Dilema

Manžel, či milenec?

Komedie / Drama

USA, 2011, 107 min

• Tessie

Nejdřív to vypadalo na dobrou komedii, ale pak to začalo být příliš přeameričtěné. A já nebyla dostatečně opilá, aby se mi to líbilo aspoň trošku. Poslední půl hodina byla horší a horší. Nedívat se na to na návštěvě, rozhodně to do konce nedokoukám, kolektivně se to zvládnout prostě muselo. Nebýt toho příšerného dabingu, který byl jakožto jediná zvuková stopa dostupný, možná bych hodnotila jinak. Dabing zkrátka film vždy zabije, i když by mohl mít normálně úspěch. A Vince Vaughn už nechci dlouho v žádném filmu vidět, fuuuuuj.(28.8.2011)

Ron Howard si natočil film. Asi už jej unavilo po všech těch parádních dramatech a komerčních blockbusterech (zdravíme Toma Hankse) točit zábavné snímky pro diváky, a tak si řekl, že pro jednou udělá radost hlavně sám sobě. Výsledkem je žalostně neatraktivní ukecané drama s několika osvěžujícími komediálními prvky, jehož pomalé tempo nutí diváky v kině zívat únavou. Ty tři hvězdičky ode mne jsou horko těžko vydolované odkudsi z nejhlubších propastí sbírky průměrně natočených konverzačních filmů, jež jsem zatím shlédl: zásluhu na tom má jednak dobré herecké osazenstvo (další nepočítaná pusa pro Connelly) a jednak skutečnost, že když se nad dílem člověk později šířeji zamyslí, dojde mu, že to vlastně Howard nemyslel vůbec zle. Inu, ne každý je P.T. Anderson.(26.3.2011)

Tento film určitě nepatří do škatulky klasických komedií, ačkoliv by se podle hlavních hrdinů tak mohlo zdát. Námět je zajímavý a herecké obsazení se sexy partnerkami, doplněné Queen Latifah, kterou přivádějí do extáze motory aut také. Jediná špatná volba hereckého osazenstva je snad jen nevyjasněná role Channinga Tatuma, který chvílemi předvádí skvělého milence a ve chvíli druhé brečí nad ležícím Vaughnem. Ale jako většina filmů z americké produkce končí šťastnou trefou do černého, tedy spíš do desetinásobně zmenšené hokejové branky.(6.6.2011)

S komedií to krom pár vtipných scén nemělo skoro nic společného, což ovšem není nijaké velké mínus. Naopak spíše mě to zaujalo jak to na mě působilo přirozeně i na absurditu příhod hlavního hrdiny a většinu času to celkem i šlapalo, jinými slovy jsem se nenudil. Vaughn s Jamesem si myslím že měli teda na víc (hoši nám nějak stárnou) i když jejich vzájemným debatám jsem se někdy vážně hlasitě zasmál. Connely s Ryder jsou jak krásně tak talentované, postava Latifah je opět úsměvná a jako "bonbonek" Tatum :) Námět určitě stojí za to, každému z nás se to stalo nebo přinejmenším ho to bohužel ještě čeká a žádná odpověď není správná. Hold přátelství a láska se musí opatrovat...Jako komedie film stojí za prd, jako drama už vůbec, ale když to dáte dohromady a naplníte slibnými dialogy, kupodivu vám z toho vyjde průměrné Dilema ;)(22.5.2011)

• M.i.k.e

s přehledem nejslabší Howardův kousek,který si za rámeček určiě nedá.Herecké obsazení sice slibovalo,že by to mohlo být vtipné,ale bohužel není (až na pár scén).Celé je to spíš neuvěřitelně klišoidní a patetické až běda a konkrétně Vaughnova postava mi celou dobu lezla úspěšně na nervy.Světlou vyjímkou tak zůstává pouze Tatumův Zip,který mohl s klidem dostat víc prostoru...40%(3.7.2011)

• - Na konci 40. minúty sa hlavné postavy nachádzajú na hokejovom štadióne na zápase Chicago Blackhawks verzus Columbus Blue Jackets a miestny komentátor práve hlási, že trestné strieľanie zahajuje domáci hráč s číslom 81. V tej sezóne číslo 81 na drese "Hawks" nosil slovenský hokejista Marián Hossa. (KN1Fe)

• - Na spoločnej večeri ponúkol producent Brian Grazer réžiu filmu Ronovi Howardovi už v období, keď natáčal Anjelov a démonov (2009). (ash99)

• - Jedná se o první komedii režiséra Rona Howarda od vánočního snímku Grinch (2000), který byl uveden o 11 dříve. (Coldrex)