Dilema

Dilema

Komedie / Drama

USA, 2011, 107 min

• hous.enka

Komedie, ktera se snazi byt zaroven i dramatem dopada vetsinou vzdycky stejne - podprumerne. Ano, par smesnych scen ve filmu The Dilemma najdeme (sceny po rozbiti akvarka), ale tech nekolik gagu jeste nedela komedii. A tak The Dilemma zustava nejasnym problemem, zda film doporucit nebo ne. Ale asi jo. Kvuli Latife, ktera je, ac pokazde stejne, porad k sezrani. Zbytek dost nuda, bohuzel - a dlouhaaaaa (bezmala dvouhodinova). Ze scenare ale zrejme vic vytriskat neslo. Skoda.(29.7.2011)

Mám podozrenie, že Favreau nemal čas, tak k Vaughnovi obsadili Jamesa. A světe div se, ono to funguje. Chémia, lidi, o to tu ide. A nedorozumenia. Chudák Vince; keď náhodou chvíľu netrpí fyzicky, dostáva nakladačku psychickú, aby nakoniec dostal opäť po hube. Záverečná intervention + celá Tatumova postava, tie sú na celom filme asi najzábavnejšie a aj pre nich odpúšťam Howardovi tých niekoľko zbytočných, či nedotiahnutých postáv (Latifah) a motívov (výročie svatby, celá tá vec s prácou). Ťažko pohodová bromance za 3 a pol hviezdy(22.3.2016)

• Tuax

Na komedii to nebylo moc zábavné, ale dosti otravné a zdlouhavé a to neustále oddalování, jen kvůli efektnímu rozuzlení a dlouhé stopáži si mohli odpustit. Drsné jak největší moralista ve filmu, všechny uhání, žene k pravdě a sám své přítelkyni po celou dobu bezostyšně lže, to mě docela dostávalo. Bitka s Channingem Tatumem byla aspoň zajímavá, i když naprosto nesmyslná v tom duchu předávání si rolí, kdo má zrovna navrch a to hulákání a násilnosti na ulici, moc bych se divil, kdyby všichni sousedi jen mlčeli a nikdo nezavolal poldy. Snaha zajímavá výsledek celkově dost trapný. 4/10(2.1.2012)

• Jara.Cimrman.jr

Velmi mazaně jsem se zbavil dilematu, zda mám či nemám svému nejlepšímu příteli pošeptat do ouška, že do jeho milované ženušky je zasouváno cosi, co nepatří do společného jmění manželů. Stačilo zrušit funkci nejlepšího přítele a podobné hovadiny řešit nemusím. Ať si to dělá kdo chce s kým chce, hlavně abych se již nikdy nemusel dívat na snímek, v němž bych zatoužil hlavnímu hrdinovi zakroutit krkem a užít si to se slečnou pozůstalou na jeho pohřbu.(15.6.2012)

O čem, že tenhle film vlastně byl? Jo to byli ti dva, dost podobní, blázni, co rozjeli spolupráci s nadnárodním gigantem automobilového průmyslu a málem se k vytouženému kontraktu ani nedostali. Nebýt té pozitivní nálady a příjemných postav, film bych asi během pěti minut vypnul. V rámci komedie jsem se moc nezasmál a jediný, co mě drželo na kanálu byl samotný nápad. Na Howarda bych ale tenhle film určitě netipoval. Na něj je to moc obyčejný, v porovnání s Čistou duší nebo Šifrou Mistra Leonarda. I když ten nápad není nejhorší, což o to. Každopádně takový Ridley Scott si před nedávnem také natočil nenápadnou komedii Dobrý ročník a naopak dokázal, že i komedie mu nedělá problém. Tady prostě Howard pohořel.(25.9.2013)

• - Na zápasech Chicaga Blackhawks má každá z hlavních postav na sobě dres týmu. Ronny (Vince Vaughn) nosí dres s číslem 88, jenž v té době oblékal Patrick Kane, Nick (Kevin James) má na sobě dres s číslem 19, který nosil tehdejší kapitán Jonathan Toews, Geneva (Winona Ryder) má dres s číslem 2, jehož majitelem byl Duncan Keith, a Beth (Jennifer Connelly) má dres s číslem 36, který tehdy oblékal Dave Bolland. (Koldyn)

• - Na konci 40. minúty sa hlavné postavy nachádzajú na hokejovom štadióne na zápase Chicago Blackhawks verzus Columbus Blue Jackets a miestny komentátor práve hlási, že trestné strieľanie zahajuje domáci hráč s číslom 81. V tej sezóne číslo 81 na drese "Hawks" nosil slovenský hokejista Marián Hossa. (KN1Fe)

• - Ronny (Vince Vaughn) a Nick (Kevin James) fandí v NHL týmu Chicago Blackhawks. (Michael02)