Pokoj (festivalový název)

Todd Barron

Eric Chase

Scénografie:

Mercedes Younger

Viděl jsem vela braků - viděl jsem turecké akční fláky, honduraský ilegální film, filmy Eda Wooda, švédský pornografický thriller, budovatelské a normalizační konverzačky s Gottwaldem - ale tenhle snímek je šílená travestie filmové nestoudnosti. Tommy Wiseau má makabrózní přízvuk, je permanentně sjetý, při souloži mu zní šílené písničky, atmosféru tvoří záběrem na lžičku v rámečku a celé to vypadá jak horší péčko. Již dnes to má ve státech kultovní status, do Evropy se to zatím nedostalo, ale říkám vám, že za 30-40 let to bude pro naše syny a vnuky Ed Wood počátku milénia, tedy zneuznaný neumětel a šmírák, paralela s Glen or Glenda je naprosto zjevná a já jen doufám v další Wiseaův záchvat tvůrčí geniality ... Ale bojím se, že kdyby to chtěl překonat, vesmír imploduje. (ještě větší legrace než samotný film jsou historky z natáčení, kterých je plný net)(24.8.2010)

Jednoho dne jsem měl chuť si zkouknout nějakej novej film a když jsem nemohl najít nic, na co bych měl zrovna chuť, tak jsem na csfd zabrouzdal v "nejkontroverznějších filmech", našel tohle a po přečtení pár komentářů jsem se rozhodl si tohle stáhnout a fakt nelituju. I když tomu dávám odpad, tak musím říct, že to není odpad jako Panic je nanic nebo Playgirls, který jsem téměř nebyl ani s to dokoukat. Tohle je klenot mezi odpady!!!! Protože takhle debilní film, kterej vás bude celou stopáž svojí demencí bavit a u kterýho se nemůžete dočkat další scény plný demence, prostě neexistuje. Scény, který vůbec nepochopíte, proč tam jsou. Postavy, o kterejch nikdy nepochopíte, proč se tam objevily. Dialogy, který nedávaj vůbec smysl a jsou úplně totálně debilní. Sestříhaný je to tak, že máte pocit, že na to koukáte na po vypití dvou litrů okeny A celkově je to prostě asi nejdivnější romantickej film, kde nic nedává smysl. Navíc Wiseauův akcent, to je prostě lahoda pro uši. Teď - čerstvě po dokoukání - se hodně bavím zjišťováním různejch zajímavostí a článků o to The Room a nestačím se smát! Lisa, you are tearing me apart! Btw. co na tomhle stálo 6 000 000 dollarů? Tohle bych snad natočil sám za 60 dollarů. :D Uptade rok po zhlédnutí: Měním z odpadu na pět hvězd, tohle je prostě bomba!(6.9.2012)

• eLeR

Film som si pozrela raz .. asi aj stačilo. Zaujímavosti som si prečítala raz .. nestačilo .. tak som si ich prečítala ešte raz. Niekto to tu už v komentároch spomenul a ja súhlasím, pretože celý čas som si hovorila, že toto je snáď horšie ako to najhoršie porno, ktoré sa snaží o príbeh. A Tommy s tým jeho smiechom to je tiež chuťovečka, no a Juliette mu šlape na päty. Kvalitný nepodarok toto.(30.1.2018)

• Dan9K

Pokud je člověk sám doma a řekne si: "Hm, mám teď chuť na kus poctivého filmařského řemesla, nějakou inovativní zápletku, promyšlený scénář a dobré herecké výkony", což si samozřejmě člověk čas od času řekne, tak to přesně není film pro něj. Je to výhradně pro skupinu diváků. A tento zážitek ve skupině taky hodnocení povyšuje nad odpad. Není to snímek, který by byl tak blbý, až by byl jenom nudný, je to přesně ten typ, který je blbý a vážný, až je vtipný, a ty mám rád. Za zmínku stojí hudba, která občas zní, jak z Heroes of Might and Magic, což je v romantickém dramatu jistě vhodné.(30.10.2016)

Ja stále neviem či to pán režisér myslel vážne alebo nie :D. Erotické scény sú veľmi veľmi komické( navyše na škodu je aj to, že v nich nefigurovala Robyn Paris, jej kozičky by som teda radšej videl) Ak to má fungovať ako kómedia tak len jedine to, že hocijaký neherci z Ordinácie, Panelákov a iných seriálov z dielne Novy, Markízy či Jojky by to zvládli lepšie. A ak to mám brať ako psychologickú drámu tak tam mám pocit, že sa na jednom mieste stretla zmeska nedonosených kreténov a čúz ...(24.9.2016)

• - Režisér Tommy Wiseau během natáčení obědval v kulisách obývacího pokoje Lisy (Juliette Danielle) a Johnnyho (Tommy Wiseau) a jídlo si připravoval sám, protože se bál, že mu do něj někdo ze štábu naplive. Také odmítal používat plastové nádobí kvůli strachu z jedů. (L_O_U_S)

• - Režisér i scenárista Tommy Wiseau v jednom rozhovoru uvedl, že pes v květinářství se ve skutečnosti jmenuje Dogeee. Psí herec měl svou vlastní smlouvu a dostal za filmování zaplaceno. (L_O_U_S)

• - Kameraman Raphael Smadja si na place postavil stan, kam se chodil schovávat před režisérem a představitelem Johnnyho, Tommym Wiseaum, kde se mu mohl posmívat. (L_O_U_S)