poster

Gaeineui chwihyang (TV seriál)

 • Jižní Korea

  개인의 취향

 • anglický

  Personal Taste

 • anglický

  Personal Preference

Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2010, 16x60 min

 • Tyckin
  *****

  Můj třetí pokus shlédnutí korejského seriálu a konečně trefa. Má to na seriál solidní obsah, takže se tam něco děje a není to o ničem jak se často stává. A hlavně – Son Ye-jin zde má přesně takovou roli, v jaké ji mám rád, která jí sedí a může zde patřičně předvést své herecké kvality a půvaby – ať už jde o scény vážné, humorné či uplakané. Nejkrásnější jsou asi momenty takového jejich vzájemného špičkování a různých nedorozumění, tam holka naprosto exceluje, stačí když udělá ty svoje oči, zatváří se, něco řekne a už mám úsměv na tváři. Na druhou stranu je zde ale neskutečně půvabná a milá, prakticky bez ohledu na to jakou hrůzu si vezme na sebe či co ti vytvoří za umělecké dílo na hlavě :-) Ale ani ostatní nehrají vůbec špatně, zejména zlej tatík měl opravdu krásně zlej smích :-) Zkritizoval bych ale některé momenty, které mají posunout děj kupředu, občas to bylo moc umělé, násilné a krkolomné - např. nehoda se dřevem a autem by chtěla víc snahy, a ty plány v předposlední části, eh… Nicméně je to seriál a asi nelze očekávat promakanost jako u kvalitního filmu. Hudba se mi celkem líbila přímo v ději i v titulcích. Závěr předvídatelný, tedy žádné zvláštní překvápko. Takže celkově - nějaké výhrady bych měl, občas to nemělo šťávu a skřípalo, ale díky zde opravdu rozkošné Son Ye-jin nadělím plný počet.(30.4.2015)

 • ABLABLABLA
  *****

  4-5*.... ještě se musím rozmyslet a komentář napíšu až potom (mám připravených pár hlášek, dobrých gagů a tak vůbec, jak je mým zvykem), ovšem teď jsem se na to dodívala a tak jsem plná pocitů z tohoto zázraku, na nějž jsem narazila naprostou náhodou přes uživatelku .maggie. - čímž jí děkuju, ale zkoukla ho během 4 dnů (nutno podotknou, že ač je to jen 16 dílů, každý díl má hodinu) a to o něčem svědčí :) Avšak už teď můžu říct, že asi nikdy znova nechci slyšet ten song "Like a fool" aka jak to znělo mě "babochoróoooo" a jak se to prý fakt píše "babocheoleom".... pokaždé, když to zaznělo, jsem měla chuť někomu vyliskat a pak jsem si ho dokonce už začala i zpívat... trochu případ této situace. 12. 2. 2015: Aneb přišel čas na slíbené doplnění a předem varuji, že to bude slet a sleds všecho možného a nehledejte v tom moc logiky;) 1. Gustav Klimt v jihokorejské galerii? 2. Kupování vložek může být opravdu stresující záležitost. Zvláště když jste kluk, na gaye si jen hrajete a ještě na vás čumí tři ááááááhňající puberťačky. 3. Vážně si googlil úlevu od menstruačních křečí? 4. Víte na co si člověk v korejských dramách musí zvyknout? Že všichni protagonisté jsou propojeni. Postupně se to začne odhalovat a odhalovat až je z toho zacuckané klubku a nikdo ho už nerozmotá. 5. Styl oblékání hlavních protagonistů? Jeon Jin Ho by člověk toho gaye fakt věřil, protože se oblékal hrozně dobře... ale asi jako každý jiný hlavní protagonista metrosexuál. Za to Park Kae In byla jak strašák do zelí. Nechápala jsem, co to má s těma širokýma mikinama, kdy si dá kapuci na hlavu, uši vystrčí ven a nasadí brýle, aby to všecko drželo na svém místě. 6. V průběhu sledování se přistihnete, že vám už vadí, že nevíte, co znamená oppa atd. a začnete googlit. Google na vás vyprskne přehršel oslovení, výrazů atd., které se liší v malých detailech a jste tam, kde jste byli na začátku. Ztraceni v překladu. 7. V podstatě už od 9. dílu se mohli dát dokopy, ale ne... museli naplnit kvótu a proto se neustále museli hádat o maličkostech, sebezapírat se, pak poslat toho druhého někam, pak se omluvit a pak zase celé znova. 8. Muzikál, co byl v 10. dílu - něco tak strašného jako kulisu jsem ještě nezažila... Nedivím se, že ten ředitel lístky rozdával a postupně se všichni zvedli a odešli si řešit své vztahy a poprvé se líbnout. 9. Konečně přišel 11. díl - první díl, kde se Jeon Jin Ho usmíval a ten úsměv mi hrozně připomínal úsměv Nicholase Brauna. 10. a poslední - Jihokorejci jsou Mistři v zírání.(24.6.2014)

 • ainny
  *****

  Po prvních dvou dílech jsem dala čtyři hvězdičky, po jedenácti už jich je pět. Trochu jsem se té záměny mužské orientace bála, protože ne vždycky se to povede bez trapnosti. Tady se to povedlo. A víc než dobře. Komické situace vyplývají z děje naprosto nenuceně, o to víc jsou přirozenější a my se doma smějeme co to dá. Obsah seriálu je tu trochu zavádějící, protože Jeon Jin Ho se nařčení, že je gay snaží dlouho bránit, ale okolnosti mu nějak nepřejí. Navíc Park Gae In by si to asi ani nenechala vymluvit (opak se prostě musí dokázat ;^))) ) a právě ona ho svojí upřímností přivádí do - pro něho - nepříjemných situací. Jsem ráda, že mám před sebou ještě pět dílů, ale je mi líto, že už jenom tak málo. :^) PS. Po dokoukání bych ještě jednu hvězdičku přidala, ale nemůžu ji tu nikde najít. Tak si holt půjdu alespoň zpříjemnit den soundtrackem...(9.10.2011)

 • Pethushka
  *****

  Můj první korejský seriál!!! Nejedená se sice o typickou jihokorejskou tvorbu, ale o to je to originálnější. První díl mě zaujmul, druhý upoutal a u třetího jsem už ani nedýchala. Hodně poutavý příběh, který nenudí a nepůsobí jako klišé. Překrásné interiéry a mimořádně úžasná hudba dělají seriál ještě dokonalejším. Největší hvězdou je tu ale samozřejmě nádherná Ye-jin Son. Nutno říct, že ani Min-ho Lee za ní vůbec nezaostává. Každičká minuta stála za to! Tuším, že pocity, které jsem zažívala u tohoto seriálu, už nikdy u žádného nezažiji. A proto se na něj s radostí a kapesníkem kouknu ještě několikrát. 5*(22.8.2011)

 • Mortemiss
  ****

  Krásná pohádka, až mě malinko mrzí, že se nejedná o realitu. Nádherný Min-ho Lee a sympatická Ye-jin Son tvoří pěkný pár, díky tomuto seriálu jsem prožila hned několika druhů emocí: radost spojená s hlasitým smíchem (scéna v hotelovém pokoji, výtah, koupelna...) smutek, nenávist.... Zpočátku jsem váhala, jestli mám dát 5 nebo 4*, ale když se nad tím tak zamyslím, tento seriál je prostě krásně naivní, a proto musím být též taková a dát mu všech 5*. Souhlasím s komentářem Zízy, hlavně s první větou.(18.6.2016)

 • - V 8. epizodě si zahrála malou roli hvězdná herečka Yoon Eun Hye, když se objevila jako bývalá přítelkyně Jeon Jin Hoa. Přestože to byla jen malá epizodní role, tak ponechaly tvůrci jméno postavy téměř totožné se skutečným jménem herečky a pojmenovaly jí Yoon Eun soo. (Roby)