Děti moje

• Nizozemsko

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2011, 110 min

• sochoking

Oscarová noc sa blíži a ja som zistil, že okrem Pracháčových gulí som nič iné nominované nevidel a tak som si pustil Potomkov. ( By ma zaujímalo, ktorý falus vymyslel, že Deti moje?! ) . A tak sa pýtam : s tým chujkom Sidom, ktorý tam bol ako piate koleso u voza, skutočne toto je nominované za najlepší film roku ?!(27.1.2012)

• mat.ilda

Tento film byl natočen snad jen proto, aby svět zvěděl, jak George Clooney sešel, překvapením je jeho nenadálá proměna v Gregory Pecka v časech, kdy ho v Karlsbadu chytil slepák. Snímek samotný je plytký až běda, přestože námětově by měl skýtat rozsáhlou emoční stupnici a řadu témat k zamyšlení, dovede však nabídnout pouze další z mnoha vzorků nevychovaných spratků, kterým v těžkých časech musí otec lézt do zadku víc, než jindy, přestože matka, čekající v komatu na odpojení, chybí víc přátelům, než nejbližším, což svědčí o úpadku rodiny a jejím opomíjeném významu dneška, rozhodně však není pointou, kterou jsem očekávala, už pro název českého distributora. SPOJLER! Takže, když v rychlosti shrnu celou rodinnou patálii (příběhem bych to nenazývala), právník George, který se doposud staral o byznys, teď musí spolu s chodem domácnosti obstarat i své dvě dcery, neboť žena se mu přizabila při nebezpečném sportu. Aniž by ho to rozrušilo víc, než dal znát, dozvídá se o nevratnosti jejího stavu a odpojení od přístrojů. Chladně to oznámí přátelům, přičemž se provalí její nevěra, tu však George promptně vyřeší v rámci rodinného výletu (vlastně ne tak docela rodinného, bůhví proč se vetřel ještě přítel starší dcery, který však svým příšerným chováním vlastně ani nenarušoval smutek, jelikož ten se nepřipouštěl), pak už jen šup s popelem do moře a zalézt pod deku mlsat zmrzku u tv. A aby toho nebylo málo, celým filmem zaznívají otřesné havajské popěvky. Tak, a po přečtení mojí zkrácené verze si klidně můžete pustit nějaký jiný a mnohem lepší film :-). NEJTRAPNĚJŠÍ SCÉNA: Proslov manželky nevěrníka nad lůžkem umírající.(4.3.2012)

• Pepinec

"Jmenuji se George Clooney, jsem slavnej, bohatej a krásnej. Nedělám moc filmů, takže si koukejte vážit každýho, kterej vám předhodím!" Tenhle vzkaz jakoby snad oscarová akademie dostávala každý rok, a tak po loňském nepochopitelném boomu okolo Lítám v tom jsou hitem letošní sezony Děti moje. Není to zle udělaný, ale naprosto neupřímný film s tuctovým příběhem násilně našroubovaným do roztančené Havaje, která mi po deseti minutách začala lézt na nervy, a na které George Clooney působil stejně přirozeně, asi jako jeho jméno v nominaci na nejlepší herecký výkon. Celý rok chodím do kina na taková kvanta zajímavých dramat a když přijde na lámání chleba, zbude na talíři okoralá a několikrát přežvýkaná patka...(17.2.2012)

Říkám to se zklamáním, ale za posledních šest měsíců jsem viděl alespoň pět podobných rodinně dramatických snímků, které byly jednoduše lepší, lidštější, svěžejší. A méně šly po tom „jistém".. Děti moje až příliš přiznávají, že chtějí hlavně dojímat. Na řídký děj jsme u Payna zvyklí, těšíme se spíš na podmanivou atmosféru a skvěle napsané dialogy. A tady můžeme čekat problém. Neříkám, že Děti moje nemají řadu povedených a vypointovaných (a samozřejmě skvěle zahraných) scén, ale mezi nimi je až příliš vaty a laciného sentimentu a nepomůžou (spíš naopak) ani havajské odrhovačky. Což je minimálně škoda, protože Payne má skvělý cit pro situace ze života obyčejných lidí a přenášení hřejivého humoru na plátno. Ty dvě hodinky sice utečou jako voda, víc ale čekat nemůžeme. Nepomáhá ani umístění děje na Havaj a linie hledání identity. Fakt mi bylo jedno, zda hlavní hrdina pozemky prodá či nikoliv. Clooney je coby záložní rodič výborný (nicméně nikoliv výborný na Oscara), Shailene Woodley snad ještě lepší. Sečteno, podrženo: pomalá nezávislá konverzačka, místy ale trestuhodně prázdná.(15.2.2012)

nezávislá oscarová nuda.. Pochválena bud Shailene bez níž bych usnul mnohem dřív než až v poslední půlhodině.. Utahané, bez jakékoliv energie, s blbou podzápletkou a ne zrovna dobře zvoleným stylem podání nějakých těch rodinných hodnot či hodnot lásky. Celou dobu jsem měl chut začít ironicky hláškovat jako ten kluk. A ten malý spratek vysloveně vadil.. K průměru pak určitě netáhne moje hodnocení ten havajský melancholický soundtrack, ale jedině krásné scenérie, nebot autoři aspon v tomhle pochopili, že se má využívat prostředků, které jsou k dispozici. Jinde je to jenom odveden práce bez jakéhokoliv náznaku srdce či zaujetí. A takhle to teda nefunguje. 3 a ted teprve vidím, jak perfektní bylo Koupili jsme Zoo, které se v lecčems tomuhle podobá, ale je o hodně víc životné a podává svoje poselství mnohem pěknějším způsobem(8.5.2012)

• - Po scéně, kdy Matt King (George Clooney) křičí na svou manželku, která leží v nemocnici v kómatu, otevře dveře od pokoje, které nechá otevřené a jde pro své dcery. V dalším záběru jsou však dveře zavřené. (TheDave)

• - Snímek získal Zlatý glóbus v kategorii nejlepší drama. George Clooney si pak odnesl stejné ocenění pro nejlepšího herce v dramatu. (Sekmen)

• - Film, na který se v závěrečné scéně dívá v televizi Matt (George Clooney) se svými dcerami, je Putování tučňáků (2005). (Vlk17)