Brutální sobota (festivalový název)

• Austrálie

• Irsko

• Kanada

Krimi / Drama / Thriller / Film-Noir

USA, 1955, 90 min

Konečný dojem je dobrý, ale možná by to chtělo méně postav, které by více vynikly. Mám dojem, že režisér věnoval větší pozornost vztahům mezi obyvateli města než tomu přepadení samotnému, což mi ze začátku trochu vadilo, protože se nekonala vůbec žádná akce, ale nakonec se to ukázalo jako dobrý nápad. Jenom prostě mi některé postavy ve výsledku přišly úplně zbytečné (jako zlodějka kabelek z knihovny).(26.12.2014)

Zatraceně poutavý námět..(18.4.2018)

Zabudnuty kultovy noir film, ktory je tuna priserne prehliadany a mainstreamove telky nie a nie a nie ho uviest. Film som videl po anglicky, tentokrat nejde o detektivku, ale o lupez. Tiez vyborny namet na noir film, a jaxom sa dozvedel z filmu, tiez akysi pokus o dokonaly zlocin ala Pojistka Smrti 1944. Jaxom uz tusim niekde spominal, pravy noir je pre mna toto : ide si osoba X v tmavej ulicke, ktoru len obcas presvieti poulicna blikajuca lampa, z jedneho okna je odrhnuty zaves a X pozoruje dajme tomu La Femme Fatale: hned ako ju X spozoruje, zaves sa zase zatiahne a zenskjej niet. Do toho sa naraz spoza rohu vyruti auto, oslepi dotycneho X ostrymi svetlami a zacne ho nahanat. Tuna ide skor o dokonaly zlocin, teda pokus o dokonaly zlocin, neskutocne vo filme zhustla atmosfera a nikomu sa neda verit. Takze jo, nepravom zabudnuty kultovy noir, ktory je len otrochu slabsi nez povedzme Wellesov Touch of Evil 1958 alebo Wilderov Sunset Boulevard : 88 %(17.7.2018)

Celkově se mi to zdálo takové nijaké. Teprve až ke konci mi to přišlo zajímavé a napínavé, ale to už bylo na záchranu filmu a mého hodnocení dost pozdě. Navíc jsem byla i trochu zmatená kolem postav, nevěděla jsme kdo je kdo a ve filmu to nebylo ani dobře vysvětlené.(28.6.2016)