Angel, patnáctiletý recidivista: napadení a krádež auta. Davis, šestnáct let: držení narkotik s úmyslem prodeje. Butch, sedmnáct let: napadení dozorce. Tito tři jsou posláni do nápravného zařízení Enola Vale v Montaně, kde jsou zařazeni pod dohled přísného, ale starostlivého dozorce Goodyeara. Butch může skončit ve vězení pro dospělé, a tak se snaží, aby se mu maléry vyhýbaly… dokud se však on a Davis nestanou předmětem bezohledného napadení jiného vězně jménem Banks. Neudají jej, ale po návratu ze samotky se Banks s Butchem utkají o vůdčí pozici. Stejně jako smečka nalezených psů zavřených v ohradě si mladí muži snaží udržet svá těla a duše nedotčené, ale každé další násilí bobtná se stále vzrůstající silou. (Zlín Film Festival)

Zeck

Současná žánrová špička, která se nesoustředí na ohrané klišé a tradiční scény z nápravných zařízení, ale spíše se zaměřuje na samotnou psychiku mladých trestanců. Neuvěřitelně mě tento film bavil, jednak tím, že dokázal zábavně popsat nudu, která celý pobyt ve věznici naplňuje, ale hlavně sympatickými herci. Skvělé výkony podali všichni a tento film je jen krásným důkazem, že zlo dokáže stvořit pouze další zlo. Je v něm ovšem rozdíl, jedno dokáže být uctyhodné a dobromyslné a druhé pouze zlem, oboje je ovšem chápáno stejně a to je krásným vzkazem pro všechny. 90% 07.09. 2010 ()

emma53

To je přesně ten typ filmů, kdy trochu váhám nad hodnocením, protože tam přece jen bylo pár nelogičností. Napětí tomu ale rozhodně nechybělo a udrželo to mojí pozornost až do úplného konce a toho si cením. Je to hodně působivé a perfektní herecké výkony všech kluků převážily misku vah na tu vyšší příčku a rozhodně to stojí za podívání. ()

POMO

Naturalistická dráma z nápravného ústavu pre mladistvých. Šikana, vrenie emócií a túžby po pomste, pomsta. Drsné, psychologicky presné, s dobre vybranými i zahranými faganmi. Neradostné zrkadlo problémovej mládeže na mieste, kde najviac trpia tí, ktorí ešte prechovávajú kúsky pozitívnych hodnôt. Radím do indie kategórie ku Kids. ()

verbal

Ctkj?? (Rozuměj: Co to, kurva, je??) Další sociologická agitka o vině fuj, fuj, zlého systému, který nejprve vyprodukuje a potom nemilosrdně semele ubohé, nevinné děti, které ani nemrknou okem a podřežou vám krk, když se na ně škaredě podíváte? Který systém patologické sociopaty nevytváří? Když některému z takovýchto andílku "schválně" sedmkrát spadne na kudlu někdo z vaší rodiny, budete přemýšlet a) O jeho účinné nápravě a návratu do společnosti b) O trhání nehtů a lámání v kole. ? I takový Ghándí by neuroticky obtahoval b). Filantropové, v tomhle případě jděte do prdele! Takoví zmrdi si peklo na zemi zaslouží! ()

Fr

NÁPRAVNÉ CENTRUM PRO MLADISTVÉ, ENOLA VALE, MONTANA.... ,,Předklonit, zakašlat. Víc!“..... Děti jsou elitou národa. I v Americe. Jen ti, kteří se kapku nevyvedou, tráví své mládí jinde a jinak. Film ze života. Výpovědní hodnota? Nulová! Tady jde jen o předvedení šikany, vyřizování účtů, puberťácký keci o bobrech, a o tom, coby kdyby měli ženskou. Pasťák, vypadající jako vězení se systémem, kterej je tak debilní, že by se líbil snad jen Kocábovi. Nechápu, co je na tomto systému nápravnýho. Takže jde jen o to, co od podobnýho filmu očekáváte. Pokud něco ve stylu Zlo mezi námi, budete zklamáni. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Dělám kraviny a brzy mě zavřou do pasťáku. 2.) Chci porovnat úroveň zařízení u nás a v USA. 3.) Jsem Michael Kocáb. 4.) Nevím, proč se má v předklonu zakašlat. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

• Snímka je prerábkou anglického filmu Scum (1977). (Durexon)
  • Na konci film je spomienka na Ngyuen Nuoc Luu. Bol to kameraman, ktorý zomrel štyri dni pred dokončením nakrúcania. (TomasB.)
  • Hoci sa dej filmu odohráva v USA, tak celé natáčanie prebiehalo v kanadskej provincii New Brunswick. (MikaelSVK)