Pokoj (festivalový název)

Eric Chase

Scénografie:

Mercedes Younger
  • Cedr

Tohle je prostě film z jiné planety. Frekvence a neuvěřitelná délka (bohužel neskutečně nudných) sex-scén s přehledem zastíní i klasický porno film. Házení míčem, oscarové dialogy, smích hlavního hrdiny... tohle nejde prostě popsat, to se musí vidět. Z hlediska nechtěné zábavnosti bezkonkurenčních 5 hvězd.(21.11.2010)

• misterz

Vraj jeden z najhorších filmov všetkých čias dostál svojej legende, naozaj to bolo také príšerné až ma z toho rozbolelo brucho, najhoršia telenovela natočená niekde v Uzbekistane je oproti tomuto 10-násobný držiteľ oscara. Napriek tomu však aj keď film hodnotím ako odpad, je celkom možné v akejsi obludnej zvrátenosti napariť mu i päť hviezd. Nič medzitým neexistuje. Rozhodnutie vo veľkej miere závisí na momentálnej nálade diváka a chuti na recesiu. Pokiaľ skutočne bolo zámerom režiséra, tak ako on sám tvrdí, aby ľudia pri projekcii prejavovali emócie, tak sa mu to aj vrchovate podarilo. Z tohto pohľadu ide o geniálne dielo, bravó pán Wiseau, ste skutočne majster :). Všetci sa pomodlime, aby náhodou túto príšernosť po konci ľudstva a niekedy v ďalekej budúcnosti, neobjavili mimozemšťania ako jediný dochovaný filmový materiál vytvorený človekom.(21.10.2015)

Už dlouho jsem neviděl film, ve kterém by byla nejsympatičtější postavou rakovina prsu. Nepopsatelná demence The Room dotažená k extrému má nepopiratelné charisma. Po uležení se nebojím dát plný počet. Není to Plán 9, to až The Room naráží na strop filmové hlouposti s takovou silou, že ho proráží a míří až do nekonečna.(1.8.2013)

• Opsha

Oh hai CSFD. Totální brak beze smyslu, který působí jako cenzurované porno křížené s telenovelou. Nic nedává smysl, scény na sebe nenavazují, dialogy vysloveně bolí a hlavní hrdina vypadá, mluví a jedná jako permanentně zhulený (a to je prý abstinent). Sračka, která je tak špatná, že ani není vtipná. Číp-číp-číp-číp.(15.3.2011)

• Filmmaniak

Tahle věc se naprosto vymyká jakýmkoli běžným měřítkům. Absolutně nezáleží na hodnocení procentuálním či hvězdičkovém, místo odpadu bych tu klidně mohl napsat obrovské WTF a nehodnotit. To, jestli dáte pět hvězdiček nebo odpad!, se podle mě odvíjí jen a pouze od toho, jestli vám hrdinové tohoto filmu přijdou zábavní a smějete se jim, nebo jestli je z duše nenávidíte a chcete je zabít. (Je evidentní, že u mě převládal ten druhý pocit.) Rozhodně nemám nic proti uživatelům, kteří hodnotí plným počtem, protože si dokážu živě představit, jak se u toho královsky bavili. V každém případě je ale The Room neuvěřitelná sračka, jejíž hrůznost je nevyslovitelná. Kdybyste si zkusili představit všechny možné myslitelné chyby, kterých se filmař může ve svém filmu dopustit, tak tady jsou úplně všechny. Tohle by měli promítat na filmových školách jako ukázku toho, jak netočit film. Tommy Wiseau je mimozemšťan z planety Žumpa, jiné vysvětlení mě nenapadá.(23.6.2012)

• - Spoiler: Podle toho, co se lze dočíst v Sesterově (hrál Marka) knize "The Disaster Artist", jsou některé prvky zápletky The Room nejspíš inspirovány skutečnými událostmi ze života režiséra Tommyho Wiseau. Mělo by se jednat o nevěrnou ženu, příjezd do San Franciska s nesměnitelným šekem a práci v restauraci. (L_O_U_S)

• - Scéna v květinářství byla natočena se skutečnou majitelkou obchodu. Žena, která si v květinářství prohlíží přání ve stojanu, pracovala na filmu jako maskérka. (L_O_U_S)

• - Na filmu se podílely celkem tři kamerové štáby. První opustil natáčení poté, co režisér a představitel Johnnyho Tommy Wiseau odmítl najmout profesionálního produkčního. Druhý štáb se s Wiseauem rozhádal kvůli generátorům, které Wiseau odmítal dovézt, ačkoliv to slíbil. (L_O_U_S)