Zach Galifianakis, Keir Gilchrist, Lauren Graham a Emma Roberts září v povznášející komedii o hledání duševního zdraví na tom nejméně pravděpodobném místě. Někdy to, co má člověk v hlavě, není tak šílené, jak myslí…což rozhodně platí pro Craiga (Gilchrist), vystresovaného teenagera, který raději sám odchází do psychiatrické léčebny, aby si od všeho trochu odpočinul. Místo toho potkává poněkud neobvyklého mentora (Galifianakis), možnou novou lásku (Roberts) a hlavně dostává příležitost k novému začátku. Okouzlující, zábavný a moudrý – takový je příběh o dospívání Něco jako komedie. (Magic Box)

ExpertAsie

Ze začátku působí hlavní postava velice zajimavě a určitě také blaznivě, jinak by neskončila v psychatrii, kde se také potká právě s osobami, které jsou na tom podobně či hůře a také pozná svůj osud jak má pokračovat dále. ()

Chip89

Opravdu název se hodí k celému filmu. Dala bych možná i více, ale každou chvíli jsem se koukala, jak je film dlouhý a kolik už uplynulo... Což se mi u filmů, které mě opravdu baví nestává. Jen teď přemýšlím, proč jsem to dokoukala do konce a nevypnula jsem to. Možná tím, že místy mě to opravdu zajímalo,ale pak to zase sjelo k nudnému příběhu. Možná to bylo tím, že jsem stále doufala, že se to zlomí a začne mě to bavit.... Hlavní hrdina mi lezl krkem, vůbec jsem si na něj nemohla zvyknout.... Pro někoho zajímavý film, pro mě ztráta času.... ()

markotter

Celkem nuda, tyhle americký nezávisláky se mi zdají čím víc na jedno brdo. Oceňuju mladého hrdinu, hrál opravdu sympaticky, ale ta příjemná atmosféra všechno chápajícího okolí mně příliš nenadchla. ()

superwinky

Ve skutečnosti závažné téma, které je utvořeno do úsměvné a velmi chytré komedie. Hlavní hrdina je ztvárněn naprosto bezchybně a ještě líp jeho utajené myšlenkové pochody. Všechny herecké výkony jsou v tomto filmu naprosto bezkonkurenční a myslím, že herci předvedli své maximum. Především pak v případě Zacha Galifianakise. Možná právě tento film dokáže otevřít oči více lidem, kteří poté budou opravdu schopni pochopit, jaké to je být 'bláznem'. Jen mě nepřestává udivovat proč tak chytré filmy nejsou trháky namísto komerčních 'mainstreamů' a nesmyslných příběhů o 'zprstuvycucaných superhrdinů'. ()

tančísvlky

Príliš mnoho éčok je v tejto potravine. Herci sú skutočne slabá limonáda a nedá sa tomu veriť. Skôr to nápadne pripomína pionierský tábor ako psychično. Tuctová záležitosť a je problematické sa dočkať konca. ()

E lan

Velmi příjemný film s výbornými hereckými výkony, povedeným scénářem a trefným hudebním doprovodem. Na nezávislý film velmi chytlavá záležitost. ()

Veronica27

Ono to zase tak špatné nebylo - Dobrý den, chci se zabít.Tak a teď mě zavřete na psychinu a něco se mnou udělejte.Kdo by řekl, že pár dní mezi takovýma lidma pomůže.Možná nám ten film chtěl něco říct, možná ne.Nevímm jak vy, ale já jdu kreslit, dýchat, skákat, žít. ()

boni

Tento snímek je krásně vystihnut jedním slovem již v popisku, a tím slovem myslím výraz povznášející. Nemusíte mít sebevražedné sklony, ani depku ze svého skutečného života, abyste si ho užili s nebývalou intenzitou, vyzkoušel jsem to na vlastní kůži. Mám vůči obdobným filmům kolikráte výhrady, protože je strašně těžké nesklouznout k patetičnosti, ale to se tady opravdu nestalo, ba právě naopak. Opravdu silný a strašně příjemný zážitek, bavil mě Zach Galifianakis, bavil jako nikde, a tohle je přesně ten typ film, kvůli kterým mám Emmu Roberts jako jednu z nejoblíbenějších hereček, neboť prakticky nikdo nedokáže hrát tak uvolněně a nenuceně. Sám jsem upřímně zvědavý, jestli se postupem času dopracuji k plnému hodnocení, nebo zda budu napodruhé spíše kritický. ()

mira.l odpad!

Tohle nebylo něco jako komedie, ale (něco jako) totální nudná kravina. Hodina čtyřicet naprosto o hovně, doufám, že to na mně nezanechá nějaké následky a nebudu muset navštívit psychiatrické oddělení nejbližší nemocnice. ()

RajCZitko

Řeknu vám co mi tento film nabídl. Téměř nic. Víc než příběh toho kluka mě zajímal příběh jeho staršího kámoše (v role Zach Galifianakis). Nebylo to zrovna jako špatně udělané a ani to nebylo zcela jako bez myšlenky, ale co mi nejvíc vadilo byl ta monotónnost a předvídavost. Hlavně díky tomu mě příběh fakt nezaujal a tak jsem se docela dobře nudil. 45% ()

Euchrid

Hodně se mi líbilo jak se podařilo nacpat všechny jednotlivé obecné aspekty životní krize do jednoho teenagera, který nepusobí ani moc uměle a tím pádem by měl být ultimátním filmovým hrdinou, všech co zažívají cokoli podobného a třeba i mým. Ale zbytek je až moc jednoduchý a naivní aby se aspoň trochu přiblížil opravdovému dramatu, a i když je zábavný, tak prostě na víc nemá. Galifianakas (uff) je mega-sympaťák. Ale zas jako to pře-hodnocení chápu. ()

odvedle

Film neprináša žiadne vzrušujúce okamihy, ktoré by vás dvíhali zo sedačiek, už po niekoľkých úvodných minútach viete, ako bude dej pokračovať, na druhú stranu, ak ste unavení z práce, školy a chcete si oddýchnuť, odreagovať a nemáte chuť trápiť sa s filmom, tak It’s kind of a funny story je výborná voľba ako stráviť večer s nohami vyloženými na stole, s hrnčekom horúcej čokolády, film nenudí, navyše ponúka pár hlbších myšlienok, peknú Emmu Roberts, výborný výkon Zacha Galifianakisa... ()

Pawlyg

Lehká a pěkně natočená komedie o šestnáctiletým klukovi, kterého trápí deprese. Nejvíce zaujalo to jak svou roli ztvárnil Zach Galifianakis který provádí a pomáhá hlavnímu hrdinovi. Doporučuji shlédnout ()

TommyDiamond

Další hloupý název: Něco jako komedie. Nechápu kdo to vymýšlí. Zach Galifianakis, Keir Gilchrist, Lauren Graham a Emma Roberts nikdo z nich není zrovna dvakrát můj oblíbenec a podle mě nikdo z nich v ničem pořádným nehrál. Film podle mě hodně skřípe. Děj mě přijde trochu ujetý. A nastrčit teenagera do blázince, kde prožívá první opravdovou lásku. No to tu vážně ještě nebylo. Ale zas to tak hrozný nebylo. Dalo se to přežít. Celkově 40% ()

APOFiSko

kto nemá problémy nepochopí, úplne ma tato vec prekvapila ... ale len milo a pri tomto filme som sa zamyslel aj na sebou. ()

kenileja

Tady se ten film zkrátka musí hodnotit komplexně. Nemůžu si všímat každého detailu, protože samozřejmě ne vše mi tam sedělo. Jenže to, jak na mě film působí, resp. to, čím na mě tak působí, mě přinutilo dát mu plnou náruč hvězd. Celý film bylo několik párů dlaní, které se vždy nakonec spojí a tím vytvoří jeden kruh obsahující vše. Ty dlaně by se daly přirovnat třeba ke komedii a dramatu, k smíchu a pláči, k přirozenosti a naškrobenosti, k malichernosti a důležitosti, k věznění a přitom svobodě. Je to tedy milá podívaná mající v sobě hodně nenápadných trumfů. A navíc mě mile překvapilo obsazení. Promyšlená a fungující směska herců. ()

Farley

Takhle mě dlouho žádnej film nepovzbudil. :-) Vřele doporučuju všem, co maj taky problémy s urovnávánim věcí v kedlubně. :-) Konec takovej příjemně cukrkandlovej. Prostě skvělej film. Srdcová záležitost hned na první shlédnutí. Vopravdu taková filmová antidepresivní pilulka. Neznam tohle režisérský duo, ale jestli jsou všechny jejich filmy takhle krásně lidský, nemůžu se dočkat, s čim přijdou příště. :-) EDIT: Myslel jsem si, že s odstupem času trochu vychladnu, ale ne. Ta přesnost, se kterou vystihli to, co se v hlavě honí lidem s depresí, je dokonalá. Syndrom vyhoření u Bobbyho taky. (Ne, furt nemůžu uvěřit, že vidim šaška Zacha takhle skvěle a vážně hrát...) Nevim, jestli je to podobností depresivního myšlení, nebo čim, ale pro polovinu postav v tom filmu jsem našel odpovídající ekvivalent ve vlastnim životě. Tenhle film je mimochodem i takovej tester. Kdokoliv, kdo ho viděl a nezažil depresi, unudí se ke smrti. Ten, kdo jí zažil, v tom uvidí obrovskej pozitivní vzkaz říkající: "Hej, nejsi v tom sám. Hlavně to nevzdávej, třeba se to spraví..." A za to snad ani nejde pořádně poděkovat. ()

KdG

Celkem obyčejný film, moc vtipný to nebylo, ale díky rajcovní Emmě Roberts se na to dalo koukat. ()