S ledovým klidem

The Cold Light of Day

Thriller / Akční / Drama

USA / Španělsko, 2012, 89 min

• SeBig

Od polovinu filmu mě to přestalo bavit a hrál jsem si během koukání na tento "skvost" s mobilem. Bruce Willis tam skoro vubec nebyl je vidět že ho tam obsadily jen jako reklamu na film aby na to vubec někdo šel do kina. Další co mě na tom štvalo bylo že tam skoro nikdo neuměl střílet, Weaver od dob vetřelce asi zapoměla jak se drží zbran, celý film je klišé prostě a je jedno v jaký zemi se to odehrává nebo s jakými herci to je prostě je to furt to samé dokola.. sežen tohle do týhle doby nebo tyhle umřou.. blablabla.. mě už tohle omrzelo a ješte ktomu ten debilní happy end -.- ježiši kriste.. jedna hvězda za tu naháněčku na konci.(31.7.2013)

• MartinezZ

Akce to nebyla špatná, odsýpalo to a i celkem vypadalo. Bohužel příběh byla jedna velká nelogičnost a divák je tak po celou dobu zmaten stejně, jako hlavní postava. Bohužel ani ke konci filmu se v podstatě nic nedozvíte. Informace divákovi předkládané jsou postupem času dost rozporuplné až protichůdné a nemá cenu se jimi zabývat, stejně ve výsledku nemají žádný smysl. Jde tu hlavně o honičky a akci a velmi krátce Bruce a už poněkud lehce opotřebovanou Sigourney. Direct-to-DVD, které se omylem dostalo do kin.(4.9.2012)

• Roman.Ticka

Opravdu špatný akční příklad, jak se to nemá točit. Hvězdné obsazení mi tolik nevadilo, ale v kombinaci se španělským komparzem, byli notně oslabeni. Tak si říkám, že vlastně chytří rejžové to dělají i tak, že do filmu nacpou co nejvíce zvučných jmen a diváka tím ošálí natolik, že on pro samou sympatii k tomu či onomu, přestane vnímat, jak je film na hovno a tetelí se jen blahem nad tím, kolik že miláčků vidí najednou a jak je mu s nimi dobře. No tak takové oblbování beru, jsme holt jen lidi, tak proč ne. Ale když ani nevím, za co dávám hvězdu, tak něco pořádně smrdí.(9.9.2013)

• Lacike

Nevyrazna tuctovka, ktora by mi bola totalne ukradnuta, keby tam nehral Bruce. Bohuzial tam hra. Bohuzial preto, ze je to fakt slabota a je mi luto do akych sraciek sa jeho kariera prepada. Keby bol film o jeho postave, tak by to mozno mohol byt aspon mierny nadpriemer, ale kedze je film zamerany na postavu, ktoru hra Henry Cavill, tak mi po chvili bolo uplne jedno ako sa to skonci (dufam, ze v novom Supermanovi nebude tak otravny - bohuzial bol). A akcnych scen je tiez minimum a su totalne nezaujimave. Inspiracia Bournom je evidentna, ale ich prevedenie je o niekolko tried horsie. Z rezisera asi ziadna nadejna hviezda nebude a JCVD bola v jeho kariere najskor len stastna vynimka. 4/10.(1.9.2012)

• panMartin

Stručně a jasně: béčkový film s áčkovým obsazením, který ač se tváří, že šlape na plný plyn zůstal díky scénáři zařazený. Bohužel celý film se veze na této špatné vlně. Nemluvně o noční honičce v autech ze které skutečně divák vůbec nic nemá. Willis mě opět přesvedčil že filmy natáčí pouze jen a jen pro prachy, protože bere úplně všechno i když ho po 25 minutách odprásknou. Stále nechápu, proč jdou takovéhle filmy do kin a jiné daleko kvalitnější a hbitější nikoliv.(5.10.2014)

• - Celý film sa nakrúcal v Madride okrem scén v prístave a na lodi. Tie sa nakrúcali v turistickom letovisku Moraira na pobreží Costa Blanca. (Darkage)

• - Po filmu Smrtonosná past 2 (1990) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Colm Meaney. (mzss1)

• - Jedným z alternatívnych názvov snímky bol aj Shadow Chaser. (MikaelSVK)