Keď ich krajinu napadne nepriateľ a ich rodiny zajmú, rozhodne sa skupina ôsmich tínedžerov vytvoriť bojovú jednotku...
Skupina austrálskych stredoškolských kamarátov z malého mestečka sa vyberie na výlet do prírody. Cestou zazrú nad svojimi hlavami prelietavať vojenské lietadlá. Mladíci netušia, že ich vlasť napadol nepriateľ. Po návrate domov zistia, že sa Austrália ocitla vo vojne s Japonskom a ich sú v zajatí. Hoci nemajú za sebou žiadny vojenský výcvik, iba svoje odhodlanie a statočnosť, rozhodne sa skupina charakterovo rozdielnych 16-ročných chlapcov vytvoriť partizánsku jednotku a spoločne bojovať proti nepriateľovi... (oficiální text distributora)

johnsnow

viac než fajn film kde síce enemáci trafia hovno ale inak to má šmrnc, taká Teen akčniarňa kde sú síce kecy o romantike ale nie je ich veľa a akcia ju slušná. najmä buginová naháňačka je super. Za slabšie 4* a škoda, že sa nepokračovalo. ()

jack_scott odpad!

Parodie pro holky na klasický snímek Rudý úsvit. Kromě demence a zesměšnění sebe sama a čehokoliv vůbec snímek nic nepřináší, zábavné to moc neni. Pro ženský je to možná válečnej film...kdo ví... ale v tom případě - to se asi musim stát homosexuálem nebo co! Dal bych snad jednu hvězdičku za australskou přírodu....ale dokad budou žít (nejen) v Austrálii ženský, tak ne. Až přestanou krávy s iq pod 110 vůbec na světě existovat, a průměrný IQ lidstva tim stoupne o 50 bodů, poletíme všichni do vesmíru, a vyserem se na všecko, pak tu hvězdičku filmu dám. ()

G-Athame

ehm .. napad vubec neni spatnej, ba naopak, ale to ztvarneni??? Ten scenar? Vykon hlavni predstavitelky (Caitlin) boze, hruuuza !! ()

mbrdo

Absolútny Megadrist. Tú jednu hviezdičku dávam za nápad, ale aký šialený režisér mohol natočiť toto ?? Neviem, či ich napadli Japonci, keď tam spomínajú nejakú koaličnú armádu, ale keď za 2 dni boli schopní obsadiť celú Austráliu a zajať všetkých ľudí, fakt sa čudujem, že by mali problém pochytať túto bandu kryplov :) Navyše množstvo technických chýb vo filme. Keby naše mesto obsadila nepriateľská armáda, určite by nenechali v strede mesta visieť na stožiari slovenskú vlajku. Neodporúčam pozerať. ()

Virusman666

Komentář bez okolků? - Pubertální shit ! Jedna hvězdička za národnost filmu (škoda, že nepřišel z východu, dostal by odpad!"...) ()

prochyn

Pubertální akčňák natočený zastydlým puberťákem. Vyteplení jelimani a jelimanky nabančí vojákům. Nezábavné Céčko, vhodné jako masturbační video pro jedenáctileté. Hnus! ()

rigby

Žily byly čtyři půvabné náctileté dívky. A ty jednoho dne potkaly čtyři půvabné náctileté chlapce. A všichni společně se rozhodli strávit víkend v nádherné australské přírodě. Ale aby to nebylo tak růžové a bezstarostné, tak se po návratu domů najednou ocitli ve válce. A protože nešlo dělat nic jiného, tak se rozhodli válčit. Vytvořili tedy partyzánskou jednotku specializovanou na boj v týlu nepřítele. Skvělý nápad, natočit teenagerský válečný film, ale ani krásné efekty a mnohem krásnější australská příroda nepřebijí tu otázku, proč vlastně byl tento film natočen. Snad pro tu závěrečnou scénu, při které jsem řval smíchy. Ne, tudy cesta nevede... ()

Jamall

Nemůžu si pomoct, ale tohle bylo super. Parta mladých lidí, která se naprosto nereálně mění v elitní vojenskou jednotku dokážící přelstít profesionální armádu japončíků, či čeho? Yeah! Samozřejmě je to celé tupé a naivní, ale zábavným způsobem a hlavně to překvapivě funguje. Palec nahoru a totální guilty pleasure roku. PS: Hlavně při závěrečné scéně se nelze ubránit úsměvu na tváři. ()

Scaevola

Absolutní absence realismu až na větu, že Austrálii obsadili kvůli její zásobě surovin. Ale bavil jsem se a herci mi přišli sympatičtí a správně rozvržení do jednotlivých úloh; jen škoda ztráty přesvědčení pobožné dívky pod tíhou okamžiku v závěru. ()

alfonzik odpad!

TY KOKSO: Tak tento výmysel je stopercentne to najhoršie z najhoršieho čo som kedy videl. Partia neviem koľkých kusov pubertiakov čo šuká neviem kde v lesoch pár dní sa vráti domov a zistí, že celá ich milovaná vlasť je obsadená cudzími vojakmi. Prvé čo ich po príchode do domu zaujíma sú samozrejme ich domáci maznáčikovia, až potom ich napadne, že by sa tam mali dakde obšmietať aj tí veľký starí čo im neustále kecajú do života. A tak im nič iné neostáva iba vytvoriť päť a pol člennú armádu zhúlených deciek nevycvičených na jediný cieľ a síce bojovať iba proti pártisícovej presile. Dve sliepky ukradnú cisternu o ktorej sa ani nepresvedčia či v nej vôbec niečo, aby odpálili most bez ktorého je armáda schopná obsadiť austráliu za 24 hodín, úplne v prdeli, utečú pred streľbou asi siedmich neľútostných ozbrojencov prejdú tak 50 metrov, zastavia a s kľudom kecajú o tom ako sa ich chalani dokážu bozkávať, že si ani nevšimnú ako ich obkľúčia tí samý pred ktorým práve zdrhli. To ale neva pretože akcia skončí happy endom a z detí ktoré boli ešte pred mesiacom bežnými ufrflanými stredoškolákmi sa stáva skutočne špičkové komando pomstiteľov. Logiky vo filme je toľko čo hereckých výkonov, a tých je zasa menej než réžie. A nezachránia to ani dva či tri solidné výbuchy ani pipky čo sú namakeupované a upravené aj po mesiaci prežívania v domoch bez elektriny. S kýmkoľvek sa vsadím, že nikto kto sa na tejto sračke podieľal to už nikam nedotiahne. ()

Sublit

Po dlhšej dobe som si chvílku posedel pri TV keby viem čo ma tam čaká tak by som toto čakanie predĺžil. Som myslel, že takéto kraviny sa točia len v USA ale na moje počudovanie aj v Austrálií pochytili ten divný obraz o vojne :D Jedno kviezdičku dávam hádam len za to, že na Caitlin bol pekný pohľad a mestami dobrá hudba inak do koša stým... ()

Gesicht

Dohromady tak slabší průměr, ale jen za podmínky, že film nebudete považovat za válečný, nebo nedej bože válečné drama, to by pak bylo asi opravdu na odpad! Ale s lehkou hlavou pár momentů zaujme a film aspoň většinu času nenudí. Scénář sem tam zašustí papírem (možná vytrženým z knihy, pokud se nějak razantně krátilo), postavy mají občas tendenci řešit naprosté nesmysly v nejhorší možný moment no a finále á la australský Michael Bay bylo už opravdu trochu mimo mísu. K tomu občas film přidá pár horších triků a sem tam nesmyslné svícení a mírně amatérské záběry kamery (rádo by umělecké jedna holka sedí čelem, druhá zády a podobně). Zajímavé ale je relativně vysoké hodnocení na IMDB, takže počítám, že Australany to asi za srdíčko chytlo. Jako pilot k seriálu by to ale asi fungovalo. Uvidíme, jestli bude i dvojka a trojka, knížku ale asi zkusím. ()

Adolf47

Špičková zábava, po celou dobu jsem se nenudil a místy velmi napínavé. Rozhodně to lepší, co jsem letos viděl. K tomu naivnímu způsobu boje. Kdyby by Čínani začali obsazovat Austrálii, tak by to určitě bylo v rámci většího konfliktu. Přeci jenom, Austrálie je pořád součástí Commonwealthu a tedy to znamená konflikt proti Británii a NATO. Takže by jejich nejlepší jednotky bojovaly spíš proti Britům a Američanům více na sever (Pearl Habor, Tchaiwan) a nejspíš i proti Japoncům. Na Austrálii by tak zbyly jednotky druhé či spíše třetí kategorie (záložáci a rekruti), takže úspěšný partyzánský boj nemusí být zase tak neuvěřitelný. 8/10. ()

Poga

Ach jaj, taký film na večer ako podmaz, vôbec nebude vadiť keď si medzitým odskočíte do kuchyne niečo uvariť, potom sa vrátite a ste stále v obraze... Tradičné scháma, spracovanie by si zaslúžilo viac. ()

complex

celé zle... jedna hviezdička aspoň za fake sandru bullock v mladom prevedení... film, ktorý môžu dať v prime time iba slovenské televízie :D ()

cobraSK

Konečne vieme, čo robil Rambo, keď niekde nezachraňoval svet. Deti!!!! A dokonca v Austrálii! A tak sa mu podarilo splodiť dokonca 7 detí, ktoré po otcovi zdedili všetky chmaty, kopy, strielanie so zbraní, bez pohnutia ruky a podobne. A tieto deti mali šťastie, že ich otec bol práve Rambo. Austrália sa totiž jedného rána prebudila do hrozného dňa. Bez vysvetlenia, ako to už tak vo vojnách býva ju napadla, bližšie nešpicifikovaná Ázijská veľmoc a rozhodla sa ju anektovať. Australská armáda 0 bodov, aj tú jednu letuschopnú stíhačku im rákosníci zostrelili a bolo po boji. Celý svet sa na protinožcov vysral a tak to vyzeralo na fakt hustý deň. Ale ešteže existovali tie spomínané Rambové deťúrence, ktorým sa vždy všetko podarí, vedú infalntilné dialógy, dokážu šoférovať obrovský ťahač, smetiarske auto, strieľať zo samopalu, bez toho, aby ich streľba odhodila dozadu, ale čo je naozaj najdôležitejšie, hlúpi rákosníci ich nedokážu zastaviť. Perfektne vycvičená, vyzbrojená armáda nepriateľa, proti 7 teenagerom. Armáda je bezmocná, deti nedokážu trafiť ani 10 gulometčíci, deti ich však jednou ranou zo samopalu posielajú na onen svet, sypú zo seba husté hlášky o hrdinstve, povinnosti bojovať a bla bla bla bla..... Neuveriteľne trápny austrálsky pokus o vojnový film. Pátos ide ruka v ruke s demenciou, absolutnou absenciou logiky a celkov som po vypnutí telky ešte dlho nadával, aký som idiot, že som toto veľdielo dopozeral dokonca. P.S. Asylum by nemohlo podľa obrazu tejto sračky natočiť svoj trash produkt. Pretože zo sračky ešte väčšiu sračku neurobí naozaj nikto. ()

Sorna

Označení drama si tento film snad ani nezaslouží. Kdyby se námět dostal do jiných rukou, mohl by tento film být opravdovým unikátem. Bohužel se to nestalo. Všechny postavy zřejmě v životě neslyšeli slovo "logika", a podle toho se také chovají. Zároveň je zde k nalezení mnoho chyb (opět založené na jednoduché logice) a porušení zákonů fyziky. Jednu hvězdičku si ale zaslouží za chvílemi působivou hudbu a některé velmi hezké záběry. ()

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

09.10.2011

Jednou si už komiksového ošklivce zahrál (snad není potřeba připomínat, kterého). Zkušenost si zopakuje díky adaptaci grafického románu I, Frankenstein od Kevina Greviouxe, jednoho z tvůrců série… (více)