Viděl jsem ďábla

(festivalový název)
  • Jižní Korea Akmareul boattda (více)

Korejský autor vytříbených žánrových snímků Kim Ji-woon se opět vrací na Filmasii. Po mandžuském westernu Hodný zlý a divný, existenciální gangsterce A Bittersweet Life a přelomovém hororu A Tale of Two Sisters přináší osobité a kontroverzní uchopení filmů o masových vrazích. Premisu o zastánci práva, který se tváří v tvář brutální vraždě své přítelkyně stává zaslepeným mstitelem, rozvádí do podoby divokého a drsného thrilleru prodchnutého groteskním násilím. Hrdina toužící po zadostiučinění se postupně stává stejnou bestií, jako jeho protivník. (oficiální text distributora)

-henry-

Dobře 40 minut jsem čekal co bude, Do tý doby jsem si jen neustále opakoval "V čem je kurva ten fór? Proč mi furt rejža všechno vyzrazuje? Aby mě to nebavilo?". No a pak se vyloupla hlavní zápletka, všechno se zúročilo a začal fungovat thriller, horor, krimi, komedie a akce. Slušný tóčo i nějaké to překvapení. Akorát na to násilí začínám bejt starej... ()

Fildas

Démonicky-krutopřísné, to mě napadlo po zhlédnutí tohoto filmu, samozřejmě by se dalo něco vytknout ale já se dobře bavil. ()

Euchrid

"Pravá pomsta" je v korejském podání pořádně krvavá, atmosférická a ukazuje všem americkým žánrovým kolegům tak akorát záda. Kromě té specifické formální dokonalosti, má navíc silný a pohlcující příběh. A přehnaná brutalita, které jinak nefandím, mi tady nikdy nepřipadala nemístná. Jenom je pravda že někdy okolo poloviny filmu je tempo tak strhující že všechno po příjde tom už trochu trpí srovnáním, ale i tak lahůdka. ()

diabolique

Skvely filmik, ktoremu u mna k absolutnej dokonalosti chyba len jednoznacnejsie urcenie zanru. Cely dej kolisa medzi klasickym slasherom a krimi-thrilerom. Je to na jednej strane vyhoda, na druhej nevyhoda. Z oboch zanrov je tu to najlepsie, no vdaka tomuto mixu mi to niekedy pripadalo zbytocne "komplikovane". Kazdopadne film neustale taha Min-sik, ktoremu uloha uchylneho vrahouna absolutne sadla. Urcite odporucam vsetkym milovnikom kvalitnych thrillerov "s porci krve navic". 4.5* Po asi mesiaci musim priznat, ze tento film je na plny pocet - nieco tak kvalitne naozaj tazko najdete. Cize menim svoje hodnotenie na plny pocet. Min-sik je proste genialny!!!! ()

Smerfetka88

Tohle byl přesně ten typ filmu, který mám ráda. Takový, od kterého nic nečekám, ale pak sedím dvě hodiny jako přibitá a ani nedutám. Přestože jsem se zprvu zděsila takové stopáže, ani jsem se nenadála a byl konec. Ani chvíli jsem se nenudila a ani jednu minutu bych nevypustila. Připouštím, že tohle není pro slabší povahy, protože některé scény byly až nechutně naturalistické a mísily se zde všemožné nechutnosti a úchylky. A poučení na závěr? Pomsta není vždycky sladká. ()

crjules

Thriller jako hrom! Prikoval mne do kresla kde jsem napnute ziral a prozival emoce a chtel jsem po hlavnim hrdinovi -tedy po tom kladnem :) , aby tlacil na pilu jeste vic. Jasnych pet hvezd.. ()

Miagy

Kórejský krvák a asi prvý "východný" film so sympatickým hlavným hrdinom , čo som zatiaľ videl ( filmy z daných krajín nemám príliš v láske). PLUS: dobrý námet, kamera, sympatický hlavný hrdina, štýl natáčania, celková pointa filmu, brutálne scény, ktoré sa v mnohých amerických filmoch nevyskytujú. MINUS: asi len dlhšia stopáž, a prijal by som menej akčných scén. ()

Amynka

Další korejskej filmek, co mě rozsekal..je to síla!!A tím nemám na mysli brutální scény a že jich tam je požehnaně...vše je jasně vidět a občas je to fakt masakr, ale tenhle film je úplně o něčem jiném...Je to hlavně smutnej příběh o pomstě....Ano trvá víc jak dvě hodiny, ale rozhodně mi nepřišel zdlouhavej!! Byeong-heon Lee zahrál svou roli přesvědčivě a fakt jsem ho žrala od začátku do konce a v závěru jak promlouvá k tomu psychopatovi a tečou mu slzy jsem byla fakt naměkko...Neskutečně silnej film!!Asi jako všechny filmy made in Korea, co jsem viděla:-)Jednoznačně 100% ()

Zombiepod

Moje sympatie voči kórejským filmom stále vzrastajú, rovnako ako k Min-sik Choiovi, ktorý je skutočne geniálnym hercom. Akmareul boattda je ťažkým, naturalisticky brutálnym, avšak ohromne napínavým a zábavným snímkom, ktorý posúva temné kriminálky o masových vrahoch do úplne inej dimenzie. Dokonalo zahratý film s plíživou atmosférou (v najväčšom ďakujúcou bezchybnému ambientnému hudobnému podmazu) o pomste a surovej hre, kde sa lovec stáva korisťou. Stopáž možno trochu odradí, no nemôžem povedať že by mi film prišiel niečím zbytočne dlhý, po skončení dokonca vo mne zanechal veľmi nepríjemný pocit. A čo sa týka prevrátenej logiky hlavného hrdinu, na nej je totiž postavená hlavná časť filmu, takže jej uznanie skutočne závisí len od vkusu. ()

giaruj

Priznám sa... nedopozerané... nedalo sa... nezaujímavé a zbytočne agresívne... Čakal som od najlepšieho korejského hororu (podľa rebríčku csfd) viac... Dám tomu šancu, keď budem mať naozaj vzduchoprázdno a čas zabiť pár hodín... ()

Shanen29

Po dlouhé době velmi dobrý horror a dost dobře uvěřitelný,sice stopáž dlouhá,ale nikoliv nudná.Film prostě výborně frčí až do konce a to je fajn. ()

Bastinka

Podle hodnocení co zde je....jsem čekala něco...něco víc. Nemluvě o té délce - příliš mnoho zbytečných scén. Opravdu jsem byla zklamaná :-( ()

Knor

Nečekal jsem, že to bude až taková síla. Přiznávám, že místama to je trochu úsměvný a scénář tu a tam kolabuje, ale nepřipouštěl jsem si to. Nechal jsem tomu volný průběh, sledoval cestu pomsty a krvavou hru mezi pomstychtivým hubeňourem a sadistickým masovým vrahem. Chvílema mě tenhle krvák fakt dostával jak svou syrovostí a brutalitou tak psychologií a syrovou realističností. Tomu klučinovi jsem hrozně fandil a vrahouna jsem nesnášel a přál mu to jen to nejhorší. Navíc to ani nemá šanci nudit, protože film pořád jede, furt se něco děje a je hlavně na co koukat, pokud máte silnější žaludek. ()

mystrdat

Nadčlověk mstitel vs. masový vrah v olympiádě o působení bolesti s náramnou přírodní kuchačkou nožem v autě. ()

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“