Oškliví Američané (TV seriál)

Ugly Americans

Animovaný / Komedie / Horor

USA, 2010–2012, 11 h 22 min (Minutáž: 22 min)

První díly výborné - zoufale nadpřirození hrdinové řeší své všední problémy v povědomě zvráceném světě, který je pestrý téměř jako Futurama nebo Neopolis z Moorova Top Ten. Nápady ohledně každodenních trampot ale, žel, prořídnou a děj rychle klesne k ohraným zvratům, unaveně epickým zápletkám a zesměšňování celebrit. Svěží tvárné charaktery se bortí, nastupuje zklamání. Není to zlé, jen to nevydrželo být skvělé.(14.4.2013)

Konečne po dlhej dobe je tu nový animovaný komediálny seriál. V čase kedy klasikám ako South Park, Family Guy alebo Simpsonovci už dávno dochádzajú nápady a strácajú dych, prichádzajú Hnusní Amíci. Pri sledovaní prvých dielov som chcel ísť na 5*, ale po zhliadnutí celej série musím jednu hviezdu zraziť. A to z dôvodu, že niektoré epizódy sú kvalitívne slabšie a že sa často stáva, že prichádzajú hluché miesta. Na druhú stranu však musím pochváliť skvelý cit pre paródiu. Scény s parodovaním hororových klasík sú naozaj veľmi podarené a často som neveril vlastným očiam (parodujú sa ako ,,novinky" typu Kruh, Saw a podobne, tak aj klasiky v podobe Rosemary ma detatko, Psycho, Vtaci, Godfather a podobne). Ja ako fanúšik hororu a možno ešte väčší fanúšik hororových paródií, som sa dosť pobavil a teším sa na ďalšie diely, ktoré by mohli zaplniť hluché miesta predchádzajúcich dielov. Potenciál je rozhodne veľmi veľký. P.S. Seriál mi veľmi pripomínal Zombieho film The haunted world of El Superbeasto. EDIT: Druhá séria je pre mňa sklamaním. To, čo sa mi na prvej sérii páčilo je tu úplne potlačené. Škoda.(6.2.2011)

Tak z tohodle seriálu brečím okamžitě po spuštění. V hnusné animaci zobrazený ne tak úplně normální svět, kde krev, sliz a stromovo semeno stříká na všechny strany, na každém druhém záběru je krom hlavních postav naprosto jiné monstrum a kde by se za slovník nestyděl žádný dlaždič. Přízemní a zbytečně násilnické? Kdeže. Neuvěřitelně hustá směs narážek, parodií a vtípků a docela i rozumný příběh v každé epizodě. Určitě bod za King Konga a samozřejmě za dračici Callii, jejíž démonské praktiky jsou prostě... démonské!(26.7.2011)

Solídna vec. Ten svet v ktorom sa to odohráva je super. Ale seriál nemá takú kadenciu vtipov ako som dúfal. Napriek tomu sa mi páči brutalita s akou sa tu všetko rieši. Určite to nesadne každému. A aj tomu, čo to sadne musí byť jasné, že sa nejedná o geniálne dielo. Tvorcovia mali dosť priestoru z toho vytrieskať viac. Napriek tomu raz za čas sa tu nájde nejký brutálny vtip, ale celý serál je mne osobne sympatický. Odporúčam hlavne tým, čo minulujú kreslený čierny humor a už sa hľadajú niečo ďalšie po South parku, Simpsonovcoch, Family Guyovi a podobným. Ugly Americans je síce o triedu horšie a ale stále nadpriemer. Jediný seriál kde je moderátor riť. 75%.(16.2.2013)

Seriál Ugly Americans má neskutočný potenciál, pretože sa u neho môže vyskytnúť prakticky akákoľvek postava (ale naozaj akákoľvek- napr. vznášajúci sa mozog). Tento zatiaľ nebol plne využitý (sranda nastáva väčšinou len pri zombiekoch), ale zato oceňujem štýl rozprávania a (spočiatku nesympatickú) animáciu, ktorej sa z času na čas podarí vystrúhať aj nejaký cool komixový záber.(8.5.2010)