Expresní zásilka

Expresná zásielka

Premium Rush

Akční / Thriller

USA, 2012, 91 min

Cyklofašo Levitt versus fízlokrat Shannon v Grand Theft Bike plném limitů (časových, prostorových a bohužel i vypravěčských). Řetěz tomu ke konci padá, protože humánní čínský olej z dětí zrovna nemaže, ale na výbornou zábavu to pořád ještě stačí. Škoda, že počáteční euforka poměrně rychle opadne a zbydou z ní hlavně prvotřídní výstupy Shannona a jeho psychopatické mentální přehazovačky.(30.12.2013)

Je paradoxní že film zrežíroval zasloužilý scénárista - když přitom zápletka a vůbec scénář celkově je na Rush Hour jasně největší průšvih. Resp. spíš průšvih jediný, protože film jinak šlape do pedálů doslovně i metaforicky od první vteřiny, a až do konce se mocně nakopávaný dynamickou režií nezastaví a nenudí. Jen kvůli prostoduché a značně pitomé zápletce místy tak trochu drhne, vyvolává udivené kroucení hlavou, a zbytečně se protahuje - tak primitivní děj by se pohodlně vešel do jediné hodinu trvající akční scény a spokojenost by pak zavládla mnohem větší. Celkově - naspeedovaná jednohubka která víceméně vše zajímavé ukáže už v traileru. 6/10(9.12.2012)

Hoci za scenárom stojí jeden z najlepších, najoriginálnejších a tým pádom mojich najobľúbenejších hollywoodskych scenáristov, jeho práca tomu bohvieako neodpovedá (David si to zároveň aj pekne krásne odrežíroval, no nesiaha to ani po členky jeho predchádzajúcim režisérskych počinom, ako boli Ozveny mŕtvych a hlavne kingovka Tajomné okno). Je to dosť štandardná, neoriginálna záležitosť plná prevarených klišé. Niečo "viac" tomu dáva až (skvelá, viac bicyklov vo filmoch!) bajková problematika, občas čertovsky originálna vizuálna hračička, sympaťák Joseph Gordon-Levitt, sympaťáčka Jamie Chung a sympaťáčka Dania Ramirez. Naopak, Michael Shannon je ako záporák hrozne nezáživný.(11.6.2018)

„Jeden převod, ocelový rám, žádný brzdy,“ to o sobě tvrdí poslíček, kterej po silnicích jezdí jak kokot a k věrohodnosti filmu moc přispívá, že se svým jednokolečkem nemá problémy stačit lidem s přehazovačkou. Začne mít problém, když ho kvůli jedné obálce začne nahánět polda, gambler a šišlavej zmrd v jedné osobě, protože si tak (polda) může přijít k penězům, které dluží lichváři. Komu z těch dvou blběčků mám fandit? Možná jsem měl jen blbou náladu, ale tenhle kousek mě víc štval než bavil. Zpracování na úrovni, provedení horší. # viděno: monitor, 5.1 # příběh 6 | hudba 6 | humor 1 | akce 7 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5(30.11.2012)

• Hrabka

Těšil jsem se na svižný cyklo-thriller a moje nároky nebyly vůbec nijak velký. Dostal jsem ale svižný cyklo-blábol. Což o to, natočený je to chytlavě, ty technický věcičky jsou taky na skvělý úrovni, ale nechápu jak někomu může stačit pouze a jen toto. Vždyť ten děj je naprosto idiotskej. Možná ze začátku, když člověk ještě pořádně neví o co jde, tak to může bavit, ale jakmile se to dozvíme, tak to je už jen FRAŠKA. A celá tahle fraška směřuje ke konci a člověk doufá, že aspoň ten bude za něco stát, dokonce to vypadá, že by mohl, ale ne, konec je ještě tragičtější než to předtím. Kroutím hlavou a musím se smát nad marností tvůrců. Jedna hvězda za technický zpracování honiček v ulicích NY, druhá za Levitta, víc ani omylem. 45%(1.12.2012)

• - Při honičce Wileeho (Joseph Gordon-Levitt) s příslušníkem NYPD nabourá policista do otevřených dveří vozu taxi a přeletí je. Vozem je Ford Crown Victoria, který ale nikdy nebyl vyráběn s bezrámovými okny. Pro účel filmu proto museli filmaři horní část dveří uříznout. (Baldic)

• - Wilee (Joseph Gordon-Levitt) v 77. minutě jezdí na přestříkaném trialovém kole značky Inspired Skye Bike, tedy na stejném, na kterém jezdí kaskadér zastupující Levitta, světově uznávaný trialový mág Danny MacAskill. (widlisch)

• - Kolo, na kterém Wilee (Joseph Gordon-Levitt) jezdí, je model Affinity Metropolitan. V době uvedení filmu výrobce prodal speciální edici kola obsahující i sadu filmových samolepek. Autorská firma se zavázala, že divákům nabídne stejný frame set v bílé barvě s stejnými polepy jako měl Wilee, a to za pouhých 475 amerických dolarů. (Adrai)