Havajský právník Matt King se právě dozvěděl, že se jeho žena Elizabeth, která už několik dní po nehodě při jízdě na motorovém člunu leží v kómatu, nemá šanci uzdravit a je třeba ji odpojit. Matt musí tuto hroznou zprávu říci i svým dvěma dcerám, desetileté Scottii a sedmnáctileté Alex. Aby to Matt neměl moc jednoduché, musí ke všemu ještě řešit prodej rodinného majetku, rozlehlých pozemků, které rodina zdědila po svých havajských předcích. Matt, jenž se musí sám s informací o odpojení své ženy vyrovnat, se rozhodne přivézt z internátu Alex. Ke svému zděšení zjistí, že se dcera na internátu opíjí a užívá drogy. Přesto jí však vše řekne a čeká, že mu Alex s řešením pomůže. Zpráva o blízké smrti matky je i pro Alex šok a dívka v rozrušení Mattovi prozradí, že ho Elizabeth podváděla. Matt i Alex se rozhodnou milence Elizabeth najít. Aniž si to Matt uvědomuje, právě hledání milence Elizabeth mu pomůže sblížit se s jeho starší dcerou. Alex si sice do domu přivede svého přítele Sida, ale tento zprvu nesnesitelný teenager se postupně srovnává a nakonec se i on ukáže jako dobrá opora jak pro Alex, tak i pro samotného Matta. Mattovi s Alex se skutečně podaří Elizabethina milence Briana najít. Matt po něm chce, aby se šel s Elizabeth rozloučit dřív, než ji on nechá odpojit. Následně Matt za pomoci lékařů vysvětluje malé Scottii, že její matka musí umřít… (TV Prima)

Martinko991

Dokedy som sa nedozvedel, že sa film točil na Hawaji kam sa v lete chystám som ani nevedel, že tento film existuje. Z prírody Hawaja síce moc toho neukázali, ale oplatilo sa pozrieť najmä kvôli Georgevej dcére ktorá bola vo filme celkom kus a navyše svoju rolu dobre zahrala. Inak úplný priemer ktorý ničím nevyniká. ()

KuceraJohny

Pro mě do dnes neznámý film, který splnil vše co jsem potřeboval. Děti moje není nijak náročný film, takže pokud hledáte vyloženě emoční doják, tady se ho nedočkáte. A to přes to, že téma je vyloženě na doják jako stavěný. Líbilo se mi prostředí Havaje a líbil se mi Clooney. Role obou dcer mi nijak nesedli a přítel starší ze sester byl vyloženě mimo. I přes to všechno jsem si sledování poměrně užil. Moje hodnocení je něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale spíše se přikláním k těm třem, jelikož se opravdu nejedná o nic světoborného. Ale film je to vcelku příjemný, tedy do té míry, jak může snímek o úmrtí matky v rodině být příjemný. ()

b.girl.jane

Příjemné vyprávění o muži, jenž se dozví o nevěře své manželky upoutané na lůžko. Nádherně vykreslený vztah mezi otcem a dcerami, o které se najednou musí začít starat. Něco tomu však chybělo. Něco, díky čemu bych se chvílemi nenudila. Na druhou stranu ale zůstal vřelý pocit po hezkém příběhu a dobře odvedém hereckém výkonu Cloonyho (a dcery také vůbec nehrály špatně). 70 % ()

reve

Fajn film... navzdory neradostnému tématu. Děj zcela předvídatelný, ale minimum patosu a výborný Clooney. Jediné divácké výhrady jsou vůči distributorovi: české titulky někdy více či méně posouvají obsah sděleného oproti originálu a český titul "Děti moje" degraduje původní širší dějový kontext (The Descendants) pouze na vztah otec-dcery. ()

tomkat

Když vám nahodím "Rodinné problémy zámožného právníka na Havaji", představíte si snad civilní, realistické - a přitom citlivé, neokázale vymyšlené a sestříhané dílo, které se dotkne něčeho ve vás? Ne? No vidíte... a pak že se zázraky nedějí. ()

Lazy87

Musím říct, že nechápu, co na tom filmu tolik lidí vidí. Pár scén tam bylo pěkných, to jo, ale že by mě něco dostalo... Pro mě slabší průměr. Možná proto, že mi tento žánr moc neříká. ()

Darken01

Hořké drama o docela kuriozní kýčovité situaci.Niocméně zde to kýčem nezavání ani trochu a je to jedině dobře. Bál sem se po prvních minutách aby se to neproměnilo ve sladkou romantickou kýčovitou slátaninu, přitom námětk tomu vyloženě vybízí...Díky bohu to tak nedopadlo. Film plyne poklidně bez přehnaných emocí a tak něják máte pocit, že se to doopravdy děje vedle vás... Není to asi film pro každýho a mě toto téma taky uplně nezaujalo a nenadchlo, ale je to velmi kvaltině zpracováno. Jen jedna věc mě více než zklamala, de facto přimo nasrala.Muzika ...chápu, že dotváří kolorit krajiny svojí folklórností, ale neuvěřitelně mi lezla na nervy ( upozorňuju že mám středoškolské hudební vzdělání ). Takže až na hudbu za mě lehce nadprůměrný film s podprůměrným námětem. ()

Montmorency

Rozhodně nepředčilo mé očekávání:-)......Scény s tchánem se mi líbily, na druhou stranu zápletka s prodejem pozemku, kdy podvedený taťka milionář procitne a stane se z něho ''lepší'' člověk, byla hollywoodsky kýčovitá.....Dle mého názoru nafouknutá oscarová bublina (mám pocit, že nehrát tam J.Clooney, tak po tom pes neštěkne)...cenu za hudbu to doufám žádnou nedostane :-))) ()

polko

Rola Matta Kinga sadla Georgovi Clooneymu rovnako dobre ako havajska kosela. Silny pribeh z ktoreho nestekal med ale naopak bol okoreneny humornymi scenami, ktore nakoniec z celeho filmu spravili hlavne komediu. proste prijemny vecer v kine s manzelkou po boku. ()

Lumpicek1979

Docela slušně natočený film, nijak to nevybočovalo, ale příjemný snímek s Cloonym, který už má ale nejlepší filmová léta za sebou. ()

janmatys

Těžko říct, co se na tomto filmu komu nezdá, leč z mého pohledu je výkon Clooneyho naprosto parádní! Jedinou vadou na filmu se mi zdá být ta havajská hudba, která mi celkem lezla krkem, ale jinak snímek s hlavou a patou. Přítomnost Shailene Woodley film dostatečně koření ... ne snad svým vulgárním vyjadřováním, ale pro pánskou část publika svým atraktivním vzhledem ;-). Na celé "rodince" je vidět postupný vývoj postav dle fází filmu, kdy se každý po svém snaží vypořádat se ztrátou manželky/matky, a právě v tomto směru je také Shailene nenahraditelná - táhne svého filmového otce po potřebné přímce, aby se i on dokázal se ztrátou vypořádat a došel tak ke konečnému neodvratnému rozhodnutí ohledně "obchodu", jenž prostupuje celou dějovou linií. Dle mého vydařený film a zasloužných 75%... ()

Yenda66

No, bohužel jsem byl před shlédnutí filmu ovlivněn mnohými názory na film, a tak jsem nečekal nic světoborného. Film na mě dlouho působil trochu vlažně. Ale nakonec jsem se do toho vžil. Vždyť život, to není vzrušení a akce každý den od rána až do večera. Tak nějak plyne, a my se v něm snažíme plavat. Clooney myslím svou roli zvládnul dobře. A něco si z toho filmu i odnesu. Ale víc než na 3 hvězdy to není. ()

margita figuli

Technicky na tom nebolo nič zlé, ale možno to bol ten problém. Režisér po skvelých filmoch About Schmidt a Sideways tentokrát zabudol stlačit gombík "humanize" a ako celok to vo mne zanechalo zmiešané pocity nedovarenej kaše. Posledná scéna rodinného jedenia zmrzliny na gauči ako vystrihnutá zo zborníka klišé. Mix priamej narácie a snahy o dokumentárnu odpútanosť od príbehu tiež pôsobil rušivo. Ale dalo sa to pozerať. ()

floppy4

Celkom zaujimave pozeranie pocas letu Vieden- Dubai, nenudilo, ale ocakaval som daleko viac od scenara a vobec celkovo. ()

demjandu

Celkově beru jako lehce nadprůměrný rodinný film. G. Clooney a S. Woodley podali výborné výkony - klobouk dolů. Opravdu příjemně mě vadil ten zevl Sid, který se v podstatě celý film tahal s rodinkou a neustále sypal nějaké hlášky, občas za hranicí dobrého chování. Hlavně jak dostal pěknou tečku od dědy-seniora, to mě fakt pobavilo :) Místy až moc havajský hudby, ale ta příroda! Nádhera... Na to se dalo opravdu koukat. Aspoň víme, za co Amíci utrácejí svoji vatu :) ()

Další Spidey s hromadou starých známých

Další Spidey s hromadou starých známých

12.10.2012

Marc Webb se chvíli cukal a tvrdil o pokračování Amazing Spider-Mana to samé, kvůli čemu Rupert Wyatt nechal plavat Dawn of the Planet of the Apes – že na natočení kvalitního sequelu není dost času a… (více)