Durarara!!

• Japonsko デュラララ!! (více)
Japonsko, 2010, 10 h (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Rjógo Narita (kniha)

Kamera:

Hitoshi Tamura

Júki Kadži, Mijuki Sawaširo, Daisuke Ono, Momoko Óhara, Mamoru Mijano, Hiroši Kamija, Tošijuki Tojonaga, Marija Ise, Wataru Takagi, Ajahi Takagaki (více)

Epizody(24)

Mladý muž, který hledá rozptýlení, se přestěhuje do Tokijského Ikebukura – světa plného záhad, kde se minulost mísí s přítomností. (Netflix)

John8

Opravdu tuhé anime, na kterém si leckdo vyláme zuby, ale ten co se sousta nezalekne je odměněn lahodným anime vyprávějícím o osudech hned několika hlavních postav najednou a to opravdu v širokém spektru, od bojácného školáka přes barmana co hází ledničkama až po.... nebudu prozrazovat. Příběh o tolika postavách nemá šanci se zadrhnout a když se jednotlivé příběhy protnou je z toho ještě lepší podívaná :) mě osobně se, narozdíl od většiny, více líbila 2. polovina, ale mrzelo mě že jsem se nedočkal žádného pořádnécho závěru... **** ()

Reeya

Zajímavé postavy, skvělý děj, super hudba...není co dodat Durarara!! určitě patří mezi jedny z těch nejlepších anime vůbec. Je to mysteriózní, akční, vtipné a hlavně to má hlavu a patu. Co víc si přát?! Rozhodně další řadu. ()

Five By Five

Prvé tri časti som sa vôbec nechytal, no keď sa dostali k bezhlavej jazdkyni - už ma mali... Hoci je príbeh vďaka dobrej zápletke a častým, nečakaným zvratom dostatočne pútavý, práve legenda o nej z neho robí niečo naozaj extra... ()

HDeer

Azda jeden z najlepších story-tellingov v anime. Aj keď sa scenár občas mihne menej zaujímavou postavou, v celku je veľmi dynamický a pomerne nepredvídateľný. Neustále sa objavujúce súvislosti dej vynikajúco obohacujú a rozvíjajú až do tých najvzdialenejších končín mysteriózneho žánru. Najviac ma zasiahla epizóda ohľadom Shizua, ktorý je skutočne doslova bad-ass, obdarený nezvyčajnou silou ruka v ruke so zmyslom pre humor, ohľadom výberu vhodných zbraní. Na druhej strane je tu jeho fascinujúci rival Izaya, ktorého skutočne netreba brať na ľahkú váhu. Napokon však Durarare predsa len nemôžem dať maximum, kedže jej úroveň zhruba od štrnástej časti viditeľne klesá, Väzby medzi postavami sa zbytočne naťahujú a môj celkový dojem nadobúda pocit, že sa seriál miestami až nebezpečne telenovelizuje, približujúc sa k teenagerskej báchorke. ()

Maiyla

Úžasné anime se spoustou výborně napsaných charakterů. Postupně se z jednotlivých příběhů postav dozvídáte celý příběh. Tohle anime mi přišlo pomyslně rozdělené na dvě části, kdy prvních 12 dílu by vystačilo na plnohodnotné anime. Druhá polovina anime pro mě už nebyla tak dechberoucí, ale stále to byly výborné díly. ()

umisk

Ach jo, teda vlastně ach ne. Čekala jsem pořádnou jízdu s krásnými muži - a dočkala jsem se rozbředlého čehosi s iritující předvídatelností. Jenom Shizu-chan mě udržel u obrazovky. ()

Angelos

Vzhledem k vysokému hodnocení zde na ČSFD jsem si tohle dílko vybral jako takový "návrat" k anime. Dlouho jsem nic neviděl, takže jsem doufal, že právě tohle anime mi znovu připomene proč jsem vlastně na anime začal koukat. Po shlédnutí musim říct, že nezklamalo. Přestože prvních pár dílů bylo hodně "zvláštních" a styl vyprávění (zahrnující absenci hlavního hrdiny), mi moc nesedl, ale co, překonal jsem se a koukal dál. Stálo to za to. Propracovaný příběh i postavy (jen Mikado ke konci zklamal) + pěkný soundtrack... Atmosféra některých dílů byla pak už jen třešničkou na dortu. Škoda toho začátku, dal bych 5*, ale takhle dám za 4* s tím, že se mi to líbilo ^^ ()

Lorge

Hell yeah :-D Tak tohle je velice příjemné anime kde si každý může vybrat hrdinu a příběh polibosti. Škoda postav, které nedostaly víc prostoru a nedokončených záležitostí, ale snad je to slib tvůrců, že se s Ikebukuro neloučíme navždy ,-) ()

go2

Musím se přiznat, ale Durarara! je mým prvním anime od dob původních Pokémonů, takže nejspíš objektivní moc nebudu. Stejně jako s mým prvním japonským románem i s prvním anime přichází šok hned s prvními scénami - nejvíce pak asi u první akční scény, do které vám vesele hraje jazzový podtext. Je to přehnané a zároveň decentní, je to dětské a zároveň by jste to dítěti nikdy nepustili, je to vážné a zároveň postavené na hlavu a hlavně to má propracovanou strukturu a scénář, i když jsi na konci skoro každého dílu řeknete jen zoufalé "WTF?!" První opening umim do teď nazpaměť, pro mě asi věčná hymna japonského anime. Jasných pět, doufám, že další mé zkušenosti s anime budou ještě lepší, i když pochybuji. "Ooooorihara Izayaaaa!!!!" ()

JohnyTrava

Siahol som po Durarare hneď po Baccane a i hľa bol som z toho sklamaný, a tak značne spomalil tempo sledovania. Múdra to vec, pretože až na par odkazov a veľkému počtu postáv (azda i bláznivosť možno započítať) to s Baccanom nemá nič spoločné. A preto k tomu tak treba pristupovať. A sklamanie sa premenilo v radosť, hlavne z druhej napätejšej polovice. Až razom nastal koniec. Škoda potenciál tu bol a veľký, rozohrať tú šachovú partiu na plno. No štýl vyprávania zostáva stále na úrovni. Po grafickej a hudobnej stránke nemám námietok (snáď si začínam obľubovať openingy stále viac a viac). Nečakať niečo iné (alebo slabšia prvá polovica?) a nebyť odbitého konca, bola by plná. 8,5 bodu. ()

darthvader77

1. SÉRIE Fantastická bomba a asi jedno z nejlepších anime, které jsem měl možnost poznat. První polovina se nese v duchu představování prostředí, postav a jejich motivací. Největší výhodou je, že v první polovině má každá epizoda svoji vlastní pointu SVĚT NĚNÍ TAK KRUTÝ, JAK SI MYSLÍŠ. Každá postava vám přiroste k srdci, ať už je to Simon Brežněv, svěrázný prodavač ruského sushi, Mikado Ryugamine chlapec, co chce zažít dobrodružství, plachá Anri Sonoharal, vtipný Masaomi Kida, otec a syn doktor, bezhlává Celty Sturlson a na závěr vynikající Kadotova parta. První série je poklidná, člověk se baví tím, co vidí. 2. SÉRIE Mnohem akčnější, spletitější a více osudová než série první. Hajzlík Orihara rozjíždí svůj master plan, odhaluje se minulost postav, jejich vztahy, depka by se dala krájet, úžasná atmosféra s brilantním závěrem, kdy anime je neuvěřitelné v tom, jak trefně a přesně dokáže srhnout několik životních pravd. NORMÁLNÍ ČLOVĚK NEEXISTUJE Naprosto fantastické dílo, od kterého by se všichi ti Buzerutové, Sračko Tail a Pičimoni mohli učit, že jde vytvořit anime, které bez zabití jediné postavy dokáže být výborně kvalitní a prorpacovanými sympatickými postavami. Závěrečný souboj Izaya Orihara vs Heiwajima Shizou vstoupí do dějin. Dokonalé. ()

Setanta

Velké zklamání. Zdánlivě stejný přístup jako u Bacanna se brzy rozplizává do lineárního vyprávění, které se rádo cyklicky vrací, jenom aby stejný příběh vyprávělo z jiného úhlu pohledu, aby vždycky došlo ke stejnému bodu. Výsledkem je celá řada neskutečně nudných dílů. Seriálu by dost bodlo zhuštění do 15 dílů, všechno by mělo mnohem větší dynamiku. Množství nezodpovězených otázek, množství zbytečných, nevyužitých charakterů, prostě takové velké honění neviditelného králíka. Přesto se jedná o zajímavý počin. Začátek jsem přetrpěl stěží, u třetího dílu jsem se chytnul, do poloviny jsem jel jako děs. Pak se dostavuje nepříjemné rozmělnění děje a v závěru už člověk tuší, že to nebude to, v co doufal. Tvůrcům totiž chybí koule. Tvůrci nemají odvahu někoho oddělat, jako to udělali v Baccanu, tvůrci nemají odvahu nechat stříkat krev a postavit všechno do skutečně tragické roviny. Takhle i trápení hlavních hrdinů přijde spíše směšné. Celý seriál je sestaven ze série neuvěřitelných náhod, kdy jednotlivé postavy jsou náhodou na stejné místě, a tak se může něco stát, a obhajují to nevěrohodnou manipulací jedné z postav. Příběhy vyznívají do prázdna. Ale... Důvody, proč se na to má smysl podívat: 1) Je to něco jiného. 2) Perfektní charaktery (hlavně Celty a ten magor, co vším hází) a příjemný humor 3) Izac a Miria z Baccana. I když jen na chvilku. ()

Sakikura

Dokonalejší anime ve vypravěčském stylu by jste těžko hledali a možná by jste i našli, ale to by v něm už nebyli bezhlaví rytíři, vyšinutí doktůrci, super-silní barmani, psychotičtí spasitelé a hlavně chatová místnost kde se krom normálních lidí a zmíněných individuí scházejí také naivně vypadající středoškoláci, kteří však nejsou až tak neviní jak vypadají a samozřejmě velká spousta dalších ,,oboustranných,, charakterů. Durarara je pro mě jedno z nejoblíbenějších anime hlavně proto, že nemá vyloženě hlavní charakter a postavy nejsou rozděleny na kladné a záporné. Je to něco jako hra bez pravidel, kde si každý dělá co chce, ale zároveň to má jakýsi řád. Psychologicky laděná atmosféra s příjemnou hudbou si jsou svým tempem. Občas se děj obohatí o nějaké ty temnější chvilky, hospodský humor, policejní honičku nebo srdceryvné drama, ale jinak si vše plyne dál svou ironickou pomalostí. Durarara má zkrátka co nabídnout a není to jenom úžasný pohled do duší všech postav v anime, ale také spousta akce, humoru a skvělé animace. ()

JackStrange

Omluvte mě zatímco si sbalím věci a odstěhuju do Ikebukoro. Duševní pokračovatel Baccano!, který mě rozhodně nezklamal, snad by jen mohlo prvních pár dílů mít trošku vyšší tempo. Příběh, kde je každý hlavní postava rozhodně nenudí. Všechny jsou totiž víceméně zajímavé, bohužel a nebo možná bohudík se mezi nimi nevyskytuje mnoho jednoznačných záporáků. Někteří sice balancují na hraně, přesto nikdy nepřekročí pomyslnou hranici. Velmi se mi líbil soundtrack a animace rozhodně patří mezi tu lepší. ()

Ragefyre

Úplne iný štýl na aký som zvyknutý, každá epizóda je v podstate časť mozaiky, ktorá vám neskôr zapadne do uceleného celku. Postavy a ich minulosť sú nám predstavované postupne, a po čase som začínal byť paranoidný, pretože som netušil či už o danej postave padla zmienka alebo som len ignorant a nedávam pozor. Pravdou je že hlavná postava bola pre mňa totálne nezaujímavá, ale všetko mi to vynahradil geniálny manipulátor Izaya, ktorého proste nemôžete nemilovať, a každú časť som čakal len na neho, ale nemôžem povedať že ostatné charaktery zaostávali (teda okrem už vyššie spomenutého hlavného hrdinu). V podstate my toto anime ako panicovi v tomto žánre ukázalo iné spektrum pohľadu na svet a život (do istej miery), čiže som spokojný a nemôžem ísť pod 4* už len kvôli originalite. A ešte jedna vec, Durarara (aspoň mne to tak pripadalo), občas úplne ignoruje čas a musíte si domýšľať čo sa kedy dialo, čo sa niektorým ľuďom môže zdať otravné a môže ich to odradiť od sledovania ďalších častí, ale po čase si zvyknete a prídete na systém, akým autori pracujú. ()

Woyczek

Vedle Cowboy Bebop další anime s dokonalou atmosférou. Dění velkoměsta vás pohltí a hlavně postavy, s nimiž se setkáte vám přirostou k srdci. Škoda, že autoři trochu zmastili příběh, ale ti tak patří durara rozhodně k tomu lepšímu co v anime žánru můžete najít. ()

Tess92

Dostala jsem se k Drrr náhodou, ale jsem za to ráda, protože ho prostě musím řadit na první místo. Mým největším oblíbencem je Izaya, ale i ostatní postavy mi celkem přirostly k srdci. I když oproti manze dochází k nějakým změnám (jak by taky ne, když má jenom 14 dílů :/ ), nemám, co bych kritizovala (snad je, že je těch dílů tak málo). ()

Shaman1135

Mňami-mňam. Ešte šťastie, že som na takéto seriály zvyknutý, ináč by som to po prvých častiach poslal k vode. Popravde, začiatok bol naozaj od ruky, príbeh skladaný z úlomkov rozprávaní jednotlivých postáv, mierna všehochuť a lightový guláš. Ale akonáhle sa v tom začnete orientovať, už vás ten seriál nepustí. Postavičky si obľúbite, prirastú vám k srdcu (Shizu je extrémny pán), mesto je nádherné s úžasnou atmosférou a síce to tak na prvý pohľad nevyzerá, dej sa stupňuje a vy to vyvrcholenie chcete vidieť. Samozrejme, kvalita kolíše, hlavne posledné diely sú dosť nudné a akoby išli mimo daný plán a preto som si záver nedokázal užiť tak ako som niekde v polovici série očakával. Ale ďalšia séria vo výrobe, takže chcem viac Celty a aby konečne niekto nakopal Izayu. Seriál za 4*, tú piatu prihadzujem za skvelú hudbu a ďakujem sa fantastické opening song (hlavne N. 2 je čistý luxus). ()

Harroc

Po prvních epizodách jsem měl problém pochopit, o co vlastně jde. Připadalo mi, že hlavní postavy jsou všichni, ale nevěděl jsem že je něco spojuje. Jak příběh pokračoval, tak začal dávat i více smysl. I když je příběh vyprávěn netradičně z mnoha pohledů, autoři si s tím dokázali poradit, takže ve výsledku vše do sebe perfektně zapadá a dává smysl. ()

RoyBatty444

Veľa hlavných postáv, ktoré do seba zapadajú, ale aj občas trieštia príbeh. Moderné Tokio s fantasy vplyvom. Záporák čo manipuluje s postavami aby sa zabavil. Zvraty sú predvídateľné a občas vyznejú do prázdna. Atmosféra je dobrá a postavy sympatické. ()