V hlubinách 486 metrů vysokého finského pohoří Korvatunturi se nachází nejstřeženější tajemství Vánoc. Čas vyhrabat ho právě nastal a je více než jasné, že po těchto Vánocích už nebude nikdo pochybovat o tom, že Santa Claus existuje. (Allien.9)

Bohnice05

!Spoiler! Absurdní a skvělé. Bohužel ne perfektní. Absence Santa Clause ve filmu o Santa Clausovi byla fakt pořádná podpásovka. To mám za to, že jsem se tak na ty jeho sadistické hrátky celou dobu těšil. ()

Raziel_cz

Příjemní herci, kamera, atmosféra, hudba... Ale tak nějak kde nic, tu nic. Film má osmdesát minut, takže nudit se nestihnete, hezky se na něj kouká, nicméně hororový moc není a na komedii si musíte počkat k závěru. Ten je stylový, ale už vás nevytrhne. Po původních Rare Exports bych čekal jiný odvaz. Tohle připomíná spíš Doughertyho Krampuse, který ale "vánoční hororovou komedii" zvládl po všech stranách líp. ()

Rathalos

Severania zase potvrdili,ze horory su ich parketa,pribeh o Santa Clausovi,ktory cloveka zaujme,vydarena zalezitost,ktora ma potesila...:-) ()

animario

Originální severskej přístup k vánočnímu mýtu o Santu Clausovi. Škoda závěrečný třetiny, kdy pomalu budovanou mrazivou atmosféru a povedenej mix černý komedie a horroru vystřídá dobrodružný dětský finále. Asi jsem čekal trochu víc akce a sněhu zbrocenýho krví elfů (a aspoň jeden záběr s rohatým :x). 3,5* ()

Josit

A že originalita vyhynula... :) podstate ako film celkom priemerne becko ale, ...ale... neviem čo na to povedať, pozri a uvidíš:)..... naozaj super.... ()

helraiser

Pro mě osobně hodně milé překvapení. Čekal jsem něco podobného ve stylu ďábelskýho santy, ale ono to je úplně jinak, jelikož se jedná opravdu o velmi decetní fantasy hororovou komedii, což není vůbec na škodu,právě naopak. Kouká se na to opravdu moc hezky a divák se u toho dokáže opravdu bavit i přesto, žebse nejedná o žádnej akcí nabitej film. Navíc ztvárnění Santy je naprosto perfektní a vůbec celý film je pojat velice originálně, opravdu nevšední pohled na nejoblíbenějšího pupkatýho důchodce na světě. No a závěr tomu nasazuje korunu, taková třešnička na dortu. Rare Exports prostě jede a má šanci se stát opravdu vánoční perlou, u mě teda rozhodně zabodoval. ()

Kingjiri

"Skutečný Santa, který ubičoval zlobivé děti až k smrti, jejich krev stříkala všude kolem ... až z nich nic nezbylo, dokonce ani kosti." Rád bych se dočkal chvíle, kdy uvidíme podobný vánoční snímky i v televizi. Jenomže něco mi řiká, že v ní zase tyhle Vánoce budeme moct koukat maximálně tak na ruský okupantský xichty v kýčovitym Mrazíkovi, úchylnýho prince Trávníčka v Třech oříškách pro popelku a další podobný výkvěty vánočně laděný kinematografie. Komediálních prvků jsem v Rare Exports moc nenašel, ale díky svýmu neotřelýmu nápadu se na to koukalo jedna báseň. SPOILER: Jenom je škoda, že tu nebyl ten Santa pořádně vidět a že závěrečný akci nakonec šéfovalo dítě - to bylo naprosto zbytečný klišé. KONEC SPOILERU. Efekty hodně slušný a místama se mi líbila i hudba. Více akce by neškodilo, jinak vcelku spokojenost. Čtvrtá hvězda hlavně za originalitu. ()

dainio

První hodinu, jakoby se rozehrávající horor se syrovou mrazivou atmosférou. Tomu odpovídající sobí jatka a různé drsnější záběry. Ve zbytku filmu ale nečekaný a naprosto šílený obrat ve Vánoční film v severském netradičním podání. Santa Claus je zde ukázán, tak jak si ho asi nikdo nikdy nepředstavil. Pokud u nás se holduje "třem oříškům", tak ve Finsku si tradice dělají po svém. Vše doprovázené notně černým humorem a ke konci i nečekaným vyústěním. Výborná scéna s helikoptérou a zlobivými dětmi. Klouček oblečený v chráničích a hokejové přilbě, pojídající místo bramborového salátu, z důvodu mála peněz, perníčky. A místo nějakého domácího mazlíčka si na vodítku vede, nějaký kus hadru, podobný mopovému konci. No prostě rarita. ()

AloeB

Netřeba získat, že si mě Rare Exports získalo ještě před tím, než jsem film samotný viděl. Když on je ten trailer neskutečně persvazivní a vemte si sami - syrové prostředí finského severu, drsní ugrofinští lovci a Václav Klaus jako zabiják ze slasherových hororů. Zde v podstatě (s trochou nadsázky) není co zkazit. A ačkoliv jsem přesvědčen, že potenciál nápadu mohl být mnohem lépe rozvinut, tak v čase, který byl filmu dán, stihnul mnoho atmosférických scén a dobrých nápadů. Je mi jasné, že je to blbost, ale kdo by neodolal scéně s helikoptérou nesoucí vak plný dětí v pytlích, za nímž se žene armáda polonahých Santových elfů. Perfektní vstup do žánru finnish weird, or whatever this shit is. ()

onlavu

Poněkud nudnější začátek, pak se to ale rozjelo. Celkem tedy napínavý akčňák, který zabaví. Nebýt úplně dětinského konce, byla by to pecka. Odteď se bojím Santů! ()

RajAthen

Proč my máme na Vánoce každý rok rozvolněnou pohádku a seveřani si promítají TOHLE?! Šílený film se zajímavou atmosférou a elfy, při jejichž představě by se profesoru Tokienovi udělalo notně nevolno. Pravdou však také je, že posledních 5 minut je již trochu dost mimo a jde spíš o zdárnou reklamu země původu. Tahle jednohubka ovšem na Vánoce skutečně stojí shlédnout, po večeři... ()

Franc1s

Film pro všechny fanoušky a maniaky Santa Clause!! Konečně jsem zijstil co je zač ten blázen v červeným a co má za pomocníky ty elfy.. Seveřani už nevěděli co by, tak si začli hrát s jejich pověstma a natočili tenhle úžasnej film o tom, co je Santa doopravdy zač, že vlastně dárky vůbec nedává a že elfové nejsou malí mužíčci s čepicema co balijou dárky :) Napětí od začátku filmu, pak ke konci už i vtipný scénky, který neměly chybu. Hlavně ten konec mě uzemnil uplně :) Řádnej úlet, kterej mohu doporučit a doufám, že ho začnou vysílat 24.12 v TV!! Takhle maj vypadat vánoční filmy :D 8/10 ()

Ivo

Překvapivě úchylný bizár z finských krajů s mimořádně nesympatickým malým hrdinouškem v hokejové přilbě, stádem shnilých němých dědků a s pár přitroublými domorodci s brokovnicemi. Kdybych nevěděl že je to finsky, myslel bych si že vyřvávají maďarsky :) ()

rivah

Vyšinutý příběh o vykopání Santa Clause z hory, snad to někoho pobaví. Finský humor je skutečně divný. ()

Shredder

Po vynikajucej Joulutarine sa rozhodli Fini uchopit vianocnu tematiku trochu bizarnejsim sposobom. Vysledny dojem je napriek mojmu nizkemu hodnoteniu pozitivny. Bavil som sa, malo to atmosferu, zaujimave prostredie aj stipku originality. Rare Exports je film, ktoremu len tazko mozno urcit zaner, pretoze sa v nom miesalo naozaj vselico. Myslienka, ze Santa nie je ziadny samaritan a stedry dedusko, ale skor satan, bola uz spracovana v americkej hororovej komedii Santa's Slay a tak som ocakaval nieco podobne vo finskej verzii, avsak obidva filmy su uplne odlisne. Dej rychlo ubieha a kludne by som zniesol dlhsiu stopaz, ktora by ho trochu obohatila. Skoda, ze film je prakticky neznamy, pretoze na tomto diele si zmlstnu obidve skupiny ludi - aj ti co Vianoce miluju, aj ti co im lezu na nervy. PS: Tolky nahych dedkov som v zivote nevidel a dufam ze uz ani v zivote neuvidim. ()

PRobin

Pěkná podívaná, která zaujme už jen svým nápadem. Pěkné hlášky a kupa elfů, které si v Pánovi Prstenů nedokážete představit. A navíc asi ten nejvtipnější safety manual :) ()

Knor

Totální šílenost, která mě nesmírně potěšila. Neotřelá a skvěle vypadající hororová prdel. Víte jak je to se Santou doopravdy ? Ne, tak si pusťte tohle. ()

S. L. Jackson – další prezident v ohrožení?

S. L. Jackson – další prezident v ohrožení?

14.05.2013

Být americkým prezidentem je prostě ta nejnebezpečnější funkce na planetě. Ale zároveň je to dobrý způsob, jak se stát akčním hrdinou. Tak to alespoň vidí Hollywood. Ani se nebudeme prohrabovat v… (více)