• Maq
  ***

  Nemám rád Květu Fialovou jako komediální femme fatale. V žádném filmu mi nepřipadala sebeméně vtipná, jen trapná. Podobně nemám rád Waldemara Matušku, neuměl ani zpívat, ani hrát, měl jen vousy. No, co už nadělám. --- Jinak je to vynikající parodie a řada skvělých herců se objevila v jedné ze svých posledních rolí. Někteří kritizují lacinou výpravu, ale myslím, že papundeklové kulisy v takovém případě docela patří k věci.(26.9.2010)

 • sud
  *****

  Pozapomenutá perla ze Zlatého fondu Československé kinematografie od kdysi předního tvůrce pohádek Bořivoje Zemana. Právě touto parodií na Anglické detektivky a mysteriózní příběhy započal svůj sice krátký, ale nezapomenutelný comeback. Spousty diváků film odsunulo na vedlejší kolej s pocitem očekávání crazy parodie alá Miloš Macourek. František Vlček a Bořivoj Zeman se však vydali jiným směrem, směrem, kudy se vydává Fričova "Pytlákova schovanka" či Brooksův "Mladý Frankenstein". Namísto crazy zábavy nabízí decentní humor a s pomocí nadsázky si utváří podle pravidel žánru vlastní příběh. Herecké obsazení snad nemohlo být v době natočení špatné (Vít Olmer až nečekaně výborný) a opět se potvrdil fakt, že pokud se ve filmu objeví Waldemar Matuška, půjde o kvalitu. Tentokrát na 100%.(9.11.2008)

 • pekas
  ****

  Po prvním shlédnutí v dospělosti hodnotím někde mezi 4 a 5. Oldřich Nový jako hráč na bicí v symfonickém orchestru byl k sežrání. Myšleno v nejlepším slova smyslu - mně se líbil úplně nejvíc co jsem ho kdy viděl. Když jen tak mimochodem při čtení knížky plnil své pracovní povinnosti - ťuknout, nebo cinknout do nějakého nástroje při dlouhé skladbě, královsky jsem se bavil.(10.11.2008)

 • darkrobyk
  ****

  Ne tak dobré jako Limonádový Joe či Pane, vy jste vdova, ale pořád jedna z vynikajících českých komedií-parodií. Plejáda českých herců, kteří dokázali vynikajícím zbůsobem vytvořit dokonalé Angličany na starém šlechtickém sídle. Hra s jazykem pak téměř kopíruje suchý anglický humor: ,, Přesně za 8 minut bude vpořádku. V opačném případě si poleží 2-3 týdny." Nádherná spojení jako - usiluje o vaše bezživotí nebo zemřete zaživa! A důraz na spisovný jazyk potvrzuje i poznámka N.Gollové: ,, Zlosyn s ypsilon, patří mezi vyňatá slova." Podobnost s ve stejném roce natočeným Fantomasem kontra Scotland Yard je čistě náhodná. A závěr jistě připomene i rozkošnou Pytlákovu schovanku. Kromě mužů zde hrají dvě krásné ženy - K.Fialová a předčasně tragicky zesnulá Jana Nováková. Pravda, nezapomenout na tajemnou V.Fabiánovou, která svého času patřila též mezi naše velké hvězdy.(12.4.2011)

 • tomtomtoma
  *****

  Zábavná parodie z období parodií. Má svůj styl, humor a atmosféru. Má svého snílka, hrdinu, zlosyna, femme fatale a tajemství. Má dobré herce a půvabné mladé dívky. A hodně menších, zato velmi rozkošných rolí. Snílek Emil je zároveň středobodem příběhu v postavě Sira Hannibala Morrise (starý dobrý Oldřich Nový). Když se nepřítel přiblíží nebezpečně blízko, volí tento zámožný muž svou vlastní cestu. Hrdinou je novinář Allan Pinkerton (zajímavý Vít Olmer), muž nemalých znalostí, vědomostí a galantnosti. Zlosynem je Manuel Díaz (zpívající Waldemar Matuška), všehoschopný padouch. Femme fatale je v postavě Lady Clarence Hamilton (elegantní Květa Fialová). Z dalších rolí: Hannibalova mladá sekretářka Mabel (půvabná Jana Nováková), inspektor Scotland Yardu Brumpby (Jaroslav Marvan), doktor Stolly (František Filipovský), stále připravený sluha John (skvělý Jan Skopeček), ošetřovatel tygrů a uživatel hašiše Abu (Lubomír Kostelka), Manuelovi kumpáni Dixi (Jaroslav Rozsíval), Růženka (Jaroslav Heyduk) a Kuřátko (Otto Šimánek), pobíhající trpaslík (František Svačina), Pelhamova sekretářka (půvabná Zuzana Burianová), a samozřejmě fantom (František Němec). Film má pobavit ve svém anglickém stylu. A to dělá v celém svém půvabu příjemné hravosti.(14.11.2014)

 • - Jednu z hlavních ženských rolí hrála tehdy nadějná mladá herečka Jana Nováková, která byla nedlouho po natáčení zavražděna. Zabil ji přehnaně žárlivý manžel, za kterého se v roce 1968 provdala. (Rodriguez)

 • - Kniha, kterou čte v ději hudebník, má titul "Fantom Morrisswillu" a liší se tak od názvu filmu. (lausik)

 • - Píseň "Náměsíčník",jež hraje při scéně u trezoru, nazpíval sám Oldřich Nový o 23 let dříve ve filmu Čtrnáctý u stolu (1943). (HJ-FILIP)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace