• Česko

• Německo

Wer ist Hanna?

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2011, 107 min

Obdivuji práci Joe Wrighta a myslím si, i přes jeho poslední dva průměrné filmy, že to je největší britský talent současnosti, ale subtilní holčičky, které v hand combatu zmastí chlapa o hlavu vyššího a 50 kg těžšího, prostě nedávám. Podobně blbě naivní scénáře snad ani do současné kinematografie nepatří (tímto zdravím 80.léta).(27.7.2011)

Strašně divný film. Po celou dobu jsem nevěděla, co si mám vlastně myslet. Joe Wright potřebuje velké příběhy, on je totiž neuvěřitelný vizuální režisér a v každém svém záběru chce mít velkolepost a jistou umělečnost. Co si na něm cením nejvíc je to, že si vytváří svůj osobitý styl, nikoho nekopíruje a snaží se o originalitu, tento příběh mu dovolil i trochu experimentovat. Snímek je vážně zajímavě natočen. Vizuální stránka filmu je tedy celkem dobrá, ale co ten scénář? Ve filmu bylo několik míst, které byly tak strašně podivné, ani to neumím popsat. Já prostě Hannu beru jako takový pokus Joea o něco jiného, aby zjistil, jestli zvládne skvěle natočit i jiné filmy, než dobová dramata (a věřím, že s pořádným scénářem v ruce to zvládne). Tak a teď konec zkoušek a prosila bych další adaptaci knižního románu. Ano, jak já se těším na podzim roku 2012 a Wrightovu Annu Kareninu. A jen dodatek, myslím, že ze Saoirse Ronan nám roste příští herecká hvězda.(7.6.2011)

Nadzemský Wright! Je to ryzí, čisté a neučesané. Začíná to duševním klidem, končí vřískajícím sprintem - pakliže je divák přizván na elektronickou vlnu a podvolí se jí. Nad tím vším spínají ruce k anarchistické modlitbě Ch. B., s nimiž má vnímavý divák nejedny trvanlivé zkušenosti. Velmi naléhavé tóny! Nedefinovatelný pocit se dostavil v domě bratří Grimmů, v němž se kamera a prostor vpletli do sebe, vytvořili otočku o 360 a divák, vyděšený okamžikem, došel do neblahého extrému. Stačí trailer. Až na pubertální vsuvky/nelogičnosti... skvostně fungující film.(8.6.2011)

S Hannou je to tezky. Wright skombinoval Agenta bez minulosti s Lola bezi o zivot, takze vysledek je akcni thriller plnej spionu, ale cloveka to tak nejak nebere. Problem je, ze bitky jsou podivne zrychleny a vypadaj lehce smesne. Ale jinak ruzny honicky a podobne moc pekny, naprosto perfektni hudba a skvela kamera, ktera vypada zajimave a neokoukane a pritom se vyhejba nejakejm super cool trikum a podobne. Herci jsou fajn, i kdyz Ronan uz zahrala lip, Blanchett je pro tuhle roli skoda a Bana ma lehce tupej vyraz. Nejvetsi problem filmu je, ze se Wright neobtezoval nic moc vysvetlovat, takze film jde tak trochu od nikud nikam a po skonceni ma clovek pocit ve stylu no a co. Takle to zni jako sracka, ale to fakt ne, skvele natoceny, fajnovy herci, jen ten scenar pokulhava, ale i tak to da slabsi 4*.(8.6.2011)

Ještě teď mi v hlavě znějí některé ulítlé melodie Chemiků. Herecké obsazení přímo skvostné. V počátku jsem viděl jako největší rozpor, který ovšem má hlava po čase přestala vnímat, fakt že malá holka mlátí silou o zem s vycvičenýma agentama. Jelikož se ve filmu docela dost utíkalo, tak mě film připomněl Lolu běžící o život. Scénář není kdovíjakým zázrakem, ale pominul jsem veškeré zápory, kterých není málo a docela příjemně se pobavil nad originální akcí, která je zajímavě snímaná. Joe Wrighta bych rozhodně za tento film neodsuzoval, ten chlapík má talent uspět i na akčním kolbišti. Klidně bych mu svěřil v budoucnu agenta 007.(18.6.2011)

• - Hlavní hrdinka filmu pronese stejnou větu na začátku i na konci filmu. (Indy21)

• - Okrem Nemecka a Fínska pracovali filmári aj na púšti v severoafrickom Maroku. (MikaelSVK)

• - V roce 2006 i 2009 se scénář k filmu objevil na seznamu nejlepších scénářů, které nebyly zfilmovány. (oje)