Když v roce 1989 celé Německo slaví znovusjednocení, dva mladíci Veit a Tom se rozhodli vyjet do Ameriky. V kapse měli “pro začátek” 100 německých marek. Chtějí najít Veitova otce, který uprchl dlouho před pádem Berlínské zdi. Vypravili se do San Francisca, kde by údajně měl žít Veitův otec, peníze jim ale stačí jenom na letenku do New Yorku. Tady začíná odysea dvou „Ossis“ aneb Dederónů za velkou louží… (JOJ Cinema)

P@\/EL

Docela dobrá komedie o dvou německých mladících, kteří putují přes celé Spojené státy. Film nabídne několik povedených srandovních příhod, kterým jsem se s chutí zasmál, nicméně žádně komické hody se zde nekonají. Velmi se mi líbil děj, jenž je plný dobrodružných, bláznivých scén a rozhodně nenudí. ()

Dr.dogous

Road movie, o dvou kamarádech, kteří o sobě věděli všechno, přesto se měli rádi. Povedená enderácká komedie 70%. ()

Jevablo

Pokud půjdete do kina s představou nekomplikované, docela vtipné a hlavně energií nabíjející road movie, tak odejdete tak spokojeni jako už dlouho ne. S hlavními hrdiny, kteří se bez dolaru v kapse prohání Amerikou a vždycky jim to nakonec nějak vyjde, je lehké se ztotožnit a pak se už jen necháváte unášet příběhem, který je zčásti až nevěrohodný, ale prý skutečný. Super je prodej berlínské zdi, to nemá chybu. ()

Treatys

Perfektní německo-americký film. Trochu road trip komedie, která má spád a konečně příběh, na kterém se dá stavět. Kontrastní kombinace smích-pláč a několik úsměvných scén v německém podání je opravdu komedií, kterou stojí za to zhlédnout! ()

Majklkm

Tak tento snímek mně ani moc nepobavil, spíš uklidnil. Leč tam bylo pár snah, které však přišli v niveč. Je to snímek spíš o odhodlanosti a snaze dosáhnout vytyčeného cíle, který si s lehkou naivitou, způsobenou nahlým pocitem volnosti po pádu Berlínské zdi, vytyčili 2 nejlepší kámoši - "němečtí komouši" :). Ale celkem odreagování a pohoda. A navíc bylo ve filmu mnoho míst, které jsem měl tu čest osobně navštívit. Takže celkově pozitivní dojem, proto za 4 hvězdičky. ()

grandir

Úroveň trošku rozkolísaná, ale sympatické obsazení, nádherné exteriéry, evropský přístup, bavila jsem se. Čtvrtá hvězda jednoznačně za ruský striptýz! Doufám, že ho ještě někde na netu najdu :o ()

leonskennedy

Dva německý komouši v americe zní to dobře,ale komedie to dobrá není zasmál jsem se tak 2x.Příběh ještě ujde,ale jinak je to nuda! ()

StandikK

Nic převratného to není, ale určitě stojí se na to podívat..., ovšem jen asi pro ty, co mají představu o soudružství za komoušů a berlinské zdi. ()

matkoslav1

Německá variace na téma road-movie. Oddechovka, u které je lepší vypnout mozek a jen tak se nechat unášet kilometry a dějem-nedějem. Každopádně milé vzpomínky na dobu let devadesátých, kdy ještě endéer bylo akorát odrazovým můstkem ke světlejším zítřkům. Osobně nesympatický blonďák, zbytek, včetně hudby, docela fajn. Ostatně tak působí celý film. ()

tere_z5

Na tenhle film sem se pomerne tesila.. ale jedine co poradne stoji za zkouknuti je striptyz v podani hlavnich hrdinu a rozprodavani berlinske zdi:) Jinak tezce predpokladatelna road movie. 40% ()

honza.g

Při sledování si je dobré uvědomit, že tvůrci vycházeli z vlastních zkušeností, že projeli USA podobným způsobem v podobné době s podobnými (ne)znalostmi amerického života, jako oba filmoví hrdinové. Takže pokud někomu přijdou některé příhody nepravděpodobné, já jim docela věřím, že se něco podobného stalo - život je často nejlepší dramatik. Pro důvody ke shlédnutí si přečtěte komentáře emma53 a freddy. ()

el.jamico

Protože jsem nemohl usnout, tak jsem si jednou v noci zapnul televizi. Říkám si, co to tam zase běží za kravinu a ještě to má člověk číst? (Bylo to s titulky). No nechal jsem ten kanál puštěný a během pár minut jsem si ten film zamiloval. Nevím prostě čím, ale něco v tom bylo, takový pocit jsem zažil jen u málokterého filmu. Ten film si zkrátka na nic nehraje a je takový, jaký ho autoři chtěli. Je to prostě pozitivní bomba, která člověka (i přes tím spaním) naladí. Příběh o přirozeném přátelství, které má své mouchy, jako každé normální. 80/100 ()

Archvile

Smutná komédia s nie celkom originálnym dejom. Na rozdiel od filmov s podobnou tématikou ako je napríklad "Good bye, Lenin!" je to len slabý odvar. ()

supg

Není to čistokrevná road movie, není to ani čistokrevná komedie, nebo drama. Ale čistokrevná je tam hudba a závěr filmu, kde pointa byla pro mne vážně nečekaná. ()