Půlnoc v Paříži

• USA Midnight in Paris (více)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiální text distributora)

vikiii

Přesto, že jde o Paříž, je to milé a od Woodyho (nebo právě proto?) si mě nezískali. Třeba je nutné vidět dvakrát. A nebo ani to nepomůže. Nyní jen průměrné - a to hlavně za prostředí a téma než za cokoli jiného, PŮLNOC V PAŘÍŽI - 50% ()

RonnieR

Dva roky som tento film obchádzal a neviem prečo(asi kvôli Woodymu?) a robil som veľkú chybu! Piata je za "nadpozemsky" krásnu a charizmatickú priam až božskú Marion! Owen mi tiež nevadil! 82%. ()

Dazdn1k

Chlapik po odbiti polnoci cestuje v case za svojimi literarnymi idolmi aby zistil co od zivota chce. Typicky Allen - co mam rad. Sice humoru trosku menej, zato ako jednohubka kludne ... ()

rhodos

Woody Allen se nechal okouzlit Paříží a mne okouzlil tento romantický film s prvky fantastična. A k tomu ještě hvězdné herecké obsazení ve vedlejších rolích. Ale úplně nejvíc se mne líbil Owen Wilson v hlavní roli, kterému připadla role Allenova alter ega a tato role mu sedla jako ulitá. ()

any_4

Jeden z filmov, ktorý je ako stvorený pre milovníkov umenia. Najmä ak si myslíte, že ste sa narodili v zlom storočí, že patríte niekde úplne inde. V tomto filme bola zobrazená moja obľúbená éra umenia, čas, kedy bol mekkou umelcov Paríž, každý žil prítomným okamihom a pocity boli pre všetkých tým najdôležitejším. Vystrieda sa tam hneď niekoľko úžasných umelcov; maliari, hudobníci, spisovatelia... Film doslova vťahuje diváka; neraz som mala pocit, že stojím vedľa Owena s rovnakým prekvapeným výrazom na tvári, ako mal on. Je tam množstvo vtipných a trefných dialógov, herci sa neskutočne podobajú na ľudí, ktorých zobrazujú a celé to pôsobí priam rozprávkovo. Palec hore aj za originálnu romantickú zápletku s ešte originálnejším rozuzlením. Z postáv by som vyzdvihla najmä manželov Fitzgeraldovcov, Daliho a Buñuela, tieto postavy ma pobavili najviac. Určite odporúčam . ()

Nedory

No to snad není možný! Totální vrchol trapnosti (jak už to u Woodyho Kačera většinou bývá)! Pseudointelektuální, nevkusnej a kýčovitej patos, plnej blbých keců a omletých frází všech debilních umělců, což je signifikantní i pro hlavního protagonistu - spisovatele Gila. Možná proto tak vysoký hodnocení. Není těžký se ztotožnit s totálně vypatlaným rádobyumělcem, co je tak hrozně netalentovanej, špatnej a nesnesitelně ukecanej! Jeho hrozně necitlivá družka Inez je sice úplná kráva, ale ve filmu je to vykreslený tak okatě, že se člověk fakt musí ptát jestli to Kačer myslí vážně. Stejně tak postavit špatně oblečenýho, nevkusnýho, škaredýho americkýho ňoumu Gila vedle nádherné Marion Cottilard. Marion dostane hvězdičku za luxusní ksicht a perfektní kozy a tím to končí! Nejlepší komentář: Verbal ()

InaS

Owena Wilsona nemám ráda, ale tahle role se k němu překvapivě hodila. Když jsem film viděla poprvé ani jsem ho nedokoukala, přišel mi hloupý. Dnes jsme si ho z nudy pustily a byla jsem vcelku příjemně překvapená. Volba hudby byla opravdu úžasná - jak už v Allenových filmech bývá zvykem. Nenáročné, estetické, Allenovské. Neurazí, ale nečekejte od toho dlouhodobý filmový zážitek až do konce života. ()

theblackswan

Příběh o neúspěšném spisovateli, který příjíždí se svou snoubenkou do Paříže. Sny jeho a jeho snoubenky se poněkud rozchází, zatímco Gil miluje Paříž a chtěl by tu žít, Inez jeho nadšení příliš nesdílí a je proti. Gil je fascinován dřívější dobou, ve které žil Ernest Hemingway a spol. a při jeho toulkách noční Paříží se do ní záhadným způsobem dostane. A jeho život to zcela změní... Přestane žít v iluzi, že dříve bylo lépe a rozhodne se udělat něco se svým životem. Mimochodem úvodní záběry noční, denní a upršené Paříže za doprovodu skvělé hudby... Prostě Woody Allen! Film pro snílky a milovníky Paříže jako stvořený. ()

fermatf

Užíval jsem si a připadalo mi zajímavé vidět jednu Paříž v různých časech a srovnávat je. A přemýšlet a sledovat že v každé době jsou lidé nespokojeni se svou dobou. A do toho se ještě plete vztah dvou lidí z nichž jeden se z naivního spisovatele svými toulky časem přemění na někoho, kdo aspoň trochu něco chápe. Pro mě hezky udělaná oddychovka, která má i nějakou tu myšlenku. ()

viper65

Fanúšikovia poriadnej romantiky na plátne si prídu na svoje. Ak medzi vaše obľúbené filmy patria snímky ako Jazz Age, či Belle Epoque potom si jednoznačne do vašej súkromnej filmotéky nájde cestu aj tento kúsok. Hoci W. Allen priamo v snímke nevystupuje jeho alter-ego je tu prítomne v charaktere postavy rojka(O. Willson). Hl. postava rovnako ako jej tvorca miluje indické jedlo. Ani toto dielo však v sebe nezaprie rukopis W. Allen skrz magický realizmus, v ktorom sa charaktery akoby strácajú v čase. Autor sa tu pohráva s vlastnými (aj staršími) myšlienkami opäť spôsobom preňho typickým(s láskou, humorom a osobitým čarom). Film však nastoľuje otázku: Čo sú to ,,staré dobré časy? A existovali niekedy v dejinách ľudstva tzv. ,, staré dobré časy? Najmä s ohľadom na fakt, že akákoľvek doba bola pre jej aktérov vždy ťažká!!!!! ()

Diamonts

Nemám slov, tenhle film se na mne zapůsobil tak, že mu musím dát 5 hvězdiček. Krásný příběh zasazený do nádherného francouzského prostředí okořeněný humorem si je zaslouží. Úvodní záběry byly sice na můj vkus poněkud delší, ale pak mi došlo, že jsou tam k navození příjemné francouzské atmosféry. Ačkoliv by někomu mohla chybět akce, myslím si, že hluboká myšlenka provázející celý příběh ji více než dostatečně nahradí. ()

honza.g

Solidní Allenovská klasika: střet kultur pomocí okouzlení Evropou, zejména 20.léty 20. století. Ale nakonec i ten naivn mladý americký umělec prohlédne, že každá doba má své stinné stránky a vrátí se do reality. I v ní ale dá přednost Evropě, asi kvůli jejímu silnějšímu kulturnímu zakořenění. ()

BigJohn02

Nejlepší Allenův film od Sólokapra. Atmosféra staré a ještě starší Paříže s historickými postavami je zábavná a nenudí. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem