Expresní zásilka

Expresná zásielka

• Austrálie

Akční / Thriller

USA, 2012, 91 min

Messenger vrací úder. Když jsem se dočetl o akčňáku na kolech, tak jsem si hned vzpomněl na seriál Pacific blue, ale tahle akční jednohubka narozdíl od PB rozhodně neurazí a hoďku a půl příjemně odsejpá. Zápletku to nemá nijak extra složitou, ale veze se to na celkem pohodový vlně, honičky jsou tu natočený fakt progresivně s moderníma prvkama, má to i funny momenty a fajnovýho Gordona-Levitta, jehož hype poslední dobou mu fakt přeju. Třeba útěk na freestyle kole byl super cool. To už se ale nedá povědět o poslední desetiminutovce, která se imho mohla vypilovat. Armáda messengerů vs. záporák už totiž cool vůbec nebyla. 70%(31.12.2012)

Svižný akční thriller, který je parádně natočen - kamera a střih jsou luxusní. Zápletka je taky dobrá. Ale trošičku mi ten film připomínal francouzský snímek "Kurýr expres". Jinak co se týče herců, Joseph Gordon-Levitt potvrzuje, že je momentálně jedním z nejlepších herců své generace. A Michaelovi Shannonovi role záporáků dokonale sedí.(26.10.2014)

Pana Gordon-Levitta v lásce moc nemám, ale tady rozhodně nebyl nejslabším článkem, ba dokonce mu zběsilý pedálník i sednul. Klacek do špic filmu vráží bezduchá zápletka a místy vzhled reklamy na Mazdu. Abych ale jen nehanil, snímek je to originální a než začne nudit prázdnotou scénáře, tak i velmi zábavný. Michaelu Shannonovi role záporáka sluší (jak jinak s jeho xichtem), co mi ovšem, ač se za rasistu nepovažuju, trochu vadilo, bylo, že každá malinká role byla obsazena absolutně jiným zjevem. No prostě každej v Améru jezdí jako poslíček na kole......Jak nejsem cyklofanoušek, tak jsem čekal, že to bude horší. 65%(11.12.2012)

Nemám nic proti filmům, které nebrzdí, ale patrně od nich chci víc, než jen přemístění obálky z bodu A do bodu B s nepatrnými obtížemi v bodě C. Přesto si myslím, že sebevražedná cyklistika celkem ušla, rychlovybírání bezpečné trasy mě vyloženě bavilo a gamblerský polda měl solidní charisma. Určitě bych však byl spokojenější, kdyby to kličkování mezi taxíky mělo i jiný smysl, než hru na efekt.(12.4.2013)

Expresní zásilka je expresně akční thriller. Všechno se děje v rychlém sledu, celý ten film je nápaditý, efektivní a originální. Do toho mi přijde, že Joseph Gordon-Levitt teď hraje snad v každém zajímavějším kousku a momentálně je na mém pomyslném žebříčku nejčastěji vídaných herců. Každopádně i tady mi ten sympaťák udělal velkou radost. Celý film je podle mě na tři hvězdičky, taková klasika. Pokud si zvyknete na to, že tady není důležitý příběh, ale právě způsob, jakým je film natočen, budete se bavit. A mě to těch 91 minut stačilo bohatě.(15.10.2013)

• - Během natáčení Joseph Gordon-Levitt naboural na kole taxík. Přestože si tak přivodil zranění obnášející 31 stehů na pravé ruce, popsal zážitek jako „Ku*va skvělý“. Na svou obhajobu poté dodal: "Byla to moje chyba, jel jsem příliš rychle." (MeanWhile)

• - Záverečnými titulkami film nekončí, po nich nasleduje ešte jedna scéna, kde môžeme vidieť, ako si Joseph Gordon-Levitt (Wilee) poranil ruku. (Johnny.ARN)

• - Při honičce Wileeho (Joseph Gordon-Levitt) s příslušníkem NYPD nabourá policista do otevřených dveří vozu taxi a přeletí je. Vozem je Ford Crown Victoria, který ale nikdy nebyl vyráběn s bezrámovými okny. Pro účel filmu proto museli filmaři horní část dveří uříznout. (Baldic)