Půlnoc v Paříži

• USA Midnight in Paris (více)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiální text distributora)

Apanatschi

Kde bol taký mladík, čo ho hrá Tim Chalamet v daždivom NY? Alebo tento, čo ho hrá Owen Wilson v daždivom Pariži? No kde boli, keď som ešte bola mladučká a free? No povedzte, kde? A kde sú teraz? Keď ich stretnete, povedzte im, že neskoro! Že už som zadaná! :-D :-D :-D Milujem Pariž, milujem 20. roky a prelom storočí, secesiu aj impresionizmus, dosť času som strávila pri obdivovaní Dalího, Picassa, Buñuel mi spôsobil nemalú personálnu krízu, mám krásne spomienky na Gertrude Stein a jej spolčo umelcov - ešte z čias mojich štúdií americkej literatúry s profesorkou (ozajstnou profesorkou a dámou!) Vietorovou... a teda som čítala Fitzgeralda, Faulknera, veeeľa Hemingwaya...Chvíľu som mala pocit, že pán Allen natočil tento film pre mňa. Niektorí priatelia ma volajú docentka nostalgie. :-) A práve vo chvíli, keď tento druh nálady chytil, som mala naporúdzi Midnight in Paris – a sadlo to na plný počet. Paríž je krásny v priestore aj v čase. ()

Adramelech

Po řemeslné stránce brilantně zvládnutý film s pozoruhodným námětem – věru netradičně pojaté cestování časem. Pro mě bylo zajímavé, že mladý Hemingway byl opravdu tak namyšlený macho, jak jsem si ho představoval. Ve stáří se z něj stal dost protivný dědek. Trpěl stavy úzkosti a depresemi, když šel po cestě, vztekle kopal do plechovek, nakonec se zastřelil. S jeho hypertrofickým egem takový konec nepřekvapuje. „Úkolem umělce není podléhat svému zoufalství, ale nalézat protilátky na prázdnotu bytí.“ Historka o tom, jak si James Joyce dal v jedné pařížské hospodě párek se zelím, je božská. Zní to jak motiv z Odyssea nebo z Finnegans Wake. Tvůrce filmu relativizuje pojem „zlatého věku“, který mají lidé sklon klást do minulosti, nejsouce spokojeni s přítomností. Něco na tom asi bude, ale Paříž bez čmoudů vypadala fakt dobře. ()

Shedom

Tak ako obyčajne nemusím Owena Wilson, tak tu som ho žrala...Nádherná pohodovka, ku skutočnému užitiu ktorej je ale nutná istá dávka všeobecného rozhľadu / "That was Djuna Barnes? No wonder she wanted to lead." :D/ , presne ako to mám rada, intelektuálna zábava, tak vzácna v dnešnej nudnej a nenápaditej súčasnosti ;)... ()

Schuldiner

Myslim, že toto stačí vidět jednou. Ale zklamán nejsem, čekal jsem nějakou takovouhle oddechovku... Prostě pohádka od Woodyho na dobrou (půl)noc.. --- 60% --- ()

decay

Ach jaj..budem sa opakovať..fuck off buržuji..jedna nosná myšlienka resp. pointa filmu (ktorá je lacná) postavená na veľkom koláči, ktorý chutí fakt zle...takže znova...starý dobrý Woody kde si? ()

ThomasCrown

Takéhoto mám Woodyho rád. Hravého, ktorý sa nebojí otáčať čas a príbehovosť, núti myslieť a hoci viete, že je predsa len 21. storočie, čo na tom. Celá plejáda spisovateľov, maliarov a iných známych osobností, môj milovaný Hemingway, Dalího posadnutosť prírodou (skvelý Brody), prekrásna femme fatale Marion a Paríž taký aký ho milujem a áno..v istom ohľade sa cítim nielen ja, ale každý ako Gil a predsa..žijem svoj Paríž, ktorý on stretol v daždi, žijem ho teraz a nebojím sa zmoknúť. ()

Ještěřák

DOBRÝ DEN, WOODY ALLEN? PANE ALLEN, JÁ JSEM Z VAŠICH FILMŮ JELEN. _____ Čo to trepeš, Jašterička? Pokusím se soustřednit na to, co je na MIDNIGHT IN PARIS tak kurvadobré. _____ [1] Woody nějak ukecal spoustu velkých herců do malých rolí ponejvíce flamendrů, pardon, bohémů. Některé jsem ani nenašel. [2] Přechody mezi realPaříží a alterPaříží jsou hrozně unášející a přesvědčivé jako nádherná zrzka ve fialovým kabátě, sedící v červeném Ferrari. Valte na to chvíli voka a Woody vás vcucne jako hovnocuc. [3] Marion Cotillard je femme fatale, a když femme fatale hraje jinou femme fatale, dojde tak zákonitě k elegantnímu zrušení gravitace. [4] Dojde vám, jaké máte kulturní mezery. A jestli ne..... tak se zřejmě jmenujete Shadwell a budete se na zemi do roku 2068 značně nudit. [5] Výtka: Kde je kurňa Jim Morrison? Představoval bych si ho sedět někde na potřísněným chodníku s jointem hubě, rozhazovat vlasama a kašlat, škrábaje do svýho vulgárního notýsku něco jako "sedím nahej na plotě a bolej mě koule". _____ Kupujte, navštěvujte, tahejte, prostě vizte. ()

thierry_14

Woodyho nejlepší film za poslední desetiletí (od Prokletí žlutozeleného škorpióna). Plzeň mi najednou přijde jaksi nudná :) ()

TheDude

Kouzelné nezaměnitelným rukopisem, který Woody vdechl do nostalgické, romantické Paříže minulých let. A sebe do Owena Wilsona. Scény s umělci pobaví dvakrát více, máte-li jakš takš přehled o uměleckých elitách svých dob, zejména pak se surrealisty. ()

jennie

Výborný príbeh a skvelé posolstvo, ale... prečo tak plytko? Od Woodyho Európy vždy očakávam viac, než od amerických kúskov a nikdy ma nesklame. Určite ani tentokrát. Len nechápem, kam sa z toho stratil celý ten "fíling", ktorý potenciál filmu predostrel. Možno to zabila interpretácia prehnaných (i keď typických) charakterov hlavných postáv alebo len spojenie všetkých elementov dokopy... To všetko však z filmu robí veľmi príjemnú a nadštandardnú oddychovku s doočíbijúcou pointou, ktorá však na hĺbke a význame určite nijako nestráca. ()

Marrty3

Woody Allen opět ukazuje svoji smyslnost a dokonalost pro detail. Vybrat Paříž, jako dějiště je velice příjemná volba. Další plus je Owen Wilson, který se do role romantika opravdu hodí. Na tenhle typ zamilovaných komedii moc nejsem, ale Midnight in Paris mě potěšila, pobavila a zaujala. Trocha science fiction dodala ten správný šmrnc. Ač jsem myslel, že mě to bavit moc nebude, opak se stal pravdou. Paříž je krásná, Owen je skvělý a Woody Allen nezklamal. ()

Itar

Je to na hodně silné čtyři, ale za to úžasné cameo Adriena Brodyho musím jít na pět. Kouzelný film, který potřeboval přesně to, co mu Allen dal. Příjemnou hudbu, krásnou Marion a nostalgickou linku, která vás nechá ponořit se do Paříže s mnohem větší grácii, než některé další filmy snažící se o totéž. Jedinou vadou na kráse tak zůstává lehce zaostávající Owen Wilson, který je nemilosrdně přehráván všemi menšími rolemi. A Marion Cotillard je tentokrát ještě o něco víc odzbrojující než obvykle ... "I see rhinoceros!" ()

DannyBoy80

Tuctový film, kde se v celém filmu tlachá o naprostém hovně. Těch umělců tam bylo tolik, že jsem čekal, kdy na mě vykoukne Havel, i když v těch dobách nežil. Děj nula nula nic. Herci jsou ok, ale ten scénář je prostě uplna hovadina. Allen jde od deseti k pěti. Jeho cestopisy stojí za vyližprdel. Celý film je doslova vycucaný z prstu, hlavně vztah Inez a Gila. Mě by taky zajimalo, kdy budou chlapi v Allenovych filmech v létě nosit kraťasy, ale to asi není dostatečně pseudointelektuální. ()

Yarushka

Kouzelný film a rozhodně neobyčejný film!! Nemohla jsem uvěřit, že všechny tyto známé osobnosti se znali navzájem. Taky je chci vidět! Taky je chci poznat, co bych dala za to, strávit jednu noc tímto způsobem. Měla bych jen jednu výtku: ten konec bylo už trochu moc, pokud víte, co myslím. Nejlepší joke: "Muž zamilovaný do ženy z jiného období.- Vidím to na fotce.- Vidím to ve filmu.- Já vidím nepřekonatelnou překážku- Já vidím nosorožce" ()

Lionheart

Nejlepší Woodyho film, co jsem viděl (ale je fakt, že jsem jich moc neviděl :) ). Zbožňuji Francii, v Paříži bych chtěl žít (a to hlavně ve dvacátých letech), Django Reinhardt je pro mě jedna z hudebních ikon a z obrazů mám nejraději Monetův impressionismus. Tedy toto byl film vyloženě pro mě. ()

tterez

Woodyho moc nežeru, ale tohle se mu celkem zdařilo. Mělo to vnitřní smysl a nepostrádalo to ani humor, takže spokojenost k 70%. ()

Prochy38

Jedním slovem NÁDHERA! Nejsem žádný fanoušek W. Allena, možná jsem doteď neviděl žádný jeho film, ale tohle! To byla prostě paráda! O. Wilson ve své roli skvělý! Potěšil mě pohled na nádhernou M. Cotillard. Skvělý také byl T. Hiddlestone a další. Příběh neměl nejmenší chybu! Děkuji!! ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem