Keď ich krajinu napadne nepriateľ a ich rodiny zajmú, rozhodne sa skupina ôsmich tínedžerov vytvoriť bojovú jednotku...
Skupina austrálskych stredoškolských kamarátov z malého mestečka sa vyberie na výlet do prírody. Cestou zazrú nad svojimi hlavami prelietavať vojenské lietadlá. Mladíci netušia, že ich vlasť napadol nepriateľ. Po návrate domov zistia, že sa Austrália ocitla vo vojne s Japonskom a ich sú v zajatí. Hoci nemajú za sebou žiadny vojenský výcvik, iba svoje odhodlanie a statočnosť, rozhodne sa skupina charakterovo rozdielnych 16-ročných chlapcov vytvoriť partizánsku jednotku a spoločne bojovať proti nepriateľovi... (oficiální text distributora)

kery-

Fakt se omlouvám, ale absolutně nic mi to neřeklo. Z popisu to vypadalo dobře, ale nejde si nevšimnout toho, že ten kdo to psal je pěkný lempl..Nejvíc u mě film srážela demence postav. Hned z fleku si vybavím pár těch lepších momentů, jako když "hrdinové" zůstávají stát tupě ve světle někoho, kdo je vyhlíží. Ve spacáku je had, tak to vyklepu ven a nechám ho pobíhat okolo nebo proměna vrchního gangsty ve slušňáka byla také nevyhnutelná a třešnička na dortu byla hláška "Dostal to (jenom) do nohy (takže asi stejně hned běhat nebude), naštěstí šla skrz". Samé klišé, tváří se to sakra hustě, ale mě to prostě neřeklo vůbec nic. Jednu nechám za plakát se samičkou, který se mi fakt líbí. Kdyby někdo sehnal wallpaper 1920x1080 bez nápisů, budu mu vděčný.. :D Jo a doufám, že to bude mít všech 7 filmů podle předlohy, protože pak budu moct konečně říct "Ano, už jsem viděl všechno!" ()

chaometic

Ta válka s Čínou mohla měla být lépe propracovaná... V neposlední řadě mě zarazila hádka v kamionu a blbá hláška. "Vždycky jsem chtěla rozbít okno". ()

Cement73

taká naivná pitomina, ktorej nikto pri zdravom zmysle neuverí... Všetci Japonci sú slepí a nevedia strielať a z 16 reočnej polomníšky sa stáva brutálna bojovníčka... :))) ()

mosnak

Jednu hvězdu dávám za to,že je to docela pěkně natočené a že výbuchy s akcí nevypadají až zas tak moc trapně. Ale zbytek? Puberťáci řežou Japončíky :-( Žádná atmosféra... jednoduše PATLANINA jako blázen :-( 15% ()

Noddy

Neviem odkiaľ nabrali distribútori (a po nich niektorí užívatelia), že útočníci sú Japonci. To, že boli "šikmooký" ešte neznamená, že by to museli byť oni. Japonci by určite nepoužívali samopaly odvodené od kalašnikova. V jednej chvíli sa v správach spomínajú "vojská Aliancie" - čiže by som povedal, že skôr mohlo ísť o nejakú alianciu Číny, Sev. Kórei a Vietnamu. Myslím si, že príbeh je na zamyslenie. Hlavne keď nedávno bola na verejnosti predstavená vojenská doktrína Číny, ktorá chce do 20 rokov vybudovať armádu, schopnú vykonať inváziu na inom kontinente. Prakticky to znamená inváziu do USA [pozri film Red Dawn (2012)] alebo Austrálie. Samozrejme príbeh teenegerov, úspešne bojujúcich proti "aziatským hordám" je naivný, ale dávam jednu hviezdičku za nápad a jednu za estetické zábery. ()

BlackHood

"Vždycky jsem chtěla něco více. Pak se to stalo." Je to celkem k zamyšlení. Já taky si přeji něco "více", třeba studovat v Bradavicích, bojovat s Voldemortem, nebo i zažít něco takového. Ale kdyby se opravdu něco takového stalo, tak bych si zase přál návrat k mému normálnímu životu... Co se týče filmu, tak akce bylo dost, jen mi vadily herecké výkony, které byly celkem ubohé. Ale to je jen drobnost. ()

artas

Ešte dlho po filme som uvažoval ako toto mohol niekto myslieť vážne, keby bol film označený ako fantasy a chalani by mali svoje prútiky čarovné, možno, možno by som som chápal ako magické sily znemožnili okupantom trafiť sa, že ich náboje sa premenili na slepé, že samotní Japončíci sú krátkozrakí, málo inteligentní, nevedia postaviť pontónový most, ich zásobovacie lietadlá nefungujú a v celej Austrálii je jediná zátoka vhodná na vylodenie. Austrálsky teeneger je naproti tomu silne náboženský cítiaci, že by živému tvorovi neúbližil, ale keď sa naserie, tak sundá celú čatu výsadkarov. Už som len čakal, že sa tam objaví udatné kuriatko. Absolútne nelogické činy na jednej aj druhej strane, chalani sú lúzri a baby nemajú problém urobiť si psychologickú seansu počas najnebezpečnejšej akcie. Toto aj ako kniha musí byť sračka. ()

Tred2

Má to nádech kdečeho. Je to spíš Austrálie než USA. Zápory to má na daný žánr poměrně běžné - nepřátelská armáda se chová jako banda nerdů na baseballu a nechává si všechno líbit. Herci jsou docela sympatičtí;schopnostně spíš průměrní. Docela zajímavé jsou ale proměny a vůbec celý vývoj postav. Některé akční sekvence se i docela daly (víc líbivě než logicky) + prachy šli evidentně do techniky; výbuchy vypadaly skoro až přesvědčivě (aspon většina). Finále je hodně přehnané, o tom žádná. Hlavní problém je, že banda "teenagerů" mastí profesionální armádu. Když to přehlédnete, tak se ale jedná o poměrně zdařilou záležitost. Místy je i pár vtipných/cool momentů. Já osobně se přikláním k lepšímu průměru, ale vzhledem k, dle mého, zdejšímu podhodnocení, půjdu klidně o bod výš. Btw. začátek filmu, předválečný, byl úplně s klidem na 4. ()

Ukubumbahoo odpad!

Už když jsem viděl trailer tak byl jsem na pochybách jak tento film dopadne, nakonec mě ale kamarád přemluvil, a do kina jsme nakonec šli. Začátek ještě ušel, parta kamarádů jede do přírody kde mají "so much fun", to jsem ještě snesl, doufal jsem, že se to rozjede. Bohužel tomu tak nebylo. Dialogům hlavních postav jsem se potom už musel jen smát a dodnes doufám, že to autor nemyslel vážně. Světlých okamžiků bylo opravdu málo, já napočítal celkem dva. První když se na scéně ukáže zkouřený kamarád, který nemá ponětí co se děje a druhý když neviná, v boha věřící kamarádka, která slibuje, že by mouchu nezabila, popadne AK47 a pokropí stylem Rambo plížící se četu vojáků. Jen aby nám nepřišlo pokračování! ()

Johny M.

Knižní předlohu neznám, ale téma se mi líbilo. Zpracování už tolik ne, to je silnej průměr. Hodně kritizovanej průběh toho všeho bych nekomentoval; myslim že málo kdo si v tý situaci dokáže představit sám sebe - dávám 4* (optimálně 3*), když se najdou tací, co bez přemejšlení můžou dát odpad... ()

Joppo88

Neviem, čo chcel básnik povedať. Ak sa produkcia snažila o príklad naivity, infantílnosti a predpokladá tuposť diváka, tak potom sa cieľ podarilo naplniť, akoby povedali súdruhovia bývaleho režimu - norma splnená na 105 %... Ničím nezaujímavé a nijak originálne... Banda tínežerov, ktorá dá dole všetko, čo jej príde do cesty. Fakt duchaplné... ()

Torgal

Zo začiatku to vyzeralo celkom solídne, nemal som výhrady k hercom ani k technickej úrovni filmu. Akonáhle ale začala invázia, všetko išlo dočerta. Postavy sa začali chovať iracionálne, dialógy zdegenerovali a príbeh sa zmenil na blábol. Finále, ktoré absolútne nič nevyriešilo, len odkázalo na ďalší diel (ktorý po tomto absolútne nemám chuť vidieť) pridalo posledný kliniec do rakvy. 3+/10 ()

Pistolnik odpad!

Najhorší film ktorý som videl v tomto roku ktorý priam uráža moju inteligenciu. 8 hlúpych detí ide bojovať proti celej armáde. Totálne trápne správanie stredoškolských zasrancov a tak isto aj vojakov bez štipky inteligencie , totálne debilné dialógy a proste celý film ma neskutočne rozčúlil a čudujem sa že som to vôbec dopozeral do konca, niečo strašné. Nikdy viac. Odpad ako vyšitý. ()

LukeSharp

Působivý 'malý ' film,který mě v mnohém překvapil.Není postaven na akci,jelikož rozpočet není z největších,ale nakonec se tu pár ran vypálilo.Co na mě zapůsobilo bylo složení hrdinů.Hlavní bad-ass chick,její čerstvě odpaněná kamarádka,řecký polobůh byli celkem fajn,ale ostatní postavy mě dokázaly zaujmout mnohem více.Pominu-li náboženskou fanatičku (ze které se stane Rambo),tak naprosto nejlepší postavy jsou vyhulená smažka a ta tupá blondýna(její scéna s kamenem je opravdu nezapomenutelná).A ano i když je jejich guerilla nápad s mostem celkem pitomost,hloupě naivní a v reálu by asi všichni chcípli,já těm magorům prostě fandil.Otevřeno pro pokračování a pokud někdo sypne větší rozpočet tak sem s tím. 70% ()

Jeremiasz

Tak Rudy Usvit to neni. Bohuzel. Jak ja miluju Patrika jako hrdinneho partizana kosiciho rudochy. No nic, Tenhle film pusobi spis jako pilot k serialu, celej film cekate, az se to rozjede a kdyz se to konecne rozjede, naskocej zaverecny titulky. Je tam spousta bugu, i zapletka je pochybna (kdo by mel zajem anektovat Australii?), zlutaci strileji jako kdyby v zivote nedrzeli flintu v ruce (priznejme si, od vojaka bych cekal vic) ale stejne....v ramci moznosti me to bavilo a kdyby to byl serial, uz taham dalsi dily :) ()

DJ Kritik odpad!

Takýmto filmom sa treba vyhýbať lebo vás môže trafiť šľak. Toto je tak na sobotné či nedeľné dopoludnie pre komerčné stanice typu JOJ markíza, kde v tom čase letia presne takéto stupidity. Podľa hodnotenia temer samé tri hviezdičky som myslel, že to bude nejaký film, ale opak je pravdou. ()

unrocker

Nebylo to zase tak strašlivé jak by se mohlo na úvod zdát... ale šlo z tohoto docela dobrého nápadu vydolovat přece jenom trošku víc... :) ()

ac1976 odpad!

Príbeh o tom, ako sa banda zlatých detičiek, ktoré by neprežili ani deň bez hamburgerov a facebooku vybrala na výlet a okrem toho, že sa dogrcala už počas jazdy autom, ľavou zadnou nakopala zadky cvičeným vojakom. Nie som si istý či išlo o Japoncov ako sa to všade píše, isté je len to, že to boli rákosníci a ich lietadlá asi mali namiesto rakiet kokosové orechy. Už Red Dawn bol riadna chujovina a toto veľdielo sa rozhodne nedalo zahanbiť. Je to také hlúpe, že aj keď občas dám aspoň 1* za pekné zábery krajiny, pri tomto filme na to nemám odvahu. ()

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

09.10.2011

Jednou si už komiksového ošklivce zahrál (snad není potřeba připomínat, kterého). Zkušenost si zopakuje díky adaptaci grafického románu I, Frankenstein od Kevina Greviouxe, jednoho z tvůrců série… (více)