Oškliví Američané (TV seriál)

Ugly Americans

Animovaný / Komedie / Horor

USA, 2010 - 2012, 11 h 22 min (Minutáž: 31x22 min)

Satira na americkú integračnú politiku v hororovom šate. Geniálne a vskutku nápadité vtipy a gagy sa tu nájdu. A čím viac hororov a sci-fi béčok poznáte, tým viac sa budete zrejme baviť. No na druhej strane mi nie vždy humor sedel a niekedy som sa nudil, resp. som sa vôbec nesmial a neprišlo mi to vtipné. Keď si to spriemerujem tak sú to jasné 3*.(5.2.2012)

Zbrusu nový a hodně nadupaný seriál, který se po slušném pilotu rozjel do opravdu nečekaných rozměrů. Každý díl začíná parodickou scénou na populární horory typu Kruh, Saw, Amityville Horror, Sliz nebo dokonce Twillight, a pak se rozjíždí vlastní příběh, většinou hodně morbidní, oplzlý a plný vtipných detailů a postřehů, že je téměř nemožné je všechny hnedka zaznamenat. Objevuje se tu nespočet filmových monster jako zombie, upíři, vlkodlaci, King Kong, démoni, čarodějové nebo vymyšlených příšer typu šoustající stromy, siamská dvojčata a létající mozek. V takovém paralelním světě se meze nekladou, takže pevně doufám, že v následujících sérií si autoři podrží svou vysoko postavenou laťku.(9.1.2011)

Tenhle seriál je něco úplně jiného a rozhodně ne něco co by se dalo označit nálepkou normální. Děj je zasazen do alternativního New Yorku a jediný, kdo je normální je hlavní hrdina Mark Lilly. Dokonce má i obyčejnou až nudnou práci sociálního pracovníka. Tím však normálnost končí, jeho holka je démonka, spolubydlicí zombík, nejbližší spolupracovník čaroděj a nadřízený démon. Ani ti se kterým pracuje nálepku normální nedostanou, vždyť mezi ně patří mozek, koala, siamská dvojice a spousta dalších příšer a tvorů, tak různorodých jak si jen dovedete představit. První série má jen 14 epizod a během nich vás naprosto okouzlí směsice černého humoru, nechutností a popkulturních odkazů. S klidným svědomím ho nelze doporučit nikomu, kdo hledá něco normálního, na druhou stranu pokud hledáte něco "jiného", tak Ugly Americans jsou právě pro vás. *** Tak a mám za sebou i druhou sérii tohoto animovaného skvostu a bavila mě stejně jako ta předchozí, i když mi některý díly přišli trochu slabší, tak jsem pořád nad míru spokojen. Určitě se k Ugly Americans ještě někdy vrátím a zopakuju si jejich šílené příběhy. Chybu to má vlastně jedinou, že není víc dílů. Postavy jako Grimes, koala Doug nebo Twayne určitě dlouho nezapomenu a Callie rozhodně má můj hlas v kategorii nejvíc sexy animované postavy...(27.5.2014)

Boží. Animace, prostředí, postavy i všechny ty živočišné/robotické/rostlinné a bůhvíkteré ještě druhy jako by vypadli z osmdesátkových undergroudových amerických komiksů včetně pseudosociálních témat posunutých do dnešní situace. Imigrační politika, otázky identity a multikulti společnost posunutá do krajní absurdnosti. Pořád to ale zůstává inteligenčně několik tříd nad takovým South parkem nebo Family guyem a narozdíl od nich ty různé narážky nepůsobí ofenzivně nebo prvoplánově, jen tak mile šíleně.(2.6.2013)

Tak tohle je naprostá uchylárna, první dva díly nic moc, pomalu jsem se do toho dostával, ale pak se to rozjelo. Co díl, to bomba, prostě svět, ve kterém je možné všechno a hlavně něco uplně nového. Je škoda, že je zatím tolik málo dílu, Ugly Americans má v sobě velký potencionál. Díl, ve kterém se městem šířila nemoc Larryho Kinga, když všichni dostávali jeho podobu, mě fakt dostal :D(13.4.2011)