Expresní zásilka

Expresná zásielka

• Austrálie

Akční / Thriller

USA, 2012, 91 min

Svižná, jednoduchá, po čertech napínavá a zábavná akční podívaná, která v mém případě rozhodně nebyla jednorázová. Bicykl hlavního hrdiny nemá brzy a film o něm je na tom úplně stejně. Úžasně natočené scény, Joseph Gordon-Levitt, který mi nebyl nesympatický, a Michael Shannon v roli neovladatelného padoucha se postarali o více než dobrý zážitek, na zbylé postavy jsem se popravdě skoro ani nestihl soustředit, jak Expresní zásilka pořád uháněla vpřed. Napodruhé, napotřetí, napočtvrté už ale pochytím všechno. A určitě to bude pořád stejná zábava.(16.2.2014)

Párkrát tomu sice ulétne řetěz, ale Gordon-Levitt ho vždycky zavčasu nahodí zpět, takže je to těch 80 minut celkem svižná jízda, při níž skoro neseskočíte z bicyklu. Já vypla mozek, vůbec jsem neřešila, že si na takovou špinavou prácičku místo kurýra s pořádnou károu najali kurýra s kolem, který nemá ani brzdu, natož pak přehazovačku, a užila jsem si slušnej relax, kterej mě takřka nestačil nudit. 70%(9.11.2012)

• verbal

Pokud se pravidelně oblékáte do slušivých, SEKSY pitkáčů Shimano, vycpáváte rozkrok srolovanými ponožkami a necháváte na svém velocipédu naplno vyniknout vaše chlupaté, křivé, sýrově bílé holeně, je to film přesně pro vás. Já, který mám přehazovačku akorát na hlavě, jsem měl už po čtyřiceti minutách toho unylého, nudného šlapání opravdu plnou prdel a dodíval jsem to jen s velkým šestikolečkem. A to vám povídám, ještě jednou vás nachytám v silničním provozu dva metry od krajnice, zapnu stěrače, přidám plyn a sestřelím vás do škarpy!(28.10.2012)

Brakes are death! Premium Rush je naprosto nečekaná odlehčená akční pecka s výborným Gordon-Levittem v čele. Výborně natočeno, skvěle sestříháno a ačkoli film není v akčnosti nijak extra přehnaný, měl jsem z něj i přesto mnohem lepší (adrenalinovější) pocit, než z mnoha jiných efekty nabušených snímků. Relativní reálnost a zajímavé téma též dělají hodně. Jednoduše řečeno jsem se u tohoto filmu bavil tak, jako se u akčních filmů bavím málokdy a proto i výsledný verdikt nemůže být jiný.(11.2.2013)

Kdybych se v tom měl šťourat ve stylu "co všechno je a není možné na kole", začínala by mi za deset minut první léčebná procedura v Jedličkově ústavu. To se vždycky najde bourák, co se rozkročí jako Krakonoš a s výrazem podrážděného Arnieho zařve "Já jsem cyklista a tohle na kole nejde!" Jestli seš cyklista, tak nečum na filmy a běž trénovat, třeba ti to pak půjde. Má to nápad, náboj, humor, tempo a teď už i čtyři hvězdy od Pepince.(1.6.2015)

• - Wilee (Joseph Gordon-Levitt) v 77. minutě jezdí na přestříkaném trialovém kole značky Inspired Skye Bike, tedy na stejném, na kterém jezdí kaskadér zastupující Levitta, světově uznávaný trialový mág Danny MacAskill. (widlisch)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)

• - Při honičce Wileeho (Joseph Gordon-Levitt) s příslušníkem NYPD nabourá policista do otevřených dveří vozu taxi a přeletí je. Vozem je Ford Crown Victoria, který ale nikdy nebyl vyráběn s bezrámovými okny. Pro účel filmu proto museli filmaři horní část dveří uříznout. (Baldic)