Dům na konci ulice

• USA House at the End of the Street (více)

Tajemství čeká na své odhalení. Jennifer Lawrenceová v hlavní roli amerického hororu. Rozvedená Sarah (Elisabeth Shueová) se nastěhuje se sedmnáctiletou dcerou Elissou (Jennifer Lawrenceová) do domu na kraji lesa. Nejbližší obydlí na konci ulice má být prázdné po rodinné tragédii (dospívající dcera v něm zabila oba rodiče), ale Elissa zjistí, že tam žije bratr vražedkyně Ryan. Starostlivá Sarah okamžitě vidí v samotářském chlapci nebezpečí, ale přesto mezi Elissou a Ryanem přeskočí jiskra a vzniká náznak romantického vztahu. Tajemství domu na konci ulice, o němž nikdo nemá tušení, čeká na své odhalení... Snímek Dům na konci ulice (2011) vznikl podle námětu známého režiséra Jonathana Mostowa (mj. Ponorka U-571, Terminátor 3), ale hodně dluží především klasickému Hitchcockovu hororu Psycho. Představitelka Elissy Jennifer Lawrenceová (nar. 1990) už sice měla za sebou svoji průlomovou roli Ree, starající se o své sourozence, v nezávislém filmu Do morku kosti (uvedeném na MFF v Karlových Varech pod originálním titulem Winter's Bone), zasloužené postavení hvězdy jí však přinesl až následující snímek, divácký hit Hunger Games. Roli její matky vytvořila Elisabeth Shueová, známá především rolí prostitutky z dramatu Leaving Las Vegas (1995). (Česká televize)

Brano

Pozrieť sa to dalo, ale nič extra to nebolo. Skôr by som to označil za psychologický thriller ako horor. Malo to strašne pomalý úvod, napätia sa dočkáte len v tých záverečných scénach, kedy to konečne začalo mať grády. A herecké výkony mi prišli dosť priemerné, až na Jennifer Lawrence. ()

maniacxl

Odpad to není "grizly007",jsou daleko horší sračky!V neděli po obědě,když není do čeho(koho)píchnout se tenhle thriller-horůrek dá přežit.Místy jsem byl i docela napnutej jak to "asi"dopadne.A dopadlo to dobře,jako obvykle.Ale to překvapení mně "fakt"dostalo.Ten hošík je vrah,kurva!(snad jsem moc neprozradil?)Ještě bych měl dotaz?,proč ty kravky skoro ve všech podobných cool filmech nosí bílý tričko a modrý rifle?Ok,teď vážně,na jedno-dvě podívání to je.55%. ()

CrazymanM

Ze začátku to vypadalo na další trapnej horor,dokonce jsem film sledoval na dvakrát,ale střední část a hlavně závěr to vše napravil,takže spokojenost!!! ()

DonBraso

Jenom díky tomu,že jsem viděl ještě mnohem horší exempláře,dám dvě hvězdy,ale to je spíš z nouze,než aby člověk vážně byl vůbec spokojen,Jediný na co člověk kouká je,ano Jennifer Lawrence,který mužský jemu vkusné publikum bude rádo za každou scénu,jinak je to brak,který snad neměl být ani natočen.Mě to přišlo jak červená knihovna alá love story,která za další plus trochu na těch pět minut člověka zaujme díky zvratu,jinak dvě lekačky vážně harcovníky nezvednou z bačkor a srábotké asi jako vždy jsou spokojený,že vůbec někdo natočil rádoby áčkový film,který byl na pomezí trapnosti hororu a spíše thrilleru,který je teďka nějak hodně in s plusem trochu toho hororový napětí,kde v tomto filmu si člověk připadal jak sandokan na Vltavě.Jak řikám,dá se na to dívat ba dokonce dodívat,ale fakt jenom díky Jennifer a jestli někomu nesedne ani toto,tak nemá cenu vůbec koukat na dalších deset minut,který jsou tak standartní asi jako ve fotbalu přímý kopy,jenom s tím rozdílem,že tady se pálí hodně vysoko do prázdna. ()

rasto87

Najlepšie z celého filmu bol jednoznačne záver a to je dosť málo, keďže film má 96 minút. Celá prvá polovina filmu je iba akousi slabou omáčkou, ktorá s hororom nemá takmer nič spoločné. ()

kooky89

Na samém začátku bych ráda podotkla, že z mého se jednalo více o thriller než o horor, snímek sice nesle hororové prvky (na začátku) a horovová klišé (na konci), ale ve výsledku má tento snímek blíže k thrilleru. Je nutné říci, že herecky to není nejhorší, kamera je v některých okamžicích zajímavá, příběhově to taktéž není nejhorší, ale zápletka by mohla být rozkryta o něco dříve, jelikož její natažení na hodinu a půl ubírá napětí. Kladem snímku je také jeho pointa, u které má divák dojem, že ví jak se věci mají, ale postupně zjišťuje, že je to všehcno trochu jinak. Pokud se čleověk nudí, neví co s časem a chce něco nenámočného na odreagování s lehkým nádechem napětí, je tento snímek vhodnou volbou. ()

elanista1

Tak som sa prvykrat "stretol" s vychadzajucou hviezdou Jennifer Lawrence a neni zla. Ani Dom na konci ulice nie je vyslovene zly film, len proste postrada myslienku. Dramaticka cast filmu sa mi pacila, zaujimave vztahy medzi matkou dcerou a chlapcom odvedla, pekne nakreslena psychika vsetkych troch a tiez dobra gradacia psychologie najma toho psychopata. Bezpochyby je to zaujimavy namet, podla mna s dost nevyuzitym potencialom Celkom som sa bavil, az prislo "hororove" rozuzlenie a z filmu sa stal jeden predvidatelny hnoj pre divakov TV Doma / nic proti nim / bez stipky napatia a logiky. Ale pointa je pekna, a semtam mi bolo chlapca aj luto. Je to medzi dvoma a troma. ()

TinoArts

V podstate opäť ďalšia Disturbia, respektíve teen-related Okno do Dvora. K tej Disturbii sa približuje asi najviac, no má v sebe hororové prvky, čo je často na škodu. Niekoho potešia zvraty, ktoré som ja vôbec nečakal, no aj napriek tomu pôsobili strašne vykonštruovane a umelo. Námet je tak trošku padnutý na hlavu, no to bol asi účel tohto filmu, že? Každopádne, opäť by som tag "Horor" z tohto filmu preškrtol, bol to totiž iba čistokrvný thriller, a nebyť jednej postavy (vy viete, ktorej), tak tam nie je jediný hororový prvok, snáď okrem "ľakačiek". Jednohubka na jedno-dve pozretia v Nedeľu večer, no určite nie zlá. 60% ()

suboss

U mňa niečo na hranici 2 a 3 hviezdičiek. Film sa síce trošku dlhšie rozbieha, ale nečakaný zvrat v závere zachraňuje jeho akú-takú reputáciu. Určite nepatrí medzi najlepšie thrillery, aké som videl, ale ani medzi najhoršie. ()

halberdier

Dům na konci ulice není úplně špatný film. Má celkem zajímavý i když ne příliš originální příběh a hlavně celkem nečekanou pointu. I ústřední dvojice je sympatická (Jennifer Lawrence především). Problém ale je, že se má jednat o horror a jako horror film celkem selhává. Není téměř žádné napětí a žádné násilí. Tím se film značně odlišuje od podobných kousků jako The Last House on the Left či I Spit on your Grave. Takto se jedná o light verzi teenagerovského horroru pro patnáctileté publikum podobnou třeba remaku Prom Night. ()

Tomasson93

Vůbec nic jsem od toho nečekal, takže jsem byl mile překvapen..výborné prostředí, slušná atmosféra, překvapivý dějový zvrat a dobrá Jennifer Lawrence. Na jedno zhlédnutí solidní film. Slušné 3*. ()

Phlame

Uff.. Jsem zvyklý během filmu zároveň psát ohodnocení, abych nezapomněl nějaké důležité poznatky. V tomhle případě jsem v závěrečných 20-ti minutách musel vše smáznout a začít psát od znova. Nicméně ten film je natočen jen kvůli tomu, aby mohl mít ten závěr. Nejprve se vše jeví jako velmi podprůměrně děsivý horor obsahující veškerá béčková klišé, později přechází do průměrné romantiky a finišuje v rytmu vcelku slušného thrilleru. Horor? Určitě ne. Thriller? Jen na konci. Jedno z nejnečekanějších rozuzlení roku? Určitě ano.//65%. Směska žánrů s talentovanou J-Law. Jen škoda, že 3/4 filmu jsou totálně o ničem a já jej musím hodnotit jako celek.// ()

Hookins86

Docela dobrej, ač průměrnej horor/thriller. Člověk čeká, jak bude trávit Carrey-Ann (bo jak se to píše) svůj volný čas, kdy bude na útěku a von v tom má prsty ten ňouma, co mi ho bylo líto když do něj kopala přesila. Ihned po tomhle incidentu se příběh rozjede a to co si myslíte, je blbost... ()

Ondrew

Uplna klasika... raz vidiet, obcas sa mierne zacudovat a napokon... skratka radsej zabudnut. Film na jedno pozretie a aj to je mozno silne slovo. Nebyt zaverecnej pointy by to s hodnotenim dopadlo este horsie. 40%. ()

wick

Průměr, zejména první polovina je utahaná, druhá polovina a pointa vše trochu zachraňuje, herecké výkony ale nic moc, ale jednou se to dalo vidět. ()

Hladové hry bourají statistiky

Hladové hry bourají statistiky

26.03.2012

To jsou opravdu pozoruhodná čísla. Adaptace bestselleru Hunger Games zlomila o víkendu hned několik rekordů. S odhadovanými tržbami kolem 155 milionů dolarů jde o nejúspěšnější březnovou premiéru… (více)