• Česko

• Německo

Wer ist Hanna?

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2011, 107 min

Náběh skoro až k fetišismu, jak Wright rád používá pomalé, detailní záběry (zejm. obličejů) a "otáčivou kameru"... Saoirse mile překvapila, nejvíce si ale odnáším po hudební stránce - Chemical Brothers a jejich breakbeatové/elektro OST je zatím bezesporu jednou z nejlepších filmových CD placek tohoto roku! Díky ČSFD za (další atmosférickou) předpremiéru... P.S. Jeden z filmů, které utečou mrknutím oka.(23.6.2011)

Chybějící logické souvislosti, popř. nejasnosti v jednání postav mohu odpustit, pokud přijmu fakt, že Joe Wright chce zkrátka diváku předložit schválně umělý, hi-tech svět, kde proti sobě stojí vševědoucí společnost a nadlidská hrdinka Hanička - let the fight begin! Problém ale nastane, když film z roviny hloupějšího Bourna zpomalí a snaží se hrdinku nějak zakotvit do lidských situací. Nemám nic proti přesahům u akčního filmu, popř. vybídnutí k zamyšlení, ale tohle smysl nedává, není tam nic, s čím by se dalo pracovat, film najednou není "ani v oko, ani v řiť". Hanna je bezduchý spletenec, který ale vyčnívá jednou věcí a tou je velmi kvalitní řežie. Na Joa Wrighta zanevřít nelze, on skutečně umí natočit věci správně, zajímavě a nebojí se ani trochu experimentovat. PS: Zakomponování hudby do dynamiky děje je chvályhodné, ale samotná hudba u mě spíš palec dolů. 6/10(16.8.2011)

Alica, bežím o život ako Lola, v krajine zázrakov v ére Jasona Bournea. Wright vsadil hlavne na audiovizualne cukrovinky, orámovanim filmu úvodnou a záverečnou scénou ukazuje druhoradosť príbehu a postavy iba ako figúrky. Odpovede na Hannin život neslúžia pre divákovo rozšírenie obzoru vedomostí, ale účelovo len k rozvinutiu ďalšej sekvencie. 6-7/10.(5.6.2011)

S Hannou je to tezky. Wright skombinoval Agenta bez minulosti s Lola bezi o zivot, takze vysledek je akcni thriller plnej spionu, ale cloveka to tak nejak nebere. Problem je, ze bitky jsou podivne zrychleny a vypadaj lehce smesne. Ale jinak ruzny honicky a podobne moc pekny, naprosto perfektni hudba a skvela kamera, ktera vypada zajimave a neokoukane a pritom se vyhejba nejakejm super cool trikum a podobne. Herci jsou fajn, i kdyz Ronan uz zahrala lip, Blanchett je pro tuhle roli skoda a Bana ma lehce tupej vyraz. Nejvetsi problem filmu je, ze se Wright neobtezoval nic moc vysvetlovat, takze film jde tak trochu od nikud nikam a po skonceni ma clovek pocit ve stylu no a co. Takle to zni jako sracka, ale to fakt ne, skvele natoceny, fajnovy herci, jen ten scenar pokulhava, ale i tak to da slabsi 4*.(8.6.2011)

Aneb jak by nejspíš Bournea natočila dvojka Terry Gilliam a Tim Burton. Artový přesah mi nevadil, režisér Joe Wright si s ním evidentně poradil po svém a dobře, výborně do filmu byla zakomponována i hudba (na samostatný poslech téměř neposlouchatelná) a i Saoirse Ronan mi do role Haničky v říši divů sedla náramně. Ale... chování postav, smysl jejich počínání a mnoho nezodpovězených otázek sráží mé hodnocení hodně dolů. Navíc, Cate Blanchett by se měla na záporačky vybodnout. PS: Eric Bana by si zasloužil vlastní akčně špionskou sérii.(17.11.2011)

• - Úvodná scéna, kde Hanna (Saoirse Ronan) zabila zviera, sa natáčala na zamrznutom jazeru. (Greenpeacak)

• - Hlavní hrdinka filmu pronese stejnou větu na začátku i na konci filmu. (Indy21)

• - Snežné scény boli natáčané v severovýchodnom Fínsku, v Kuusame, kde teploty dosahovali niekedy aj -33 stupňov Celzia. (Greenpeacak)