Expresní zásilka

Expresná zásielka

Premium Rush

Akční / Thriller

USA, 2012, 91 min

Nic svetobornyho ale jako jednohubkova akcni rychlojizda idealni namet slusnej obcas sem se v tom zbesilym tempu lehce neorientoval ale rychlo to uteklo ani jsem se nestihl nudit nic hlubsiho v tom vsak urcite nehledat(20.12.2012)

Párkrát tomu sice ulétne řetěz, ale Gordon-Levitt ho vždycky zavčasu nahodí zpět, takže je to těch 80 minut celkem svižná jízda, při níž skoro neseskočíte z bicyklu. Já vypla mozek, vůbec jsem neřešila, že si na takovou špinavou prácičku místo kurýra s pořádnou károu najali kurýra s kolem, který nemá ani brzdu, natož pak přehazovačku, a užila jsem si slušnej relax, kterej mě takřka nestačil nudit. 70%(9.11.2012)

Pana Gordon-Levitta v lásce moc nemám, ale tady rozhodně nebyl nejslabším článkem, ba dokonce mu zběsilý pedálník i sednul. Klacek do špic filmu vráží bezduchá zápletka a místy vzhled reklamy na Mazdu. Abych ale jen nehanil, snímek je to originální a než začne nudit prázdnotou scénáře, tak i velmi zábavný. Michaelu Shannonovi role záporáka sluší (jak jinak s jeho xichtem), co mi ovšem, ač se za rasistu nepovažuju, trochu vadilo, bylo, že každá malinká role byla obsazena absolutně jiným zjevem. No prostě každej v Améru jezdí jako poslíček na kole......Jak nejsem cyklofanoušek, tak jsem čekal, že to bude horší. 65%(11.12.2012)

Adrenalínová zábavná jízda Manhattanem. Trošku škoda smířlivého závěru, který měl být jistě vygradovanějším. Chválím Michaela Shannona, od kterého očekávám tímto dnem, že Supermanovi v létě pěkně zavaří. Ten člověk se pro záporáky narodil, přitom vypadá a mluví jako by z oka vypadl Mr. Beanovi. Zkrátka křivák k pohledání. Herci jsou sympatičtí tak akorát. Hlavně se stále něco děje a pedály se točí. PS: Američani otevírají pivo pomocí kladívka. Kam se hrabou na nás. Každý správný Čech umí pivo otevřít 9ti z 10ti libovolných předmětů, které najde v místnosti.(7.2.2013)

Príjemné prekvapenie. Ústredná zápletka je síce chabučká a finále s generálnym zjazdom newyorských cykloposlíčkov mohlo byť epickejšie, ale je to FANTASTICKY natočené (kamera a strih úplná dokonalosť, nečudujem sa, že formalista Douglas vpálil plný počet) a tá téma a prostredie sú vyťažené dokonale. JGL a Shannon samozrejme super.(30.11.2012)

• - Záverečnými titulkami film nekončí, po nich nasleduje ešte jedna scéna, kde môžeme vidieť, ako si Joseph Gordon-Levitt (Wilee) poranil ruku. (Johnny.ARN)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)

• - Film byl natáčen ve stejné době jako dokumentární reality show Triple Rush, pojednávající o poslíčcích v ulicích New Yorku. Mnoho postav z řad kaskadérů a postav ze show se objevilo i ve filmu. (Linkyc)