poster

Největší z Čechů

 • anglický

  Greatest Czechs, The

Komedie

Česko, 2010, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fremy
  ***

  Bizardní výběr rekordmanů okolo, kterých se točí příběh zoufalého týmu filmařů. Životní příběhy postav nejsou vykresleny do hlubších detailů, ovšem i tak si dokáži udělat obrázek, že každý je jiný a navzájem se přiučují. Zrnka gegů tu působí jako vhodné koření a smějící se sál dodává obrazu jiskru. Průměrná komedie, stejně jako průměrný měl asi být výsledný reklamní snímek, ne-li o bod lepší.(18.4.2011)

 • Malarkey
  ****

  Nečekal jsem, že by mě film mohl bavit. Pod samotným nápadem a obsahem filmu jsem si totiž vůbec nedokázal představit, co mám od filmu čekat. Režisér Robert Sedláček mně ale po shlédnutí dokázal, že je předním současným českým režisérem, na jehož filmy se začínám pravidelně těšit. Už po druhé mi totiž ukázal, že umí...a snad jako jediný v současnosti...natočit naprosto přirozenou, lidskou komedii plnou lidských omylů, nesnází a životů tak přirozeně, jako to bylo v komediích za komančů. A co víc...dokáže to originálně a s vtipem tak přirozeným a nenuceným, že ty jeho filmy snad brzo začnu i milovat. A co je na tom nejlepší...že ty jeho filmy nejsou na jedno shlédnutí. To tu potvrdí i lidi, kteří film hodnotili průměrně. A to je podle mě, na český film, hodně co říct.(14.6.2011)

 • Big Bear
  ****

  Kuli kuli kuli. Sedláček se poučil a to co v Mužích v říji skřípalo bylo v Největším z Čechů odstraněno (hlavně to křečovité trapno). Snímek tak mnohem více drží pohromadě. Postav je méně a mají větší prostor což je super. Hlavní natáčecí štáb je typově perfektně obsazen a zbytek herců skvěle sekunduje (Taclík, Geislerová atd...). Šokem byla pro mne účast našeho předního kasteologa Tomáše Durdíka v porotě vedle Hřebejka :-). Ačkoliv jsem Polski film viděl dříve než toto, po shlédnutí Největšího z Čechů mám dojem, že si z něj Najbrt hodně vypůjčil a tím nemyslím jen herce. Toto bylo velmi neotřelé, velmi zajímavé, originální jen toho smíchu mohlo být na komedii více. On tam sice je, ale je to takový ten typický náš, český ironický humor. Je pravdou, že život je tak zajímavý právě proto, že každý jsme svým způsobem originál. Ale když jsem ty některé ,,originály'' s těmi jejich výkony viděl a to často s výkony jimiž zasvěcují svůj veškerý volný čas či dokonce život musel jsem se také v duchu usmát a říct si - kristapána to jsou ale magoři. * * * *(9.3.2013)

 • mortak
  **

  Základní nápad je vynikající: český režisér se pachtí za slávou a uznáním stejně jako ti podivíni, které se snaží portrétovat. Jen místo zápisu do knihy rekordů touží režisér po ocenění uměleckém a diváckém (třeba procenta na CSFD, že). Bohužel stejně jako u Mužů v říji tady chybí tah na branku a film se rozpadá do sledu více či méně povedených epizod, jejichž vtip často ocení spíše člověk pohybující se v oboru než obyčejný divák. Sedláček své postavy miluje, a i když je potápí do moře trapností, činí to bez jakéhokoliv ostnu a šklebu. Takže to jako obyčejně nakonec schytají karikatury podnikatelů a zástupců byznysu, tedy jsme zase u toho tradičního hospodského dělení na ty prosté hodné "dole", které ta "vrchnost nahoře" neposlouchá a okrádá je (pro tyto blbý kecy nesnáším českou hospodu).(6.8.2011)

 • dopitak
  ***

  Váhám, jestli za tohle Sedláčka svatořečit, nebo vyškrtnout ze sledovaných. Na jednu stranu se přesně trefil do mého nevkusu, Plesla nemůžu vystát, Babčákovou jakbysmet, s Myšičkou (až na výjimku Občanského průkazu), Taclíka a Bareše taky zrovna nemusím. Ovšem výběr herců pro charakter postavy, kterou ztvárnili, je naprosto dokonalý a nelze mu nic vytknout (což ovšem tedy platí i o hereckých schopnostech výše jmenovaných).(8.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace