Keď ich krajinu napadne nepriateľ a ich rodiny zajmú, rozhodne sa skupina ôsmich tínedžerov vytvoriť bojovú jednotku...
Skupina austrálskych stredoškolských kamarátov z malého mestečka sa vyberie na výlet do prírody. Cestou zazrú nad svojimi hlavami prelietavať vojenské lietadlá. Mladíci netušia, že ich vlasť napadol nepriateľ. Po návrate domov zistia, že sa Austrália ocitla vo vojne s Japonskom a ich sú v zajatí. Hoci nemajú za sebou žiadny vojenský výcvik, iba svoje odhodlanie a statočnosť, rozhodne sa skupina charakterovo rozdielnych 16-ročných chlapcov vytvoriť partizánsku jednotku a spoločne bojovať proti nepriateľovi... (oficiální text distributora)

ELDoctorow

Blbostička, ktorú môžu za výborný film považovať len decká, čo v živote neprečítali viac než facebookové komentáre, ešte donedávna sledovali filmy akurát tak na Jetixe a sú rozhorčené z toho, že nejaký Beatles si dovolia robiť zlé coververzie piesní Justina Biebera. Jediné, čo musím vyzdvihnúť je, že vďaka filmu som spoznal Deniza Akdeniza, ktorý vyzerá ako mladší brat Vina Diesela a neprekvapilo by ma ak by som o ňom v budúcnosti ešte počul ako o ďalšom, v akčnom žánri, úspešnom hereckom vývoze z Austrálie. ()

TOPmoovie

je to v poho film. necakaj bojove sceny, je to inak ako bojovo ladeny film. skor do teenage vztahov vo vojne. pekne natocene, good music. ()

aliajas

Áno. Je to priemer. No a čo. Celá zápletka je nepravdepodobná, priebeh ťažko uveritelný a žiaden hrdina nezomrel. Príbeh je skôr postavený na charaktere postáv a na ich postupnom vývoji, hoci aj tu by sa dalo aurotovi vyčítať, že zo všetkých sa nakoniec stali hrdinovia a žiaden nezlihal. Ale pochybujem, že autori mali v pláne vytvoriť hlboko záživný film pre náročného diváka. Takých tu už bolo a nie vždy to dopadlo dobre. V príbehu vystupuje osem rozličných postáv s rozličným svetonázorom a ja mám skôr pocit, akoby chcel niekto povedať: "Všetci ste vínimoční! Nech ste, aký ste, nech pochádzate odkiaľkoľvek a veríte v čokoľvek, aj vy môžete byť hrdinami. Aj vy môžete zmeniť svet." A toto dnešná mládeš potrebuje počuť. A tí ostatný môžu pokojne prepnúť program. PS: Neviem, ktorý i***t písal/prekladal oficiálny text distribútora, ale... Mno, ámen tma. Z ôsmych chlapcov sa nakoniec vykľuli 4 dievčatá a 3 chalani, ku ktorým sa neskôr pridal ešte jeden. A hlavnou hrdinkou je dievča! Čo ma v konečnom dôsledku potešilo. Konečne aspoň jeden príbeh ( jeden z dvoch ), v ktorom dievčatá nie sú len ustrašené vedľajšie postavičky, ukrívajúce sa niekde pod postelou. ()

Zeratul3

Podhodnocený film. Tak špatné to zdaleka není. Ano, jsou tam místa k pousmání, ale pro nezasvěcené místy i něco poučného. Třeba, když vám průzkumný vrtulník, kterému jste právě s použitím AK-47 vysklil reflektor začne házet na střechu světlice, tak opravdu nedělá ohňostroj a ten zvuk motorů stíhačky co v dáli slyšíte je opravdu blížící se zásilka napalmu. Hrdinky jsou sice i po měsíci odboje stále mírně nalíčené, ale budiž-nakonec k tomu stačí i kus očazeného klacíku, ne? Dialogy sem tam taky trochu váznou (Po sestřelení stíhačky RAAF několika oponenty z Chindonesie se objeví dotaz: How many planes do we have? Odpověď: One less now...... :-). Ale kolem a kolem je to docela zábavný film (NOD bugginy ušly) a pokud budou další díly, tak mi to vadit nebude a podívám se. A když se k tomu pár náctiletých diváků zamyslí nad tím, že co se dnes zdá samozřejmé a jisté se může zítra jevit už jen jako vzpomínka z minulého života, tak těch 90 minut mělo smysl. Celkem ***1/2 ()

Luposos odpad!

Jakýmsi omylem jsem tuto zrůdnost narazil na jednom slovenském tv kanále a zřejmě z jakési masochistické pohnutky jsem to dokoukal skoro až do konce - možná jsem doufal, že se některá z mladých, sympatických hereček trochu odhalí, ale i tady zůstalo mé přání nevyslyšeno. :) Naprosto stupidní scénář podtrhuje totální malomocenství zúčastněných herců, spolu s nedotaženou produkcí. nechce se mi o tom ani psát, bylo to fakt strašlivé, japončíci v terénních vozítkách pronásledující hlavní hrdinku, která jim ujíždí v popelářském kuka voze, no to se nedá ani popsat, ještě teď jdou na mě mdloby. :) Škoda, že nejdou dát hvězdičky do mínusu. Takhle tedy pochopitelně odpad a zatím můj letošní nejhorší filmový zážitek. ()

vixina

Jedna vec je, že tu bol doslova čím ďalej tým horší plot, ktorý veľmi rýchlo uviazol. O nudných, typologických postavách a ich správaní sa ani nehovoriac. ALE! som ochotná prižmúriť obe oči a dať im také slabšie tri*, pretože kamera tu bola neraz dosť slušná a pozerateľnosť teda celkom príjemná (v niektorých pasážach pomáha zapchať si uši, aby nedošlo k pokazeniu si zážitku). Film nanajvýš k žehleniu, no musia byť aj také filmy, lebo keby sme mali pozerať stále len samé zaujímavé, strhujúce diela, tak by sme tou žehličkou hneď nejaké to tričko pripálili(: ()

FoF.eR

Film mě nezklamal...naopak sem byl překvapen jak mě může takový válečný film zaujat. Většina filmů s podobným námětem mě nezaujala tudíž palec nahoru i za herecké výkony a prostředí ve kterém se film odehrává. ()

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

09.10.2011

Jednou si už komiksového ošklivce zahrál (snad není potřeba připomínat, kterého). Zkušenost si zopakuje díky adaptaci grafického románu I, Frankenstein od Kevina Greviouxe, jednoho z tvůrců série… (více)