AngiS

Já ani nějak nevím, co říct. Krom toho, že mi po celou dobu filmu bylo z těch fakanů na blití. A nevim, jestli to bylo zahraný amatersky, nebo ne. A v podstatě mi to je uplně jedno. Na jednu stranu mi konec filmu přišel.. nevím... pitomej? Na druhou stranu co s takovejma zmetkama jinýho dělat, když ostatní jen zavírají oči. ()

MareT.

Amateřina jak hrom s hrstkou kvalitních herců, kteří ale stejně nemají nic moc co hrát. Největší roli sehrává vulgární neherecká mládež, která ale zároveň celý film i táhne dolů. Teda nejenom oni. Celý scénář téměř nemá smysl, logické nesmysly v každém políčku a příběh je jen aby se neřeklo. Nic se neřeší, jenom se sedí, nadává a smutně kouká. PS: doufám, že toto se opravdu v žádné škole neděje, protože mi z toho bylo místy zle. ()

Hanys_

Tomáš Magnusek není Michelle Pfeiffer a Petr Šícha rozhodně není Fernando Meirelles....žádné pořádně drama se tedy nekoná. Emoce se nedostavují - maximálně sem tam nějaké pousmání nad hláškou malých neherců, ale jinak jsem spíš celou dobu nechápavě civěl na monitor, co že se to dvojice Magnusek&Šícha snaží vlastně říct...Navíc film působí i vizuálně hodně telenovelsky, zvuk byl strašný a herci pomalu horší než dětští neherci...odpad byl zase blízko. ()

Stružák

Jedna hvězda za ten námět a docela sympatické uklízečky (nejlepší role z celého filmu)... Díky nehereckým výkonům, nezajímavým dialogům a takové nekomediální komedii a nedramatickému dramatu působí i relativně krátká stopáž jako věčnost. Filmu nepomohla ani zdravá míra alkoholu v žíle. ()

SphereF odpad!

Otřesně hloupý scénář, režie i herecké výkony! To bylo něco neskutečně strašného. Jak si někdo může myslet, že se mu povede udělat dobré české drama z toho, když budou všichni mluvit sprostě a chovat se jako opice...Jak celý film skončí bylo jasné po 5ti minutách, dodíval jsem se na to, protože jsem nechtěl věřit, že je to opravdu tak bezbřehá sr**ka, jak se zdá...Bohužel opravdu byla. Rozhodně nedoporučuju. Po tom všem jsem si na ČSFD všimnul, že do kina jde druhý díl. Neuvěřitelné! ()

janisska odpad!

Promítat místo Srpski film na Festivalu otrlého diváka. Xenofobní, špatně udělaná kravina s otřesnými hereckými výkony. ()

kery-

Film, ve kterém obsazení zdejšího šéfíka beru jako jediný důvod k tomu, aby byl vůbec na čsfd zařazen. Jaká je asi šance na to, že si na film zítra vzpomenu? Určitě podstatně menší, než že romové budou z regálů v obchodech shazovat horčice a znásilňovat a zabíjet svoje učitelky... ()

Paity

Všichni víme, jací umí být děti. Myslím, že každý kdo se na film díval, tak ví, co to znamená zvládnout totální fakany, které odmítají vše a smějí se vám do ksichtu. ()

Frecklie

Tahle věc mi přijde úplně celá dost přehnaná. To chování všech dětí, učitelů, uklízeček, táty nejnebezpečnějšího spratka ve škole a rádoby detektivů je tak přitažený za vlasy. A nebo možná já jsem naivní a říkám si, že takhle to prostě nechodí a je to až moc neuvěřitelný. Jediná realistická scéna bylo znásilnění Kristýny Leichtové. 2* dávám za Rytmuse a za to, že mi z toho filmu bylo zle, a to nejspíš mělo... ()

Foxhound#1

MOŽNÉ SPOILY. Docela rozporuplné dílo. Na jednu stranu místy dobré drama a humor, ovšem při sledování tohoto filmu ve vás roste agrese a pocit vzít cihlu a rozmlátit s ní nějakýmu podobnýmu hajzlíkovi lebku. O sílícím odporu vůči jisté nepřizpůsobivé komunitě spoluobčanů nemluvě. Avšak když ti šmejdi postupně chcípou a hlavní hrdina dostává jistý pocit zadostiučinění, vstupuje do vás blažený pocit. Uvidíme jestli se povede zamýšlené pokračování. ()

Piškotka

Docela zdařilý pokus zfilmovat téma pokrevní msty. Snímku však chyběla hlubší propracovanost, začátek byl useknutý, samotná vražda se dostala do pozadí, aby se semtam o ní mihla zmínka. Možná to byl záměr, protože ukázka školního prostředí určitě upoutala nejedno oko divákovo tak, že zapomněl, že tam nějaká vražda vůbec byla. Smíšené třídy o malém počtu žáků ukázaly, co si možná všichni myslíme, ale tenhle možná pro někoho až extrém mě vůbec nepřekvapil. Vulgarita, emoční plochost, naprostá bezcílnost a zdeptaní učitelé. Cílem není učit, ale hlídat. Hlídat svou nebo jejich důstojnost, integritu a zdraví? Toť otázka. Někteří odcházeli, jiní si užívali. Náš hrdina, bratr zemřelé, se jako pedagog docela uchytil. Volil netypické metody, aby aspoň trochu zaujal. Místy mi to přišlo, že se mu ve škole líbí, že zažívá učitelskou satisfakci, aby zanedlouho byl zase down. T. Magnusek ho herecky zvládl dobře díky přirozenosti, ale nemusel se tak ovládat a mohl více popustit nervy na uzdě. Na konci se mu to docela povedlo. Ostatní herci v protikladných rolích než ve kterých je všeobecně známe - třeba J. Šťastný nebo L. Potměšil. To jsou pro mě typičtí klaďasi. Dovolila bych si podotknout, že nebýt syna bohatého podnikatele (ten kec, jak leží v tratolišti krve, jsem mu fakt nevěřila), tak by film vyzněl zřejmě utlačovatelsky a rasisticky. Možná to tak bylo schválně, abychom se přece jen někoho nedotkli. ()

Prochy38

Já se nebudu rozepisovat, protože po tomto filmu mám zvednuté mandle. Vlastně ne po filmu, ale po tom, co jsem tady přečetl. Film má obrovské poselství a T. Magnusek si jak za scénář, tak i hlavní roli zaslouží obrovské uznání. Proč? Protože problém, který film popisuje je. A řeší to někdo? Ne!! A víte, v čem je hlavní problém? Ne v dětech, ani ne ve školách nebo učitelích. Ale v rodičích (děkuji J. Šťasnému za jeho roli). Takže všichni, kdo tento film berou jako komedii, by se měli okamžitě vzpamatovat. Protože tohle je kurva vážný! A kvůli takovým, jako jste vy, rostou tyhle hovada, které nezastaví už vůbec nic! Geniální film, i když třeba po technické stránce mohl pokulhávat. PS: Ten kokot Rytmus nejen, že zahrál roli na něho ušitou, ale ještě do tohoto filmu narve svoje nechutné "písně". U něho bych začal prvního. To opravdu není normální! Půlka těch děcek mluvila, jak on "zpívá". Kruci kolik Ti je, člověče??? To jen k mému pohledu na věc. Ještě jednou díky T. Magnuskovi. ()

venom14

Jenom žánr drama je vážně trochu závádějící.On to ani žádnej pořádněj žánr neni.FIlm je příběhově hrozně prázdnej a o ničem.Herci stojí jak už tu bylo zmíněno mnohokrtá opravdu za nic a dialogy taky a hlášky parchantů taky nejsou nic extra. Ale dávám dvě za to že........ já vlastně ani nevim za co. ()

kill-tec

Taková koncentrace českých hvězd a taková výkonová frustrace! Já nevim, vás bere parta cigánských dětí co nemají vůbec žádnou úctu a jejich nejslušnější slovíčko je hovno?? Mě teda ne! ()

peetriss

Bastardi byli proklamováni jako sociální drama, ale hle, copak se to děje? Při sledování filmu se všichni smějí! Není zde něco špatně? Film funguje spíše v komediální rovině, což určitě nebylo úmyslem autorů! Tak především: naprosto selhaly osoby na postu režiséra a scénáristy, ale ani ostatní nedopadli o mnoho lépe - o herectví nemůže být snad ani řeč, což nelze odpustit především ostřílenějším hereckým matadorům - Ladislav Potměřil, Jan Šťastný, Saša Rašilov nejml. aj. Pokud se pozastavím u sociálního poselství a jistého varování, kam až může vést selhání systému při výchově dětí, konstatuji, že prakticky žádné hodnotné poselství není nebo extrémně nefunguje. Tomáš Magnusek by se měl držet svého původního kopyta a neprznit českou kinematografii svými pseudouměleckými výkřiky podtrženými navíc jeho otřesným hraním. Hodnotím 30%, a to jen díky (nechtěné) komediální rovině. ()

Xavi6 odpad!

Nikdy se mi nebudou líbit filmy tohoto filmu, kde se ukazuje jen a jen to, co se doopravdy děje u nás v České republice, a to ta hnusná a odporná chování našich romských spoluobčanů. Ale zase na druhou stranu to beru jako komedii, u které jsem se hodně smál, ale kvalita samozřejmě žádná. ()

J*A*M*A*L

Bastardi jsou jak řekl POMO lepší v té komediální poloze než v dramatické.A POMO máš pravdu.Jenomže i přesto film už nestojí za nic.Nevím co na tom je za novinky neznám dnes školu kde studenti nemluví jak dlaždiči nekouřej cigarety nebo marjánku.Po pár shlédnutí 3x mě už film přestal bavit vlastně mě vůbec nebavil, jenom mě překvapil že tam padají jenom vulgární výrazy což padá jen v málo filmech, ale to neznamená že se mi to líbilo.Jenomže už se není čemu divit protože dnešní mládež radši to ani nebudu komentovat.21% ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová