S ledovým klidem

The Cold Light of Day

Thriller / Akční / Drama

USA / Španělsko, 2012, 89 min

• Lacike

Nevyrazna tuctovka, ktora by mi bola totalne ukradnuta, keby tam nehral Bruce. Bohuzial tam hra. Bohuzial preto, ze je to fakt slabota a je mi luto do akych sraciek sa jeho kariera prepada. Keby bol film o jeho postave, tak by to mozno mohol byt aspon mierny nadpriemer, ale kedze je film zamerany na postavu, ktoru hra Henry Cavill, tak mi po chvili bolo uplne jedno ako sa to skonci (dufam, ze v novom Supermanovi nebude tak otravny - bohuzial bol). A akcnych scen je tiez minimum a su totalne nezaujimave. Inspiracia Bournom je evidentna, ale ich prevedenie je o niekolko tried horsie. Z rezisera asi ziadna nadejna hviezda nebude a JCVD bola v jeho kariere najskor len stastna vynimka. 4/10.(1.9.2012)

• kaylin

Mabrouk El Mechri má na svědomí skvělý snímek "JCVD", jehož hlavní dominantou byl samotný Jean-Claude van Damme, který snad poprvé ve svém životě ukázal, jak moc velkým hercem by mohl být. Ne, že by pro svůj další film postrádal velké hvězdy, spíš naopak, sešlo se mu jich celkem dost, ale přesto natočil film, který je méně akční, než v podstatě dokumentární a civilní snímek o Van Dammovi, je méně zábavný a v konečném důsledku nepříliš smysluplný. Bruce Willis, Sigourney Weaver a Henry Cavill. To je obsazení, s kterým by se daly dělat divy. Jenže Bruce tu končí poměrně brzy, Sigourney zase má celkem málo prostoru a je z ní udělána jen jednoduchá, jednorozměrná postava. Zaměřeno je pak na Cavilla, který má sice skvělé akční proporce, ale to neznamená, že budou využity. Film je stupidní ve své snaze vytvořit spiknutí, které je někde hluboko ve vládě, ale ve skutečnosti je to jen jeden člověk, proti komu se celou dobu bojuje. To, že je zde nějaká minulost, má jen minimální význam, stejně jako odhalování zbytečných rodinných vztahů. V akční rovině nemá film co nabídnout, je to jen směska honiček a střílení bez nápadu. V tomhle se film například odlišuje od snímku "Expendables: Postradatelní", kde byla akce parádní, nápaditá a skutečně výbušná. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/09/rebelka-perfect-sense-sprosty-holky.html(27.2.2013)

• bartias

Pro Bruce Willise je to očividně jenom vedlejšák a Henry Cavill může být rád, že dostal roli Supermana. Akční thriller S ledovým klidem je totiž prachobyčejnou, skoro urážlivou slátaninou podle jednoduchého vzorečku "Bourne vydělává = musíme natočit něco s tajnými agenty..." Že to je neoriginální je jedna věc. Že to je špatně natočené a trapné je zásadní.(11.10.2012)

• Lamiczka

Rodinka se sejde na každoroční týdenní plavbě po pobřeží Španělska. Vše probíhá téměř idylicky, až v momentě, kdy se starší syn rozhodne navštívit pobřežní vesnici, se všechno mění. Po návratu zjišťuje, že loď není na místě. Posléze ji nachází o kus dál zcela prázdnou. Zburcuje místní policii, která je ale zmanipulovaná a chce ho taktéž unést. Znovu se na scéně objevuje jeho otec Martin. Zlikviduje policisty a odhaluje svou pravou identitu agenta CIA. Bohužel o otce vzápětí v přestřelce přichází a tak je to jenom na něm, aby odkryl všechna tajemství, zjistil, kdo mu jde po krku a jak může zachránit celou svoji rodinu. Nevím, kterého chytráka napadlo nechat zabít hlavního akčního hrdinu Bruce Willise (hraje otce) v prvních minutách filmu. Nejen, že tudorovec Cavill je pro takovou roli naprosto nevhodný a nevýrazný, ale ani jeho charizma nezapadá do schématu analyticky přemýšlejícího zabijáka, kterým se musí zákonitě časem stát, aby obstál v soubojích s nepřáteli. Ani samotný scénář mu mnoho nepomáhá, děj se vleče, nezajímá a nudí. Husí kůži nahánějící scény tady vůbec nehledejte. A jestli spoléháte, že další hvězda, Sigurney Weawer tomu pomáhá, tak to bohužel. To už jsou snad lepší Tom a Simír v Kobře 11.(26.8.2012)

• Roman.Ticka

Opravdu špatný akční příklad, jak se to nemá točit. Hvězdné obsazení mi tolik nevadilo, ale v kombinaci se španělským komparzem, byli notně oslabeni. Tak si říkám, že vlastně chytří rejžové to dělají i tak, že do filmu nacpou co nejvíce zvučných jmen a diváka tím ošálí natolik, že on pro samou sympatii k tomu či onomu, přestane vnímat, jak je film na hovno a tetelí se jen blahem nad tím, kolik že miláčků vidí najednou a jak je mu s nimi dobře. No tak takové oblbování beru, jsme holt jen lidi, tak proč ne. Ale když ani nevím, za co dávám hvězdu, tak něco pořádně smrdí.(9.9.2013)

• - Jedným z alternatívnych názvov snímky bol aj Shadow Chaser. (MikaelSVK)

• - Celý film sa nakrúcal v Madride okrem scén v prístave a na lodi. Tie sa nakrúcali v turistickom letovisku Moraira na pobreží Costa Blanca. (Darkage)

• - Po filmu Smrtonosná past 2 (1990) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Colm Meaney. (mzss1)