Půlnoc v Paříži

• USA Midnight in Paris (více)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiální text distributora)

svechy

Woodyho mám rád, ale tomuhle filmu jsem moc neporozuměl. Celou dobu čekáte, kdy se začne něco dít, kdy vám to začne dávat smysl, nebo prostě něco, ale ono to nepřichází. Kdybych nebyl v kině, vypínal bych film po deseti minutách. ()

Badhari

První věc: Jestli tohle je komedie tak jsem se nezasmál ani jednou. Jestli fantazy tak úplně trapny. Romantické jo tak z 20%......Prostě nic moc hodnocení 80% vůbec slabých 45% a to jenom kvůli Wilsonovy ()

golf78

Abych pravdu řekl, tak jsem od filmu čekal trochu něco jiného. Označení KOMEDIE mi moc nesedí. Komediální ve stylu W. Allena to rozhodně nebylo. ROMANTICKÉ to bylo a FANTASY část byla naštěstí pojatá s nadhledem. Naposledy jsem viděl Vicky Cristina Barcelona a popravdě tento film měl vůbec nenadchnul. Spíše zklamal. Takže jsem k Půlnoci v Paříži přistupoval trochu s očekáváním něčeho podobného. Naštěstí to dopadlo dobře a na film se dalo koukat. Nebudu tady používat nějaké pseudointelektuálské výrazy a popisovat film s použitím rozboru toho, co chtěl básník říci. Prosě to je film k nedělním obědu, který potěší, ale je zapomenutelný. Rozhodně bych si ho podruhé nepustil. Proto dávám jen 3 hvězdičky. ()

Jester_X

Intelektuálská lahůdka. Woody se vyznává ze svých lásek a neskrytě předkládá obdiv k zlaté éře jazzového věku 20. let minulého století. Snímek začíná konfliktem mezi pozitivistickým přístupem k umění a jeho pitevní analýze a snahou umění prožít. Allen se pro mě velmi sympaticky neskrývá za nějakými spletitými narážkami, ale na rovinu ukazauje náklonost, kterou stejně od srdce cítí. Další příběh tento postoj umocňuje a stvrzuje jako správný a poskytuje vysvětlení, že velké umění vznikalo v osvíceném prostředí, kde ním všichni přítomní žili, a ne za zdmi Sorbony. K tomu další zajímavé myšlenky jako snaha idealizovat minulost a slepota vůči podstatným věcem v partnerském soužití, kde se pro samé stromy nevidí les. Formálně sice film žádné novinky nepřináší, ale o tom přeci jenom nebyl. ()

Cyly84

Nádherný Paríž a hoci mi to vracanie sa do minulosti moc nesadlo ... predsa niečo na tomto filme bolo také kúzelné, že naň tak rýchlo nezabudnem. ()

d.u.f.f.y

Nápad filmu není vůbec špatný naopak, bohužel jeho zpracování mi nesedlo. Nesedli mi herci ani některé dialogy. Spíš se musím přiznat, že jsem k hercům cítil až nesympatie. Naštestí měl film pro mne stoupající tendenci a tak se moje mizerná nálada ke konci filmu trochu vylepšila. ()

PinkButterfl

Tak tento film ma dosť sklamal. Veľmi som sa naň tešila, keďže Owen Wilson je môj obľúbený herec,Rachel McAdams moja obľúbená herečka a mám veľmi rada aj mesto Paríž. Bohužiaľ film nesplnil moje očakávania, zápletka mi nepripadala zaujímavá, dosť som sa pri filme nudila, nezachránili to ani rôzne postavy z minulosti, najmä rôzny umelci ako Ernest Hemingway alebo Pablo Picasso, napriek tomu, že históriu aj umenie mám rada. Jediné čo by som vyzdvihla sú krásne zábery Paríža. ()

misiacik

Exluzívna reklama na Paríž, od renomovaného režiséra a vynikajúcich hereckých výkonov ( až do teraz bol pre mňa Owen Wilson iba dorezaný jedinec so slabým psychickým svetom, pokriveným nosom a neprimeranými vyjadrovacími prostriedkami, no svitá pre neho na lepšie časy ) Touto cestou by som chcel poprosiť pána Allen-a aby ráčil prísť na Slovensko a natočil dáku príjemnú filmovú lahôdku z tunajšieho sveta... ()

jacqlina

Po dlouhé době mne film uchvátil od začátku do konce. Skvělý příběh a skvělá podívaná. Takoví modernější Woody Allen, něco z jeho kouzla odchází, ale zase něco jiného přichází. Postava Allena ve filmu nahrazena Owenem Wilsonem, který má až neuvěřitelně stejný hlas a projev jako sám Woody. Shrnula bych to jako - Woody Allen pro širokou veřejnost. Přesto zachovává svou poetiku a poselství, které si každý musí najít sám. ()

Sololovec

Bohužel jeden z nejslabsich Allenovych filmů. Misty par vtipů, ale zustava na povrchu. Charaktery postav jsou na povrchu, jsou nudne. Ocekavatelny dej, ocekavatelna zapletka. Romantika, ktera spise zklame nez potesi. Od tvůrce cynickych konfliktů se sexualnim podtextem a vybornych dialogickych scen by se dalo cekat daleko vic. Detail: obraz, kdy se hrdina snazi poradit Bunuelovi, jak natocit film, pripomina tak trochu Cimrmana... ()

BioRaj

Začal bych trošku po šmoulovsky ,, nemám rád Woodyho Allena ,, ani jako režiséra , ani jako herce . Prostě to jeho pitvoření a mlácení prázdné slámy ve filmech od začátku do konce mi nikdy nesedlo . Jediným pro mě povedeným filmem je Match Point , který mě opravdu mile překvapil po všech stránkách a hlavně tem nehrál konečně Allen . Od Půlnoci v Paříži , jsem si sliboval zajímavou podívanou , už jen atraktivním místem , nápaditým námětem a neúčasti Allena před kamerou . No a co se nestalo ? měl jsme ho zpět a ještě v mladším vydání . Owen ho plně nahradil , dokonce snad předčil a to nejen teatrálností a neherectvím , ale dokonce i grimasy a akcentem . Muselo to být asi schválně , protože si to jinak neumím vysvětlit . Námět byl velice zajímavý , ale vznikla z toho jen další Allenovska klauniáda . ()

MiroSmith

Kdybych měl film hodnotit jedním slovem, tak bych řekl že je okouzlující. Pokud jste taky zastánci toho názoru, že staré časy měly svoje kouzlo, tak vám tenhle film vřele doporučuji. Ze začátku mě to moc nebralo, třeba proto že Gil je na můj vkus až moc ukecaný a to jeho brebentění mě trochu lezlo na nervy. Po pár minutách se to ale moc krásně vybarvilo. Dokonce bych (po nečekaně rychlém závěru) uvítal i pár minut navíc, už jen pro to sympatické prostředí a krásný příběh. ()

mrShot

5 hviezdičiek dávam filmom, ktoré ma ani chvíľu nevidia, oslovia ma skvelými hercami, krásnym prostredím, vtipom alebo vynikajúcim nápadom. Filmom, ktoré si dokážem vychutnať a od začiatku do konca neľutujem, že som si ich zapol. Rozprávkovo príjemnému Paris in Midnight dám päť hviezdičiek vďaka sympatickej prechádzke nekonečného romantika prechádzkou po splnenom sne. Nenapadá ma čo vytknúť, popravde ani ktorú konkrétnu situáciu zvelebiť a myslím, že tak to má byť. Film sa uberá jedným správnym smerom, jeho úroveň neklesne ani na okamih a skončí bez väčšej gradácie, ale jeho záver ma dokonale uspokojil. Mimoriadne príjemný zážitok odporúčam najmä ľuďom, ktorý sa aspoň zbežne orientujú v menách ako Hemmingway, Piccasso, či Fidgeraldovci, ale som presvedčený, že si ho užijú i tí, ktorým je umenie viac, či menej ukradnuté (sám som prečítal jedine väčšinu Hemmingwayových diel a napriek tomu som si ho náramne vychutnal). ()

schebman.m

Moc, moc příjemný film. Jeden z malá, kde mi bylo opravdu líto, že už skončil. Rád bych se s Gilem vracel znovu a znovu za uměleckou smetánkou, možná si koupil nějaký obraz za pár Franků a dál pár dobře míněných rad a tipů na náměty filmů či knih.. ()

scorpio777

Pre mňa top film z tohtoročných Oskarových nominácií. Neskutočný scenár, vlastný Woodymu Allanovi, dialógy, prostredie, obrazy, vyvrcholenie a i celková pointa filmu, radia film do toho najlepšieho, čo tu minulý rok vzniklo. Allan konečne bravúrne zvládol skombinovať svoje umelecké ambície s túžbou po komerčnom úspechu, čomu som naozaj rád, keďže ho tento vnútorný boj často viedol do slepej uličky. Toto jeho dielo určite dokáže zmeniť postoje aj mnohých ťažkých odporcov tohto filmového génia. Film sa naozaj krásnym spôsobom pohráva z myšlienkou, prečo tak často nostalgicky túžime žiť dobu či životy iných a často si kôli tomu robíme konflikty v živote, ktorý žijeme "teraz". Minulý rok pred uvedením filmu do kín, pri čítaní „movie sylabus“ ako aj pozretí úvodných „ trailerov“ som mal vážne obavy, že to bude opäť len jeden z Woodyho filmov pre Woodyho fans“ no po skončení filmu som mál hodne radostný a spokojný úsmev na tvári čo sa mi pri filmoch s ročníkom 2011 stávalo naozaj ojedinele. ()

ajne

Hmmm, tohle ne. Ta tam je překvapivost, extrémní originalita a zajímavost. Máme tu celkem běžný příběh, nijak překvapivý a ani originální. Jen ten přechod do minulosti a známá jména historie, ale to je tak vše a už to tu bylo i v jiných filmech. Příliš mne to nebavilo, na podobné kousky od Allena nejsem zvyklý. A pokud jde o snoubenku Wilsona a její rodiče, být hlavní postavou tak je všechny zabiju v první minutě. Tak protivný hovada jsem dlouho ve filmu neviděl... ()

lesotho

Popsat film jedním slovem? Okouzlující. Bylo to lehké, zábavné, vtipné, nápadité a snad každý zatoužil po atmosféře staré Paříže. Ale asi mě nejvíc překvapil Owen Wilson. Do teď hrál v průměrný amerických komediích a tady?! Tak neuvěřitelně ztvárnil Allena, jako bych ho v něm viděla. Přestože nejsem skalní fanynka Woodyho Allena, tohle s radostí doporučuju. ()

Yelush

Veľmi zaujímavé a zároveň rozporuplné. Originálny nápad spolu s výbornou dvojicou hlavných protagonistov je prekladaný nudnými scénami a človeka, ktorý nemá až taký prehľad v literatúre o ktorej film prevažne je, tento počin možno až tak nezaujme. Každopádne, príjemný oddychový večer sa s Midnight in Paris určite stráviť dá. ()

karhy

aj napriek výbornému hereckému obsadeniu ma film nenadchol. avšak zaujímavé boli dialógy postáv a tiež niekoľko vtipných scén. pre mňa film na 60% ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem