• Česko

• Německo

Wer ist Hanna?

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2011, 107 min

Ještě teď mi v hlavě znějí některé ulítlé melodie Chemiků. Herecké obsazení přímo skvostné. V počátku jsem viděl jako největší rozpor, který ovšem má hlava po čase přestala vnímat, fakt že malá holka mlátí silou o zem s vycvičenýma agentama. Jelikož se ve filmu docela dost utíkalo, tak mě film připomněl Lolu běžící o život. Scénář není kdovíjakým zázrakem, ale pominul jsem veškeré zápory, kterých není málo a docela příjemně se pobavil nad originální akcí, která je zajímavě snímaná. Joe Wrighta bych rozhodně za tento film neodsuzoval, ten chlapík má talent uspět i na akčním kolbišti. Klidně bych mu svěřil v budoucnu agenta 007.(18.6.2011)

• Segrestor

Akční film sází na účast Cate Blanchet a Erica Bany, ale skutečnost je taková, že ani to nepomohlo. Nakonec zjistíte, že to vlastně ani akční film nebyl. Nebyla to ani nějaká sonda do duše ztracené dívky, prostě nic, co by stálo za slovo. Z akce zbylo jen pár rvaček mezi holkou a plešounama ve starých zelených bomberech. Sice disponovala velkou silou, díky pokusům, ale inteligence ji dopřáno nebylo. Ta holka vlastně měla víc štěstí než rozumu. Tak nějak prosvištěla Španělskem, z kterého nám ukázali leda část noční Malagy a hopla, holka byla v Berlíně, kde už pátrala po své matce a vlastně i otci. Zdá se to zmatené? To ještě nic není. Ono je to navíc tak děsně nudné a nelogické a nezáživné. Nechal bych to být, ale s takovými ambicemi, které tento snímek má, nemůžu jinak, než být přísný.(28.6.2011)

Alica, bežím o život ako Lola, v krajine zázrakov v ére Jasona Bournea. Wright vsadil hlavne na audiovizualne cukrovinky, orámovanim filmu úvodnou a záverečnou scénou ukazuje druhoradosť príbehu a postavy iba ako figúrky. Odpovede na Hannin život neslúžia pre divákovo rozšírenie obzoru vedomostí, ale účelovo len k rozvinutiu ďalšej sekvencie. 6-7/10.(5.6.2011)

Jako fanouškovi Joea Wrighta mi spadl pořádný kámen ze srdce. Po překvapivě průměrném Sólistovi totiž konečně dokazuje, že nepotřebuje k ruce jen britskou historii a že i scénář "na zakázku" dokáže na plátno převést s elegancí a pořádným nábojem. Hanna umí být chladná a odtažitá jako finská divočina, ale během pár vteřin přepnout a najednou být zcela osobní a rozpálená napětím. V kombinaci s dospívající perfekcionistkou Saoirse Ronan a rytmem soundtracku od Chemical Brothers vzniká jen těžko opakovatelný zážitek. 85%(13.7.2011)

• PinokKio

Trošku mi tenhle film připoníná Allenův Hollywood Ending. Proč zrovna ten? No, na začátek natáčení Joe Wright zřejmě viděl. Ovšem ve fázi, kdy Hanna opustila "teplo" domova, ho musela postihnout chronická slepota, protože jak jinak si vysvětlit ten souběh nelogičností a hlavně absurdní výběr záporáků (mělo v tom být trochu z Mechanického pomeranče??). Bohužel ani soundtrack od Chemical Brothers nenapravil filmu reputaci.(27.7.2011)

• - V roce 2006 i 2009 se scénář k filmu objevil na seznamu nejlepších scénářů, které nebyly zfilmovány. (oje)

• - Hlavní hrdinka filmu pronese stejnou větu na začátku i na konci filmu. (Indy21)

• - Původní příběh a scénář vytvořil Seth Lochhead už v roce 2006. O tři roky později pracoval na jeho zfilmování s režisérem Dannym Boylem, který ale od projektu nakonec odstoupil. Na produkci filmu se Lochhead pak podílel i v roce 2010. (oje)