Půlnoc v Paříži

• USA Midnight in Paris (více)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiální text distributora)

masek

Miluji filmy Woodyho Allena a Půlnoc v Paříži je prostě kouzelná. Velmi mile mne překvapil Owen Wilson, který je v tomto filmu skvělý. ()

PRASÁK

Velmi milej a pohodovej filmík, v němž se mísí komediální prvky s romantikou a fantazií. Mladá dvojice, která z USA přiletí do Paříže, kde se začnou dít podivný věci. Gil (herec Owen Wilson) a jeho partnerka Inez (herečka Rachel McAdams) začínají poznávat tohle město na řece Seine, ale každej jinak. Při „časovejch skocích zpět do 20. let 20. století“ tak Gil potká takový osobnosti světový kultury, jako: Ernest Hemingway, F. Scott Fitzgerald, Salvador Dalí nebo Pablo Picasso! A nestačí se divit!! A co se bude dít dál, na to se koukněte sami. Snímek režíroval americkej režisér, scénárista a herec Woody Allen, kterej točí filmy již vod počátku 60. let a na svým kontě má filmy jako: Seber prachy a zmiz, Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat), Spáč, Láska a smrt, Annie Hallová, Manhattan, Sex noci svatojánské, Purpurová růže z Káhiry, Hana a její sestry, Zločiny a poklesky, Alice, Stíny a mlha, Darebáčci, Match Point - Hra osudu, Kasandřin sen, Vicky Cristina Barcelona, Do Říma s láskou, Jasmíniny slzy, Kouzlo měsíčního svitu, Iracionální muž a mnoho dalších. ()

Rock4ever

Nádherná pohádka pro dospělé - svěží, plná typicky allenovského existenciálního humoru, se špičkovými herci, hudbou a výpravou. Woody skládá poklonu Paříži 20.let a zároveň si utahuje z lidí, kteří nostalgicky touží po starých lepších časech. Musím říct, že už mě dlouho nic podobným způsobem nenadchlo a nepotěšilo. Otevřete si "une bouteille de vin rouge" a nechte se unést kouzlem města tisíce světel. ()

bambiz

Tak tady mě Woody chytil a nepustil, zůstala jsem očarovaná kouzlem města a starých časů a iluzí, že ve vteřině se můžu přenést do snu o zlatém období kultury. Škoda jen zbytečné doslovnosti (je přece zcela jasné, co tím chtěl básník říci), ale ani ta okouzlení nenarušila. ()

Kacaba4

Příjemná oddechovka, která trošku stereotypně zobrazuje romantickou a uměleckého kvasu plnou Paříž. Příběh příjemně ubíhá bez příliš překvapivých dějových zvratů na vlně postupného objevování a utvrzování se o sobě samém. Nakonec se i odhodlají ke změně v osobním životě podle svých přání. Méně roztržitý a ztřeštěný Allenův film. ()

Roosevelt

Woody Allen v plné síle. Lze doporučit všem, kteří ještě nevěří na zázraky a rádi by nasáli atmosféru Paříže v časoprostoru. Owen Wilson navic podává skutečně skvělý "allenovský" výkon. ()

verrien

Jsem trochu jako Gil - s tou jeho touhou opustit šedou současnot. Ale kdo není? Kouzlo filmu spočívá jednak v atmosféře Paříže, a - a to především - také v tom, že hlavní hrdina zažívá sen řady z nás - setkat se se slavnými osobnostmi, které obdivujeme. Logiku v tomto příběhu nehledejte, ta sem ani nepatří. Co mi ovšem nesedí, je hlavní hrdina. Možná to byl záměr, možná ne, ale Gil je prostě trochu idiot. Intelektuálně na výši je jenom v porovnání se svou snoubenkou a její rodinou. Ale to by byl každý. Wilsona mám ráda, ale trochu propracovanější hrdina by se k účelům filmu možná hodil víc. Takhle nemůžu přijít na důvod, proč by se s ním všechny ty komplikované osobnosti bavily. Mimo to je ale tenhle film naprosto kouzelný, a kdyby mě Gil tak nerozčiloval, 5 hvězd bych neváhala dát. ()

MRParis

Další naprosto skvělý film kde hlavní roli hraje překrásná Paříž v dobách kdy byla nejkrásnější a nejúžasnější. Skvělý příběh a Woodyho pocta tomuto překrásnému městu, moc pěkný výkon Owena Wilsona a Marion Cotillard. Akorát mě vůbec nesedla role Rachel McAdams a její debilní a namyšlený americký rodiny, prostě reklama na typické Američany v cizím městě jinak to je naprosto skvělý film. Paříž je Paříž! ()

Sejkorka

Moc milý film. Uložen do speciálního šuplíčku "Relax". Nápaditý scénář, slušné herecké výkony. Úvodní pasáž ukazující krásy Paříže je neodolatelná. Zkrátka pohodička. PODRUHÉ 22-2-24 hodnocení beze změn. Je tu Hemingway, Piccaso, Lautrec, Gaugin, Bunuel, Dalí... a nakonec skromná prodavačka z antikvariátu v podání Léy Seydoux. ... ()

Foltest

Dlouho jsem se rozmýšlel, jestli ohodnotit čtyřmi nebo pěti hvězdami. Nakonec snímek dostal čtyři, jenom proto, že pět by bylo nespravedlivé vůči jiným skvělým filmům, které dostaly čtyři. Půlnoc v Paříži je na každý pád extrémně povedená. Byl jsem naprosto unešen zápletkou, která byla originální a do filmu se tak mohl plně promítnout zdravý tvůrčí duch. Na diváka dýchá dobová atmosféra, stejně jako celá Paříž. Protagonistova romantická linka s láskou z minulosti i z přítomnosti je povedená a závěrečná scéna setkání na mostě je pro mě nejsilnější z celého snímku. Rovněž se mi líbilo hlubší poselství a vyznění díla o nostalgii a o srovnání se s vlastní přítomností. Protagonistův vztah se snoubenkou je dobře vykreslen a jeho závěrečné vykročení na správnou cestu, kdy se člověk rozhodne jít za tím, co opravdu chce, je uspokojivé. Jediná věc, která mi ve filmu cyhběla, je tak humor, jenž, kromě scén se soukromým detektivem, se v celém snímku prakticky nevyskytuje. Vůbec mi to ale nevadí, jelikož film má spoustu jiných kladů a vřele jej proto všem doporučuji. ()

Karlito74

Tenhle film je tak krásně poetický, naprosto mě uhranul. Hudba i kamera jsou geniální. Atmosféra též. Hned bych si to s hlavním hrdinou vyměnil. Ovšem doporučuji v originále pokud máte stejný typ alergie na Lídl Mahdala.... ()

mortimerm

Celkom pekná, trochu umelecká komédia na jeden teplejší večer. Dej je primerane (ne)napínavý, všeobecne má film veľmi jemný spád. Ide skôr o pôžitok než zážitok, každopádne nestratí sa v ňom ani človek menej znalý umenia. Po vizuálnej stránke lepší priemer, rovnako nenáročné ako celý film. Doba a hudba sú ale konkrétnejšie a tvoria gro celého filmu, takže kto nemôže Paríž alebo 19. storočie či umelcov ani cítiť, pokojne môže Polnoc v Paríži vynechať. Inak film stojí za pozretie a získa si diváka hlavne svojou nenásilnosťou a nenáročnosťou či hereckými výkonmi Wilsona a Cotillard. Jeden z lepších! ()

pupidup

Spravedlive bych dala 4 hvezdy, ale Allen je nostalgik... a ja take...a take Miluji Francii a Pariz. Skoda, ze jsem film nevidela driv, nez se uskutecnily me navstevy Parize...ale i tak nostalgicky poznavam mista. A pak uz jedna skvela scena střídá druhou, ukazuje se šťastná ruka Allena pri výběru Wilsona do titulni role, podal totiz skvely vykon, byt ho moc jinak nemusim. Proste, moje uzasna pohadka na dobrou noc! ()

tortna

Dostať sa do deja udalostí o ktorých dnes vieme len sprostredkovane... môže to byť nebezpečné. V tomto filme však nie. Tam je to podmanivé a inšpirujúce. A čo k tomu treba? Odpoveď nájdete v polnočnom Paríži. Niektoré miesta na zemi majú proste skrytú historickú energiu, ktorá sa občas objaví a -vyleje- do priestoru a vy môžete zažiť to, čo je pointou tohto filmu. Hl hrdina je správne zažratým fanúšikom -zlatých čias-, ktoré však on sám, napriek tomu, že sa znaží, nezažíva. Odmieta sa zmieriť s praktickosťou doby aj svojej ženy... Herci výborní. Nedajte sa odradiť. Potom si to pozriete aj viackrát. Za mňa od Allena zatiaľ top. ()

SLPHR

Svižně dialogy, tak jak to umí jen Woody Allen, a relativně rychle tempo celého filmu, dělají z tohoto snímku velmi provedenou komediálně laděnou romantiku. ()

Janakin

Melancholický hlavní hrdina začínající spisovatel, sní o životě, o lásce a o Paříži. Je až neuvěřitelné, jak moc je tohle dílo odrazem smýšlení dnešních lidí. Dokonale mě to uhranulo a mám silné nutkání koupit jízdenku do Paříže, jen musím zkouknout jestli tam prší, Paříž je přeci nejkrásnější v dešti. Film o životě natočený a napsaný tak krásně, že snad každý kdo aspoň trochu sní jásá. Jedním slovem nádhera. Pomalé tempo, nikam se nespěchá, pokud chcete akci a hodně děje, tak se na to nekoukejte, nebude vás to bavit, ale pokud je vaše duše zasněná a ráda bloumá v minulosti, přítomnosti i budoucnosti nechte se unést, stojí to za to. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem