Uragiri wa boku no namae o šitteiru (TV seriál)

• Japonsko

裏切りは僕の名前を知っている

• Japonsko

Uragiri wa boku no namae o shitteiru

The Betrayal Knows My Name

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní

Japonsko, 2010, 24x24 min

• Subjektiv

Jelikož jsem zvládl jen tři díly a seriál zřejmě má jakýsi rozsáhlejší příběh prostupující všechny díly, hvězdičky zase jednou neudělím, byť dosavadní dojem se pohybuje někde kolem dvou. Hlavní důvody pro svůj odsudek spatřuji v nezajímavých, neoriginálních postavách a ději, jež obojí bylo nejspíš psáno se záměrem zneužít slabostí dívek kolem prahu puberty. Všichni jsou krásní, vysocí a štíhlí, nebo drobní, křehcí a štíhlí, mají krásné tváře a profesionálně navrhnuté oděvy. Představa, že by si někdo z nich třeba pšoukl, nebo měl na košili flek od jídla jeví se svatokrádežně. I když náhodou krvácí, tak jedině sexuálně atraktivně. Vypulírovaný zevnějšek pak kontrastuje s osudem zmučenými vnitřky. Nešťastné lásky, traumata z dětství, tím tu nejspíše všichni žijí. Koukajíc na sebe jako při předehře, sdělují si všelicos. Zess Yukimu: "Nezradím tě!" Yuki všem: "Jaktože znáš mé jméno? Ach." a Kanata, do budoucna nejspíš traumatizovaný záporák s mesiášským komplexem: "We must reset the world." Směs plytce romantické lásky a boje dobra proti zlu, v kterém se nás budou autoři těmi nejprimitivnějšími prostředky snažit přesvědčit, že poznat od sebe dobro a zlo není vůbec primitivní. Tak alespoň tipuji. Vše rámováno jakýmsi goth shounen-ai stylem se sakurovými či růžovými lístky, řetězy a trny. A už jsem říkal, že záporák bude nejspíše užívat taktiku "Král vysílá do boje"? Neříkal, ale asi bude...(28.4.2010)

• evka26

Tento seriál je strata času. Hlúpy, naivný, nesympatický hlavný hrdina, ktorého všetci len ľutujú. Príbeh by aj mohol byť zaujímavý, keby ho inak spracovali a rozvíjali. Lenže nestalo sa a ostal na stále rovnakej nudnej úrovni, čo je škoda. Nedá mi sa nevyjadriť k tomu neskutočne otravnému oslovovaniu. Yuki sem, Yuki tam, Luka sem, Luka tam,.. keby aspoň tie mená mali pekné! A nakoniec posledná nevysvetliteľná otázka, prečo som ho vôbec dopozerala?(2.7.2012)

• Zíza

Lehce podprůměrné anime, u kterého si nejsem jistá, jestli někam směřuje, a které rozhodně končí nijak. Oba dva openingy i endingy ve mně nic nezanechaly, jednou jsem si je poslechla a stačilo mi. Seriál je plný bišíků, ale i pár (doslova) bišinek se zde najde. Hlavní bišík Juki hrozně trpí, ale miluje všechny. Jeho také všichni milují, protože je ten, který trpí (pro ně, pro všechny – jsem jediná, kdo si vzpomněl na Ježíše?). Tak nějak to proběhne, nenadchne, možná občas ponudí, občas překvapí, když to zaujme. Kresba je taková špičatá, ale nevadí to, tak nějak se to celkově všechno doplňuje. Pokud máte rádi bišíky, postavy, které jsou přešíleně hodné; vlastně pokud rádi poznáváte archetypy v ději, je tohle anime pro vás. Já říkám lepší 2*.(23.9.2010)

Na seriálu mi vadí asi tisíc věcí. Animace se mi nelíbí - nepřirozeně vytáhlé postavy a špičaté obličeje. Yuki je tak úžasně kladný charakter, že ho má člověk občas chuť něčím máznout po hlavě. Příběh je klasická fantasmagorie plná magie. A konec (i když vlastně žádný konec nebyl) to zazdil úplně.Když mě opravdu začalo zajímat, jak to skončí, neskončilo to nijak. Přesto má tohle anime hodně do sebe.(13.12.2012)

• KangKun

Samé naschvály, zrady, záchrany, smrt a najednou život. Důvěra a přitom nedůvěra, prostě perfektní. Mírný shounen ai a plno přátelství. Mocné síly a snaha ochránit ty které milují i vlastním životem....... shlédnuto 13 dramatických dílů a jsem na manze tak pověšená že snad prasknu nedočkavostí na další díl. Ovšem chápu, když se tohle někomu nelíbí, ale lidé, kteří to milují jako já, na csfd nechodí, takže v trošku virtuálním světě to má větší úspěch.(22.6.2010)