Noviny TV JOJ (TV pořad)

Veľké noviny TV JOJ

Publicistický

Slovensko, 2002

• dehlie

strach, strach, strach. nehoda, vražda, nehoda, lúpež, zlodejina, pár sekúnd z parlamentu, vražda, bomba, nehoda. bulvár na milión spôsobov, zjednodušovanie všetkého, aby to pochopil aj ten posledný idiot v krčme v hornej- dolnej. neznášam takýto štýl spravodajstva, je mi vyslovene proti srsti. keď to náhodou v nejakom bare majú zapnuté mám pocit, že príde o polnoci koniec sveta.(31.1.2011)

• Echelon1

Spáľte všetky médiá. Markíza, TA3, JOJ, všetko špina, robiacia špinavú propagandu Západu. Najlepšie to teraz vidieť v praxi s inváziou moslimov do Európy. Všetky tieto podplatené a prašivé televízie fantasticky ukazujú debility akí sú chudáci ale ich obrovská kriminalita nikde, len snaha manipulovať národ, aby bol zaslepený voči príchodziemu zlu a zničenia našej kultúry.(29.8.2015)

• diablo26

Najväčší odpad spravodajstva na slovensku a to pri tej konkurencii hádam ani nieje možné. PS: v linkoch prikladám ako dôkaz pár reportáži http://www.mojevideo.sk/video/13189/batman_z_dunajskej_stredy.html http://www.mojevideo.sk/video/15be7/knight_rider_z_tornale.html http://www.mojevideo.sk/video/1b701/mydlil_mi_barana.html(30.12.2013)

• B.C.B.P.

„Aha, tu točia od telky! Ale moderátor nie je punk, takže nebudú z JOJ-ky.“ Rozmer televíznych novín možno objektívne hodnotiť len z koncepčného hľadiska. Nosná časť sú uplynulé udalosti, ktorých štruktúru a hierarchiu vytvorí dramaturgia, tá je zodpovedná za slaboduchú formu a úroveň, ktorú jednoduchí Slováci považujú za erudovanú. TV spravodajstvo sa dostáva do pozície mienkotvorného informačného kanálu, útvaru. V duchu fair play, dal by som jednu čestnú za organizáciu realizačného tímu – ale z princípu ani za nič! Z informačného média (všeobecne) sa stáva kanál (doslova), ktorý útočí na prijímateľov emocionálny aparát a s naliehavosťou ho presviedča, že to, čo (dramaticky) prezentuje, je skutočne dôležité: „Počas tohto príspevku zomrie od hladu vo svete desať detí.“ Super. Kačičky a zajačikov v JOJ-kárskom formáte spomínam len na okraj. _____ Televízia nástupom internetu masívne utrpela, teraz vsádza na kartu verného a najmä počítačovo negramotného publika a („bez možnosti priameho výberu“) kŕmi ho tým, čo mu chutí, a to reflektuje jej súčasnú situáciu. Zakliaty kruh? _____ Médium televízie sa vo svojej komplexnosti stáva (/min. č.) ekvivalentom popkultúrneho gýču a radšej budem svojich (prípadných) potomkov vychovávať v duchu ortodoxného sektárskeho TV asketizmu, hoc, nech aj vyzerám ako pablb.(23.8.2012)

• kaposlav

Spravodajské relácie na STV, TV JOJ, MARKÍZE a TA3 naznačia, že sa niekde niečo udialo, ale pravdu vám nepovedia.. TV je takmer dokonalí nástroj ako ovplivňovať väčšinu národa....Nechápem ako si niekto môže myslieť, že sa jedná o objektívne informácie. Americký či iný cudzí novinár natoči a nahovory reportáž z Iráku, Afgánistanu, alebo inej prdele. Samozrejme je to už zaujaté a nie nestranné. Podobne to prebieha aj v športe, že komentátor stojí na strane vlastných. Predsa bude referovať z pohľadu svojich a im pritákať. Následne to ešte precenzúrujú, ktoré zábery su vhodné zverejniť. Moderátorka v správach CNN, BBC a podobne povie to čo jej nadiktujú lojálny ľudia voči vláde zrejme často dosadení. Následne naše TV túto správu preberú a osvoja si ju ako vlastnú a ponúkajú ako nestranný, slobodný, objektívny, atď... názor. Správy su zmeska poloprávd a hlavne povedia len to čo sa im hodí. Podobne to funguje aj zo správ z domova. Každá TV ma sponzora, ktorý je napojený na politiku a k tomu prispôsobuje aj informácie podávane verejnosti. Na nešťastie pravidelný divák ma už natolko prepláchnuty mozog, že už ani nevie, kde je sever. Spokojne spapa každú hovadinu, ktorú mu podstrčia. "Stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou". Pokial niekto príde s iným, ale pravdivím názorom, dôkazom či nestrannou informáciou, ktorá je iná ako nám ponúkajú TV s pravidelným výplachom, tak ho pokladáme za nevzdelanca, debila, idiota, retarda, komunistu, fašistu a kto vie čo ešte. Teraz sa po novom tomu hovorý konšpiračná teória.(10.3.2013)

• - Každoročne je na Nový rok odvysielaná humorná verzia novín, v ktorej nechýbajú chyby z natáčania a iné vtipné scénky za uplynulý rok. (PATWIST)