V Česku a na Slovensku poměrně neznámé dílo si v zámoří získalo velkou pozornost publika a kultovní status. Je totiž obecně považováno za jeden z nejhorších filmů, které kdy byly natočeny. Hlavního hrdinu Johnnyho si vystřihl sám Wiseau. Johnny nadevše miluje svou nastávající ženu Lisu (Juliette Danielle). Ta je však s jejich vztahem stále méně spokojená a tak svede Johnnyho nejlepšího přítele Marka (Greg Sestero). Johnnymu se postupně hroutí svět, který se mu za posledních sedm let podařilo vybudovat.
Film přitahuje pozornost milovníků nepovedených snímků pro svůj až komický charakter, špatnou práci s herci a absurdní repliky postav. Wiseau je někdy označován za současného Eda Wooda. Promítání filmu se uskutečňuje za bouřlivých reakcí publika, které nahlas komentuje dění na plátně. (L_O_U_S)

vaexp odpad!

Kultovní film pro mnohy lidí, ale pro mě je to naprostý brak, asi nechápu režisérovu složitou duši a představivost. Pokud jen opravdoví znalci filmu dokážou ocenit toto dílo, tak já jsem naprostý filmový barbar. ()

RoSzomak

Len ťažko možno dodať k tomuto filmu niečo, čo tu ešte nebolo povedané. Tento film je v USA na kultom ktorým sa u nás stane len veľmi ťažko. Z veľkej časti za to môže osoba a angličtina hlavnej hviezdy filmu, Tommyho Wisseua. Anglicky nehovoriaci jedinec bude mať problém sa na tom pobaviť. Na druhu stranu je tu niekoľko výrazných momentov ktoré sú tak groteskne zlé, že presvedčia diváka snáď na celom svete. Sceny ako "I DIT NAT HIT HRR. I DIT NAT ohh Hi Mark" sú zlatým Grálom zlej réžie, scenára a herectva v jednom. Film neposkytuje divákovy žiadne posolstvo snáď okrem ukážky toho ako sa filmy nesmú robiť a preto je pre mňa každé jedno jeho pozretie fascinujúce. Ďalšou dimenziou humoru je taktiež pozadie vzniku filmu ktoré by vydalo na zlú béčkovu komédiu samo o sebe. ()

tuctovychlap

"dílo, kterýmu se dostává buď hodnocení 5* nebo odpad"..ale nooooo, to skôr svedčí o istej kast(r)ácii diváka..veď to, čo som videl, je úplne bežnou náplňou česko-slovenských telenoviel, ktorých je na obrazovkách prostredníctvom všetkých možných televíznych spoločností neúrekom..nič výnimočné - ani v negatívnom zmysle slova..je síce pravda, že Wiseau sa snažil zabrať mimo javisko čo najviac miesta v titulkoch, no možno je proste iba ambiciózny zberač funkcií, ale znova sa potvrdili slová veľkého Karla Infelda Prácheňského "trochu hereckého talentu má přece každý.. /../ noooo..nemá talent.." :) a hviezdička za perfektné stvárnenie postavy sfetovaného záujemcu o rolu v ôsmom pokračovaní Vrany, prehrávajúceho všetko od pohľadu do prázdna až po výkriky (opäť do prázdna), polhviezdička za kukuč Juliette, pripomínajúcu (aj krivkami) večnú návštevníčku barov v rokoch tridsiatych, polhviezdička za športovú vsuvku čtyři-ocasy-s-(americkým)fotbalovým-míčem..:) ()

ogheekapr

Člověk by ani neřekl, že něco tak šíleného jako The Room lze hodnotit dobře, zpracování je hrozné, nepochopitelné dialogy, každá postava si říká svoje, herci bez emocí, děsivé sexuální scény a mnoho dalšího. Na druhou stranu jsem se u tohoto filmu nasmál víc než u čehokoli jiného. Asi právě díky všem těm věcem co jsem právě vyjmenoval je film tak vtipný a asi i díky tomu, že mělo jít původně o drama. Již po prvním zhlédnutí mi bylo jasné, že půjde o jasnou klasiku, kterou si pustím v budoucnu ještě několikrát. Hlavní postava - Johnny, je úžasná, přestože nemá pořádné emoce, tak jeho podivný smích by rozesmál celý kinosál. Johnnyho má totiž každý rád (až na jeho ženu, která sama neví jestli ho má ráda nebo ne), je to citlivý člověk...Rozhodně doporučuju, je to dílo které nesmíte minout. Nejlepší z nejhorších filmů vůbec. ()

ssarka odpad!

nezlobte se,já tohle komentovat nemůžu,nemám slov...takhle vypadá peklo,připoutají tě k židli a tisíce let ti pouští tuhle šílenost :) ve chvíli kdy jsem nehledala spadlou sanici jsem se smála jako šílená.. ()

Cor-Angar odpad!

I did not hit her, it's not true. It's bullshit, I did not hit her. I did noooot. Oh hi Mark :) Tak tohle je..já vlastně nemám tušení co to sakra je. Představte si film s nejblbějšími postavami, nejhoršími herci a nejstupidnějšími scénami, dialogy i hudbou. A teď to zase zapomeňte, protože tohle je ještě někde úplně jinde. The Room si zaslouží nějakou vlastní stupnici hodnocení, protože tohle už vážně ani nemůže být film. V podstatě nejlepší na tom jsou vytvořený titulky, zajímavosti z natáčení a zdejší komentáře. Ano, až tak smutný to je :D ()

DannyBurino

Tenhle film je neuvěřitelně špatný: Scénář pitomě napsaný, příběh nedává smysl, hromada zbytečných scén a herecký výkon Tommyho Wiseaua je totální vtip. Ale na druhou stranu je to fakt ''zajímavá'' podívaná. ()

CragHack

Geniální dílo režiséra, ne, vizionáře Tommy Wiseaua. Tento klenot kinematografie nemá obdoby. Kam se hrabe nějaký Titanic nebo Pán Prstenů. ()

Royaldell

Je to vtipný.Vzpomínám si,že jsem ve dvanácti natáčela film a postupem času jsem si říkala,že prostě nic trapnějšího neexistuje..No,po zkouknutí tohoto ,,filmu’’ mi stouplo sebevědomí a mám chuť můj ,,film’’ pustit do světa:-) třeba bude mít taky takový (ne)úspěch,jako The room. Doporučuji se nedívat sám,jinak prostě musíte umřít nudou a těžkým facepalmem,který budete dávat co každou minutu tak 5x. Stejně ale musím dát plný počet,ať už za iconic větu : ,,you’re tearing me apart,lisa,’’ a nebo ,,in a few minutes,bitch.’’ Zkrátka hrozná trapárna,ale je to tak hrozný,že to je skvost! ()

earthworm odpad!

Zdá se, že nejsem zastáncem názoru, že může být něco "tak špatné, až je to dobré". Horší než tenhle film už to pravděpodobně nebude, a dobré to není ani vzdáleně, je to neskutečně frustrující. I když sám nelituju, že jsem se na Room podíval jako přípravu na DIsaster Artist, nemohl bych film s klidným svědomím nikomu doporučit ani pro stejné účely. Hudba je šíleně otravná už když zazní napodruhé, to jedno téma ale bude hrát asi třicetkrát. Scénář je totální slátanina a jsou v něm jak momenty dlouhé vaty a trapného humoru (?), tak extrémně vyhrocené scény, jež působí jako zásadní zvraty do budoucna, ale už se k jejich dění nikdy nevrátíme. Hlavní linie má teoreticky tak 20 minut z těch 100. Herci... asi se snaží zachránit co šlo?? Těžko říct. Asi nejhorší na tom ale je, jak nesedí zvuková stopa s tím, co se děje na obrazovce. Nejlepší příklad toho je absolutně wtf scéna s nákupem v květinářství, která působí jako snaha nacpat co nejvíce informací do 10 vteřin (a žádné z nich nejsou relevantní)._______ Přestože obecně bych nechtěl odsoudit nikoho k tomu, aby koukal na celý film, některé scény vážně stojí za to. Proto jestli Vás zajímá, o čem je humbuk kolem filmu, doporučuji najít nějaké sestřihy toho nejlepšího (oh hai Mark, breast cancer, hows your sex life, what a story) a pak posuďte sami, jestli Vám stojí za to pouštět se do celého toho zvěrstva. ()

koval45

Víte, já docela uznávám kultovní status, který tenhle film má, protože chápu, že pro někoho může mít svoje kouzlo. Podobně jako pro mně má kouzlo film o vraždícím sněhulákovi. Ale na tohle veledílo se fakt moc koukat nedalo a jediný pocit, který se mi při vzpomínce na něj vybaví je ten pocit trapnosti při sledování. Mnohem víc mně ale bavilo pročítat ty šílené historky z natáčení a taky film o filmu - tedy Disaster Artist. ()

marketpla

No, co k tomu říci 😂😂 Větší zhovadilost jsem už dlouho neviděla. Nevím, co víc je horší, zda sexuální scény, či dialogy, střih, kamera, kulisy,.. Vše je směšné. A třešnička na tom všem je, že autor to původně myslel vážně. Herci bez talentu. Opakování scén. Lidé zběsile přibíhající do scén. No vše katastrofa. Díky ale těmto opravdu nepovedeným věcem, je film vlastně dokonalý. U filmu se začnete smát během prvních pár minut a smějete se až do konce. Doporučuji pro zlepšení nálady, ptž až na to kouknete zjistíte, ze se vlastně máte dobře.... na světě existuje člověk, co tohle natočil. ()

blatouchm

Je to vcelku jasné. Vzal se scénář pro porno a předělal tak, aby film mohly vidět i děti (skvělá věc vzhledem k tomu, že fyzické tresty už nejsou možné). Podstata úspěchu je zřejmě v tom, že film je i při rozpočtu 6 mega opravdu hrozný (v přepočtu v té době 170 milionů korun, pro představu: Kolja - 28 miilionů, Telefonní budka - 377m kč). 1 hvězda za to, že to je to je fakt k smíchu, 2 hvězdy jsem nedal, protože v traileru je napsáno, že je to komedie a film roku, lol. Hodnotím po druhém shlédnutí (tedy poprvé jsem to nedokázal dokoukat). ()

lusota

Nemůžu dát odpad. Bylo to amatérské, trapné, šílené, stupidní, iracionální, debilní...ale neuvěřitelně mě to pobavilo. ()

Dennefil

Kdyby měl někdo jiný než Tommy Wiseau napsat scénář a natočit takový film, tak by se to nikdy nikomu nepodařilo. Zmínit tento film před kritiky, tak mě asi ukamenují. Avšak Pokoj má tak neuvěřitelné kouzlo, že nemůžu dát jinak než pět hvězd. Ono je to taková blbost, až je to super. To by nikdo při smyslech nevymyslel. 10/10 za to jak je to špatný až je to geniální :D ()

Pokri odpad!

Tommy Wiseau je buď génius, ktorému dokonale vyšiel zámer natočiť totálnu sračku, alebo totálny sráč, ktorému nevyšiel zámer natočiť geniálny film. Na rozdiel od mnohých iných komentujúcich som sa na hlúposti tohto filmu príliš nebavil a celé mi to liezlo na nervy. Uznávam však, že horšie repliky postáv som ešte nevidel vo filme. ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu