poster

Uragiri wa boku no namae o šitteiru (TV seriál)

 • Japonsko

  裏切りは僕の名前を知っている

 • Japonsko

  Uragiri wa boku no namae o shitteiru

 • USA

  The Betrayal Knows My Name

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní

Japonsko, 2010, 24x24 min

 • evka26
  **

  Tento seriál je strata času. Hlúpy, naivný, nesympatický hlavný hrdina, ktorého všetci len ľutujú. Príbeh by aj mohol byť zaujímavý, keby ho inak spracovali a rozvíjali. Lenže nestalo sa a ostal na stále rovnakej nudnej úrovni, čo je škoda. Nedá mi sa nevyjadriť k tomu neskutočne otravnému oslovovaniu. Yuki sem, Yuki tam, Luka sem, Luka tam,.. keby aspoň tie mená mali pekné! A nakoniec posledná nevysvetliteľná otázka, prečo som ho vôbec dopozerala?(2.7.2012)

 • Damnsinead
  ****

  Na seriálu mi vadí asi tisíc věcí. Animace se mi nelíbí - nepřirozeně vytáhlé postavy a špičaté obličeje. Yuki je tak úžasně kladný charakter, že ho má člověk občas chuť něčím máznout po hlavě. Příběh je klasická fantasmagorie plná magie. A konec (i když vlastně žádný konec nebyl) to zazdil úplně.Když mě opravdu začalo zajímat, jak to skončí, neskončilo to nijak. Přesto má tohle anime hodně do sebe.(13.12.2012)

 • Zíza
  **

  Lehce podprůměrné anime, u kterého si nejsem jistá, jestli někam směřuje, a které rozhodně končí nijak. Oba dva openingy i endingy ve mně nic nezanechaly, jednou jsem si je poslechla a stačilo mi. Seriál je plný bišíků, ale i pár (doslova) bišinek se zde najde. Hlavní bišík Juki hrozně trpí, ale miluje všechny. Jeho také všichni milují, protože je ten, který trpí (pro ně, pro všechny – jsem jediná, kdo si vzpomněl na Ježíše?). Tak nějak to proběhne, nenadchne, možná občas ponudí, občas překvapí, když to zaujme. Kresba je taková špičatá, ale nevadí to, tak nějak se to celkově všechno doplňuje. Pokud máte rádi bišíky, postavy, které jsou přešíleně hodné; vlastně pokud rádi poznáváte archetypy v ději, je tohle anime pro vás. Já říkám lepší 2*.(23.9.2010)

 • Subjektiv

  Jelikož jsem zvládl jen tři díly a seriál zřejmě má jakýsi rozsáhlejší příběh prostupující všechny díly, hvězdičky zase jednou neudělím, byť dosavadní dojem se pohybuje někde kolem dvou. Hlavní důvody pro svůj odsudek spatřuji v nezajímavých, neoriginálních postavách a ději, jež obojí bylo nejspíš psáno se záměrem zneužít slabostí dívek kolem prahu puberty. Všichni jsou krásní, vysocí a štíhlí, nebo drobní, křehcí a štíhlí, mají krásné tváře a profesionálně navrhnuté oděvy. Představa, že by si někdo z nich třeba pšoukl, nebo měl na košili flek od jídla jeví se svatokrádežně. I když náhodou krvácí, tak jedině sexuálně atraktivně. Vypulírovaný zevnějšek pak kontrastuje s osudem zmučenými vnitřky. Nešťastné lásky, traumata z dětství, tím tu nejspíše všichni žijí. Koukajíc na sebe jako při předehře, sdělují si všelicos. Zess Yukimu: "Nezradím tě!" Yuki všem: "Jaktože znáš mé jméno? Ach." a Kanata, do budoucna nejspíš traumatizovaný záporák s mesiášským komplexem: "We must reset the world." Směs plytce romantické lásky a boje dobra proti zlu, v kterém se nás budou autoři těmi nejprimitivnějšími prostředky snažit přesvědčit, že poznat od sebe dobro a zlo není vůbec primitivní. Tak alespoň tipuji. Vše rámováno jakýmsi goth shounen-ai stylem se sakurovými či růžovými lístky, řetězy a trny. A už jsem říkal, že záporák bude nejspíše užívat taktiku "Král vysílá do boje"? Neříkal, ale asi bude...(28.4.2010)

 • Bila_pani
  ****

  Na tenhle seriál jsem se začala dívat z akutní potřeby rozplývat se nad nějakýma bishíkama, a tady v tomhle anime je jich opravdu požehnaně. Čekala jsem, že anime mě tak po 5 dílech přestane bavit a skončí ve složce "nedokoukané", ale hned po pár dílech mě chytlo, především díky Hotsumovi, který je neskutečně vtipný a navíc mluví hlasem nejvíc sexy démona v dějinách anime (jo, Sebastian Luku trumfne) a taky Kanatovi, který fakt docela překvapil (ale v mozku mi pořád straší ta strážnická čepice, kterou nosil ke konci). Ovšem zhruba v polovině už opadlo okouzlení animací a děj skvěle dokreslující hudbou, a tyto pocity vystřídala nechuť plynoucí z neuvěřitelné plochosti hlavních postav. Yuki s tím svým "já se pro všechny obětuju", které mu ostatní opláceli naprosto neadekvátní láskou, byl neuvěřitelně otravný. Luka jakožto démon toho taky nic moc nepředvedl, nechápala jsem, proč má chuť se zahazovat s nějakým božím světlem. Nakonec jsem fandila té "špatné" straně - představitelé zla byly o dost zajímavější postavy. Proto jsem se bála konce - a oprávněně. Nebudu spoilerovat, ale tak špatný konec může vyústit jedině v druhou řadu - jinak není možná. Ale dva roky a furt nic. Ale pořád doufám, takže nechávám lehce nadnesené 4*...za ten soundtrack, animaci a bitvy.(30.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace