Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

montel

Miloš (Srdjan Todorovic) je bývalý pornoherec, který nemá momentálně do čeho píchnout. A protože má dospívajícího syna a krásnou manželku, rozhodne se příjmout velmi lukrativní nabídku na natáčení, o kterém ale ve smlouvě není ani zmínka. Již první den v nové práci se mu zdá vše velmi znepokojující, protože natáčení je poněkud násilné a hodlá proto od smlouvy odstoupit. Tvůrci však Miloše proti jeho vůli zdrogují a Miloš se opět vrhá do natáčení, které bude mít pro něj i jeho rodinu katastrofální důsledky...Tak v prvé řadě musím říct, že film opravdu není pro slabé povahy, ba ani pro ty kapánek otrlejší. Děj není bůhvíjaká sláva a celkově je to vlastně blbost, ale scény jaké ve filmu uvidíte zejména v jeho druhé polovině (samozřejmě musíte vidět plnou verzi filmu), jsou více než šokující. Na hodnocení jsem přidal jen díky tomu, že jsem netušil, že něco takového v životě uvidím. 35% ()

tomass1939

Fakt neskutocny film. Tri hviezdicky bohato stacia a to iba za to ze som taky film este nevidel, teda za originálnosť ale za odpornú originálnosť. Neviem ako sa nejakému rezisérovi zrodí takýto nápad v hlave. Riadny humáč.... ()

2sistem

Ještě nikdy jsem neviděl něco podobného. Žádné klišé na jaké jsme zvyklí, tohle je něco úplně jiného. Exploitation horor kombinovaný se sexuálními touhami úchyláků. Asi každému bylo hned jasné že tu práci vezme ale co ho čeká, bylo nejspíš překvapení pro všechny. Serbian film by se dal hodnotit všelijak. Z morálního hlediska by nejspíš neobstál a to hlavně kvůli sexu s dětmi ( s novorozencem ), je to přehnané a zvrácenější než cokoliv ve filmu. Vlastně v jakýmkoliv filmu. Což si u mě pokazilo celkové hodnocení, protože jinak by si film zasloužil plný počet. Totiž ve svým žánru je to jeden z nejpovedenějších a nejodvážnějších filmů, který překračuje hranice veškerého tabu ve společnosti. Na to že je to Spasojevicův první film, zaslouží uznání. ()

Snakefinger

Je několik možností pohledu na tento film. Jako na zvrácenost a touhu šokovat, pak bych řekl asi odpad protože film není až tak zvrácený a pár brutálních scén otrlé povahy nezvedne z křesla. Další pohled je na film jako takový, tady musím říct, že byl hodně dobře natočený, herecké výkony fakt dobré a dal bych za tři. Třetím pohledem je vize naši zvrácené a zkažené společnosti (vždyť existuje řada explotačních sex videí, které mají velikou obec příznivců), a to se beze zbytku tvůrcům podařilo, takže pět hvězdiček. Každopádně se k tomuto filmu brzo vrátím, protože to byl halucinogenní trip toho nejvyššího kalibru. Bravo. ()

joker211

priznám sa, že mám rád horori ako je napr. Hostel. Ale toto je veĺa aj na koňa! Filmu som chcel dať max 2 hviezdy, ale... Potom prišlo to, čo hádam asi nikto nečakal - záver. Kvôli nemu som sa zaprel a aj napriek obrovskému množstvu nechutných scén som dal za štyri. ()

johny68 odpad!

Poznal som pár Srbov, podotýkam, že veľmi slušných a pracovitých ľudí. Aj napriek tomu si myslím, že Srdjan Spasojevic, je chorý človek, jeden z tých, ktorého poznačila vojna. Toto čo natočil musel sám zažiť, alebo dokonca páchať.. To sa nedá ani vymyslieť takáto úchylnosť. Neviem, čo tu kto hodnotí... p.s.: nie som veriaci.. ()

lubbax

já se u toho neskutečně nudil, tento druh filmů ve kterých jde jen a především o nechutné násilí, mě nebere. děj byl od půlky vcelku předvídatelnej, navíc jsem to zkouknul bez mrknutí oka, takže nic zas tak hroznýho jak mnozí tvrdí to není. mnohem horším zážitkem pro mě byla školní projekce porodu dítěte =) toto je spíš pokus o co největší morální šoking. i když by si to svým obsahem zasloužilo odpad, dávám dvě hvězdy za herce a technické zpracování. ()

Narghille

Toto je trochu jiný "gore". No k věci, tento snímek je výhradně pro "jiné" filmové fajnšmekry. Já jsem celkem všechno přijal s lehce udiveným ksichtem. Amputace hlavy mačetou v zápalu "vznícení" proudícího orgasmického šílenství, zadušení ženy penisem, která měla pro tento účel vymlácené zuby [jak chytré], týrání, ponižování, násilí a v neposlední řadě coitus s novorozencem právě porozeným ... no, jelikož jsem nikdy nežil na růžovém obláčku naivity a často si dovedl představit, co všechno lidi baví v oblasti ukájení, tak mi tento film neřekl nic nového, ale musím ocenit, že jeho tvůrce, u něhož doufám, že mu jeho psychiatr nezačne podávat estrogen, spojil pár těchto "jiných" ukájecích metod do celkem "kompletní - artové?" intimně krvavé a důvěryhodné kostky ... Tento film odkrývá různá tabu, "zvrhlosti" a odlišnosti v intimní oblasti mužů a žen, o kterých si někteří lidé myslí, že se na světě nedějí, v horším případě si myslí, že by je tento typ ukojení nikdy nenapadl a v nejhorším případě si myslí, že vůbec neexistují. Takže kluci a holky, pokud máte pocit, že ruce, popřípadě klíny a jiná zakoutí vašich partnerů a partnerek vám již nedostačují je na čase hledat inspiraci jinde = ) ()

sutorovic

Zvláštne. Tie dialógy mi prišli tak na jednej strane debilné, ako aj vťahujúce do hry na strane druhej.. hm.. - no, ono si jednoducho treba poriadne rozmyslieť kam toho čoho čuráka strčiť a či vôbec...a nikto z toho nebude profitovať, iba idioti (núka sa mi "kokoti"), jak zle to dopadne. A idioti ("kokoti") sú skrátka idioti ("kokoti")... (chválim "úsmevný" koniec, vravel som si, že by to dobre vyzeralo seknúť niekedy v 7.minúte pred koncom, ale autor ešte vytiahol eso z rukáva, super.. efekt nakládol záverečný soundtrack) ()

tvojemamaspi

Milosh the filthy stud! fekální podívaná ze zákoutí zmaštěnýho srbskýho pornoprůmyslu aka porn gone wrong. vypíchla bych scénu s porodem a hlavně! konec, kdy jsem si fakt řekla 'tyvole'. něco jako filmová adaptace 4chanu. ()

AlBertzap

Ne že by to byl kdovíjaký skvost kinematografie, ale můj zvrácený osobák (možná dočasně) to překonalo a to už si zaslouží nadprůmněrné hodnocení :D ()

ostroz

Nehodnotím tento film jako odpad, jako mnozí, protože každý dobrý film má v každém zanechat nějaký dojem . Během tohoto filmu, jenž je natolik zvrácený a nechutný, jsem prožila mnoho pocitů, jako strach, úzkost, nechuť, atd.. Film je odporný, perverzní a skandální svým obsahem, ale vyvolal ve mě plno emocí, které každý dobrý film vyvolá. Proto hodnotím čtyřmi hvězdičkami, jelikož se jednalo o nadmíru mocný emocionální zážitek. V souhrnném výsledku a dle svého hodnocení nemohu dát plný počet hvězd, jelikož je opovrženíhodný svým dějem. ()

B.e.r.n.y

Je zajímavé, jak je jednoduché šokovat a zhnusit vyobrazením (Sice dost přibarveným) toho, co se v některých zemích skutečně děje. Jestli někdo pochybuje o existence organizací podobných té, které z části šéfoval i Vukmir ve filmu, tak by se měl hodně rychle probrat. Já se spíš ptám: Jak na tohle sakra mohl Srdjan Spasojevic vůbec sehnat herce? Někteří z uživatelů definují hlavního hrdinu jako stvoření, které napustí všechno, co mu přijde pod ruku. Já bych docela chtěl tyto uživatele vidět, kdyby byli nastřeleni viagrou pro býky právě jako hlavní hrdina. . . A nebo raději vidět nechtěl. ()

johnyoss

Naprosto dekadentní a bizarní filmový zážitek, který nejde přesně zařadit, nicméně je zde nutné ocenit herecké výkony, které považuji za majstrštyk. Valná část příběhu se točí kolem morbidního a fetišistického druhu porna, který je nazýván"životem." Hodnocení 7/10 ()

Hrobař

Kontrast mezi profesionálním zpracováním (výborný světla, skvěle zahraný postavy, krom teatrálních výlevů režiséra i velmi dobré dialogy - u režiséra se dle mého tlačilo na pilu až moc, atd) a nevhodným obsahem funguje. Tam kde jiné filmy zručně samy sebe parodují tento se nebojí k celému problému přijít s vážnou tváří a dokáže to ustát. Za to velkej respekt. Stopáž je dost přemrštěná, ale neřekl bych že to vyloženě nudilo a deprese, která vzniká v několika posledních scénách je za poslední dobu jedna z těch opravdu kvalitních. Silný čtyři a zařazeno mezi nejlepší divný filmy. ()

Perineum

Srbové se teda nezdaj.. je to brutální a zvrácené, ale je to taky skvěle natočené, se zajímavými zvraty, které se rozhodně vyhýbají zažité šabloně exploitation hororů. První půle funguje dobře, jako příprava na jatka a jatka fungují tak jak mají, snad ještě lépe než u konkurence. I když u novorozence jsem zvažoval vypnutí a po zvednutí prostěradla ve mně pořádně hrklo. ()

Vercetti

Je sice hezké vidět, že kinematografie je zase o něco bohatší o jeden řemeslně celkem solidní exploitation kousek, ale cítím tady jistý rozpor mezi tím, co se nám chce režisér sdělit (pokud to je to, co si myslím) a tím, co už není únosné pro diváka. Jak už tady psal POMO, Schumacherovo 8MM je v tomto ohledu pravděpodobně o něco snesitelnější a smyslnější než tohle psycho. Jsem ale člověk, který se pro zajímavost podívá téměř na cokoliv. Je pouze třeba mít zdravý úsudek a silný žaludek. ()

pájap

moc málo vyvedenej pokus o osm mm po srbsku...jenže-...osm mm má myšlenku,a po filmu ještě máte o čem přemýšlet..to tady nehrozí...jen hnusný,...............ale zase hoooodně ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?