poster

The Two Faces of Dr. Jekyll

 • Austrálie

  The Two Faces of Dr. Jekyll

 • USA

  Jekyll's Inferno

 • USA

  House of Fright

Horor

Velká Británie, 1960, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Martin741
  ****

  Reziser Terence Fisher /Pes Baskervilský, Dracula 1958/ natocil vyborny film. Ide o Hammer films, ktore tocili latky a tematiku ako "Frankenstein", tentokrat ale padla volba na DR. Jekyll and Mr. Hyde. A ide o vysoko nadpriemerny horor, v ktorom exceluju nielen Christopher Lee, ale aj slusny Oliver Reed a Denis Shaw. Film ma nadpriemerne kuklisy, akurat skoda, ze je tu minimum exterierov a vela sa keca + zobrazenie nocneho zivota v panskych kluboch : 80 %(6.5.2017)

 • kaylin
  **

  Britský snímek „The Two Faces of Dr. Jekyll“ je ukázkou toho, jak není vhodné zpracovávat klasiku. Unyle, bez nápadu, způsobem, který ukazuje na to, že tvůrci prostě jen vzali to, co bylo první po ruce, ale rozhodli se, že tomu nic navíc nedají. Hammer se proslavil trochu jiným přístupem k hororu, otevřenějším na svou dobu, ale nic z toho se ve snímku „The Two Faces of Dr. Jekyll“ nepromítlo.(25.2.2020)

 • Oktavianus
  ****

  Hammer. Velká škoda, že snímek musel skončit o jednu jedinou minutu později. Skončit o 60 vteřin dřív, budu nadšený z objevu neprávem podceňovaného kinematografického klenotu. Škoda, moc se mi totiž líbilo, jak skvěle to pan Hyde celé vymyslel, a celou dobu jsem mu fandil, aby to dotáhl do konce, byl to přesně ten typ okouzlujícího sociopata jako vymodelovaného z učebnice. Velkým plusem rovněž je scenáristovo skutečně bezcitné zacházení se všemi postavami, až jsem zíral, jak si v roce 1960 s nimi dovolil zatočit. S knihou to na rozdíl od verzí z 30. a 40. let už nemá nic společného, ale je to jenom dobře, protože ve všech předchozích adaptacích byl Hyde zrůda nejen duševně, ale i tělesně - až nyní KONEČNĚ je Edward Hyde okouzlující a nesmírně nebezpečný elegán. Atmosféra ucházející a napětí v závěru gradovalo... jen jsem litoval, že nepatřím do londýnské smetánky mladých gentlemanů koncem 19. století a neužívám si tolik jako Hyde s Paulem Allenem (vynikající Christopher Lee). Moc příjemný a nenápadný Hammer, kterému půlhvězdu nadsadím, protože zdejší červená čísla by si podle mě zasloužil.(14.12.2014)

 • darkrobyk
  ***

  Klasická literární předloha lákala a stále láká ke zfilmování. Od Fishera jsem očekával temný hammerovský horor...tak nic. Místo hororu zde máme mysteriozní drama, kdy z usedlého a samotářského Jekylla se po užití jeho preparátu stává seběvědomý arogantní děvkař Hyde...a já se těšil na děsivou proměnu (děla se mimo obraz), šílenou kreaturu (no, Hyde opravdu děsivý nebyl) a kruté vraždění (hm, dochází k němu až v závěru a nic strašlivého na něm není). Ze všeho nejvíce mne mrzí, že chybí hrůzu nahánějícíc atmosféra, gothické atributy a strašení vůbec. A konec konců i ten kankán byl pěkně krotký...v Paříži by toho tanečnice na sobě moc neměly, i když ve skutečném Soho asi také ne. Vcelku průměrný snímek na jedno podívání...(4.4.2016)

 • Bloody13
  **

  Studio Hammer se po Draculovi, Frankensteinovi a Mumii vrhlo na další klasickou látku, ale tentokrát to nedopadlo podle mých představ. Fisher tu sice má ku pomoci Christophera Lee, ale spíše se soustředí na nekonečné dialogy, noční život v klubech pro pány, a až teprve na vztah dvou odlišných charakterů v jedné osobě. Absence krve a jakýchkoliv exteriérů má zase za následek nulovou atmosféru. Ač nerad, ale Dvě tváře dr. Jekylla musím hodnotit jako podprůměr.(10.11.2011)