Půlnoc v Paříži

• USA Midnight in Paris (více)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiální text distributora)

Cejny

Nápaditý a zajímavý film, který mě bavil od začátku do konce. Procházet se prostředím pařížských nábřeží, uliček a různých zákoutí je snem každého člověka s alespoň malou duší umělce. Romantický příběh, který se zde odehrává, je delikátně okořeněn použitým fantasy motivem. Další z povedených děl W. Allena. 80 % ()

slovan1

Dva mi oblíbeni herci se sešli v Paříži, aby natočili tenhle snímek. Snímek, který je více než jen povedený. Když se Wilson začal toulat večerní Paříží, tak jsem se těšil na další jeho noc a na to, koho onen večer potká. Směsice umělců v 20. létech 20. století. Originální námět, takový správný humor a velký sympaťák O. Wilson. Z čeho jsem byl zklamán je Rachel McAdams. Ne tím, že by něco pokazila ale tím, jakou hrála, v uvozovkách, mrchu. Jo... Kdo by se nechtěl v téhle "zlaté" době toulat večerní Paříží... ()

Babous

Krásný film o beznadějných romanticích a snílcích pro beznadějné romantiky a snílky. Pohrává si s myšlenkou, že my obdivujeme a sníme například o 20. letech jako krásné době, ale lidé z 20. let zase vzhlížejí k Belle Epoque a ti ještě dál do minulosti. Přesně o tomhle jsem nedávno přemýšlel a film se mi trefil do noty. Navíc je tam krásná Paříž, horké francouzské noci, charleston a spousta nostalgie. ()

mohamedsfinger

Já Woodymu žeru prostě všechno, i tuhle idealizovanou reklamu na Paříž. Owen Wilson se stal typickým allenovským hrdinou a přebral i některé jeho typické rysy... a k tomu ještě dobře hraje. Stejně tak výborná je i Marion Cotillard, na jejíž krásu jsem se nemohl vynadívat celý film a bylo mi líto, že po hodině a půl byl konec filmu a už ji v těch krátkých šatech neuvidím. Pak jsou tady dokonalé scény se slavnými osobnostmi, z nichž musím vyzdvihnut tu se surrealisty. Ano, tento film si budu pouštět vždy v nostalgických a sentimentálních chvilkách, kdy budu potřebovat něco přívětivého. (Asi jsem vyměkl, nebo je Woody Allen opravdu génius.) ()

Ploutev

Ze začátku mě to moc nebralo ale s postupem času jsem se do toho poměrně zažral, jediné co mi vadilo, a né málo byl Owen Wilson. Nejen že ho nemám rád nikde a nikdy, ale hlavně tady, nevěřil jsem mu jediný pohnutek těla, jedinou hlásku kterou vydal, a hlavně neskutečně mi veškerou gestikulací a chováním připomínal to jak hraje samotný Woody Allen, proč proboha ??!! Hrůůza! ()

dita.krizova

Vkusná filmová pohádka Woodyho Alana s vkusným, byť možná trochu očekávaným koncem. Z filmu přímo čiší Alanovská poezie. Neseděl mi tam až tak O. Wilson, ale to bude pravdopodobně jenom můj osobní názor. Každopádně nápaditý film, který vás po celou dobu nenásilně a s úsměvem provází nostalgickými představami hlavní postavy. ()

Sdoom

Milá a zábavná fantasy, která navíc donutí zavzpomínat na hodiny literatury na gymnáziu. :-) A mimojiné první film, kde je snesitelný Owen Wilson. ()

Toupi

Pěkná a hlavně strašně naučná prohlídka Paříže s obrovským množstvím světoznámých umělců a příjemným hudebním podtextem ()

fox171cz

Záběry z Paříže byly nádherné a s tradiční francouzskou hudbou navodily tu správnou atmosféru. Nevím proč, ale děj mi dvakrát nesedl a nepřipadl mi ničím poutavý a zábavný, až na pár pasáží, kterých bylo opravdu málo. Škoda Woody, snad příště ! 45% ()

LuciusWlk

Vykreslení Paříže je zde bravurní. Příběh určitě originální a zajímavý, kdyby jen měl nějaký hlubší význam. Konec byl spláchnutí celého konceptu někam do Seiny. Pravděpodobně jsem se měl občas smát, ale na to jsem nějak pořád zapomínal, nebo co. Možná to vše nevyznělo, kvůli mé momentální náladě a tak tomu dám ještě někdy šanci, kdy budu mít chuť zkoumat hlubší význam. Wilson mi zde bohužel nesedl, ať jsem se snažil sebevíc. Tak snad příště! ()

Braddy

Občas není na chybu absolutně nic nevědět o filmu dopředu a jen se nechat překvapovat a okouzlovat. To se mi v případě tohoto filmu podařilo a Woody Allenovi se opět povedlo mě dostat do kolen. A nemůžu nezmínit bonbónek v podobě Salvadora Dalí a Luise Buňuela. ()

Kejdlo

Paříž je krásná, Rachel je krásná a i ten Owen Wilson je určitě krásný. Jen mi tak nějak utekl děj, pokud vůbec nějaký byl. Ale tak co, bylo to příjemné a příjemné věci u mě mají samozřejmě plus. Takže nakonec čtyři. Hlavně tedy za zajímavý nápad a milý humor. 7/10 ()

Firebug

Sem tam jsem nějakou "Allenovku" už viděl, ale na porovnávání s ostatními jeho výtvory nejsem dostatečný profík. Sám o sobě funguje snímek znamenitě. Jde o něco opravdu hodně kouzelného a zároveň pozitivního, ale ne tím úplně kýčovitým způsobem. Náramně jsem si to užil a už teď se těším na další projekci. Jenom si do té doby musím trochu osvěžit své znalosti o tamních literátech. Kdybych o nich totiž věděl alespoň to, co o malířích a surrealistech tak věřím, že bych si to užil ještě více. Herci jseou skvělí! ()

LexBarker

Paříž je krásné město a Woody se evidentně nechal inspirovat místní atmosférou...Záviděl jsem Gilovi jeho cesty časem a po dlouhé době se nechal unášet filmovým dějem,aniž bych se byť jen trochu nudil.Myslím,že je to Woodyho nejpříjemnější film z poslední doby. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem