Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Londýn v roce 2015. Ve městě vládnou gangy, vládní systémy zřejmě neexistují, všude je špína a teenageři běhají po ulicích a hází po sobě flašky...všude je zkrátka chaos a také platí "zabij nebo budeš zabit"... Juniorovi zabili bráchu a on se chce spolu s kamarády pomstít, když v tom narazí na skupinku tří holek, které chtějí vlastně udělat totéž... (skinsgirl94)

(více)

Recenze (11)

bourec 

všechny recenze uživatele

Slabota.Kdyby ten film byl tolik akční,jako tam padlo sprostejch slov,tak to jede na 100%,a člověk tu smršť ani nestačí sledovat.Ale to neni.Neuvěřitelně roztahaný,pomalý,po tom zabití sice chvíli živíte naději že to dostane šťávu,ale pomsta je trapná,hodně se kecá,chodí vod hovna k hovnu,a nic.Promarněná šance na dobrej film.A nejhorší na celym filmu jsou ty sekvence s rapovou hudbou,to mě přímo zabíjelo.Nesnášim,hlavně když ten film stojí za bačkoru.30%. ()

Remedy 

všechny recenze uživatele

Šíleně přestylizovaná jízda, přehnané a místy až nevkusné střídání zpomalených a zrychlených záběrů + "komiksové" či herní vsuvky, které se navenek tváří strašně cool a extramoderně, nicméně ve výsledku působí spíš povrchně a lacině. Netvrdím, že zpracování je bez nápadu (to určitě ne), ale tvůrcům se nepodařilo najít nějakou rozumnou hranici mezi akceptovatelným "modernějším" pojetím a bezmyšlenkovitým sebeukájením. Syrová a autentická atmosféra z "Kidulthood" či "Adulthood" (ten plakát byl velmi zoufalý pokus.)) je zde zcela nahrazena klipovou extravagancí, ve které režisér předhání sám sebe, jakouže tou svojí "vychytávkou" nám podá větší vizuální nátěr... Na jednu stranu je to škoda, protože jestli má mít "Shank" nějaký sociální podtext či přesah, je z větší části utopen právě ve zmíněných režisérových ultrastylizovaných postupech. A proč i přes toto vcelku negativní hodnocení dávám 3*? Rozhodně se nejedná o nudnou záležitost, při které byste pozívávali - naopak "Shank" svým svižným tempem nabízí naprosto uvolňující a nic neřešící zážitek, který si mám chuť v dohledné době dokonce zopakovat, což ale nic nemění na tom, že výše zmíněné "Kidulthood" a "Adulthood" (rovněž britské snímky podobně tématicky laděné) jsou celkově minimálně o třídu výše. ()

Reklama

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Boj o život ve špinavém zešedlém Londýně za zvuků rapu je víceméně Kidulthood z budoucnosti s Effy ze Skins. Opravdovým kladem filmu je právě obsazení Kayi a celkový vizuál, který nápadně připomíná francouzský Okrsek 13. Tím to hasne. Příběh je tak prosťoučký, až je to vlastně o ničem, dialogy stupidní a herecké výkony ústředních postav k smíchu. Škoda slušného námětu. ()

Dubro 

všechny recenze uživatele

Režisérko Mo Ali (ktotodočertaje?) a majster škrabák Paľo Van Carter sa pokúsili omočiť moj nos do vedra s Hip hopovou subkultúrou a ja som tým pádom čumel na 90 minútový videoklip reznutý video hrou (nejaká adventúra či čo), kde štyria mne nesympatickí sopliaci zdolávali jeden level za druhým, až som čakal, kedy vybehne „Insert coin“. Určite ohúria mladšie nočníky, no mňa ako starého koreňa, nacvičujúceho skok do truhly, to lízlo tak na 50 spotených percent. Záverečná bitka gangov je šialene nastrihaná, hádam by sa patrilo znížiť strižní prídel koksu na polovicu. Takéto námety by mali režírovať Neveldine s Taylorom, to by boli iné prdy. Koniec hlásenia. ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Kdy už konečně dostane Kaya pořádnou roli? Talent na to, jak všichni fanoušci Skins zcela jistě vědí, má, tady už jí dokonce máme i na plakátu, ale stejně se poprvé objeví až na hodině osmdesátiminutového filmu, aby prohodila pár vět, přefikla jednoho z hlavích hrdinů a ukázala břicho. Sice furt lepší, než co jí střihačskejma nůžkama vyvedli v Souboji Titánů, ale pořád žádná sláva. Ostatně žádná sláva není ani Shank, jediné co si zaslouží opravdu vyzdvihnout je kamera, některé záběry a jejich stylizace byly opravdu luxusní, možná ještě neustále znějící UK soundtrack, ale jinak mě tahle anglická sci-fi verze Města Bohů v ničem neoslovila a k závěru jsem se slušně pronudila. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (2)

  • Když přichází Junior (Kedar Williams-Stirling) do školy, je možné v jednom záběru vidět plakát k filmu Kidulthood (2006). (kukys)

Reklama

Reklama