S ledovým klidem

The Cold Light of Day

Thriller / Akční / Drama

USA / Španělsko, 2012, 89 min

• Flego

Nechápem, prečo vzali Weaver a Willis tieto úlohy. Toľko hlúposti som na celuloide dlho nevidel.(30.8.2012)

• Morien

Pravděpodobně nebyl nejlepší nápad dívat se na tento film bezprostředně hned po Masce s Jimem Carreym, protože mi úplně každý tropus (je to správné slovo? chci použít cizí slovo) žánru líný-honza-bournem-v-pěti-snadných-krocích připadal velmi směšný a hlasité záchvaty hihňání vyvolávající. Když se například hrdina hrne z lodi na pevninu, tak jsem si myslela, že si jde koupit nový telefon - ne, on se jen potřebuje napít coly a dívat se u toho mužně do kamery. Na druhou stranu si myslím, že když si scenárista uvědomil, že jakmile bude hrdina držet složenou tašku z lékárny, (španělsky farmacia, tak bude vlastně držet tašku s písmeny CIA), ihned mu proběhla hlavou scéna, že vždycky, když film poběží v televizi, tak on bude čekat na ten jediný záběr a volat: "Vidíte to?! , Farmacia, C-I-A, předznamenávání, jsem génius." A skoro mu to i přeju. Dál se mi potvrzuje moje teorie, že Henry Cavill prostě nemá herecké kapacity na to být sympatický správný kladný hrdina. Je dobrý, když hraje krásného zmrda, prostoduchého dobráka nebo slabošského wannabe hrdinu, ale jako opravdového rovného charismatického hrdinu ho prostě přijmout nemůžu, ať se snažím jakkoli. Na základě některých rozhovorů to i vypadá, že má docela slušný komediální potenciál, ale takovou roli mu asi nikdo nechce dát, když má takový antický symetrický obličej nebo co. U Woodyho Allena se mu podařilo byt maximálně nevtipný, ale tam to bylo tím, že ta role byla poddimenzovaná a špatně napsaná. No abych se vyhrabala ze zákoutí svých myšlenek, stejně jako se tento film potácí mezi žánry a nedaří se mu být dobrý (originální) v žádném směru, tak se i jeho hlavní herecký představitel potácí ve škatulkách, které ho nemohou pojmout.(9.4.2016)

• verbal

S ledovým klidem můžu prohlásit, že to byla pěkná kravina. Po Brúsovi se zapráší rychleji, než byste řekli Williš a ten sličný metrosexuál co zbyl, se hodí na akčního hrdinu asi jako Angela Lansbury na Zvířecího detektiva. Scénář vypotil nějaký ambiciózní číšník, a to bezesporu ještě před tím, než udělal v Holywoodu tuhle kariéru a naneštěstí, když zrovna servíroval nějakému Weinsteinovi košer stejk z krkovičky, upadla mu pod stůl vidlička. A jakmile už byl jednou dole, asi z plna hrdla poprosil o zfilmování. Jen je škoda, že to pořádně nedotáhl! Kdyby se někdy v polovině filmu přisál Ripleyové na xicht nějaký ten obří hajzlový pavouk z vesmíru, mohlo to být dokonalé a holka by si v tom i pořádně zahrála.(30.8.2012)

No tak já musím s ledovým klidem konstatovat, že to překvapivě není až taková blbost jak jsem se obával. Willis je sice pravda dost upozaděnej, ale vzhledem k tomu, že poslední filmy ve kterých se plešatej Bruce objevil v hlavní roli zrovna dvakrát nemusím, tak tady jeho menší role není na škodu. Jinak je to taková odlehčená akční komedie. Nic převratnýho, ale taky nic co by mě nějak uráželo, nebo bych proti tomu měl něco zásadního. Prostě skrz naskrz průměrná pohodová jednohubka, kterou hodnotím na 50%(8.11.2013)

• SeBig

Od polovinu filmu mě to přestalo bavit a hrál jsem si během koukání na tento "skvost" s mobilem. Bruce Willis tam skoro vubec nebyl je vidět že ho tam obsadily jen jako reklamu na film aby na to vubec někdo šel do kina. Další co mě na tom štvalo bylo že tam skoro nikdo neuměl střílet, Weaver od dob vetřelce asi zapoměla jak se drží zbran, celý film je klišé prostě a je jedno v jaký zemi se to odehrává nebo s jakými herci to je prostě je to furt to samé dokola.. sežen tohle do týhle doby nebo tyhle umřou.. blablabla.. mě už tohle omrzelo a ješte ktomu ten debilní happy end -.- ježiši kriste.. jedna hvězda za tu naháněčku na konci.(31.7.2013)

• - Po filmu Smrtonosná past 2 (1990) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Colm Meaney. (mzss1)

• - Celý film sa nakrúcal v Madride okrem scén v prístave a na lodi. Tie sa nakrúcali v turistickom letovisku Moraira na pobreží Costa Blanca. (Darkage)

• - Jedným z alternatívnych názvov snímky bol aj Shadow Chaser. (MikaelSVK)