V Česku a na Slovensku poměrně neznámé dílo si v zámoří získalo velkou pozornost publika a kultovní status. Je totiž obecně považováno za jeden z nejhorších filmů, které kdy byly natočeny. Hlavního hrdinu Johnnyho si vystřihl sám Wiseau. Johnny nadevše miluje svou nastávající ženu Lisu (Juliette Danielle). Ta je však s jejich vztahem stále méně spokojená a tak svede Johnnyho nejlepšího přítele Marka (Greg Sestero). Johnnymu se postupně hroutí svět, který se mu za posledních sedm let podařilo vybudovat.
Film přitahuje pozornost milovníků nepovedených snímků pro svůj až komický charakter, špatnou práci s herci a absurdní repliky postav. Wiseau je někdy označován za současného Eda Wooda. Promítání filmu se uskutečňuje za bouřlivých reakcí publika, které nahlas komentuje dění na plátně. (L_O_U_S)

Khare odpad!

Muhaha... haha... Musela jsem si vypláchnout oči kyselinou, abych mohla napsat tenhle komentář. To, jak se jednotlivé postavy zničehonic objevovaly a mizely bez ohledu na jakýkoliv "smysl" scén, bylo skoro na hranici geniality... ()

mashna

Kultovní snímek neméně kultovního Tommyho Wiseaua je plejádou naprosté bizarnosti, která překoná snad i Eda Wooda. Na tomhle filmu je totiž špatně úplně všechno - od scénáře přes herecké obsazení, zvukové efekty, hudbu a kameru až po evidentně neexistující režijní vedení. Spojením všech těchto aspektů vzniká dílo, jehož zhlédnutí je pro mě dodnes jedním z nejsilnějších kinematografických zážitků. Tommy Wiseau si v absolutně nelogicky poskládaných scénách pohrává s lidskými osudy, nevázaně se směje, hraje s přáteli fotbal, chodí běhat do parku, udílí otcovské rady obskurní postavě nadrženého sirotka Dannyho, pořádá party, popíjí kávu i vodku a kupuje květiny. Hlavně ale předvádí milostné scény, které by z fleku mohly fungovat jako předehra k céčkovému fetišpornu. Dramatické dějové zvraty ani není třeba komentovat, ty totiž napsal sám život. You're tearing me apart, Lisa! ()

morwen

Srát na všechno, protože tohleto se snad nedá ani popsat slovy. Tohle dokonce není ani brak. Já osobně o tom rád přemýšlím jako o takovém projektu, poňevadž pokud bych tohle měl hodnotit jako film tak ani odpad by nestačil. Pokud tedy zavrhnu všechen zdravý rozum a vrhnu se do toho bezhlavě náramně si to užiju. Směju se tomu co má být smutné a i z toho brečím. Je to svižné, nelogické, rozdělené na etapy ve kterých se pokaždé stane nějaká nesmyslná kokotina a pak do toho všeho samozřejmě přilétají nezapomenutelné hlášky typu “You're tearing me apart, Lisa!” nebo “So anyway, how's your sex life?“ vyslovené z úst Johnnyho, kterého hraje nezapomenutelný Tommy Wiseau. Tenhle chlápek je průkopník. Nejenom že, si v tom zahrál ,to mu nestačilo ne, on to musel zrežírovat, zprodukovat a samozřejmě i napsat scénář. Od úsměvu až po fotbal to má ode mě 100%. Avšak po seriozní stránce, to ani dva odpady nestačí. ()

dan.nad

Ono je velmi těžké The Room hodnotit - ačkoliv selhává na všech frontách, co se týče filmového umu, naprosto vítězí v kategorii zábavnosti. Tento snímek získává zlaté první místo v žánru "Film tak špatný, až je dobrý". Abych vám přiblížil děj - představte si Johnnyho, nestabilního zhuleného bankéře s poruchou řeči (I didh naht hit huur, I didh NAAAHT) a oblibou v moderním umění (avantgardní fotky lžiček v rámečcích rozmístěné po celém domě) a sportu (až příště půjdete do oddělení popálenin v pražské Motole, vezměte sebou rugbyový míč). Jeho domácí puťka Lisa s vaginou na pupíku dokáže neustále opakovat jen jednu věc: "I don't love Johnny anymore." a její jedinou starostí je, kdy se vyspí s Markem, který očividně trpí maniodepresivní psychózou a podobně jako Johnny i on má až podivnou zálibu v házení si míčem na všech možných místech (střecha, alej, park, byt). Dalšími fascinujícími postavami je nihilistická Lisina matka, voyeurský honílek Denny "I just like to watch you guuuys~", pejsek ("O hai doggy") a postava psychologa, která z ničeho nic v půlce filmu zmizí a o její existenci už nikdy nepadne ani slovo. Tento snímek je zkrátka unikát a měl by jej vidět každý, kdo si myslí, že nic horšího než Ed Wood už být nemůže. ()

koubekson

Tommy Wiseau skóruje. Paralela s prostříhaným pornofilmem sedí dokonale :-) Váhali jsme z které planety hlavní hrdina pochází :-) Nejsem si jistý, že bych to vydržel za střízliva, ale s lahví dobrého vína jsme se bavili královsky. ()

Merenre

Naprosto nepochopitelný a obdoby nemající epos o ... o čem to vlastně u Peruna bylo? V mysli člověku navždy utkví pohled na režisérovo obnažené pozadí - věru traumatizující, a proto bych film doporučil pouze opravdu silným povahám, ale musím uznat, že to sakra stojí za to vidět (ne to pozadí ... ten film). ()

xylobrno

Jeden film na světě musí být zkrátka nejhorší. A tenhle si o to přímo říká. Člověk, který neví nic o lidských vztazích napsal sociální drama, sám si je zrežíroval, produkoval a hrál v něm hlavní roli. Nic z výše uvedených věcí neumí. Jak to mám sakra ohvězdičkovat? :D ()

lukasmyval

Nikdy jsem neviděl herce u kterého by nefungovala mimika obličeje tak jako u hlavního hrdiny, měsíční krajina na kostce ledu. Filmu se nedá upřít kult, hlášky jsou super a sex scény otřesný. Na internetu je k němu vymyšlená chlastací hra, kterou doporučuji, protože potom už na tomhle shit díle nenajdete jedinou chybičku. ()

Niki_Uzumaki

Naprostá sračka :-D. "Did you get your promotion?" "Naah" "You didn´t get your promotion, did you?" a další chytré dialogy.... Jejich předvádění slepic.... Jejich "fotbal".... Naprosté hudební skvosty při souložích... jeho HA HA HA.... ()

mr.twizta

Komentare nelhaly, tenhle film je cire silenstvi a Wiseau je general braku. Spatne je uplne vsecko, ale uplne. Nutnost videt. ()

linger

Toto je proste zlato. Wiseaua nemozno nazvat inak ako "postavickou". Zly scenar, zle herectvo, hudba, za ktoru by sa hanbili aj producenti Manuely, a predsa to cely cas udrzalo moju maximalnu pozornost a otvorene usta. Pohlad do maleho/velkeho reziserovho sveta. Fascinuje ma, kde na to zohnal rozpocet (a na co tych 6 milionov dolarov utratil) a vobec ako doslo k realizacii tohto "projektu". Odvaznym stastie praje - mame tu legendu. ()

Sunwheel odpad!

Po prezretí filmu ma napadli len tri dôvody, prečo mohol tento film vzniknúť: 1. Ide o akýsi experiment pre Downov filmový klub 2. Je to druh humoru, oveľa hlbší, než spája filmy štúdia Asylum a im podobné 3. V ére dinosaurov vymysleli tento film vládcovia planéty, aby o milióny rokov ma jeho pozretím zničili... Musím priznať, že som už videl aj iný film, ktorý mi spôsobil takmer mŕtvicu a toto som nejako zvládol (pozdravujem používateľku BrockenMoon!). Každopádne posuniem to ďalej jednotlivcom, ktorí ma niečím nahnevajú, prípadne odporučím pozerať s dávkou zničujúcich látok a vtipnou partiou! ()

PandyStraty

To bol teda zážitok.... Počas celého "filmu", od úvodných tituliek až po tie záverečné, mi v hlave rezonovala jediná otázka - prečo tento film vôbec existuje? "Presvedčivé" herecké výkony, "geniálny" strih, "zachovaná" kontinuita, "kvalitný" a "vhodný" soundtrack... proste veľkolepé umelecké dielo. Bolo to veru umenie dopozerať. Takto by som to zhrnul... teraz, ak sa nenahneváte, idem sa ´dať liečiť z celoživotnej traumy.. Post mortem: Nebolo to až také zlé. Nakoniec som sa pri tom dokonca bavil. ()

Willynka odpad!

Tak téhle čtvrté dimenzi jsem nedala pět hvězd jenom z principu, protože to tak šíleně osciluje mezi naprosto debilitou a mým němým úžasem nad tím, co všechno se dá při točení zkurvit, že si je snad i zaslouží. Když Rodriguez točil Machette, tak to mělo vypadat zhruba takhle. Opravdu jsem netušila, že ultimátní množství second-hand embarrasmentu z naprosto nesouvisejících dialogů, chybně předabovaných scén se psem a jiné, či nekončících debat z digitální střechy mi způsobí větší trýzeň než Srbský film, na který jsem sama sobě slíbila, že už se nikdy nepodívám. Věru jsem nečekala, že takhle dopadne můj první a pravděpodobně jediný odpad. Kulervoucí diamant. ()

Insomniac

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 Tak nakoniec som hviezdičku pridal po vzhliadnutí "50 odtieňov temnoty". Toto horšie nie je... :D No a už som to videl trikrát a musím ešte jednu pridať!!! Keď sa k niečomu vraciam, nemôže to byť odpad. Strašne komické!!! :) A zase som si to kukol a zase jednu pridám, lebo sa neskutočne bavím a aj keď to tak autor asi nechcel, je mi to jedno... :D Ešte zo dve projekcie a dostanem sa na päť hviezd a nebudem sa hanbiť a nechám to tak. Tak. ()

Aechato6

Fakt moc jsem se snažil. Chtěl jsem to dokoukat už jen kvůli tomu abych potom někdy mohl zhlédnout i Disaster Artist, ale to fakt nejde. Jako první milostná scéna v páté minutě a člověk hned vidí kozy a péra, přičemž to celý trvá asi 5 minut. Je mi líto ale Pokoj jsem do konce nedokoukal, což je taky jediný důvod proč tomu nedávám jen jednu hvězdičku nebo rovnou odpad... Ps. Jediná geniální věc na filmu je ten neustálý geniální smích Tommyho W. ()

Lukys odpad!

Jo, občas je to celkem sranda a párkrát jsem se nahlas zasmál, ale dávat filmu body navíc za to, že mě pobavily jeho špatné stránky a smysl pro nevkus, mi zkrátka nedává smysl. A i přes veškeré "veselé" bizarnosti, které film obsahuje, budu na něho vzpomínat spíše ve zlém, protože se mi po jeho shlédnutí opravdu dělá špatně a už to nikdy, nikdy nechci vidět. ()

jaytothezee

Odpad, ale v dobrom :) Chapem kultovost tohoto filmu, tesim sa na Disaster Artist a urcite si pojdem The Room pozriet aj na nejaky screening s plastovymi lyzickami. Ale je to odpad. ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu