Děti moje

The Descendants

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2011, 110 min

• Botič

Pár silných scén (dohromady tři?) nedokáže vyvážit pocit, že za tenhle film zaplatil nějaký bohatý investor z Havaje, aby zvedl turistický ruch. A stejně jako Cival, taky "nemám rád havajský košile, serou mě ty medový havajský odrhovačky a k srdci mi nepřirostlo ani tohle hladivé ždímání slziček...(konec citátu)"(11.3.2012)

Tento film ma definitívne utvrdil v tom, že George Clooney je pán herec a zaslúži si byť v mojej topke. Dakedy som ho vôbec nemusel, ale už vo viacerých filmoch bol hlavným charizmatickým ťahúňom. Deti moje sa po filme 50/50 pozerajú na vážnu trúchlivú tému podobne a to láskavo a s humorom. Silný príbeh, dobrí herci, pekné prostredie, emócie, nadhľad a moja spokojnosť.(18.2.2012)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $82,584,160 Tržby Celosvetovo $177,243,185▐ Tak strašne pomalé a nevýrazné až hrôza, strašne civilné a v konečnom výsledku aj prázdne, príbeh absolútne nezasiahne, k žiadnej postave si nevytvoríme vzťah, tá odrovnanosť tých deciek prezentované v hromade nadávok, má byť ako niečim srdcevrúcim, čo by zasiahlo? Sklamanie na celej čiare, toto má byť novodobé umenie, kto si môže takýto film užiť. Toto že zaujalo v rámci Oscarových nominácie, ešte väčšia zbytočnosť ako Moneyball. /25%/(15.2.2012)

S deťmi je to niekedy ťažké, o manželkách nehovoriac...G. Clooney má nos na dobré projekty. Cením si, že sa tvorcovia nevydali cestou žmýkania sĺz za každú cenu. Manželka ležiaca v kóme si o to doslova pýtala, no skôr ako súcit dostáva vyčítavé otázky a občas i jemne vynadané. Postava Clooneyho, ako podvedeného manžela je zaujímavá a spolu s tvorcami dosiahli toho, že divák má často tendenciu pýtať sa sám seba , či by reagoval rovnako. Film má dobré obsadenie aj v menších úlohách a napríklad kámoš Clooneyho dcéry, ktorý vyrazil na "výlet" s rodinou, ma vážne pobavil. Tesne pred tým ako mu v aute Clooney takmer jednu vrazil, som sa pýtal sám seba: "Ty dievča, kde sa dá nájsť taký mongol?"...Ale dbá o hygienu , takže super! 80%.(12.6.2012)

alexandra payne-a mám rád, mám rád jeho filmy, páči sa mi, aké témy vyberá a ako k nim pristupuje, nesmierne sa mi páči, ako stavia situácie, aj to, aké situácie vyberá, úplne najviac sa mi páči, ako obsadzuje svoje filmy a ako pracuje s hercami a pri tomto filme, až na to, že ja by som poslednú štvrťhodinku ešte trochu ubral (aj keď na túto tému a na to, že je to hollywood, je to AJ TAK veľmi umiernené a odpatetizované, predsa len trošku, trošičku...), som úplne spokojný(24.1.2012)

• - Satellite Awards ocenilo snímek v kategoriích nejlepší film a nejlepší scénář. (Terva)

• - Společnost filmových kritiků z Denveru udělila Alexandru Paynovi cenu za nejlepší scénář a Shailene Woodley cenu pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. (Terva)

• - George Clooney získal za roli ve filmu v roce 2011 cenu kritiků Choice Movie. (Terva)