VOD (1)

Angel, patnáctiletý recidivista: napadení a krádež auta. Davis, šestnáct let: držení narkotik s úmyslem prodeje. Butch, sedmnáct let: napadení dozorce. Tito tři jsou posláni do nápravného zařízení Enola Vale v Montaně, kde jsou zařazeni pod dohled přísného, ale starostlivého dozorce Goodyeara. Butch může skončit ve vězení pro dospělé, a tak se snaží, aby se mu maléry vyhýbaly… dokud se však on a Davis nestanou předmětem bezohledného napadení jiného vězně jménem Banks. Neudají jej, ale po návratu ze samotky se Banks s Butchem utkají o vůdčí pozici. Stejně jako smečka nalezených psů zavřených v ohradě si mladí muži snaží udržet svá těla a duše nedotčené, ale každé další násilí bobtná se stále vzrůstající silou. (Zlín Film Festival)

Petroff

Jeden z filmů z prostředí nápravnejch zařízení pro mladý kretény. Nikterak vyčnívající, nijak moc vypovídající. Kdo viděl Klass nebo Ondskan, tak tohle je oproti zmíněným tak nějak horší, prázdnější. Nemá to vlastně žádný pořádný "finále" a v průběhu hodiny a půl se tu představuje pár klasickejch nešvarů těchhle míst - drogy, šikana, vyřizování osobních sporů (jak jinak, než ručně), znásilňování ... a nezřídka všechno končí hůř, než by asi všichni chtěli. Pro mě i tenhle film. Žádnej šok. 50-60% Nejlepší z filmu tak byl vyprávěnej/hranej příběh o sexy mamině. ()

veru_needy

Tři mladiství delikventi Angel, Davis a Butch nastupují do nápravného zařízení, kde jsou svěřeni do péče přísného (místy trošičku starostlivého) dozorce. Malérům se snaží vyhýbat dokud jeden z nich není bezohledně napaden jinými delikventy. Stejně jako smečka nalezených psů zavřených v ohradě si mladí muži snaží udržet své duše nedotčené. Násilí ale každou chvílí stoupá a není úniku. Jedná se o snad první snímek z nápravného zařízení, kde dozorci sice nejsou vyzobrazeni jako krvelačná sadistická hovada, ale i přesto stále můžeme vidět, že honění si ega autoritou nad mladistvými, je občas daleko větší problém než samotné činy těchto chlapců. Snímek je ztvárněn realisticky, je násilný a místy docela až krutý (právě díky té autentičnosti). A ono to sakra funguje, nudit se prostě nebudete. - "We're not gonna have any of this bullshit on my court this morning. You ain't no wiggers, no niggers, no fucking crackers. I don't give a shit what you think you is. You a bunch of stray dogs that we got locked up in this dog pound. And you all stink the same." ()

emma53

To je přesně ten typ filmů, kdy trochu váhám nad hodnocením, protože tam přece jen bylo pár nelogičností. Napětí tomu ale rozhodně nechybělo a udrželo to mojí pozornost až do úplného konce a toho si cením. Je to hodně působivé a perfektní herecké výkony všech kluků převážily misku vah na tu vyšší příčku a rozhodně to stojí za podívání. ()

POMO

Naturalistická dráma z nápravného ústavu pre mladistvých. Šikana, vrenie emócií a túžby po pomste, pomsta. Drsné, psychologicky presné, s dobre vybranými i zahranými faganmi. Neradostné zrkadlo problémovej mládeže na mieste, kde najviac trpia tí, ktorí ešte prechovávajú kúsky pozitívnych hodnôt. Radím do indie kategórie ku Kids. ()

Hyb_rid

Trochu jiná variace na vězeňský film, ale princip je pořád stejný. Potěšilo mne obsazení protože výkony jednotlivých adolescentů se mi velmi líbily. Králem byl poprávu Butcher, který to zahrál tak, že ještě pořád uvažuju jestli ho vážně nevytáhli přímo z nějakého zařízení. A pointa vyplývající z filmu (tedy alespoň pro mě) ... řezat, řezat a zase řezat jinak to dřív nebo později začne smrdět vzpourou a nějaká resocializace je jen vytouženým snem některých strůjců systému. ()

• Snímka je prerábkou anglického filmu Scum (1977). (Durexon)
  • Ve filmu si zahrálo mnoho skutečně odsouzených mladíků, z nichž mnozí jsou zpátky ve vězení. (Dr Lizal)
  • Na konci film je spomienka na Ngyuen Nuoc Luu. Bol to kameraman, ktorý zomrel štyri dni pred dokončením nakrúcania. (TomasB.)