Andre3000

Tak na popud manažera naší společnosti, který film proklamoval kvůli geografické blízkosti jsem se na film opravdu podíval. Broumov a Česká Skalice, na jejíž základní škole byl film prý natáčen jsou opravdu nedaleko od Hradce. Příběh mě zajímal o tom žádná, ale tak nebudu Vám nic nalhávat. Nebýt toho doporučení a vidiny blízkých měst, tak se na film nepodívám a asi ho i po chvíli vzdám. Nechci říkat něco amatérismu, ale nebylo to ono. ()

Dannysek4U

Ten scenar je fakt na pest a zpracovani je kruta amaterina. Je to dno, ktery postrada nazor i tvar. Ale par svetlejch momentu v nem prece jen pableskuje... ()

Hans.

Těžko říct, jestli je to myšleno jako odstrašující příklad, nebo jako sonda do všedních dní jedné ,,normální školy",každopádně tomu nechybějí někdy až moc vypjaté scény z kterých mrazí a dělá zle zárověň... Těžko uvěřitelné, že by se tohle někde dělo a všichni by zůstali jen tak nečinní. ()

Ruuzha

To co bych k problému, na kterém je film založen chtěl říct zde nemůžu publikovat a možná by to bylo i lehce protizákonné, tak alespoň tedy k filmu samotnému. Přišlo mi to jako slabý pokus o české Nebezpěčné myšlenky pojatý trochu drsněji a zaměřený na současný ožehavý problém českých škol a Česka vůbec. Bohužel poměrně dost slabé herecké (ne)výkony tomu moc šťávy nedodaly nehledě na řadu dávno vyčpělých herců, kteří si tu přihřáli polívčičku. Nicméně se někdo nebál se do toho pustit a to oceňuji. 60% ()

Ice123

No co k tomu říci. Námět dobrý, ale zpracování hrozný. Kdyby alespoň hraní vypadalo na úrovni amatérského divadla, ale až na Potměšila (ten toho ředitele hraje výborně) je to té kvality, jaká tam ve skutečnosti je... Žádní herci jen posbíraný děti z ulice s učitelem, který se sice snaží hrát, ale je až moc vidět, že s tím nemá téměř žádné zkušenosti. Abych neopemenul, tak samozřejmě jsou zde další herečky, jako Šulcová, Leichtová, Bohdanová, ale ty tam maj tak malé role, že to na výsledku opravdu nic nemění.... 30% a můžou být ještě rádi. ()

blitzer

Na Bastardy jsem se kouknul jenom proto, že jsem byl zvědavej na strejdu Hajíčka z Krucipüsku, kterej hraje uchylnýho chemikáře; navíc ve filmu zazněla spousta songů z jeho nový sólový desky, což mě docela potěšilo (naopak ten slovenskej rap byl otřesnej). S dějem už to bylo horší. Chování těch malejch smradů bych docela i věřil, ani Magnusek mi nepřišel zas tak špatnej, ale většina dalších postav se chová úplně jak z jinýho světa (ředitel, uklízečky, prodavačka, inspektor MŠMT...). Navíc ten krimi motiv nebyl moc dobrá volba, jednak na film ze školního prostředí je tam těch mrtvol nějak hodně a pak taky konzultace s nějakým kriminalistou by nebyla na škodu, protože jestli vyšetřování ve skutečnosti (bylo-li to opravdu založeno na reálným základě) probíhalo tímhle způsobem, tak to potěš. PS: Dlouho už jsem neviděl Bróňu Poloczeka, tak mě překvapilo, jak je pohublej... asi na tom chudák nebude už moc dobře :( PPS: V seznamu herců tady chybí POMO :) ()

WolfR

Námět Bastardů je velmi zajímavý a mohl z toho vzniknout sakra dobrý film! Ale nestalo se. Zpracování je totiž na velmi nízké úrovni. Děj prakticky neexistuje, scénář je děravý a plný všemožných nelogičností, něco tady prostě nehraje, a že je toho dost! Hodněkrát jsem si prostě řekl, WTF?! Potom herecké výkony jsou naprosto nepřesvědčivé a povětšinu trapné, a režie, ta selhává úplně. Tak proč nakonec 2 hvězdy, když Bastardi vypadají jako amatérský film? Protože jsem se z nějakých důvodů i u takové kraviny celkem bavil. Možná i díky přemíře vulgarismů, jednoduše, i když to bylo sprosté, tak jak to bylo, byla to zábava. A i hudba rozhodně nebyla k zahození. Proto nakonec 2 hvězdy. ()

Riley

SPOILER. Taková morální hádanka. Když vám tři romové, kteří jsou grázlové nejtěžšího kalibru (stejně jako jejich rodiče) znásilní a zabijí sestru a nikdo je za to nepotrestá, je v pořádku vzít spravedlnost do vlastních rukou a potrestat je ve stylu oko za oko? Nechci být rasista, ale bohužel mi jich nebylo líto ani trochu. Nebo bohudík? 60% ()

KajusaK

Dost zajímavý český film, se zajímavým scénářem. Bavil mě, zasmála jsem se - troška černého humoru neškodí. Některé scénky byly až moc přehnané, ale moc mi to nevadí.. ()

dr.fish

Určitě jsem už viděl spoustu horších věcí. Je to takový "bakalářský příběh", tempem i kvalitou zcela odpovídající cyklu "Nad dopisy diváků". Nijak mne nerozčílil ani nezklamal, zároveň je ale jisté, že si ho nebudu pamatovat déle než den. 55% ()

TomPrusik1

Bastardi jsou rozhodně kontroverzním filmem, který se za svoje názory nemusí líbit každému. V moje hodnocení se ale zaměřuje na filmařskou kvalitu, která není tak skvělá. Film nám chce říct, jak je naše společnost a školství (a také kinematografie) v prdeli. Začíná to klasicky, učitel přichází do nové školy (dobrovolně!!!) a chce zjistit více o podezřelých dětech (povětšinou cikáni), kteří znásilnili a zabili jeho sestru. Hned první den pozná, že je ta škola více v hajzlu než si myslel a zkouší s dětmi nějakým způsobem přežít (tj. nacvičuje s nimi divadlo, jí jim svačiny, jezdí při tělocviku autem a děti za ním běží...). docela dobře jsou vymyšlené některé postavy, ať už tlustý učitel, zmatený ředitel, školník, který ví že to s nimi nedopadne dobře, uklízečky které už brzy budou učit, chemik znásilňující žačky a ani neví kolik jim je let a nesmí chybět ani místní mafián, kterého se všichni bojí a jeho gorila Rytmus. Postavy jsou opravdu zajímavé a dlouho jsem takovou pestrou partičku neviděl. Kámenem úrazu je mizerný scénář a režie a občas herecké výkony herců ve vážných situacích. Scénář sice obsahuje DOST ČERNÉHO HUMORU (nebo humoru, který humor být neměl, ale je), ale chybí mu vážná část. Když postava brečí, tak by nám jí mělo být aspoň trochu líto a to se nějak nedaří. Pak jsou tam takové nesrovnalosti. Př. Magnusek se baví s učitelkou a ptá se jí: ,,Proč si sem šla?" a ona ,,Učila jsem na gymnáziu, ale manžel mě podváděl s mladší kolegyní a tak jsem šla sem." Ale pořád nechápeme, proč si vybrala zrovna tuhle nejhorší školu a za celý film se to už nedozvíme. A takových chyb je víc. Pokud hledáte něco vážnějšího, co ve vás může vyvolat diskuze, jděte do Zkažené mládeže. Bastardi se o něco takového pokouší, ale opravdu se jim to nedaří. 40% ()

WinnJets

Výše mého hodnocení samozřejmě neodpovídá kvalitě filmu, na kterém by se bezpochyby dala najít celá škála nedostatků... ale prostě si nemůžu pomoci a musím ocenit to, že se v dnešní době (plné Kocábů a jiných vlezprdelků) našel někdo kdo byl ochoten jít s kůží na trh a zarýpat do problémů, na které se spousta kompetentních lidí v naší zemi tváří jako kdyby snad ani neexsitovaly (viz. třeba hranice trestní odpovědnosti nezletilých, problematika romské komunity a s ní spojená pozitivní diskriminace, atd). Smutné je pak především to, že se film v mnohých okamžicích velmi přibližuje realitě, která na některých ZŠ nastala po nuceném zrušení zvláštních škol a vždy mě pak dokáže vytočit když si přečtu jak nějaký páprda z EU plácne neskutečnou kravinu o tom co by se všechno mělo vylepšit aby rómové mohli ve školách dosahovat lepších výsledků... Dál to již raději rovádět nebudu, jelikož bych se nakonec dostal někam kde už by to s filmem jako takovým nemělo absolutně nic společného a to na zdejší stránky samozřejmě nepatří... ()

LukeUp

Na tohle se bohužel nedá říct snad nic jiného, že takhle to bohužel někde vážně vypadá. Smutný fakt, který tento film popsal výborně. ()

Radiq

Skvělě vybranej hlavní hrdina, to bylo řečeno ironicky. Větší pako, knedlika a trotla sem neviděl. Ale beru to tak, že to byl záměr. Vykreslení těch sviní malejch, to je něco jinýho. Liskat, to je málo a zabít je nemůžete (fakt ne?). Nejde jenom o mory, i když ti to v sobě maj asi nejvíc. Jejich chování má šokovat, lice samá kurva piča čurák jebat, no co si někdy dovolujou, to je moc, ale nedivil bych se, že se takoví hajzlíci někde najdou. Jinak je to film dost o ničem. Nejspíš má ukázat, co je možný, že se někde děje. A je to hnus... ()

KatanaCZ

Kolega Radek99 píše, že Tomáš Mangusek lže, na každém šprochu pravdy trochu, v tomto případě jen trochu, respektive nelže tak úplně. Jsem původně rovněž učitel a upřímně, studentů podobných těm ve snímku je až až, záleží na škole, ale i kraji ČR, rozhodně se nejedná o nějaký přestřelený výmysl. Vím o učilišti v ČR (nechci specifikovat), kde jeden z žáků upálil svého spolužáka, prakticky jen tak, ze zábavy, zde byla naštěstí policie prozíravá a ono "dítě" dostalo basu, tudíž ano, žáci podobní těm ve filmu existují i v naší malé zemičce. Snímek beru jako takové připomenutí si toho, že je třeba být v pozoru...Jinak je film natočený poměrně amatérsky, což však přidává na originalitě. ()

chelseaman22 odpad!

Po deseti minutách jsem film vypnul a smazal z pc. Tohle vážně není pro mne. Od filmu chci více, než se dívat, jak Romové znásilňují. Nikoho rozumného tento film nenadchne. ()

st.verka

Působivější, než většina hororů. Byl to jeden děs, který se mísí s pocitem bezmoci, skutečností, že tak to prostě je. Tohle se jen tak strávit nedá. I přes ten závěr, který nabídl příliš jednoduché řešení. Natočení tohoto filmu určitě vyžadovalo notnou dávku odvahy. Verbal má u mě za svůj komentář jedno velké plus. ()

ladyDOOM

Byl to docela dobrý námět na sociální drámo, ale vzešla z toho jen spousta špatných "hereckých" výkonů, spousta zbytečných střihů, spousta trapnosti a spousta Vrbovského drsňáckého rapu.. Jako nechápu, že jsou ještě další dvě pokračování..?? Dvě za ten nápad a to jsem ještě štědrá žena :) ()

Lachtaan

Bastardi jsou nejen nechutným brakem z filmařského hlediska, ale i neurvale přesným náhledem do nekompromisního prostředí neustálých rozkolů mezi etnickými menšinami v naší oblasti. A právě z tohoto důvodu mi dodnes jako jeden z mála českých filmů leží dost detailně v hlavě. Každá vypjatá scéna je zde ne jako z filmu, ale jako ze skutečné msty, která nezná hranic. ()

rodo

Nechtěně komické, špatně zahrané, nelogicky vystavěné, místy trapné; to vše vystihuje tento nepovedený film. Jediné, co vyznívá dost reálně, jsou hlášky mladých herců. Pracoval jsem ve školství a dokonce tři roky v pasťáku jako vychovatel, ale až do těchto intencí žádná situace nikdy nezajde. Tady dostává realita hodně na frak. Chápu snahu Tomáška Magnuska, který vystudoval speciální pedagogiku, o drama ze současného prostředí se záběrem na problematiku, která naší společnost hodně trápí, ale tohle je prostě překombinované. Určitě stačilo napsat drama na téma znásilnění, viny, svědomí a trestu. Ale tento film nefunguje ani jako thriller, i když na tom určitou vinu má i režie. A prý nás čekají i Bastardi II, tak to teda nevím. Kdyby se ale vyměnil režisér a scénárista by zapracoval na reálnějším příběhu, tak možná ... ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová