Kočky

• Francie Les Félins (více)

Alain DelonJane Fondová – on prchá, ona číhá... Marc Borel je bezvýznamný tenisový trenér, možná gigolo, jak se komu líbí. Jeho život by mohl plynout i nadále lehce a bezstarostně, kdyby nesvedl manželku mafiánského bose Mac Keena. Podaří se mu utéct Mac Keenovým zabijákům do Evropy a doufá, že na slunné francouzské Riviéře se dobře skryje a bude žít dál svůj život, na který je zvyklý. Ale i tam ho dostihnou pistole zabijáků. Ukryje se v útulku pro bezdomovce, kam chodí krásná vdova Barbara a její sestřenice Melinda s laskavou tváří charity. Marcovi nabídnou místo řidiče. Marc ovšem netuší, že se stal součástí do detailu promyšleného plánu, v němž má on sehrát tragickou roli. (Česká televize)

strelenaL

Pěkný krimi příběh, úžasní herci a plno skvělých dojmů, tak bych ohodnotila film kočky. Velmi šarmantní Alain Delon dokazuje že post nějvíc svůdného franc.herce mu náležitě patří. Třešničkou na dortě je pak půvabná Jane Fonda. ()

Markussis

Učesaný a odevšad pronikající art ve spojení s detektivními prvky. Tedy alchymie vytvářející typologickou nadčasovost, vytvářející příkladnost bez hranic. To je nejspíš asi nejsilnější parketa René Clémenta. Neznám nic, co by atmosféru těchto jistým způsobem archaických snímků připomínalo. René Clément je jednou z nejoriginálnějších postav, které se kdy ve filmovém průmyslu objevily. Pro mne je to jakýsi renesanční čaroděj. Vynikající komentáře: Vesper001, Rosalinda, ()

ArthasKarfa

Opravdu mladý Alain Delon a taková ta milá stylová Francie šedesátých let, rychlá auta a krásné ženy. Moc hezky noiarově natočeno a zajímavý příběh a styl. Celé to do sebe tak hezky zapadlo, akce, pohoda ve vile i další věci. Moc hezký film, který se hodí na jeden páteční večer. ()

Killingjoke

Film začíná velmi banální zápletkou. Hold si zase jeden nedal pozor, komu chodí za ženou. A tak se Marc Borel ocitá na útěku před zabijáky amerického boháče, kteří mu jdou po krku. Souhrou náhod se dostane na zámek, kde bydlí dvě sestřenice, které mu nabídnou místo řidiče. Obě jsou velmi krásné, ta starší ve zdech ukrývá své velké tajemství a ta mladší se jeví jako nedospělá a naivní holčička. Postupem času se odkrývají karty, ale v této hře může být jen jediný vítěz, který bere vše. Film René Clémenta je příkladem francouzské krimi míchané ve stylu noir. Dá se říci, že ve filmu je zcela absolutní absence naprosto kladné postavy. V roli Marca zazářil Alain Delon a jeho dvě tajemné femme fatale skvěle ztvárnily v té době opravdu krásné Lola Albright a Jane Fonda. Příběh mne bavil celou dobu, bavilo mně sledovat ty známé hry kočky s myší a že jich nebylo málo. Nejlepší však je ta skvělá pointa filmu u které, ač se jedná o krimi thriller, jsem se opravdu zasmál a z níž si odnáším dvě ponaučení do života: 1. Žena dostane VŽDY co chce, 2. Žena dostane VŠE co chce. Perfektní... ()

tranquill

"V drahých autech jezdí vždycky ti největší neomalenci!" Průměrný thriller s hereckými hvězdami. "Je těžké sníst králíka, kterého si člověk ochočí..." ()

Rattlehead

pěkně rafinovaný scénář +režisér Clément + Delon a nádherná Fondová = velká paráda; tentokrát musím České televizi poděkovat, dávat takové filmy má smysl ()

TemnyRytir

Původně jsem chtěl dát tři hvězdy, protože prostřední část filmu je celkem nuda, ale hvězdu přidám za fantastickej závěr a také za to, že je na co se dívat - Lola Albright a Jane Fonda byly prostě Kočky. ()

Verunka84

Má to svoje klady, dobrý příběh, ale nějak mě to za srdce nechytilo. Závěrečná pointa je fakt dobrá, Alain Delon a Jane Fonda v jednom filmu ještě lepší, ale přece jen tomu "něco" chybí. I když krásná atmosféra šedesátých let dělá hodně ()

mac000

Dobrý film se pozná mj. podle toho, že na něm nepracuje zub času. A pro Les Felins (v  ČR uváděno jako Kočky, někdy též jako Šelmy) to platí bezezbytku i po téměř šedesáti letech. Kdyby natáčeli dnes remake, nemuseli by (kromě módy a účesů) měnit skoro nic. Promítáno v Ponrepu v o.v. ()

ostravak30

Kočky jsou od začátku zajímavým příběhem muže, který prchá před zabijáky. Skrývá se nejprve v útulku pro bezdomovce, posléze se dostává ke dvěma sestrám. Jak zajímavý začátek film má, tak postupně usíná a přepíná se do polohy gradovaného napětí. Pomalu stoupá. Až nakonec graduje. Jenže sestry mezi sebou též nemají vše vyřešeno. Alain Delon je tradičně výborné, a to ačkoli mu zde nebylo ani třicet. Tady se mi ale Jane Fonda zase tolik nepozdávala. Navíc film ztrácí po úvodu své tempo a vše je podřízeno překvapivému finále. Právě podivný konec je asi to nejzajímavější společně s úvodem na snímku. ()

Delmondo

Podle mě nejlepší film Alaina Delona, typově přesně obsazeného do role lehkovážného playboye co svede manželku americkýho gangstera a ten je rozhodnut nechat mladýho floutka odstranit. Delča mu sice zdrhne ale dostane se do baráku dvou koček kde ovšem něco nesedí. Skrejvá se tam mezi zdmi totiž muž jedný z nich, kterej by měl bejt mrtvej a aby se dostal ven je k tomu zapotřebí právě Delona. Dobrý scénář s kvalitní režií René Clémenta a parádním ústředním motivem od Lalo Schifrina dělají z tohoto dílka nadčasovou záležitost, protože tak čistej noir se hned tak nevidí. O hercích se zmiňovat netřeba protože Alain je klasik kterej neumí hrát špatně a Fondovka taky. ()

zigy

Jane Fonda byla krásná, i když tady se píše rok 64, takže toho moc neuvidíme...jen kvůli ní to za to stojí, jinak je příběh sice příjemně tajemný, ale pro mě moc zamotaný......autorům se navíc podařilo diváka po dlouhý čas úspěšně nudit, a to je ten problém.... ()

PTuranyi

Výborný francúzsky thriller, v ktorom sa šarmantný Delon stane cieľom odplaty mocného manžela jeho milenky. Hoci sa mu podarí uniknúť, paroháčovi nohsledi sú mu neustále v pätách. Má však smolu lebo sa dostane do hľadáčika mladej bohatej vdovy snažiacej sa prepašovať svojho milenca do Ameriky. Vďaka svoju šarmu sa však dostane do siete ľúbostných trojuholníkov, aby nakoniec skončil v pasci svojho predchodcu. Produkcia je na vysokej úrovni, herecké výkony sú bezpochyby vynikajúce a príbeh dobre vymyslený, ale to čo dodáva filmu na úrovni je atmosféra, tvorená skvelou hudbou Lala Schifrina. 75% ()

Hombre8

Mimořádně nudný příběh, který se vybarvil až na konci filmu. Vina spočívá v mizerně napsaném scénáři (předloze), který se příliš soustřeďuje na to, že nechává (záměrně) diváka tápat, neposouvá nikam děj a většinu času jen vyplňuje balastem. Nebýt to po kamerové stránce dobře natočeno i poměrně dobře zahráno, nebýt slušného pranku na závěr, byly by to stěží jen dvě hvězdy. ()

DrifterSoul

Napínavé, neotřelé.  Alain Delon, Jane Fonda a Lola Albright hrají super. Dech 1960s také příjemný. Ale na můj vkus příliš ulítlé a crazy.  Neboť, není to ani tak Krimi / Drama / Thriller, jako spíš kriminální komedie, řekl bych. ()