Zakázaná zóna

• Velká Británie Monsters (více)

Uplynulo šest let, kdy NASA objevila mimozemský život v naší sluneční soustavě. Sonda, která přinesla tento revoluční objev, se vrací na Zemi se vzorkem neznámé formy života k podrobnému zkoumání. Při vstupu do atmosféry ovšem sonda havaruje nad Mexickým zálivem a dojde k úniku této neznámé formy života, která se velmi rychle adaptuje na zemské podmínky. Na Mexiko je ihned uvalena karanténa. (PetriK12)

Nach

Pro mě jeden velký zapomenutý film, na který si jen matně vzpomínám. Vím, že zde šlo o postavy, které pátrají po mimozemském životu v karanténní zóně, kde jsou mimo jiné mimozemské houby a velká monstra. Vím, že mě to celé nudilo, postavy jsem si nijak nezamiloval a ona monstra figurují v příběhu minimálně. Ovšem krásně tento film ukazuje budoucí Garethův snímek: Godzillu. Která je vlastně to samé jen v dražším pojetí. Zde ale o něco více nudy. 50% ()

TomikZlesa

Monsters film který o monstrech vůbec není. Naštestí sem si přečetl dost komentů na to abych věděl co čekat. Díky tomu nejsem vůbec sklamanej, ba právě naopak, film těží spíš z dopadu monster na lidi a vzniklou situaci. Na druhou stranu kdybych měl brát v potaz např. to že lidstvo by se nebylo schopný vyrovnat s pár přerostlejma chobotnicema ??? asi by hodnocení vypadalo jinak. ()

Amroth666

Monsters - tenhle film mně od úvodu kazil náladu. Tolik jsem se těšil na béčková monstra živě, na styk s nimi, na více zapojenou americkou armádu, více živa a ono hovno. Hodně velká nuda a společně se Skyline další sci-fi sklamání, které mi zkazilo náladu. Tolik jsem se podle trailerů těšil na Monsters. Skyline oproti Monsters alespoň něco má a i mně to bavilo, ale na Monsters není čím člověka na tu hodinku a půl zabavit. Atmosféry moc nechybělo, ale jinak vlastně všeho chyběho až moc. Kdyby nebylo závěrečné scény, tak bych dal odpad. A ještě jedna věc, kterou sem musím napsat. Když se někdo snaží o vykrádačku z pověstného Nolanova začátku a konce, tak ať se radši nesnaží, protože to dopadá přesně nějak takhle. Potupný a nevypadající film postupně vyšuměl úplně. ____ OST 0/5 ____ ()

C0r0ner

Tak já čekal něco ve stylu Districtu 9 nebo Monstra, ale dočkal jsem se jenom nudného chození sem tam, které obstaraly dvě strašné postavy (jedna namyšlená kráva a jeden trotl). Skončilo to navíc úplně stejně jako to začalo, tedy nijak. Příšerky sice byly občas k zahlédnutí, ale zahodit takový potenciál je vyloženě trestuhodné. 40% ()

Dannysek4U

Situacni ramec docela fajn, trebaze po Cloverfieldu, Distriktu, Mlze a dalsich zacina bejt tech extraterestrialnich navstev mozna troxhu moc. Hlavni par hrdinu taky relativne faj a mexickej landscape bozi. Ale ty vykriky, jaky jsme my sami monstra, ktery nedokazou tolerovat nic jinyho nez sebe, ty uz me moc neberou. Kor kdyz jsou hulakany tak okate. A trebaze ma tenhole film rozhodne vic kladu nez zaporu, tenhle jeden zapor me krapet tocil. Proste zbytecne hrany na city. I tak ale za malo penez hodne muziky v rozhodne zajimavym prostredi. ()

Martrix

Tak teď už vím, proč získal Gareth Edwards důvěru producentů, že zvládne natočit novou Godzillu a dokonce i pokračování Hvězdných válek. Prostě proto, že je to vynikající filmař. V tomto žánru nemají Monsters obdoby a jsou natolik jiné, než klasické monster filmy, že to spousta lidí nepřekousne. Road movie napříč územím, kde se poflakují mimozemské formy života, natočená bez ambice předvádět akční scény, nebo ohromovat supertriky. A není to kvůli tomu, že by to Edwards neuměl (co umí předvedl v Godzille).Ty vizuální efekty tam samozřejmě jsou, ale spíš pomáhají dotvořit prostředí, kterým hlavní hrdinové procházejí a výrazně přispívají k autentičnosti celého příběhu. Právě ta uvěřitelnost, obsazení neznámých tváří, absence patosu, afektu a stupidních dialogů, dělá z Monsters výjímečný film, který mi udělal velkou radost. Škoda, že se Edwards nemohl scénáristicky podílet i na Godzille Snad jednou příjde den, kdy jeho film vydělá takový balík, že ho producenti nechají udělat svůj projekt s pořádným rozpočtem. ()

PROCESOR

Nemusím mít film, kde se vojáci řežou hlava nehlava s hnusáky z vesmíru. Spíše sem chtěl nějakou atmošku, spíše náznaky. Nějaký to zachrochtání, a pak nekonečný vteřiny plný hrůzy, že ústřední dvojice doslova ztuhne strachy. Ani bych ty monstra nemusel vidět. To vše sem si myslel, že dostanu tímto filmem, ale dostal sem, jednu velkou nudu. ()

Juto

Edwards je čarodejník s programom na efekty, ktoré spravil na svojom notebooku. Kalmáre, ktoré vyčaruje, vyzerajú ako skutočné monštrá, sú úplne strašidelné. Atmosféra filmu je tiež veľmi dobrá, škoda, že jeho softvér na písanie scenárov nemal rovnako pôsobivý algoritmus. 5,5/10 ()

Jermann

Velmi příjemný, civilně a přirozeně podaný katastrofický indie-filmík s nádechem dobrodružného cestopisu. Zprvu protivná ústřední dvojice si pomalu, ale jistě získala mé sympatie a teprve průběžně, při zdolávání všelijakých úskalí, se oba projevili jako zdatní poutníci i sparring partneři. Akce si tu člověk moc neužije, zato pocit něčeho neblahého ve vzduchu je všudypřítomný a dosti sugestivní. Skoro až magické finále na benzínce je pak velkolepou tečkou za tím naším výletem.. když pominu ten totální průser, co v náznaku probliknul už v úvodu. Tough luck. ()

okkac

Gareth Edwards je šikovný chlapík, který dokázal za směšné peníze natočit o dost draze vypadající film. Natáčení bylo v podstatě partyzánské, sem tam nějaká povolení, kromě ústřední dvojice byli zbytek domorodí neherci a štáb čítal 7 lidí. Veškeré další úpravy probíhaly v počítači, včetně takových detailů, jako i přepisování cedulí plus tanky na ulici, helikoptéry a stíhací letouny ve vzduchu, vraky a rozbořené budovy, kde to vše vypadá poměrně dost realisticky. Včetně samotných moster, která se tu ale vyskytnou spíše sporadicky a jen jeden druh. Takže byla by chyba očekávat akční snímek, je to spíše road movie o dvou lidech, kteří se postupně sbližují v originálním prostředí. Přesto zážitek zůstává tak na půli cesty. 6/10 ()

sir-dave

Působilo to na mě jako nějaký sled vystřižených scén, které nikdo nepotřebuje, například z Války světů, či jiného komerčního trháku. Žádná akce, žádné detailní záběry na příšery (když už, tak většinou v noci). Two people just walks... Přinejmenším si to ale slabší tři hvězdy zaslouží. Natočené za směšné peníze, štáb pomalu nulový a druhá polovina měla i něco do sebe. 50% ()

tomeek

Velice příjemná podívaná se sympatickými herci, obzvláště na Sam se dobře dívalo. Žádná panikařící skupina teenagerů, všechno působilo reálně, pseudodokumentární kamera, příjemná hudba atd. Ale potom je tu jedno velké mínus, a to dramatizace děje. První hodinu filmu se opravdu nestane nic, co by Vás trochu probralo. Konec na benzínce je asi nejzajímavější moment z filmu, i když (SPOILER) bez té pusy by se to obešlo. Vadily mi jenom ty počítačové dodělávky, které mě trošku bily do očí. Dobře se na to dívalo. 3,5* ()

bartias

Podivuhodné sci-fi o monstrech z vesmíru s vyloženě dokumentární atmosférou loni natočil neznámý Angličan Gareth Edwards. K realizaci příběhu o mimozemských životních formách, které se zabydlí v Mexiku, mu stačila jedna kamera, dva herci a nespočet bezesných nocí doma na kompu během práce na neuvěřitelně povedených digitálních efektech. Za to, že dokázal natočit profesionální kombinaci nezávislého filmu s rozjímavými ekologickými podtóny a katastrofického spektáklu ve stylu Monstra (Cloverfield) případně vzdáleně podobné senzace District 9 si zaslouží obdiv. Škoda, že všudypřítomný "hype" slibuje něco, čím Monstra nejsou. Otevřený konec bez pořádné pointy pak o to víc zamrzí. 7/10 ()

3n3my

U mňa len lepší priemer. Prečo? Sci-Fi možno 5 minút (aj to len lacné prevažne v tme), dráma možno celý film (ale len priemerná) a akcie je minimum na zavádzajúci názov. Niektoré scény sú síce fajn, ale v dramatických momentoch často prekvapujúco zlyháva kamera (ako keby je režisér nerozhodný medzi autentickejšími zábermi v pohybe ako statickými). Tie katastrofické zábery sú naopak fajn, aj herci sympatický, no lacného dojmu sa zbaviť nemôžem a myslím že na Monsters čoskoro zabudnem. ()

Immortal17

Velice zajímavý film vedoucí k zamyšlení. Nádherné vizuální efekty na konci ve mě vyvolali jakýsi pocit štěstí? Aneb nevím jak jinak bych to lépe nazvala. Po celý film jsem čekala, kdy konečně spatřím nějakou tu příšeru zblízka, ale to je právě ta pointa ve filmu, to nejlepší až na konec. Byla jsem hrozně zvědavá, co to asi nakonec vyplivne a nestačila jsem žasnout. :) Na mé oblíbené sci-fi filmy "Válka světů" a "Mlha (2007)" to ovšem nemá ani náhodou. ()

Radiq odpad!

Monstra? Spíš obří suchozemsky chobotnice se světlama. Celou dobu se tam nic neděje, hlavně začátek je nudnej a zdlouhavej a pokud čekáte, že se to zlepši, tak omyl. Jedna noc v džungli sice zavání smrtí, ale to je tak jediny. Největší lekačka je ta bezdomovkyňa ke konci. Žádný napětí, nic. Nuda největší, o ničem, nic se tam nestane, nečumte na to! ()

TomStall

K Monsters mám podobné výtky jako k Cestě.. Ne nezajímavé, ne hloupé, ne nudné - jen trochu rozvláčné a s absencí momentu překvapení. Palec nahoru za slušné herce ()

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (více)

Nová Godzilla bude „realistická“

Nová Godzilla bude „realistická“

19.09.2012

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures plánují nový film o legendárním monstru už několik let. Až teď ale projekt konečně dostal zelenou a jeho premiéra je stanovena na 16.… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V