Půlnoc v Paříži

• USA Midnight in Paris (více)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiální text distributora)

Mikeowka

Tak tenhle film mě dost štval, hlavně Rachel McAdams. Naprosto nechápu, že má tak vysoké hodnocení. Allen? Paříž? Ode mě hvězdička jen za myšlenku a druhá za skvělého Owena. ()

angloumene

Příjemné, milé, odlehčené a až překvapivě pozitivní. Jakoby kdosi mávl kouzelným proutkem a nechal zahalit realitu jakousi tmavě modrou šálou, ve které se ukrývají otázky hledání sebe sama a životních hodnot. Tato atmosféra sice ve filmu působí velice příjemně a v rámci půlnoční Paříže dává smysl, ale někde v pozadí se stále objevuje zlá, ošklivá a tlustá krysa, která mě nemůže zbavit pocitu, že je to celé takové nějaké předstírané... ()

Piškotka

Snové a romantické, jakmile odbila půlnoc. Gil byl velkým snílkem a do své doby skutečně nezapadal. Inez představovala ženu své doby. Přechody mezi snem a skutečností pojaty citlivě a vyváženě. W. Allenovi se povedlo zachytit známé pařížské scenérie a pravou atmosféru. O. Wilson budil dojem muže s hlavou v oblacích, přesně tak, jak se od něj zcela jistě žádalo. Zaujala mě M. Cotillard. ()

Rejže

Hrozná blbina, ale já tohle absurdno podle Woodyho mám prostě ráda. Je to prostě o hledání té pravé. A tak když zní anotace depkoidně, musíte nemyslet na pozici "manželky", ale na pozici slečny v jeho očích platonické :+) ()

jasiska

Paráda. Aj ja som si vždy želala zažiť Paríž v 20. rokoch. A tiež som si už dávno uvedomila, že v každej dobe sú ľudia nostalgickí za dobami dávnejšími. Navyše sympatický hrdina a celkom príjemný humor. Obzvlášť Dalího nosorožce :-) ()

Paldiny

On je zaľúbený do zmoknutého Paríža, ona sa mrzuto krčí pod dáždnikom. Je to dôvod prečo by mali skončiť s prípravami na spoločný život? Woody Allen poňal tému rozdielov vo vzťahoch originálne a využil prednosti hlavnej postavy, ktorej fantázia každú noc uniká do centra romantiky dávneho veku. Tam načerpáva skúsenosti a múdra najvýznamnejších osobností umenia, aby mal na záver svojej púte zistiť dve zásadné pravdy. Z nich som jednu predvídal a o tej druhej mohol diskutovať aj celé hodiny. Myšlienkovo silný viacvrstvový príbeh, aký mi sadol viac, než som očakával. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "A man in love with a woman from a different era. I see a photograph!" "I see a film!" "I see insurmountable problem!" "I see rhinoceros!"    Film o zidealizovaných predstavách o starých dobrých časoch, ktorý má magickú atmosféru, hýri fantáziou a dokáže vyvolať veľmi príjemnú náladu. Má veľmi silné herecké obsadenie, dokonca aj Owen Wilson, inak skôr druhotriedny herec, sem s tým jeho prihlúplo začudovaným výrazom výborne zapadol. Pôvabná Rachel McAdams je zase skôr opačný prípad - hádam po prvý raz som ju videl hrať (a veľmi dobre) postavu, ktorá veľa sympatií nevzbudzuje. Celý film som tak trochu bojoval s tým farebným podaním, čo je asi jediná väčšia výtka, ktorá ma napadá. Tie presýtené farbičky vyzerajú ešte celkom dobre v nočných scénach, počas dňa už ale pôsobia gýčovito, obraz má silne žltý nádych (nie zrovna príjemný). ()

lareinna

Teda nejako som neverila, že to bude tak dobré aké to má hodnotenie. Ale tá atmosféra jedného z najkrajších a najromantickejších Európskych miest a jeho historických budov a uličiek, ma vtiahla do filmu natoľko, že som mala pocit, že sa tam prechádzam po uliciach tiež... :) Krásne, romantické, očarujúce, nostalgické, umelecké a zároveň čarovné... ()

Cong

V čem spočívá dlouholetý a patrně největší trumf Woodyho Allena? Jako intelektuál se nebojí servírovat životní moudra a myšlenky s lehkostí, bez povýšenecké sofistikovanosti, většinou s nadhledem a vtipem. Od diváka se samozřejmě očekává určitý, někdy menší, někdy větší kulturní rozhled ( v případě Půlnoci v Paříži rozhodně ten větší, nejsem si jistý, kolik lidí ocení třeba odkaz s luisem buňuelem a jeho filmem Anděl zkázy ), zároveň se však Woody nebojí pozérům a intelektuálům s až příliš velkým kulturním rozhledem vysmát do obličeje - postava arogantního poučovatele Paula v podání Michaela Sheena to tady schytává za všechny. ()

Chřástal

Woody Allen se po nějaké době vrací k fantaskně laděnému příběhu ve stylu Alice nebo Sexu noci svatojánské, přitom se jako obvykle nezabývá vysvětlením nadpřirozeného dění – není důležité. Tentokrát je to vyloženě pohádka – Gil se působením magie noci a genia loci ocitá v úžasném čase jako Popelka na plese, s tím rozdílem, že oproti cudné dívce to s úderem půlnoci teprve rozjíždí a ve dne ho nešikanuje dysfunkční rodina, ale zatím teprve ta potenciální a fůra intelektuálních žvástů. Neumím to vyjádřit líp, ale kouká se na to moc příjemně, nejvíc samozřejmě na velmi uvolněná setkání se známými umělci (jestli jsem to správně pochopil, největší prču si dělá Woody z Hemingwaye). Nakonec mě nostalgie taky dostihla. A můj Zlatý věk? Momentálně ten, kdy Woodyho (by) hrál Woody Allen. ________ (režisérovi určený skromný tip na závěr: co takhle natočit film v Praze? Nezasloužil by si snad Franz Kafka pár šťouchanců?) ()

Marys

Allenove filmy vo všeobecnosti nie sú mojou srdcovkou, no keď som počul, o čom film má byť, pomyslel som si, že to nemôže byť zlé. Zlé to ani nebolo, no s takýmto druhom látky sa dalo oveľa viac vyhrať podľa môjho názoru. Mohlo to byť skvelé, no akosi nebolo. ()

Jorge-Z

Woody Allen a fantasy? Se už vážně zcvoknul? Ale přesto se mi to páčilo. Owen Wilson určitě nepatří k mý oblíbencům ale tady se jeho hvězda rozzařuje (opravdu se chová, mluví a oblíka jako mladý Woody). Paříž a ty scénérie jsou užasné, stejně jako seznamovaní se s lidmi z minulosti (Buňuel, Dalí, Picasso, Hemingway, Fitzgerald). U scény, kdy Wilson školí pedantského Michaela Sheeena u obrazu Picassa, jsem si malém cvrknul do kalhot. Nemůžu si pomoct, ale hodně mi to připomínalo Járu Cimrmana, ležícího spícího, když se potkává s českými i světovýi velikány. K plusu také patří krása Marion Cotillard. Poselství filmu? Nesněme nad minulostí, žijme přítomností. ()

sona123

Milé. Pěkná hudba, sympaťák Wilson a spousta reálií, ne všechny jsem pravda znala. Bylo by to skvělé takhle se vracet zpátky do minulosti a potkávat velikány té doby. Je to úplně jiný Allen, ale to mám pocit, že není novinka právě tohoto filmu. Zbyl dojem, laskavý, fajn atmosféra...poselství či zvláštní děj Půlnoc v Paříži nemá. ()

fredisek

Milujete dvacátá léta? Zbožňujete secesi? Chcete se potkat s Dalím, Picassem, Scottem Fitzgeraldem a jeho Zeldou, s Hamingwayem, s Buňuelem, s Lautrecem, s Degasem nebo s Gauguinem? ... Opijte se v Paříži! Úžasně surreálný film s opravdovými surrealisty. Má příběh a hudbu, které člověk chce slyšet. Je romantický a plný Paříže s blikající Eiffelovkou v noci. Je to nejlepší film od Woody Allena, který jsem viděl a který rozhodně chci vidět znovu a nechat se unést tím, jaké by to bylo, kdybych se jen na chvíli mohl podívat do Paříže avantgardy. ()

EbiGuetta

WOW! To bylo něco! Ta atmosféra, světla a Dallí se svýma nosorožcema tvoří nejkrásnější příběh s pařížskou tématikou, který byl kdy natočen! Kouzelný film Woodyho Allena. Vlastně první film, který jsem od něj kdy viděla, ale rozhodně nebyl poslední. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem