Oškliví Američané (TV seriál)

Ugly Americans

Animovaný / Komedie / Horor

USA, 2010, 31x22 min

Konečne po dlhej dobe je tu nový animovaný komediálny seriál. V čase kedy klasikám ako South Park, Family Guy alebo Simpsonovci už dávno dochádzajú nápady a strácajú dych, prichádzajú Hnusní Amíci. Pri sledovaní prvých dielov som chcel ísť na 5*, ale po zhliadnutí celej série musím jednu hviezdu zraziť. A to z dôvodu, že niektoré epizódy sú kvalitívne slabšie a že sa často stáva, že prichádzajú hluché miesta. Na druhú stranu však musím pochváliť skvelý cit pre paródiu. Scény s parodovaním hororových klasík sú naozaj veľmi podarené a často som neveril vlastným očiam (parodujú sa ako ,,novinky" typu Kruh, Saw a podobne, tak aj klasiky v podobe Rosemary ma detatko, Psycho, Vtaci, Godfather a podobne). Ja ako fanúšik hororu a možno ešte väčší fanúšik hororových paródií, som sa dosť pobavil a teším sa na ďalšie diely, ktoré by mohli zaplniť hluché miesta predchádzajúcich dielov. Potenciál je rozhodne veľmi veľký. P.S. Seriál mi veľmi pripomínal Zombieho film The haunted world of El Superbeasto. EDIT: Druhá séria je pre mňa sklamaním. To, čo sa mi na prvej sérii páčilo je tu úplne potlačené. Škoda.(6.2.2011)

Seriál Ugly Americans má neskutočný potenciál, pretože sa u neho môže vyskytnúť prakticky akákoľvek postava (ale naozaj akákoľvek- napr. vznášajúci sa mozog). Tento zatiaľ nebol plne využitý (sranda nastáva väčšinou len pri zombiekoch), ale zato oceňujem štýl rozprávania a (spočiatku nesympatickú) animáciu, ktorej sa z času na čas podarí vystrúhať aj nejaký cool komixový záber.(8.5.2010)

Boží. Animace, prostředí, postavy i všechny ty živočišné/robotické/rostlinné a bůhvíkteré ještě druhy jako by vypadli z osmdesátkových undergroudových amerických komiksů včetně pseudosociálních témat posunutých do dnešní situace. Imigrační politika, otázky identity a multikulti společnost posunutá do krajní absurdnosti. Pořád to ale zůstává inteligenčně několik tříd nad takovým South parkem nebo Family guyem a narozdíl od nich ty různé narážky nepůsobí ofenzivně nebo prvoplánově, jen tak mile šíleně.(2.6.2013)

Asi nejbizarnější a nejšílenější animák, co je k dispozici. Taková tvrdá verze Futuramy, kde s votevřenou hubou neustále čumíte co se to tam kurva děje. Díly jsou ale dost nekonzistentní, některý slabší a občas nuda. Ale zase tam šoustaj démoni, takže celkově naprosto chápu že to je považovaný za kult !(23.11.2014)

Žádnej seriál už mě takhle dlouho nepobavil... Originalitu oceňuji ze všeho nejvíc, a proto mi UA přirostl k srdci. Představte si alternativní New York obývaný různými monstry, zombíky, upíry, vlkodlaky jakožto legálními občany... přidejte notnou dávku parodického, absurdního humor, vulgarity, zvrhlosti, vynásobte to deseti a dostanete čtvrtinu tohoto seriálu... Sociální pracovník Mark Lilly žijící v alternativním New Yorku se spustou monster a podobných kreatur, řeší každodenní problémy jak v osobním tak v pracovním životě...(8.6.2013)