poster

O království z nudlí a štěstí bez konce (TV film)

Pohádka

Česko, 2009, 58 min

 • zdeny99
  ****

  Představa nudlového království není nijak valná. Tohle byla podle mě největší chyba této pohádky. Měli udělat normální království, klidně se stejným dějem, kdy se princ nechce ženit, na své místo pošle klasického českého Janka a sám princ zaujme místo v kuchyni. Ale určitě se vyhnout nudlím! Stejně jako některé ty kostýmy, ty byly až moc noblesní. Hlavně u pana krále Lábuse a ta jeho paruka, ta byla strašná. Dále i ti dva uchazeči o ruku princezny bili příšerní, ten tlusťoch a Matonoha. Naopak princezna je možná nejkrásnější princeznou v české pohádce. A co se ještě povedl? To originální pohádkové rádio a jak princ s princeznou flirtovali. [787. hodnocení, 46. komentář, 43%](4.1.2019)

 • kocik1
  *

  Kdo nemá rád nudlovku, ten si na téhle pohádce rozhodně nepochutná. A kdo nudlovou polévku miluje, bude zklamanější ještě daleko víc. Na vyladění těch nejchutnějších ingrediencí totiž musí být dobrý kuchař a kvalitní suroviny, u pohádky potom dobrý scénář a režie a v neposlední řadě i peníze. Tady chybělo všeho vrchovatě.(23.10.2016)

 • wosho
  **

  Tv pohádka se vším co k ní patří. A to jak v tom dobrém, tak i v tom špatném. Záleží jen na divákovi jestli bude její pravidla akceptovat. Příběh je zde již tolikrát okoukaný, že spíše nudí (pravidla žánru Dolanský dodržuje zuby, nechty). Humor je zde na nízké, jednodušší úrovni- Matonoha přehrává svého taliána dokonale, ale pobaví pouze ty nejmenší. Celkově se jedná o lehce podprůměrný kousek, jemuž sráží vaz jeho nesledovatelnost pro diváka starší 12ti let.(28.12.2009)

 • otík
  ***

  Pohádka od stejného režiséra, co rok předem natočil velmi slušnou a pěknou pohádku O bílé paní. Působí podobným dojmem - tedy pohodou, solidními hereckými projevy, sice provaženým, ale stále slušným scénářem. Bohužel naprosto tragické jsou písničky, které snad (aspoň doufám) nebyly myšleny vážně. Jejich texty jsou zcela hloupé, ale tím se mělo asi ukázat, jak je hloupé celé Království z nudlí. Budiž. Ale ta melodie a zpěvecký projev - hrůza. Jinak ale pohádka, která se povedla na poměry ČT mírně nadprůměně. Natáčeno na zámku ve Vrchotových Janovicích. Hudba: Miroslav Kořínek(23.7.2013)

 • Skuby47
  ***

  Je v podstatě fuk, jestli se pohádkové království jmenuje jitřní nebo nudlové. Sympatické na nudlovém bylo, že podporovalo vegetariánství a bylo proti zabíjení zvířat. Snahu o modernost bych zde nevyčítala i když originalita není v pohádkách nutná. Těch, kdy se princ či princezna nechali zapřít, ve snaze poznat blíže svého budoucího partnera, je docela dost. A ti vdavekchtiví, kteří skončili v kuchyni se taky najdou. To, že někteří nápadníci jsou vyžírkové nebo zlodějíčci rovněž není v pohádkách ojedinělé. Jinak slušná výprava, příjemné lokace, pěkné kostýmy a ucházející herecké výkony až na toho přehrávajícího Matonohu. Pohádka to byla průměrná, ale koukatelná.(4.6.2018)

 • - Natáčení probíhalo na zámku ve Vrchotových Janovicích. (otík)

 • - Ve filmu si zahrála i bývalá televizní hlasatelka Marie Retková. (M.B)