně ukončující jeho španělské vakace se nasral, zbylé stránky vytrhl a snědl.. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Top uživateľ verbal s ľadovým kľudom prehlásil, že to bola pekná kravina. Najvyšší boss čsfd POMO skonštatoval, že je to žalostne priemerný thriller, zaujímavý iba hereckým obsadením. Dementný bodohonič T2 ako vždy pridal pseudokomentár s dávno neaktuálnou štatistikou tržieb. No a väčšina z top stovky mojich obľúbených užívateľov to ani nevidela. Ja som si americko-španielsky dramatický akčný thriller "Smrtonostná pomsta" (La fría luz del día) pozrel a s ľadovým pokojom môžem napísať, že predovšetkým vďaka mdlej réžii alžírskeho babráka Mabrouka El Mechriho je to nudný nezmysel. ** ()

Reklama

GeusX 

všechny recenze uživatele

Bruce Wiliis je jen lákadlo na obalu. (Ale zahraje si tu jen přece jen o trochu víc než Seagal ve filmu Boeing 747 v ohrožení.) Sigourney hraje postavu tak ledově chladnou a nezranitelnou za kterou by se ani Terminátor stydět nemusel. Akce ujde, celkově však slabší zážitek. Podruhé mne to vůbec neláká. (DVD cz)>/i> ()

Shaqualyck 

všechny recenze uživatele

Takový rozlítaný hollywoodský standard, který asi většina zkušenějších diváků odzívne, nicméně těm, kteří se ve světě pohyblivých obrázků teprve rozkoukávají, možná ukáže cestu směrem ke Smrtonosné pasti, Bournově trilogii nebo třeba Polanského klasice Frantic. Akce je řemeslně na velmi slušné úrovni, některé scény dokonce skvostně nacucané adrenalinem, nicméně zápletka s proradnými agenty, hektickým bojem za záchranu vlastní rodiny a střelbou v podzemních garážích už je vcelku vyčpělá. Na druhou stranu, Henry Cavill je fakt sympoš a španělské dusno tomu šikovně dodává zajímavý živočišný esprit. Takže jako oddychovka, proč ne? P.S.: určitě na to ale nechoďte jako na "ten nový film s Brucem Willisem" :-) ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Tohle mohl distribuovat do kin jedině sebevrah. "S ledovým klidem" je ukázkový VHSkový film, u kterého si umím představit i rychlodabing ala 80. léta, protože platit víc než jednoho dabéra, je vzhledem ke kvalitě škoda peněz. Já chápu, že je Cavill Superman, ale jeho schopnost unikat hledáčku policie a kulkám zlých agentů by mu mohl Superman upřímně závidět. A to nemluvím o komické nesmrtelnosti tohoto "obyčejného hrdiny", protože postřelení, ošklivý skluz na skútru nebo pád z x-patrové budovy, to je taky solidní shit. ()

Galerie (49)

Zajímavosti (4)

  • Jedným z alternatívnych názvov snímky bol aj Shadow Chaser. (MikaelSVK)
  • Když Lucia (Verónica Echegui) a Will (Henry Cavill) prchají na skútru, tak Lucia v letních šatech s holýma nohama nezvládne ve větší rychlosti řízení a dojde k pádu. Oba ale nemají žádná zranění. (noelcoward73)

Související novinky

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Henry Cavill je nový Superman

Henry Cavill je nový Superman

01.02.2011

Upozornil na sebe jednou z hlavních rolí v seriálu Tudorovci a fantasy Hvězdný prach, teď ho čeká velká hollywoodská budoucnost. Ještě letos ho uvidíme jako Thésea v starořecké fantasy Tarsema Singha… (více)

Bruce a Sigourney jako soupeři?

Bruce a Sigourney jako soupeři?

05.08.2010

Bruce Willis se zřejmě snaží trumfnout Nicolase Cage v počtu přijatých filmových rolí. Začátkem září poletí do Španělska a svěří se tam do rukou Mabrouka El Mechriho, pro kterého se drama JCVD stalo… (více)

Reklama

Reklama