Půlnoc v Paříži

• USA Midnight in Paris (více)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiální text distributora)

Muf911

Podle úvodního textu jsem ani netušil, že jdu na film o cestování v čase. Je ale pravda, že samotný způsob jak se přemístit tu není nijak sáhodlouze řešen. Není to totiž kupodivu to nejdůležitější, co chce film sdělit. Člověk prostě jen těsně po půlnoci nastoupí v centru Paříže do právě projíždějícího veteránu a ten jej zaveze do centra pařížské bohémy před 80 lety. Co chtěl ale Woody Allen hlavně říct je, že v každé době jsou lidé, kteří nostalgicky vzpomínají na nějakou minulou epochu a považují ji za zlatý věk, místo toho, aby se snažili představit si a užít si současnost jako to nejlepší období. Na druhou stranu, určitě je zajímavé si pak po shlédnutí filmu pokecat na téma "do které epochy by ses chtěl/a narodit, kdybys nežil/a dnes?" ()

Elassar

Kouzelné. Jiné slovo mě snad ani nenapadá. Film mě učaroval a ještě teď se pokyvuji na židličce do rytmu trumpetek a ležérního stylu hudby 20. let minulého století. Jména jako Fitzgeralt Hemingway a další, no naprosto mě to dostalo. Opravdu jsem záviděl Owenovi, že zažívá skvělé chvíle s těmito velikány. Dobře zvolení herci, kteří odehráli skvěle a bavili mě celý film. Moc povedený snímek, jeden z nejlepších tohoto roku. Skvěle jsem se bavil, pro mě jasných 5*. ()

Sidon

Celý příběh, tak jako samotný hrdina tohoto snímku se vyznačují svou nevyzrálostí. Duševní a osobnostní nevyzrálost hlavního hrdiny pak v průběhu filmu působí bolestně a strastiplně. Mechanika a pointa děje se zasekává na úrovni fantaskních představ mých ranných "nácti". Nosná myšlenka příběhu vyznívá samoúčelně jako prázdná exhibice nevýrazných a jakoby karikovaných person. Myšlenkový potenciál, který měl šanci zavrtat se divákovi hluboko pod kůži vyznívá při konfrontaci s plýtkým a osobnostně zaostalým hlavním hrdinnou naprázdno. Film u mě zabodoval příjemnou atmosférou exteriérů i interiérů, líbivou hudbou a oddechově lehkým, "popkornovým" dějem. Potenciál, který jsem zde však viděl zůstal nenaplněn. ()

HaBe

Neskutečně příjemný film, který vás donutí přemýšlet..A ještě se u toho parádně pobavíte :-) ()

randomvan

1) preniesť Allenov neurotický spôsob reči na hlavného hrdinu sa v celku podarilo. či je to k dobru veci, nechám radšej na iných :) 2) stvárnenie Hamingwaya ma dosť iritovalo, trochu aj celý ten ďalší zástup úplne plochých osobností. 3) pekná kamera, niekedy to ale s farebnými tónmi a posprocessingom trochu precukrovali. => dobré remeslo, slabé umenie. ()

Borin.P

Podobných klišé už tu byla spousta, Američan přijede do Paříže, podlehne jejímu kouzlu a přehodnotí své životní priority, ovšem takto netradičně podané, jak to umí pouze Woody Allen, to tu ještě zaručeně nebylo. Už od prvních záběrů je jasné, co nám vlastně bude servírováno. Paříž a její kouzelná atmosféra, ať už dnešní doby nebo 20. let se vším, s čím je spojená, přebírají hlavní slovo a zbytek pouštějí do popředí jen velmi zřídka. Sečteno podtrženo, výborná oddychovka s typickým allenovským rukopisem, podepřená opět jak jinak než o trefně zvolenou hudbu. 80% ()

TeaMorrison

Jedním slovem: RHINOCÉROS! :D Ne, teď vážně. Allen mě donutil pozastavit se a zamyslet nad svým vlastním životem, což mi přijde zvláštní a skvělý, až z toho mrazí po zádech....zasloužených 5 * :) ()

TheLegendLH

Velike překvapeni! Povazuji sám sebe jako velkého příznivce komerčních filmu velkých amerických studii. Při placeni vstupného v místním kině jsem si myslel,ze půjdu na lehce romantickou komedii. Osobu Woodyho Allena znám, ale upřímně jsem moc jeho filmu nevidel. Nic méně je pro me tento film naprosto brilantni kousek! Herečky výkon Owena Wilsona,kterého znám jen z komedii, me naprosto dostal. Jeho výkon "udělal" film dle mého nazoru! Hodnoceni: 85% ()

Paserak

Příjemný film. Kdo v Paříži byl si to jistě užil. Jinak jsem se bavil když Wilson mluví jako W.Allen. S těmi typickými zadrhovačkami. Hezký a milý film. ()

kreion

Niektoré obrazy človeku jednoducho vezmú dych. Je to ako keby ste sa znova raz prvý krát bozkávali, milovali, sklamali a následne zistili, aký je svet v skutočnosti. Tento film je znovaprežitou prvou láskou k dvom ženám- k Adriane a k Paríži. Neviem exaktne odôvodniť prečo, ale pre mňa je to 5/5. Asi som príliš emocionálny =) ()

Klariska

Geniální, jednoduše geniální. Ovšem, jsem trochu zaujatá, protože miluji Paříž a ještě víc miluji Paříž ve 20.létech, ale to co Woody vytvořil je kouzelná mozaika toho nejlepšího, co se z nejkrásnějšího města na světě vytvořit dá. Takže jednoduše děkuju za tento kouzelný, zábavný a velmi příjemný filmový zážitek! ()

Gloriandraaa

Polnoc v Paríži je magický úlet do zlatého veku Paríža, ako hladný hrdina Gil označuje dvadsiate roky minulého storočia. Veľmi sa mi páčila myšlienka môcť sa vrátiť v čase a stretnúť všetkých velikánov tej doby žijúcich v Paríži. Zažiť Dalího musí byť zážitok, ak je aspoň z polovice taký, ako ho zahral Adrien Brody. Owena Wilsona mam zaškatuľkovaného ako herca z (často krát hlúpych) komédií. Svojím výkonom v tomto filme ma príjemne prekvapil. Hoci je tento film ochudobnený o hrané umenie samotného Woodyho aj tak je to kúsok, ktorý si opäť rada pozriem. ()

veverysiak

Na tento kúsok potrebujete mať slušné znalosti o medzivojnovom umení, inak ste trochu mimo, samotný príbeh vás totiž veľmi neuspokojí, nejde o nič originálne, lebo kúzlo je skryté práve v detailoch historických súvislostí, pravdupovediac ma to sklamalo, čakal som živší príbeh s výraznejšími partmi a osviežujúcim humorom, len kvôli tomu, že je to Allen, ešte neznamená, že to musí mať automaticky štyri hviezdy, takže 40%. ()

Venceslao90

Současná Paříž mě příliš nebavila. Zajímavé byly ale výlety do minulosti. Konec mě také příliš nepřekvapil, celé to směřuje do vytracena. Hudební doprovod se k filmu náramně hodil, ale občas měl u mě spíše uspávající účinky ;) ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem