Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

Tomatáš

Exkluzivní začátek, kterým film bohužel skončil. Pak už alespoň pro mne následoval bezpohlavní béčkový film, na kterém jsem nic originálního neobjevil a ničím mě nepřekvapil. Resident Evil v novém hávu není nic, co by na mě na filmovém festivalu mělo zapůsobit. Nenáročný thriller, který místy ohromuje určitou dávkou umění a vtipu. Proč ne. ()

zdenny

Jsou mezi námi tací, kteří o tomto filmu upřímně tvrdí, že je to akčňárna jako prase. Musím uznat, že dvě hvězdy dávám jen za úvod v nehostinných zimních horách, kde otec cvičí svou dceru pro přežití v nejextrémnějších podmínkách. Ale... Jestliže mi ve filmu šestnáctiletá holka zabíjí elitní vojáky jak kuřata, zřejmě bude něco špatně. Ti, kdo se věnují bojovým sportům, určitě uznají, že takto tedy ne. Dokážu pochopit, že dívčiny geny byly zmutovány tak, aby byla silnější a odolnější. Potom bych si ale představoval trochu jinou představitelku hlavní role. I když uznávám (zase), že elitní vojáci (např. průzkumáci nebo francouzští legionáři) se vyznačují především šlachovitostí, výdrží a psychickou odolností daleko více než muskulaturou. Stejně mi to ale pořád nevysvětluje, jak si šestnáctiletá padesátikilová holka dává k snídani profesionální vojáky. Prostě totální hovadina. Máme zde tedy dívku, která jde na svou životní misi proti partě politických zabijáků. Jo, námět perfektní. Zrealizování víceméně nudné. A když už si hlavní záporačka neví rady, požádá buzíka v baru, aby ji vypátral a zlikvidoval. Ten řekne žádný problém a na pomoc si přibere dva skinheadky, kteří vypadají jak pitomci (ostatně jako všichni skini) v těch svých náckovských úborech a s vyholenými hlavami jako kdyby právě nastoupili základní vojenskou službu. Překvapivě tady ty dva komediální chudáky tato superdívčina řeší celkem dlouho. Když se zaměřím na film jako celek, nejsem schopen pochopit hlavní žánr tohoto díla. Ve filmu "Dvojčata" s Arnoldem a Danym šlo o akční komedii. Podle toho se také film choval. Zde, když dívka opustila svou domovinu a dostala se do civilizace, šlo o nevím co. Tolik keců, že je připravená a pak se div nezhroutí, když se v Maroku "zblázní" elektrospotřebiče. Když ji ve Španělsku chce kluk políbit, tak ho málem zlikviduje jako ty vojáky v úvodu. Do toho nám režie ukáže večer se bavící Španěly. Asi aby měl film neamerický nádech. A ten hloupý a stokrát přehraný "dramatický" závěr v zábavním parku... Myslím, že kdyby z toho pan režisér udělal ajční komedii, udělal by daleko lépe. Jo, a abych nezapomněl, ten výskok z kanálu na podvozek auta, které rozhodně nejelo dvacítkou by nedokázala ani opice. No, akčňárna jako prase. Já jsem asi opravdu z jiného světa, ale většině lidí, co se týče tohoto filmu, jejich hodnocení nevěřím. Zřejmě se chtějí zalíbit některým guru těchto stránek. ()

Brain-D

Překvapení ve dvou směrech. 1. Krásně jsem se bavil a vůbec jsem se nenudil. 2. John Wright natočil naprosto něci jiného než sme u něj zvyklý (akčňák) a byla to docela řezba...Film trochu postrádá v reálnosti a každého musí klepnout, že taková malá holka přepere každého, který váží minimálně dvojnásobek její vlastní váhy je až moc. Skvělá akční a výborně ozvučená jízda. ()

VasaX

Hana - nevinný produkt zlého světa, pronásledovaná ledově zlou Cate Blanchett. Obvyklá špionážní konspirační pomstovka/útěkovka před lidmi, kteří mají moc a nemají etiku. Není to špatný kousek, to ne. Jako zlatý hřeb večera asi neobstojí, ale akce je zde solidní a malá holka jako hlavní akční hrdina, to tu tak často nebývá. Bohužel je to takové povrchní a málo komplexní na to, aby si to zasloužilo více úcty, ale ne tak ubohé, aby si to odneslo pohrdání. Nemůžu přímo doporučit, spíš je to na zvážení, jakou má zrovna člověk preferenci. ()

Trustme

Psychotropně-paranormální prapodivný projekt pro plaché příznivce patnáctiletých panen. Podívaná používající postupy poněkud přehnaně pofidérní. Pasivní pro požitky poctivého příběhu. Přesto paradoxně pamětihodné pro pokus přinést povznášivou performanci. ()

Andreas83

Žádná velká akční jízda se nekonala, jak jsem čekal, nečekaně přišlo víc suchého humoru a nudných pasáží. První půlka super ale druhá je víc než slabá. ()

Danny F.

Povedené akce a souboje milé dívenky. Ve filmu je více klidnějších pasáží než bitek. Hudba solidní. Konec byl na můj vkus strašně unáhlený. 70% ()

fefee

Veľmi solídne vyznievajúci akčný thriller so slabším scénarom a miestami klišé ale absolútnou cool elektronic music soundtrackom od chemical brothers ktorý dodáva jednotlivým záberom gule a z Hanny robí malú bohyňu pomsty. 3,5* ()

VanTom

Až na přitažlivou premisu prostý "revenge" příběh se dělí na Hannino (pubertální) poznávání společnosti a civilizace, zatímco ji, jako v lesích vytrénovanou zabijačku, vypouští její otec mezi komiksově ploché záporáky najít pravdu o své minulosti a původu. Logicky se tak intimní momenty sváří s těmi čistě "efektovými"/akčními, jejichž (špiónskou) logiku si scénář pro jistotu ani nedomýšlí a režisér je stejně pojímá jako videoklipy k výraznému soundtracku Chemických bratrů. ()

Krosmen

Inu asi tak - ve filmu se střídají skutečně výtečné okamžiky s těmi, které by se nehodily ani do špatné řady remaku Brutální Nikity po 20 letech. Co zaslouží pochvalu je hudba, některé akční momenty a pár kamerových záběrů. Celkem fajn jsou taky záporáci, hlavně chytlavý pískot. Občas nepatrný větřík přivane i slabý náznak vtipu. Ale to je tak vše. Chvíli jsem měl pocit, že půjde o podobně originální a svěží počin jako je 96 hodin, ale jak píšu, byla to jen chvíle ()

greetchen

Na začátku stál možná geniální příběh a dobře vymyšlený casting, ale výsledek...? Saoirse Ronan podle mě odvedla parádní výkon (i když její působivý vzhled je někdy nadužíván až kýčovitě), geniální je rozhodně i hudba. Jinak jsem z filmu hodně rozpačitá. Ze začátku pomalý rozjezd, pak to nabralo zajímavý spád, ale pak se to otočilo v nezajímavý road trip a nekonečně protahované akční honičky. Nuceně vsunuté "umělecké" momenty mě spíš rušily a některé působily jako důsledek požití LSD v množství větším než malém. Ke konci už mě vážně iritovaly, stejně jako plejáda nezajímavých a pro příběh vcelku nepodstatných postav, které příběh zbytečně rozdrobily a diváka mátly. Nepotěšila mě tentokrát ani Cate Blanchett, které tyhle záporňácké mrchy prostě vůbec nesedí. ()

zigíš

shell som na nového wrighta - dostal štandartného bessona, shell som na žánrovku - dostal art (!) chemici ma nebavili, scenár otravoval a blanšetka je zralá na malinu ..sólista bol len zakopnutie, hanna je už hodne tvrdý pád na budku ! ()

blackJag

Začátek dobrý, do půlky se to ještě dá, ale pak už to pokračuje v módu ´o ničem´. Film má výborné obsazení (kromě Toma Hollandera, jehož postava přiteplalého zabijáka je špatná jako celek), všímavou kameru, dunivě moderní soundtrack, ale také jalovou motivaci postav a nezáživnou akční složku. Mimo to mne dost nasralo, že jsem se nedozvěděl, co se stalo s rodinkou, co se jim Hanna vloudila do karavanu. Zatím nejslabší Wrightův film. 55% ()

MI-380

Originální akční příspěvek k morálnímu problému zásahu do DNA. Exteriérově antibondovka: útlá dívenka se probíjí ledovou i pouštní pustinou, přeplněným kempem, hromadami kontejnerů až do berlínské periférie. Hvězdy Bana a Williams v nevýrazných rolích, zato Blanchett září v nejednoznačné roli zvrácené tajuplné krásky jako v pravé bondovce. Výborný střih a zvuk, takže i napětí a spád, spousta (často nesmyslně) blikajících světel a světýlek. 80% ()

klima777

Trochu víc promyslet a možná decentně prostříhat... Hanna si hraje na rádoby tajemnou. Jenže kde nic, tu nic. Tedy skoro. Suma sumárum: Krásná kamera a pěkná hudba. Opravdu. Jenže to ke skutečně dobrému filmu (IMHO) nestačí. Vlastně jsem se ve společnosti téhle děvenky dost nudila. A její svět mi připadal směšný. ()

Guzo

Všechno jsme už v nějakém filmu viděli, jen tam agenta/ku nehrála patnáctiletá holka a hudbu nedodali chemical brothers. No, asi bych se bez toho obešel, protože celkově se jedná jen o podprůměr - žádný překvapivý zvrat, který jsem po začátku čekal, žádné skvělé herecké výkony a scénárista se také nepředvedl (Hanna se bojí i televize, ale pak s klidem googluje? To snad ne..) ()

Kurikmoon

Herecká trojica charizmatická a presvedčivá, zaujímavý námet. Akcia, z ktorej cítiť energiu, parádne podporená chemicko-dynamickým soundtrackom... Len škoda, že príbeh je len priemerný. Vývoj deja sa zabrzdí a do konca už len tápa v tme, bez cieľa. Ďalší premrhaný potenciál. Ale aspoň sa na to dobre pozerá. Ak ste od Hanny veľa nečakali, pravdepodobne nebudete sklamaný a dáte o hviezdičku navyše. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)