Nemám rád Květu Fialovou jako komediální femme fatale. V žádném filmu mi nepřipadala sebeméně vtipná, jen trapná. Podobně nemám rád Waldemara Matušku, neuměl ani zpívat, ani hrát, měl jen vousy. No, co už nadělám. --- Jinak je to vynikající parodie a řada skvělých herců se objevila v jedné ze svých posledních rolí. Někteří kritizují lacinou výpravu, ale myslím, že papundeklové kulisy v takovém případě docela patří k věci.(26.9.2010)

Po již x-tém shlédnutí Fantoma Morrisvillu od jeho vzniku jsem nenacházel nic, co by mi tato studená komedie suchého anglického humoru mohla ještě nabídnout. Snad občas jen pouhý náznak úsměvu na mé tváři. Hlavní roli v této parodii přisuzuji jednoznačně panu Janu Skopečkovi, který herecky dominoval. V žádném případě netvrdím, že se jedná o nepovedený kus. Mnohým, kteří ještě neviděli jistě úsměv na rtech vykouzlí.(19.2.2013)

Parodie, která pobaví, ale díky pozvolnému tempu (přece jen herci už nejsou vesměs nejmladší) si vybírá i nudnější momenty. Celý film jsem přemýšlel, kdo může být ta krásná blondýnka po boku Víta Olmera a proč jsem neviděl v žadné další známé filmové roli. Nedalo mi to, podíval jsem se zpátky na úvodní titulky, ale jméno Jana Nováková mi teda nic neříkalo. Nakonec jsem si vyhledal její jméno tady a ... je to skutečně moc smutné, ta holka by to dotáhla hodně daleko, kdyby měla šanci (nebo respektive, kdyby ji někdo dal šanci žít).(25.4.2011)

Ne tak dobré jako Limonádový Joe či Pane, vy jste vdova, ale pořád jedna z vynikajících českých komedií-parodií. Plejáda českých herců, kteří dokázali vynikajícím zbůsobem vytvořit dokonalé Angličany na starém šlechtickém sídle. Hra s jazykem pak téměř kopíruje suchý anglický humor: ,, Přesně za 8 minut bude vpořádku. V opačném případě si poleží 2-3 týdny." Nádherná spojení jako - usiluje o vaše bezživotí nebo zemřete zaživa! A důraz na spisovný jazyk potvrzuje i poznámka N.Gollové: ,, Zlosyn s ypsilon, patří mezi vyňatá slova." Podobnost s ve stejném roce natočeným Fantomasem kontra Scotland Yard je čistě náhodná. A závěr jistě připomene i rozkošnou Pytlákovu schovanku. Kromě mužů zde hrají dvě krásné ženy - K.Fialová a předčasně tragicky zesnulá Jana Nováková. Pravda, nezapomenout na tajemnou V.Fabiánovou, která svého času patřila též mezi naše velké hvězdy.(12.4.2011)

Tak dlouho mu někdo ukládal o život, až mu o něj uložil... stárnoucí Nataša Gollová a Oldřich nový jsou roztomilí, mladá Květa Fialová půvabná. Waldemar Matuška je pro mě méně iritující než v jiných filmech. A Vít Olmer.... ňam, ňam. Vtipných scén jsem čekala víc, ale některé stojí vážně za to... "Á propos, Alane, umíte řídit letadlo?" "Trochu." "Ó, Vy když řeknete trochu, to už něco znamená..." Gud lak!(9.1.2012)

• - Píseň "Náměsíčník",jež hraje při scéně u trezoru, nazpíval sám Oldřich Nový o 23 let dříve ve filmu Čtrnáctý u stolu (1943). (HJ-FILIP)

• - Sídlo sira Hannibala Morrise představuje Hrádek u Nechanic, který se mimo jiné objevil i ve filmu Atentát (1964). (Robbi)

• - Kniha, kterou čte v ději hudebník, má titul Fantom Morrisswillu (liší se od názvu filmu). Zdroj: Český hraný film 1961-1970, NFA 2004. (NFA.cz)