poster

Shank

Thriller / Akční / Sci-Fi

Velká Británie, 2010, 90 min

 • Dubro
  ***

  Režisérko Mo Ali (ktotodočertaje?) a majster škrabák Paľo Van Carter sa pokúsili omočiť moj nos do vedra s Hip hopovou subkultúrou a ja som tým pádom čumel na 90 minútový videoklip reznutý video hrou (nejaká adventúra či čo), kde štyria mne nesympatickí sopliaci zdolávali jeden level za druhým, až som čakal, kedy vybehne „Insert coin“. Určite ohúria mladšie nočníky, no mňa ako starého koreňa, nacvičujúceho skok do truhly, to lízlo tak na 50 spotených percent. Záverečná bitka gangov je šialene nastrihaná, hádam by sa patrilo znížiť strižní prídel koksu na polovicu. Takéto námety by mali režírovať Neveldine s Taylorom, to by boli iné prdy. Koniec hlásenia.(19.10.2010)

 • Mort09
  **

  Další Ostrovní film, který se snaží poukázat na sociální problémy sídlišti a mládeže na nich vyrůstající. V případě Shanku, je ale jakákoliv hlubší myšlenka zabita pomalu se vlekoucím dějem, a spoustou rádoby cool věci jako jsou komiksové-herní sekvence a jména postav přes půl obrazovky. Prostě propadák, jenž nemá co říct obsahově ani stylizačně. 30%(9.5.2012)

 • hellstruck
  *

  Boj o život ve špinavém zešedlém Londýně za zvuků rapu je víceméně Kidulthood z budoucnosti s Effy ze Skins. Opravdovým kladem filmu je právě obsazení Kayi a celkový vizuál, který nápadně připomíná francouzský Okrsek 13. Tím to hasne. Příběh je tak prosťoučký, až je to vlastně o ničem, dialogy stupidní a herecké výkony ústředních postav k smíchu. Škoda slušného námětu.(22.11.2012)

 • vojtik
  ***

  Shank je ten z filmů, který měl potenciál, ale utopil jej v přílišné ambicióznosti skrz vizuální formu. Obsah tak značně pokulhává za sympaticky dynamickým, však nijak originálním vizuálem. Vsazí na přiliš přímočarou interakci nejen postav s postavami, ale hlavně postav s okolím. Vem čert ten lineární shluk děje, který by dokázal napsat i můj pejsek. To z čeho měl Shank těžit měl být ničím nezastřený racionální pohled na vykastrovanou londýnskou společnost, skrz její kulturní barevnost a zároveň unifikovanost. Bohužel z toho vypadl pomstychtivý osiřelec, který objevuje magickou sílu "rodiny" a nějaké ty skryté naděje. Vy si však nedělejte žádné naděje, protože takovou nesourodou divočinu, kterou tento snímek nabízí od naprostého dna zachraňuje pouze jakáž takáž řemeslná efektnost, ale jak jsem již zmínil - bez duše. Pro ty co jim je náct, mají rádi sprostou mluvu, předčasně odkojené muže, nebojácné dívky a "tvrdou" melancholii, popř. tragikomedii města - jinými slovy "veri kůůůl" věci - přijdete na své. A jelikož je tento snímek i přes tu vulgárnost a morální nekompetenci cílen především na náctileté jsem ochoten existenci tohoto snímku kriticky opodstatnit.(22.10.2010)

 • bourec
  **

  Slabota.Kdyby ten film byl tolik akční,jako tam padlo sprostejch slov,tak to jede na 100%,a člověk tu smršť ani nestačí sledovat.Ale to neni.Neuvěřitelně roztahaný,pomalý,po tom zabití sice chvíli živíte naději že to dostane šťávu,ale pomsta je trapná,hodně se kecá,chodí vod hovna k hovnu,a nic.Promarněná šance na dobrej film.A nejhorší na celym filmu jsou ty sekvence s rapovou hudbou,to mě přímo zabíjelo.Nesnášim,hlavně když ten film stojí za bačkoru.30%.(30.1.2011)

 • - Když přichází Junior (Kedar Williams-Stirling) do školy, je možné v jednom záběru vidět plakát k filmu Kidulthood (2006). (kukys)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace