Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Thriller ze světa velkých peněz vypráví příběh klíčových postav investiční firmy v průběhu jednoho z prvních dnů finanční krize, jež se rozpoutala roku 2008. Když nezkušený finanční analytik Peter Sullivan (Zachary Quinto) odhalí informace, které mohou jeho firmu poslat ke dnu, vyvolá tím řetězec rozhodnutí – finančních i morálních – a katapultuje životy všech zainteresovaných na pokraj katastrofy. Pomocí skvěle vykreslených lidských charakterů film Margin Call ukazuje, že nic není jen černé, nebo bílé. V dalších rolích fascinujícího debutu scenáristy a režiséra J. C. Chandora se představují Kevin Spacey, Paul Bettany, Jeremy Irons, Stanley Tucci a Demi Moore. Margin Call nabízí neúprosný a odvážně autentický pohled na finanční průmysl a jeho aktéry ve chvíli, kdy stojí před rozhodnutími, která utvářejí budoucnost celého světa. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (471)

Faidra 

všechny recenze uživatele

Mejdan skončil, kapela dohrála, podtrhuje se a sčítá - a že jste do tohohle podniku chodili posledních pár let na sekeru? Tož v každým podniku se jednou platí a teď to budete mít i s úrokama na rozdíl od největších pařičů, co svoje mejdlo akorát přesunuli na Kajmanské ostrovy... Cílenost bravurního filmového kousku s vysoustruhovanými hereckými výkony na druhou signální narušil jen Spaceyho pejsek a středněvěký splín, dopad na diváka nenarušuje nic. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Poslední finanční krize byla natolik rozsáhlá a medializovaná, až jsem se divil, že se tohoto tématu nikdo nechopil mnohem dříve. Nicméně Margin Call vypadalo na první pohled slibně a ačkoliv jméno režiséra mi neříkalo vůbec nic, herecké obsazení z mého pohledu zaručovalo slušnou porci zábavy. Ale ouha. I přes snahu hlavních hereckých protagonistů a slušně napsaný scénář nedokázal režisér filmu vtisknout ten pravý drajv, takže i scény, které nabízely alespoň špetku emocí a pošimrání divákových nervů byly nakonec naprosto bezkrevné a často i nudné. Na svůj debut si měl Chandor vybrat jinou látku. 50% ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Napínavá konverzačka o špinavém světě velkých peněž sází na dobré herecké výkony a dialogy. Nikdo sice nikoho nevraždí ani neloupí, přesto následky znamenají mnoho zmařených životů a spoustu ožebračených lidí. To, že je to pouze řečeno a nikoliv ukázáno, vyvolává snad ještě větší napětí. SHRNUTÍ: Zloděj se nemusí vždycky vkrádat potají a vrazi nemusí vždycky třímat zbraň. ()

Ant 

všechny recenze uživatele

Matika mi sice jde jako slepému kuželky, ale tyhle Wall Street dramata mě vždycky dokázala zaujmout. Margin Call je další výborný popis začátku finanční krize a tentokrát bez politické zaujatosti nebo odsuzování (až na ozývající se svědomí některých postav). Casting je jednoduše impozantní. Hudba je výborná. Film dokáže docela spolehlivě vysvětlit podstatu problému a scénář se neštítí vkládát postavám do úst výroky typu "Fuck normal people!". Jediný důvod, proč nedám Margin Call 5* hvězd je, že ve své druhé polovině přestává děj gradovat a nějak jen tak zvolna dopluje do cíle. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Pokud to chceš v životě někam dotáhnout, musíš věřit, že jsi nepostradatelný." Mám-li uvěřit tomu, že pouze bystré oko jednoho raketového inženýra jednou v noci přivedlo křivé kravaťáky k nekompromisnímu útoku na moji peněženku, tak tomu zcela nevěřím. Nicméně jako jeden dílek hnusné skládačky tento snímek beru a pár adeptů na smrt utopením v toxických derivátech jsem si v něm také našel. ()

Galerie (101)

Zajímavosti (20)

  • Natáčanie snímky prebiehalo v New Yorku a trvalo 17 dní. (Laslo)
  • Jméno ředitele John Tuld (Jeremy Irons) nápadně připomíná jméno ředitele investiční banky Lehman Brothers Richard S. Fulda. Lehman Brothers se stejně jako firma ve filmu dostala na pokraj finanční katastrofy. Richard S. Fulda vyhlásil krach investiční banky Lehman Brothers a tím spustil finanční krizi v roce 2008, za což byl často kritizován. (mi-ib)
  • Zájem o ztvárnění rolí ve filmu projevili Billy Crudup a Tim Robbins. Ani jeden se však natáčení nezúčastnil z důvodu dalších závazků. (oje)

Související novinky

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu

28.08.2012

Fresh Film Fest nabídne od 29. srpna do 2. září téměř 120 filmů. Proběhne v kině Světozor, Kině 35 – Francouzském institutu, FAMU, Studiu Béla – Maďarském institutu, a také pod širým nebem v… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky

27.02.2012

84. udělování zlatých sošek, ke kterým se po letech vrátil Billy Crystal jako průvodce, bylo ve znamení tradice. Jedna z nejočekávanějších a nejsledovanějších televizních show roku se vrátila ke svým… (více)

Oscarové nominace 2012

Oscarové nominace 2012

24.01.2012

84. udělování výročních cen Americké filmové akademie se blíží. Ať už se vám to líbí nebo ne, pořád jde o nejsledovanější a z jistého pohledu i nejprestižnější filmové ceny na planetě. Takže, kdo se… (více)

Špičkově obsazený bankrot

Špičkově obsazený bankrot

12.07.2010

Předevčírem jsme tu měli drama z Wall Street, které chystají Scott a DiCaprio, dnes je tady další, mnohem aktuálnější. Margin Call je nezávislý film neznámého scénáristy a režiséra J. C. Chandora,… (více)

Reklama

Reklama