Děti moje

The Descendants

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2011, 110 min

• sochoking

Oscarová noc sa blíži a ja som zistil, že okrem Pracháčových gulí som nič iné nominované nevidel a tak som si pustil Potomkov. ( By ma zaujímalo, ktorý falus vymyslel, že Deti moje?! ) . A tak sa pýtam : s tým chujkom Sidom, ktorý tam bol ako piate koleso u voza, skutočne toto je nominované za najlepší film roku ?!(27.1.2012)

|| Scenár: Alexander Payne, Nat Faxon, Jim Rash / Predloha: The Descendants - Kaui Hart Hemmings (Novela) | Produkcia: Jim Burke, Alexander Payne, Jim Taylor | Distribúcia: Fox Searchlight Pictures | Štúdio: Ad Hominem Enterprises | Rozpočet: 20 miliónov $ | Tržby: 177,243,185 $ || Príbehy zo života s knižnou predlohou sú najlepším základom pre funkčnú fimovú drámu. Okoreniť Clooneym, peknou dcérou, malebnou krajinou a úspech je garantovaný. Stačí sa pozrieť na pomer rozpočet/tržby... 75% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(24.11.2013)

George Clooney si znovu oblékl kabát Ryana Binghama a i v tomto nepřílíš komediálním a vtíravém dramatu mu tento sobecký charakter padl jako ulitý. Snímek sází na sociální hodnoty a na místo zábavy se snaží divákovi vnutit zásady cti mezi rodinnými vztahy. Prostor pro humor je využit otřepanými fórky, které mnohdy sklouzávají do trapnosti. Nedostatky vcelku efektně kompenzují některé napjaté situace a velmi přesvědčivé herecké kreace ( Clooney, kráska Woodley ). Patrně film oplývá nějakým myšlenkovým přesahem, nicméně po zcela průměrném prvním dojmu, ho nemám nutkání hledat. Za mě 65%(15.10.2013)

Hodně příjemná záležitost. Vytýkat něco tomuto filmu, by bylo asi zcela zbytečné, protože je přesně takový, jaký chce být. Nejedná se o nic přelomového, film nepřekypuje nepředvídatelnými zvraty, neobsahuje extrémní situace, ani se nesnaží příliš útočit na emoce diváka. Prostě jde jen o nahlédnutí do jedné rodiny, která se musí vyrovnat s tragédií. Je to takový ten lidský příběh jako vystřižený ze života. Celý film působí upřímně, na nic si nehraje a divák nemá problém filmu uvěřit. Ze začátku jsem sice nechápala, proč tvůrci do filmu vložili postavu Sida, jenže postupně i tato postava měla svůj smysl. Geroge Clooney je zde naprosto perfektní a myslím, že tady máme novou začínající hvězdu v podobě Shailene Woodley. Já u filmu strávila příjemné minuty.(19.1.2012)

Filmy Alexandra Payna asi nebudú podľa môjho gusta. George Clooney síce hrá výborne, ako takmer vždy ale obyčajný a v mnohom nedotiahnutý scenár necháva vyniknúť väčšinu času iba jeho. Silné momenty síce nechýbajú ale do neveľmi uspokojivého a dalo by sa povedať až useknutého záveru Descendants plynú až príliš pomaly a predvídateľne. A tieto nedostatky pohodová atmosféra nezakryje.(27.2.2012)

• - Natáčení začalo 15. března 2011 na Havaji. Většina filmu byla točena v Honolulu. (Terva)

• - Společnost filmových kritiků z Denveru udělila Alexandru Paynovi cenu za nejlepší scénář a Shailene Woodley cenu pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. (Terva)

• - Zájem o roli starší sestry projevila Amanda Seyfried. (Conspi)