Kličkující rychlá auta, šílení taxikáři a osm miliónů potrhlých chodců patří ke každodenní práci Wileeho (Joseph Gordon-Levitt), jednoho z nejlepších poslíčků na kole v New Yorku. Vyžaduje to zvláštní povahu, jezdit na speciálním lehkém jednorychlostním kole bez brzd. Takoví jezdci musí být výbornými cyklisty, ale stejně tak jsou to sebevražední cvoci, kteří riskují, že se rozmáznou na zemi kdykoliv vyrazí do provozu. Ale chlapík, který je zvyklý hodně riskovat, tentokrát zažije daleko víc než kdy dřív. Rutinní zakázka se změní v závod o život ulicemi Manhattanu. Když Wilee vyzvedne poslední expresní zásilku toho dne, zjistí, že věci nejsou jako obvykle. Tentokrát se ho někdo doopravdy snaží zabít. (HBO GO)

Duke90

Tak jsem si říkal, že Joseph tentokrát natočil takovou malou jednohubku k Looperovi a Temný rytíř povstal, ale nakonec se z toho vyklubala svižná adrenalinová zábava s jednoduchým scénářem, která vlastně není úplně až takovou jednohubkou jak jsem si původně myslel! Vzhledem k "příběhu" mají herci opravdu co hrát a kromě luxusní jízdy na kole obdařené o několik povedených akrobatických kousků se dočkáme i působivých hereckých výstupů. V případě herců musím nejvíce vyzdvihnout sviňského Michaela Shannona, protože stejně jako Joseph Gordon-Levitt podal velice přesvědčivý výkon, akorát se u toho tak (myšleno fyzicky) nenadřel. ()

Ex_Machina

Ako vášnivý cyklista vyzdvihnem najväčšie klady tejto jednohubky. Kaskadéri na bikoch v uliciach Veľkého jablka pri dopravnej špičke musia ohúriť svojim umením každého diváka. Keď im miestami dáte tváre hollywoodskych hercov, tak z toho vznikne film. Dej je síce o ničom a všetko je to vystavané na akcii a priblížení adrenalínovej práce cyklokuriérov, ale dynamika tohto diela to vyvažuje smerom nahor. ()

Blenny

Docela dobře vymyšlená oddychovka, která místy velmi dobře baví a která místy nudí, protože je to pořád to stejný dokola. Někdo někam jede na kole. Aktivní cyklisti si můžou přidat libovolný počet hvězdiček :-) ()

mark9th

O nejakom skrz naskrz akcnom thrilleri sa hovorit neda a z oboch zanrov to ma len utrzky(z toho druheho viac), nicmene ja som sa bavil. Bolo to prijemne osviezujuce, comu dopomohlo aj rozpravanie deja z pohladu roznych postav. Bol tam humor aj troooska napatia, avsak najlepsie na tom bolo to bicyklovanie. Sympaticky Levitt to zvladol, ako inak :). No Shannon ako zaporak mi kazil dobry dojem, nevadi... 75% ()

Lucius55

Pěkně udělaná akční jednohubka - vynikající kamera, střih a zvuk v 5.1 bednách jsem si taky docela užil!;-) Příběh má tak prostý děj, že jej museli trochu anachronicky zamotat, což si myslím, že filmu prospělo. Bohužel jsem však nedokázal překousnout jisté nelogičnosti (dokonce jsem si je uvědomil už BĚHEM filmu, což je u mě výkon;-)) Nebudu se o nich rozepisovat a spoilerovat, ale je jich škoda. Když už si dali tvůrci takovou práci s kamerou a střihem, to nemohli odstranit těch pár much? To bych pak klidně dal i čtyři hvězdičky:-) ()

widlisch

Pokud jste fanda všeho s dvěma koly (od festek počínaje a sjezdovýma speciálama konče), tenhle film si zamilujete.. od počátku filmu akce narvaná dupáním do pedálů, trialovym překonáváním překážek a nepříjemným bojem o vteřiny.. kamera naprosto famózní, střih dynamický.. poměrně jednoduchou ústřední zápletku excelentně kompenzuje věčně roztrhanej joseph gordon-levitt.. -kvalitní recenze: FateKEEPER ()

Baldic

Na odreaogování dobrý. Ve filmu se ale objevují nějaké ty chyby, nelogičnosti a v některých případech až příliš okatá počítačová animace. Škoda jen, že nepoužili pravou nehodu i ve filmu. ()

angel.CZ

Od filmu jsem si sliboval akci, napětí a drama, všeho se mi dostalo, film musíte brát odzačátku jako Béčkový snímek, ale velmi mile překvapí a nebýt jednoho výstřelu z pistole, tak jsem akční drama beze zbraní neviděl už hodně dlouho.Vesměs pozitivní, ale nevím zda se podívám někdy znova. 50% ()

Mugs

Abych řekl pravdu, dost jsem se na tohle těšil a jak už to bývá, s tím přichází i zklamání. Sice je to parádně natočený, Shannon i Levitt jsou parádní, ale to je asi všechno. Dost chabá zápletka, absolutně bez jakékoliv gradace. Pořád jen jízda na kole, které chybí nějaký pořádný nápad, například závod mezi Wileem a Mannym je dost protáhlej až nudnej. Ještěže to má jen 90 minut. ()

vieriX

Oddychovka, která zabaví po celých 90 minut co má stopáž pořád tu někdo někomu ujíždí a mizí, ale je to uděláno hodně zábavnou formou. Ale ti kurýři na kole to jsou fakt magoři bez brzd v nejlidnatějším městě na světě to chce v uvozovkách fakt koule. Líbilo se mi to a klidně bych na to kouknul zase. ()

dragosta

Jedním slovem perfektní! Neotřelý příběh, ve kterém je akce, humor i napětí. Víc není potřeba dodávat, 5* bez mrknutí oka! ()

Lewisssek

Svěží. To je patrně nejvýstižnější slovo pro tento film. Adrenalin z toho cáká na všechny strany, hercům jde uvěřit, že skutečně před jednotlivými scénkami na tom kole jeli, jen škoda, že se to ke konci mírně zadrhne. Výtky směřující k ději a logice skutečně neberu. Pokud jdu úmyslně na film, jehož předmětem je ježdění na kole po New Yorku, těžko můžu takové atributy očekávat. Čtvrtá za Shannona, to je prostě magor par excellence. ()

Kubi21

Slušná oddechovka se skvělými záběry z natřískaného Velkého jablka a s příjemnými herci, mezi kterými skutečně vyniká záporák Michael Shannon. Má to náboj, ale kupodivu po čase Vám ty akční scény začínají celý film podvědomě protahovat. Ono se příběhově skutečně nic moc neděje, a tak film přijde minimálně o hodinu delší, než ve skutečnosti je. Je tu skvělý nápad s rozborem možností před vjezdem do křižovatky, ale zase zbytečně často se opakuje a taktéž podvědomě celý film protahuje. Je to zábavné, ale kvůli tomu pocitu o délce filmu a hlavně kvůli závěrečné "velké jízdě" a celému vyústění musím dát pouze tři. Ale jedním dechem dodávám, že to jsou lepší a zcela zasloužené tři hvězdy. ()

ma3e

VERBAL má samozřejmě naprosto primitivní komentář k tomuto filmu. Vůbec to není jen pro milovníky kol, spíš bych řekl tak pro milovníky adrenalinu. Svižný, rychlý, docela zajímavý. Stojí za to si to stáhnout ;) PS: Sestřel verbálku sestřel, z vězení pak ale budeš hodnotit už jen prdele svých spolubydlících :) ()

DUBINARO

Chabá zápletka a málo akcí na kole, čekal jsem i lepší kvalitu triků na kole.Nejhorší je vlastnost hlavního hrdiny zpomalit čas a vybrat si kudy projede. Patří spíše do x menů, působilo to velmi nudně. ()

gicous

Tour de Manhattan bez brzd, při které budou nadšení cyklisté plesat radostí a tetelit se blahem. Pro nás, kteří vytahujeme naše dvoukolové oře jen přiležitostně a při sebemenším stoupání dostávame křeče a nestačíme s dechem, to je sympatická jednohubka, která potěší a neurazí. Kromě toho zkrátí čekání na nějakou tu nadupanou akční pecku, kde vládnou machři na čtyřech kolech a pod kapotou jim burácí přinejmenším tucet válců. ()

randi64

Originální film ze světa messengerů v New Yorku. Ovšem je to trošku jiná liga, než Svěrák ve Vratných lahvích. Ale už od trailerů mě zaujal, navíc moji oblíbení herci Gordon-Levitt a Shannon. Je jasné, že se z tohoto filmu dalo vymáčknout daleko, daleko víc. Ale i tak jsem se bavil. Shannon zase předvedl to, co mu sedí nejlíp, ikdyž tato role nebyla tak skvělá jako např. v The Runaways nebo Nouzovým východu.. I tak, dobrej akčňáček na kolech. Ideální na odreagování, oddychovka. ()

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

10.01.2013

Joseph Gordon-Levitt sice letos neuspěl s Expresní zásilkou (přinejmenším komerčně), ale Looper a hlavně Temný rytíř povstal byly velké hity. Není divu, že se jej mnozí snaží získat do svých projektů… (více)