S ledovým klidem

The Cold Light of Day

Thriller / Akční / Drama

USA / Španělsko, 2012, 89 min

• teutates

Nechci říct, že sem tu vkládal jakési naděje, nebo že bych si snaď něco idealizoval… no popravdě určité očekávaničko tady bylo. Cavill není úplně marný, myslel jsem si a Bruce to min. četl, říkal jsem si. To co tady předvedla Weaver je tak na G.I. Joe, s jak ledovým klidem tahle babička řešila situace, hoóochu, ach jo. Ještě teď se nemůžu zbavit pocitu, jak debilní to bylo. Proste rozmlátí pul Španělska s konspirací za zady, CIA, teroristi, úplně vážně… nepovedeny bramborový salát, hodně slušně řečeno. 1/10(25.4.2012)

Takový rozlítaný hollywoodský standard, který asi většina zkušenějších diváků odzívne, nicméně těm, kteří se ve světě pohyblivých obrázků teprve rozkoukávají, možná ukáže cestu směrem ke Smrtonosné pasti, Bournově trilogii nebo třeba Polanského klasice Frantic. Akce je řemeslně na velmi slušné úrovni, některé scény dokonce skvostně nacucané adrenalinem, nicméně zápletka s proradnými agenty, hektickým bojem za záchranu vlastní rodiny a střelbou v podzemních garážích už je vcelku vyčpělá. Na druhou stranu, Henry Cavill je fakt sympoš a španělské dusno tomu šikovně dodává zajímavý živočišný esprit. Takže jako oddychovka, proč ne? P.S.: určitě na to ale nechoďte jako na "ten nový film s Brucem Willisem" :-)(14.4.2012)

• cukorek

S ľadovým pokojom mi dosť pripomínalo Larga Wincha a bohužiaľ ho ani neprekonalo. Pokiaľ ešte žil otec Martin ( B.Willis ) tak to vo to filme ako tak fungovalo a niekam aj smerovalo, ale s jeho skorou smrťou akoby by režisér M. El Mechri pochoval tendenciu rásť a rozvíjať film ďalej. Necitlivo a amatérsky "amputoval" dôležité časti o ktoré sa takýto film opiera. Zbavením reálneho vykreslenia a naopak pridaním nesmrteľnosti a obrovskej dávky šťastia mladému Willowi nebolo najlepšou voľbou. K tomu sa pridalo beznápadité formovanie deja, či slabšie dialógy a tak bolo, už len otázkou času kedy sa tento roztrasený kolos rozsype. Filmom ďalej otriasli aj nedôveryhodné akčné momenty, ktorým by možno tak uverili deti v škôlke, keď S. Weaver sa dostala do úlohy takmer nenastaviteľnej agentky. Za týchto okolnosti musím povedať, že známi herci Willis a Weaver zobrali role, ktoré im ich slávne časy skôr poškodzujú, ale pre nich mali zrejme nejaký význam. Na viac ako 40% to u mňa nebolo.(4.11.2012)

• c.tucker

Přišlo mi to jako sterilní nuda, které k jejímu prohloubení velice dopomohl Cavill. Už už to vypadalo, že to bude o hvězdu lepší, ale absolutně debilní konec to vrátil tak kam to podle mne patří. Stále nechápu, proč jdou takovéhle filmy do kin a jiné daleko kvalitnější a hbitější nikoliv. To je prostě na distribuci, co s tím člověk nadělá.(20.4.2012)

Film rozhodně špatnej není, je zde dost akce, příběh není zas tak těžké pochopit, ale celkově je film docela chaotický. Unesená rodina hlavního hrdiny Henryho Cavilla - drží ji zločinci. Nějaký přesný důvod zde nevidím, než chybějící kufřík. V tomto filmu existuje více zločinců. Sigourney Weawer v záporné roli nakonec špatná nebyla. Willis se tu moc neohřál, ale aspon sehral jednu menší bitku a měl jsem z něco o stupínek lepší pocit než třeba ve filmu "Looper". Jak jsem říkal, akčních scén je tu dost, je ale pouze jednoduchá, konečná naháněčka se mi líbí víc než akce. Škoda, že byl film tak chaoticky podán, žádné větší vysvětlení o zločinecké organizaci, nic víc. Hudba byla docela dobrá. Blíží se to k 4 hvězdě, ale těch chyb tam bylo dost, nic víc extra zapamatovatelného. Přesto mírný nadprůměr. 64% = ***(17.10.2012)

• - Jedným z alternatívnych názvov snímky bol aj Shadow Chaser. (MikaelSVK)

• - Celý film sa nakrúcal v Madride okrem scén v prístave a na lodi. Tie sa nakrúcali v turistickom letovisku Moraira na pobreží Costa Blanca. (Darkage)

• - Po filmu Smrtonosná past 2 (1990) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Colm Meaney. (mzss1)