Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

Kacula24

Hanna je velice nesympatická a ošklivá slečna, které jsem vůbec nefandila, ale hlavně ke konci to bylo už opravdu dost debilní... při závěrečné honičce těch dvou žen, jsem si klepala na čelo. ()

DavidS.

Alenka v říši divů se syndromem vlčího dítěte, zabijáckými instinkty a brilantní lingvistickou průpravou...Formální preciznost a významy dílčích obrazů v područí dementního příběhu, o kterém si někdo zřejmě myslel, že bude všeobjímající uměleckou freskou...Téměř geniální úvod v tundře nebo techno útěk z futuristického komplexu střídá děsivost v podobě hippie dodávky nebo gay fašounů v teplákovce...V Big Lebowski by to byla neuvěřitelné legrace, tady trapnost...Po Sólistovi další Wrightova přemrštěná a prázdná artová ambice... ()

dason

Kto je vlastne v tomto filme dobrý a kto zlý. Kto je Hanna ako sa narodila, kto sú jej rodičia a kto vlastne zabil jej matku sú v tomto filme otázky, ktoré si zaslúžili väčšiu pozornosť ako dostali. A vlastne ani neviem kto koho celý film naháňal a čo sa stalo s hannou. Asi plánujú dvojku. Síce si ju neplánujem pozrieť ale stojí to za zmienku. ()

hefoo

Zaujímavý komentár: Rob Roy, Červenák. Musím povedať, pozrel som tento film až včera v noci a moje pocity. Podľa mňa veľmi dobré natočený akčný triller, kde sa nikto s ničím neserie aneb Saoirse Ronan valí a níčí nepriatelov, chladnokrvne, bez súcitu a keď sa nato tak pozeráte tak jej nerobí problém zabiť hocikoho(ta scéna na začiatku v tej izolácii nemala chybu aneb, čo dokáže spraviť pubertiačka, ktorá vyzerá celkom nevinne. Už to tu bolo parkrát napísané, kto tu hľadá logiku a vskutku niečo reálne tak hľadá marne, dej je priamočiari a viete predpokladať čo sa asi stane. a ja osobne som si len užíval audiovizuálnu stránku , nehľadal som logiku v priebehu deja proste som si užíval nadupané akčne scény, ktoreé S.Ronan na svoj vek pomerne bezchybne zahrala všetko som jej zožral a uveril, nechcel by som ju nasrať :-D . Aneb o čom bol celý film? o čo tam šlo? to skoro nikto nedefinuje jednoznačne. Len tieto slová: I just missed your heart. ()

casioa....

Žeby, reklama na "indigo children" fenomén? Alebo iba pseudo-scifi variácia na tému nesmrteľná 13-ročná SUPER agentka? I don´t care. Cate i mladá Saoirse mi tu vyslovene vadili....rádoby vtipné momenty mi nepripadali vtipné. Ako Rytmus, vypichnem úvodnú scénu, lov na jeleňa. Inak, nič moc. (Dobre, že som svoju účasť na ČSFD premiere zrušil...na toto rozhodne nemusím ísť do kina :) ()

Lexion69

Bledolící bloncka, co váží dvacet kilo i s postelí, levou zadní zpacifikuje trojku skinů, v několika poměrně efektních kombech aby následně v panickém strachu z, lehce plnoštíhlého melíra v kanárkové teplákové soupravě (což je mimochodem nejzajímavější i nejsympatičtější postava filmu) pleskla kufr do vody. Problém je už v tom že zasněné Saoirse prostě nevěříte ony četné výstřely z pistolí různých ráží, po kterých by si jistě její křehká tělesná schránka odnesla četné fraktury zápěstní, obličejové i kostrční, neboť by s ní hned první rána zcela zjevně smýkla vzad až by se z toho posadila na prdel, o souboji s jejím rambovským papá ani nemluvě. Korunu všemu nasazuje moře klišé, z nějž jako maják blbosti ční neskutečně samoúčelná scéna, při níž již zmiňovaného superfotra, obstoupí pětice agentů do kouzelně pravidelného, geometricého útvaru, uprostřed liduprázdného metra, které bylo ještě před několika okamžiky uprostřed odpolední špičky. ()

Malakal

O holce, co to sice dokáže pořádně nandat komukoli (i drsnému náckovi v bombru), ale běžný svět zná jen díky našprtaným definicím, které do ní celý život, v dřevěné chajdě kdesi za polárním kruhem, tloukl její učitel a velitel. Vlastně ne, milující otec... Lehce slabší scénář, ale skvělá režie by vydala za 3 hvězdy. Ale za ten parádní soundtrack dávám 4! ()

Michelle75

Čekala jsem víc, zklamalo mě chování Hanny-čekala jsem víc profesionality a méně sentimentu. Neboť to, že jí bylo náct a celý dosavadní život žila v izolovaném prostředí a byla cvičená k určité věci , tak pro mě tak ztratilo smysl. Dobří herci, snad i nápad, hudba, ale wow to nebylo. ()

Seti

Hanna je takový hybrid mezi nedávno viděnou Lolou a Jasonem Bournem. Oproti Lole naštěstí úplně nerezignuje na příběh, takže nám Joe Wright předkládá o něco spletitější a zajímavější klubko důvodů, proč že to Saoirse Ronan vůbec běhá, ovšem na druhou stranu Jasonovi se rovnat nemůže ani náhodou. Jsem rád, že tvůrci měli natolik racionálního uvažování, a neposílali proti 40ti kilové hrdince armády speciálních agentů, což by z Hanny učinilo frašku Salt-oidních rozměrů. V mých očích docela zajímavý proces socializace mohl být klidně ještě rozvinutější a posunout Hannu do dramatičtější roviny. Naopak závěr i často zmiňovaná hudba byly docela zklamání. ()

Pollock

Skvělý rozjezd a zhruba do poloviny mě to opravdu bavilo, potom to šlo pomalu dolů. Škoda, za mě by to jinak bylo jasných 4. ()

Ragdoll

Malá holka jako hlavní, nekompromisní zabiják v střílecím a bojovém filmu: to moc nejde dohromady. Děj je rozvleklý a nezáživný, akční adrenalinové scény jsou nereálné (jak může jedna podvyživená puberťačka zpracovat bez sebemenších problémů tři dvoumetrové hitmany) a kapku překombinované. Naštěstí se nemůže vyrovnat příšerné Chloe Moretz v Kickassovi, protože to už byl vrchol ubohosti. Konec byl bez náboje, bez emocí a hudbu si teď nemohu vybavit, což znamená, že na ní není nic zapamatovatelného. Opravdu zklamání, dalo se vytěžit víc. Eric Bana se dostává kamsi do říše zapomnění a tohle není úspěšný comeback. ()

Saf123

Film s trochou zabíjení u kterého jsem někdy trochu zavírala oči,aby se mi ten hrůzný obrázek nezaryl do paměti,a který tam má tolik napětí,že by z toho jeden prask.Jednou se zdá,že je vše vyřešeno,ale přijde něco a dojde vám,že úkol byl asi splněn špatně.než jsem vstoupila do kina,koukala jsem na trailery a řeknu vám byla jsem z kina velmi zklamaná,trailery byly více zajímavé a velmi lákavé,ale dalo se to čekat,nějak ty lidi do kina nalákat musí :D . ()

KoRner

Feministicko-lesbický príbeh o útlej dievčine, ktorá skoro sama vybije celú jednu agentúru z neviem odkiaľ na čele Cate "agent Scully" Blanchettovou a strieda krajiny akoby boli všetky z EÚ a pritom jej hraje dobrý soundtrack. Nebolo to zlé, ale ani nejak napínavé, filmu trochu pomáha naháňačka medzi panelákmi NDR, pripominajúca reálie z hry Manhunt a tiež už spomenutá Cate. Rozhodne to nie je film pre milovníkov dynamickej videoklipovej a akčnej réžie, skôr to lepšie z európskej produkcie. ()

-Dawe-

Pozoruhodný psychologicko-thrillerový snímek o dívce, která byla vychovávána bývalím pracovníkem CIA. Saoirse Ronan je úžasná a do její role mi skvěle sedla. Hudba dodala tomuto snímku hodně a krásně pasovala do jednotlivých scén. Režie byla víc než dobrá a kdyby se podložila kvalitnějším scénářem, mohla z toho být větší pecka. Hanna rozhodně není k zahození a patří k těm lepším snímkům. ()

666Carnage

Průměr ničeho, z film, který měl mít možná kdysi dávno něco do sebe ale nakonec se z toho vyklubala naprostá kravina. Debiní záporák, otec neotec a albínka co zabije vše co bude chtít! Prostě nic moc. 45% ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)