poster

The Two Faces of Dr. Jekyll

Horor

Velká Británie, 1960, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vishnar
  ****

  Už dlouho jsem neviděl film od Hammeru, takže po letech jsem si pustil jejich verzi Jekylla a Hydea a byl jsem znovu spokojen. Nejdřív jsem si myslel, že Christopher bude hrát hlavní roli - ať už kladnou nebo zápornou, ale poté mě pan Fisher překvapil, když ho obsadil do vedlejší světácké role. Nestěžoval jsem si. Kulisy a atmosféra byly přesně takové, jaké od kladivářského filmu vyžaduji. Obešel bych se sice bez posledních pár minut, ale co. Solidně odvedené řemeslo.(21.12.2016)

 • darkrobyk
  ***

  Klasická literární předloha lákala a stále láká ke zfilmování. Od Fishera jsem očekával temný hammerovský horor...tak nic. Místo hororu zde máme mysteriozní drama, kdy z usedlého a samotářského Jekylla se po užití jeho preparátu stává seběvědomý arogantní děvkař Hyde...a já se těšil na děsivou proměnu (děla se mimo obraz), šílenou kreaturu (no, Hyde opravdu děsivý nebyl) a kruté vraždění (hm, dochází k němu až v závěru a nic strašlivého na něm není). Ze všeho nejvíce mne mrzí, že chybí hrůzu nahánějícíc atmosféra, gothické atributy a strašení vůbec. A konec konců i ten kankán byl pěkně krotký...v Paříži by toho tanečnice na sobě moc neměly, i když ve skutečném Soho asi také ne. Vcelku průměrný snímek na jedno podívání...(4.4.2016)

 • Oktavianus
  ****

  Hammer. Velká škoda, že snímek musel skončit o jednu jedinou minutu později. Skončit o 60 vteřin dřív, budu nadšený z objevu neprávem podceňovaného kinematografického klenotu. Škoda, moc se mi totiž líbilo, jak skvěle to pan Hyde celé vymyslel, a celou dobu jsem mu fandil, aby to dotáhl do konce, byl to přesně ten typ okouzlujícího sociopata jako vymodelovaného z učebnice. Velkým plusem rovněž je scenáristovo skutečně bezcitné zacházení se všemi postavami, až jsem zíral, jak si v roce 1960 s nimi dovolil zatočit. S knihou to na rozdíl od verzí z 30. a 40. let už nemá nic společného, ale je to jenom dobře, protože ve všech předchozích adaptacích byl Hyde zrůda nejen duševně, ale i tělesně - až nyní KONEČNĚ je Edward Hyde okouzlující a nesmírně nebezpečný elegán. Atmosféra ucházející a napětí v závěru gradovalo... jen jsem litoval, že nepatřím do londýnské smetánky mladých gentlemanů koncem 19. století a neužívám si tolik jako Hyde s Paulem Allenem (vynikající Christopher Lee). Moc příjemný a nenápadný Hammer, kterému půlhvězdu nadsadím, protože zdejší červená čísla by si podle mě zasloužil.(14.12.2014)

 • dopitak
  *****

  Dokonalé. Hammerovka podle mého gusta. Plný počet si tentokrát zaslouží Terence Fisher zcela po právu, i když upřímně, největší podíl na něm má úžasný Paul Massie, který jako Dr. Jekyll (vousy, rozcuchaný účes, typický vědec, který kašle na svou roztomilou paničku a raději píchá injekce opicím) je průměrný, ale jako Mr. Hyde (zářící oči, hladce oholená tvář, perfektní účes i dokonale padnoucí oblek) nemá chybu, jeho emoční mimika v rozhovorech i v době před zpětnou "proměnou" podzvihá tento jinak průměrný horor mezi špičku žánru. Kvalitní hudba. Nesmím zapomenout ani na epizodní roličku mého oblíbeného Olivera Reeda, který si tu zahrál kabaretního rváče.(23.12.2008)

 • Birter
  ***

  Dlouho jsem se rozhodoval, vzhledem k mému panictví s němými filmy, kterou adaptaci Stevensonovy knihy si mám pustit a výsledek byl bohužel pod má očekávání, že uvažuji o shlédnutí původní možnosti. Příběh je sám o sobě zajímavý, ale celý film nedokáže v podstatě zaujmout a je to typicky hammerovská záležitost, která z Dr. Jekylla dělá film, který není špatný, ale o žádné vysoké hodnotě se hovořit rozhodně jedná. Možná je to neúmyslně způsobeno i tím, že Leeho charisma (alespoň pro mne) naprosto zastínilo titulního protagonistu, ale převážně si myslím, že jisté myšlenky mohly být prozkoumány trochu více, než jako v prostém starém hororu.(4.10.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace