Smallville: Absolute Justice (TV film)

Akční / Sci-Fi

USA, 2010, 82 min

Tom Welling

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bill Finger (komiks), John Sikela (komiks)

Geoff Johns

Gordon Verheul

Louis Febre

Pre mňa absolútne guilty pleasure. Smallville sledujem už nejaký ten týždeň a aj napriek priemernosti niektorých epizód, je to seriál, ktorý prezentuje jednu z najprepracovanejších mytológií DC universa. Tento dvojdiel je síce štandartným spracovaním superhrdinského štandartu na princípe ktorého tento seriál funguje celé desaťročie, ale práve tento diel, je pre celú sériu zlomový. Zlomový vo všetkých aspektoch - či už vzťahu Lois a Clarka, alebo budúcej JLA. Je mi jasné, že nie všetkým môže byť tento seriál pochuti. Ja si ho ale užívam, pretože tie postavy jednoducho milujem a seriál sa blíži k poriadne veľkému finále, ktorého sa neviem dočkať. A táto chuťovka ma navnadila tým najlepším možným spôsobom.(13.11.2011)

Ačkoliv nejsem pravidelným divákem Smallville, v příběhu jsem se příliš neztrácel. Není to špatná podívaná, ale určitě by se dala plná řada věcí vylepšit. Do očí bijící jsou například opravdu zle zpracované kostýmy Dr.Fate a hlavně Hawkmana, jehož křídla a helma vypadají nesmírně lacině. Celkově bych ale Absolute Justice neodsuzoval. Jedná se o celkem příjemnou oddychovku.(16.8.2010)

• Psema

Totální výplňovka, která se tváří jako zlomová kapitola a přitom je směšnější a trapnější než celý Smallville dohromady. Co jsme se vlastně dozvěděli? Že Kal-El jednou dospěje ke své roli spasitele? Že povede Justice League? Že kromě Zoda bude třeba zlikvidovat tlustou černošku s velkou bouchačkou, a to dřív než při jejích pokusech o herectví odumřou divákům všechny mozkové buňky? Hm, trochu málo na 80 minut velenudného tlachání o lidských přešlapech a utrpení způsobeným touhou po absolutní spravedlnosti. Shanksův Hawkman si zaslouží vlastní kategorii "lame-heroes", zbytek JSA na tom není o moc líp a nová generace? Ta se pořád plácá na jednom místě, přičemž ani zlomky potenciálně zábavné akce nestojí za řeč. Ještěže je Hartley borec, i když nemá co hrát a na ženské osazenstvo se v upnutých hadřících hezky kouká. Jenom netuším, proč se kolem Absolute Justice dělal takový humbuk, když jde vlastně o dvě horkou jehlou sešité seriálové epizody, na nichž je nejzajímavější mizernost triků a návrat schopností do rukou Martian Manhuntera.(28.2.2010)

Nejde o nic převratného, možná bylo zbytečné z toho vytvořit film, přesto to má své kouzlo. Tím kouzlem je úžasná Allison Mack, která nejen do celého filmu, ale takřka celého seriálu, vnáší to, o čem si hlavní postava Clark Kent si může nechat jen zdát. Ale o tom se nemá cenu moc rozepisovat, protože se to až tak netýká tohohle filmu. Já, jakožto zarytý Smallville fanoušek, se svým hodnocením níž nepůjdu, protože , teď se držte, jsem zarytý Smallville fanoušek.(11.4.2011)

• longercz

Smallville docela znám a tak jenom žasnu nad tím, co se z toho v 9. sérii stává. Když se tvůrcům podaří konečně vymyslet celkem zajímavou, i když opravdu tedy ne originální, zápletku, okamžitě jim dojdou nápady a z příběhu se stává nudná slátanina plná příšerných hereckých výkonů, která vůbec nedává smysl. Nejspíš tuhle sérii dosleduju, jedině ale kvůli tomu, abych věděl, jak to vlastně všechno dopadne.(17.5.2010)

• - První část režíroval Glen Winter, druhou Tom Welling . (Borrtex)

• - Scénář k filmu byl napsán podle populárních DC komiksů spisovatele Geoffa Johnse. (Borrtex)