V Česku a na Slovensku poměrně neznámé dílo si v zámoří získalo velkou pozornost publika a kultovní status. Je totiž obecně považováno za jeden z nejhorších filmů, které kdy byly natočeny. Hlavního hrdinu Johnnyho si vystřihl sám Wiseau. Johnny nadevše miluje svou nastávající ženu Lisu (Juliette Danielle). Ta je však s jejich vztahem stále méně spokojená a tak svede Johnnyho nejlepšího přítele Marka (Greg Sestero). Johnnymu se postupně hroutí svět, který se mu za posledních sedm let podařilo vybudovat.
Film přitahuje pozornost milovníků nepovedených snímků pro svůj až komický charakter, špatnou práci s herci a absurdní repliky postav. Wiseau je někdy označován za současného Eda Wooda. Promítání filmu se uskutečňuje za bouřlivých reakcí publika, které nahlas komentuje dění na plátně. (L_O_U_S)

Raziel_cz

"You are tearing me apart, Lisa!" Když si představím, o kolik obsahu jsme přišli, když Wiseauovi nevydali tu pětisetstránkovou předlohu... Nehodnotitelný antifilm, kde hlavní hrdina souloží svoji holku do pupku, cizí lidi chodí souložit do bytu hlavního hrdiny, holka hlavního hrdiny souloží s retardovaným kámošem hlavního hrdiny, skoro adoptovaný syn hlavního hrdiny chce koukat, jak hlavní hrdina souloží svoji holku do pupku a... Jo, hodně se tu souloží. Ale těžko se na to kouká, protože nejlépe hrající osobou je pes. Zasloužený kult. ()

kkarx

Jen těžko najdete více upřímný film než je právě The Room. Dialogy jsou hloupé asi tak stejně jako jsou hloupé v reálném životě. Kolikrát jsem slyšel ještě mnohem větší blbosti. Jejich interpretace je ovšem zábavná a Wiseau má jisté charisma, které ho odlišuje od všech ostatních. Scény jsou velmi přímočaré, ale narozdíl od vysoce hodnocených romantických filmů jsou o mnoho reálnější. Johnny skutečně miluje Lisu a ve filmu je přímo řečeno, že jsou spolu již 7 let! Lisa je ovšem Johnnym znuděná, přestože / protože Johnny by pro ni udělal první poslední a to je nuda. Nosí jí kytky, opakuje, jak ji miluje atd. Navíc nedostal přidáno a jak víme pro ženy jsou peníze na prvním místě, takže je v očích Lisy naprostý loser. Lisa se rozhodne, že Johnnyho nejlepší kamarád Mark je lepší partie. Mark je též hodně reálná postava. Ačkoliv se tváří jako Johnnyho nejlepší kamarád, neváhá ho zradit při první příležitosti a vyspat se s Lisou. Tohle je skutečně obraz života a ne Hollywoodská pohádka, kde si atraktivní žena vybere chudého muže a vytrvá s ním přes všechy těžkosti. ()

inutihar odpad!

Nuda. Ano, je to tragicky neumětelské a je tam vše zle tak, jak popisují další hodnotící. Ale že by to bylo výrazně horší než některé jiné filmy, které jsem viděl (nebo nedejbože nejhorší film všech dob) to si nemyslím. Kdyby k tomu nebyl ten mediální "hype" tažený k premiéře _The Disater Artist_ , tak to prostě bude jen jeden z mnoha desítek nepovedených poloamatérských filmů, kterých každý rok vznikají mraky, víceméně nikoho nezajímají a čas od času je vytáhne nějaký festival pro specifické publikum. ()

agassi68 odpad!

Tak som to riskol lebo zvedavosť zvíťazila a vydržal som to až 20 minút, za čo si udeľujem zlatý kríž za trpezlivosť! Dementné je na tom všetko od scenára po hercov. Tí sú vybraní zrejme na céčkových pornokastingoch. Kult akurát pre rovnako dementných sledovateľov a duševných mrzákov.. ()

Folky

Hodnotím jako zvláštní kategorii (zábavně špatné filmy). Wtf dialogy a příšerná hudba způsobují, že film působí jako porno, ve kterém někdo nechal jen čtyři sexuální scény, které jsou absolutně nesexy (upřímně jsem doufal, že další už nebudou) a místo nich si na poslední chvíli vymyslel, že z toho udělá drama. Ale jakkoliv jsem se zasmál a ani chvíli se nenudil, myslím že se pořád dalo jít dál. V této kategorii ale rozhodně to nejlepší. ()

GMVajgl

Tenhle film je jako ledovec. To nevyřčené, to naznačené. Tommy Wiseau - jaký je příběh jeho života? Proč natočil takový film? Některé repliky vyvolávají bouřlivý smích. Ale také trochu znepokojivý dojem. ()

Shredo

Absurdnejší snímok som jakživ nevidel. Titulok najlepší najhorší film bude zrejme na mieste. Plejáda a kanonáda "dychberúcich" dialógov, ktoré sa stali osobitým kultovým počinom. Hlavný aktér a stvoriteľ toho celého cez scenár, produkciu a réžiu vytrel kocúra všetkým, ktorý ním opovrhovali. Aspoň si to myslel, že vytrel. Pôvodný zámer natočiť napätú drámu v spleti kritiky a reakcie publika v kinosále "zachraňoval" konverziou na parodickú komédiu. Ono nie vždy sa zámer premení v skutočnosť. A tak k tomu treba aj pristupovať. Pri pohľade na Tommyho výraz už len z plagátu vám musí byť všetkým jasné, že si ide rozhodne svoje, a to jeho mu nemôže nik vziať a napodobniť. ()

baiskon108 odpad!

Tento film tu měl tak rozporuplná hodnocení, že mě to jistým způsobem zaujalo. Teď z čistého srdce můžu hlasitě zařvat: „odpad!“. Bohužel (bohudík?) zde nikdy nepochopím lidi, co se tu vyžívají v samotné špatnosti filmu. Vyjmenovávat zápory snímku je zbytečné, stejně tak klady (žádné). Naprosto ztracený čas věnovaný této demenci. ()

CyriC

Nedokážu hodnotit. Na jednu stranu je to naprosto neskutečně geniálně natočená sračka, na druhou stranu mě naprosto děsí fakt, že to ten týpek natočil naprosto vážně myšlené. Ale asi bych spíš měl dát odpad, aby Wiseau už nikdy nic nenatočil. Nicméně nebudu to hodnotit. Nedokážu se rozhodnout, jestli ve chvíli, kdy to někdo bere vážně, je pro mě důležitější skutečný um, nebo jestli mám hodnotit kvalitu zábavnosti. Třeba u Klubu sráčů je to jasný. To Ed Bye natočil s cílem vytvořit nechutnou, urážlivou sračku a dal to naprosto na jedničku. Jenže co tady? Každopádně jestli chcete vidět svědectví o tom, jak může být někdo samolibý, arogantní a namyšlený imbecil, tak tohle je zažitek, který už nikdy a nikde neuvidíte. ()

FeriusParfax

Zásadní otázka zní… bylo to myšleno vážně? Podle toho je také třeba hodnotit. Osobně si nedovedu představit, že by něco… takového… mohlo být myšleno vážně. Jelikož mi ale bylo řečeno, že pan režisér je tak trošku zvláštní, tak je velmi pravděpodobné, že to bylo zcela reálné. Nicméně 1* je za humor, který tu teda asi být neměl, ale nasmála jsem se do sytosti. 2. * je za tu ohromnou bizarnost a odvahu s něčím takovým vyjít ven. V půlce filmu jsem se přítele musela zeptat, o jaký žánr tady vlastně jde.  Herecké výkony jsou jak z afrických nebo španělských telenovel. Scénář byl sepsaný ze všech klišoidních vět, na které si pan scénárista vzpomněl. Co se týče děje, tak ten je ze života a jde vidět, že si pan režisér potřeboval ventiloval svoje strasti. Obsazení bylo příšerné. Ani jeden člověk, na kterého by se dalo koukat. Postelové scény byly ultra podivný a vůbec ve mně nevzbuzovaly sexuální choutky. Ba naopak. Ještě teď, když píšu komentář, tak se směju nad tímhle neuvěřitelným počinem. Kdo neviděl, neuvěří. Přiznám se ale, že mi film absolutně vyrazil dech. Na pobavení vřele doporučuji. ()

Zuzyzss

Nejlepší nejhorší film! Z hlediska kvality je to samozřejmě odpad, ale ta hodnota zábavy! Samozřejmě neúmyslná (řečičky Tommyho Wiseau, že film byl natočen schválně špatně neberu), ale nedivím se, že je ten film takovým kultem. Po shlédnutí jsem strávila nějaký čas znovusledováním nejlepších scén na youtube (,,I did not hit her! I DID NAWT! Oh, hai Mark!"; ,,Hai, Doggy" etc.) a několikrát jsem hrála flashovou hru, která byla podle filmu vytvořená. Nutnost vidět pro každého! ()

HonzíQ odpad!

Věřím tomu, že celý tenhle film je nepochopenou alegorií na téma lhostejnosti, které se dostává postiženým rakovinou prsu od okolí... nebo aspoň nestálosti našeho vnímání reality. Těm, kterým se nechce pokoji obětovat hodinu a půl svého života, doporučuji zkrácenou, dokonale výstižnou alternativní verzi - http://www.youtube.com/watch?v=Mg341pmvKbU (P.S. - jeden z těch odpadů, které lze interpretovat jako pět hvězdiček) ()

spiral

Tento ´´film´´ je monštrum, vírus, pliaga, mor, zbraň hromadného ničenia čo napadne váš mozog a totálne ho rozmixuje... ()

ClayGirl

Názorná ukázka, jak by to vypadalo, kdyby byla uspořádána soutěž s názvem „Sbírejte kupóny a natočíme váš film“, vyhrála by ji čtyřicetiletá, svobodná boubelka, která tráví většinu času sledováním telenovel s dortíkem v ruce a kočkou na klíně, a sepsala by špičkový scénář na tělo své matce a hrstce podivuhodně vzhlížejících kamarádů, kteří na škole chodili do dramaťáku. Legrační to chvílemi snad bylo, obzvlášť ta záverečná scéna, kdy oplakávávali Johnnyho byla k popukání, ale vesměs jsem byla vděčná, že už je konec. ()

JimiH

Nepopírám, že jsem si to chvílemi užíval jako nechtěnou komedii, ale většinou jsem byl fascinován neuvěřitelnou tupostí scénáře, hereckých výkonů a samotného pana režiséra / scenáristy / producera / executive producera a představitele hlavní role. Navíc bych řekl, že pan Wiseau má maličko komplex z žen, vzhledem k tomu, jak je v průběhu filmu viní ze všeho špatného, co se stane. ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu