Dilema

Manžel, či milenec?

Dilema

Komedie / Drama

USA, 2011, 107 min

Jak začít ... Kevin James je můj veliký oblíbenec, a považuju ho za MACHRA! A tak se jednoduše dívám systematicky na filmy s ním. V tomhle komediálním dramatu vlastně jde jen o jedno - o upřímnost mezi nejlepšími kámoši. Všechno ostatní je jen "tak bokem". A ačkoliv to tak většina lidí nevidí, já si myslím, že Vince Vaughn, co by Best Friend Kevina Jamese udělal přesně to, co by nejlepší přítel měl udělat. Tedy v kostce: Jsem naprosto unesen tímto snímkem, je to něco úžasného, pokud se vžijete do rolí herců. Ti předvádějí perfektní výkony, a kdo říká že ne, je zaujatý a snaží se obhájít svůj příspěvek proč se mu film nelíbil. P.S.: Pokuď si přečtete komentář, kde mimojiné autor uvádí "nelogičností" - nevěřte mu ani slovo. Je to obyčejný amatér, který se snaží obhájít své hvězdičkové ohodnocení.(27.5.2011)

"Říct či neříct. To je, oč tu běží." O tom je film, jehož zápletkou je dilema hlavního hrdiny, jestli říct či ne svému nejlepšímu kamarádovi o nevěře jeho ženy. Nějak se film plácá v tom, jestli to má být komedie nebo drama, ale není to nijak špatné, i když od režiséra Howardova formátu bych asi nejen já čekal něco víc.(14.2.2012)

Tento film určitě nepatří do škatulky klasických komedií, ačkoliv by se podle hlavních hrdinů tak mohlo zdát. Námět je zajímavý a herecké obsazení se sexy partnerkami, doplněné Queen Latifah, kterou přivádějí do extáze motory aut také. Jediná špatná volba hereckého osazenstva je snad jen nevyjasněná role Channinga Tatuma, který chvílemi předvádí skvělého milence a ve chvíli druhé brečí nad ležícím Vaughnem. Ale jako většina filmů z americké produkce končí šťastnou trefou do černého, tedy spíš do desetinásobně zmenšené hokejové branky.(6.6.2011)

S komedií to krom pár vtipných scén nemělo skoro nic společného, což ovšem není nijaké velké mínus. Naopak spíše mě to zaujalo jak to na mě působilo přirozeně i na absurditu příhod hlavního hrdiny a většinu času to celkem i šlapalo, jinými slovy jsem se nenudil. Vaughn s Jamesem si myslím že měli teda na víc (hoši nám nějak stárnou) i když jejich vzájemným debatám jsem se někdy vážně hlasitě zasmál. Connely s Ryder jsou jak krásně tak talentované, postava Latifah je opět úsměvná a jako "bonbonek" Tatum :) Námět určitě stojí za to, každému z nás se to stalo nebo přinejmenším ho to bohužel ještě čeká a žádná odpověď není správná. Hold přátelství a láska se musí opatrovat...Jako komedie film stojí za prd, jako drama už vůbec, ale když to dáte dohromady a naplníte slibnými dialogy, kupodivu vám z toho vyjde průměrné Dilema ;)(22.5.2011)

Ovlivněna zdejším hodnocením + po zjištění, že námětem je už tak ohrané téma, jsem nějak podvědomě očekávala nudu největší, ale tak to nebylo. Slabé momenty střídaly vtipné sekvence, takže vcelku (vezmu-li v potaz, že Vince Vaughn není rozhodně můj herecký favorit a o Kevinu Jamesovi radši pomlčím) jsem se pobavila. Co se týče ženského obsazení - Jennifer Connelly bude skvělá vždy a všude a Winona Ryder skvěle zahrála herečku :) Sice mě mrzí, že režisér mé milované Čisté duše poslední dobou míří do močůvky filmové tvorby.. ale uklidňuje mě, že Dilema nepatří mezi to nejhorší.(15.3.2011)